• 10301
  burası galatasaray sözlük evet. peki bu sözlükte x duvarı, gece şarkısı, ne dediler başlıklarının gerekliliğini tartışmak yerine beşiktaş futbol takımı başlığına yazılanları eleştiriyoruz. galatasaray ile ilgili olmayan başlıkları silelim gitsin o zaman. madem burası galatasaray sözlük.

  ha bu arada fenerbahçe kadın basketbol takımı üst üste 6 kez, 1.kupada 4'lü finale kalıp bu sene de finale kaldı. ama kimse bir şey yazmadı. eğer finale kalamasaydı muhtemelen bir şeyler yazılacaktı loser vs diye. çünkü burası galatasaray sözlük di mi?

  rakip takımlara yazılan iyi ya da kötü entrylerden buradaki yazarların galatasaraylılığını sorgulamayın.
  bunu yapmayın.
 • 10303
  galatasaray'ın kötü olduğu sezonlarda çok keyifli muhabbet dönen sözlüktür. özellikle 2010-2011 sezonu efsanedir bu konuda. müthiş geyik yapılıyordu sözlükte. beni sesli güldüren çoğu entry o dönem yazılmıştır hala bakar gülerim. bu sezon da o kaliteye yaklaşabilecekmişiz gibi hissediyorum.

  gerçi galatasaray hep başarılı olsun ben hiç goygoy yapmamaya razıyım. *
 • 10304
  beşiktaş güzellemesi yapmanın, beşiktaş başarılarına sevinme belirtisi göstermenin yeri olmadığına inandığım sözlük.
  burası ekşi değil, uludağ değil, donanımhaber değil.
  ne bileyim bana anlaşılmaz geliyor şurda hele bjk gibi bir camianın herhangi bir şeyini övmek.
  taraftarı organize olarak metin oktay'a ve ali sami yen'e küfreder, başkanı yok türkiye'ye ilk uefayı getireceğiz yok toki stadı der, topçusu desen zaten karakter barcelona ama kendini yetenek olarak zanneder barcelona; bilemiyorum altan. che dirilip bjk formasını giyse ben şahsen devrimciliği bırakırım, en yakın ülkü ocağına kayıt olurum.
  garip gerçekten.
  ama bi taraftan da bırakınız yazsınlar bırakınız çizsinler tabii.
  şaşıracak bir şey daha çıkar bana hiç değilse.
  renk katar hayatıma.
 • 10305
  istenilen spor olayının güzellemesi yapılabileceği gibi istenilen spor olayı ve sportif kişiler de eleştirilebilir. beşiktaşlı diye falancayı övme, fenerli diye filancayı övme, arsenalli diye bilmem kimi yer... isteyen istediğini över yahu? trt mi burası? beyaz tv mi? a haber mi? açın oraları hep aynı kişi övülüyor. burada isteyen istediğini över kardeşim.

  obradoviç'i översin "burası galatasaray sözlük", talisca'nın frikiğini beğenirsin "burası ekşi değil", fikret orman akıllı transfer hamleleri yapıyor dersin "git twitterda yaz", "ufuk sarıca iyi koç" yazarsın "ali sami yen'e küfrettiler"... size mi soracak lan insanlar neyi yazıp, neyi yazmayacaklarını? beğenmedin mi? bak aşağıda profiline giriyorsun yazarın, cart diye blokluyorsun. mis gibi ortam oluyor senin için.

  isteyen osmanlıspor güzeller, isteyen karşıyaka, isteyen fenerbahçe. buranın tek üyelik kriteri var; galatasaraylı olmak. galatasaraylı olmak da rakiplerini körü körüne yererek olmuyor. galatasaray'ı sevmek yeterli.
 • 10307
  öncelikle ilk söylemek istediğim şey ucuz fanatiklikle söylemler yapılacağına galatasaray'ı daha ileri taşıyabilecek konuların ne ve neler olduğunun aklı selim içerisinde tartışılmasını dilediğim sözlük. evet tarihimiz çok başarılı, türkiye'nin en büyük kulübüyüz ama biz bugün dükkanı kapatıp gitmiyoruz. bu memleketin en başarılı kulübü olma özelliğimizi korumalıyız, bu da gelişmekten geçer. rakiplerimizin başaramadıkları üzerinden her maç geçişinde 15 yaşında çocuklar gibi sizin hayalleriniz bizim gerçeklerimiz goygoyu yaparak galatasaray'ı ancak 17 yıl önce aldığımız uefa kupası ile yetinen bir kulüp haline getiririz. bana yetmiyor işin açıkçası, gelişmeliyiz.

  ikinci söylemek istediğim ise, evet burası bir spor sözlüğü ve içerisinde galatasaray taraftarlarını barındırıyor. her takım ile ilgili olumlu olumsuz görüş de burada belirtilebilir. bu kimsenin galatasaray'lılığından birşey eksiltmez. elbette bazı durumlarda dalgamızı geçeceğiz, eğleneceğiz, tiye alacağız. taraftarlığın gereği bu. herkes ak ve karayı ayırmak zorunda da değil. ama bırakın beyaza beyaz, siyaha siyah demek isteyen insanlar bunları yazsınlar burada, ne karışıyorsunuz?

  bazı şeyleri övmek ve örnek almak insanları geliştirir. bilim de böyle ilerler. herkes bir tuğla koyar, başkaları da bu tuğlalardan ilham alarak ve o tuğladaki bilgiyi kullanarak üzerine yenisini eklemek için uğraşır. matbaadan akıllı telefonlara kadar aklınıza ne gelirse bilimsel gelişme süreci böyle işlemiştir ve bir gelişim sürecinin ürünüdür. bu tuğlayı bir gün galatasaray'ımız koyar, bir gün beşiktaş, diğer gün de fenerbahçe. mümkün olan burada en fazla tuğlayı yerleştirebilmek. bunun içinde objektif ve durum değerlendirmesi yapabilen kalifiye bireyler olmanız gerekir. herkese saygılar sunarım.
 • 10313
  her bir bireyinin özgürce düşüncesini ifade ettigi, her bir bireyinin özgürce oy kullandığı bir platform olmalıdır.
  senden düşünmüyor diye küfür edilmemelidir kimseye. kırmadan dökmeden tartışmayı ogrenmeli, düşüncelere empati yapabilmeliyiz. demokratik, çağdaş ülke olmak istiyorsak önce adam gibi tartışmayı, dinlemeyi ve empati yapmayı öğrenmeliyiz.
 • 10316
  mustafa kemal paşa'nın askerleri ve fikri hür, vicdanı hür yüzlerce galatasaray'lı ile dolu olan sözlük. gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içerisinde olanlar unutmasınlar ki bugün ne sonuç çıkarsa çıksın bu sözlüğün cumhuriyetçi evlatları ve gerçek galatasaray'lıları bu ülkedeki karanlık dönem ile mücadele etmek için asla geri adım atmayacaktır. sonunda ölüm olsa bile, biz kazanacağız!

  siyasi propagandasını burada gerçekleştirip üstüne ofsaytı yiyince ağlayanlar asla unutmasınlar bunu. bu kadar kutuplaştırmanın, ötekileştirmenin olduğu yerde, seçeneklerden birine terörist denildiği yerde bize biraz nefes alacak alan bırakın be! yettiniz, az ötede oynayın!
 • 10319
  gerçek hayatta sürekli ''mağduruz :('' edebiyatı yapan tiplerin burada da aynısını yaptığı platform.

  biz çok gördük sizin gibileri anam. siz şimdi allah bilir burada entry girmek için kuyruk falan da bekliyorsunuzdur. hep mağdursunuz anasını satayım, hep...

  burada herkes fikrini özgür bir biçimde ifade ediyor. beğenirim ya da beğenmem, orası kimseyi ilgilendirmez. ama buraya gelip de fikrini beğenmeyen insanları ''hazımsız'' olarak nitelemek tam da bu üstte bahsettiğim malum kitleye yakışan bir özellik. böyle tiplere ''he'' deyin geçin. anladıkları dil bu çünkü.
 • 10321
  bundan sonra ülke ile manevi bir bağım kalmadı. tüm sosyal medya hesaplarımı da kapatıyorum. yalnız burayı gerek üye olmadan önce, gerekse de üye olduktan beri çok sevdiğimden dolayı gs sözlük hesabıma dokunmayacağım ancak bir varlık da göstermeyeceğim. kendimi izole ediyorum. umarım moderasyon bu entry'yi ve hesabımı silmez ama silse de önemli değil artık. ismini cismini bildiğim ya da sadece nickiyle tanıdığım herkese elveda.
 • 10322
  sanırım 16 nisan 2017 tarihinde sözlükte ağzından salyalar saçarak millete cahil, leş, yavşak diye hakaret savuranları günün ilk dakikalarında evlerinden alınmışlar. diktatörlük çabuk geldi dikkat ederseniz :(

  şaka bir yana da, gerçekten güzel entry'ler de gördüm. keşke sayıları bu kadar az olmasa. yukarıda bahsettiğim entry sahipleri dışında herkes birlikte yaşamak zorunda olduğumuzun farkında. kimse hayır diyenin karısına göz dikemez. o göz oyulur. bunu diyen bir tane şerefsizin teki. yine kimse evet dedi diye de denize dökülemez. adamı denize dökerler. bunu diyen de şerefsizin teki. bu kafadakilerin azınlık olduğunu umuyorum.

  oraya buraya ağlayanları da anlayamıyorum. cumhuriyete sahip çıkanlar hayır demiş de faso fiso. diyarbakır'da hayır diyenin umurunda mı sizce cumhuriyet veya atatürk ilkeleri? cumhuriyet olduğu yerde duruyor. demokrasi olduğu yerde duruyor. aynı şekilde pek çok bölgede, pek çok seçmen değişen anayasanın farkında olmadan sırf rte için evet oyu verdi. yine pek çok bölgede, pek çok seçmen sırf rte nefreti yüzünden hayır oyu verdi. çok da derin anlamlar çıkarmaya gerek yok buradan. zaten diktatör denilmiyor muydu? 'bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler'. adem demirci'ye selamlar.
 • 10323
  herkese merhabalar öncelikle bu entry bilgi edinme amaçlı yazılmaktadır.

  nispeten bu sözlükte yeni sayılırım 1 senedir buradayım. o sebeple çok fazla mevzulara hakim değilim. kafama takılan bir nokta var onu yazmak istiyorum.

  burada bazen hosuma giden entry'ler olunca girip yazarın diğer entry'lerine vs de bakarım. genelde en begenilen entry'leri 2 sene 3 sene öncesinde yazılmış şeyler oluyor. tabi arada yeni olanlar da olabiliyor.

  ama benim kendi yazdığım entry'lerde en begenilenler hep o gün veya o hafta yazmış olduğum entry'ler oluyor. mesela bundan 6-7 ay önce çok güzel bi entry yazmışım ama o kaybolup gitmiş bile. o gün güzel bir entry yazarsam büyük ihtimalle en beğenilen entryler listemde ilk sıraya geliyor.

  bunun sebebi benim daha yeni bir yazar olup entry sayımın çok az olması mı, yoksa entrylerim çok dandik olduğu için rahatlıkla daha iyi bi entry yazıp öncekileri geçebilmem mi?

  bu entry size çok aptalca gelebilir ama bu mevzuyu gerçekten merak ediyorum.
 • 10325
  http://i.eurosport.com/...32752126-640-360.jpg

  türk futbol tarihinin en büyük başarısı olan şu fotoğraf için fetö sayesinde kazanıldı, tesadüftü falan diyen "ama sizin uefa kupanız var" diye sözde bu başarıyı küçümseyen tiplerin bu kupada henüz çeyrek finalde ya da yarı finalde elenen rakiplerinin kupaya biraz olsun yaklaştığı dönemde söyledikleri şeyleri de unutmayan kişilerin yazdığı sözlüktür.

  http://i.eurosport.com/...2560-1440.jpg?w=1050

  http://img-fanatik.mncdn.com/.../fft104mm2233460.jpg

  yoksa buranın çok çok büyük kısmı şu anda zaten takımının bulunduğu durumun farkında. her türlü eleştiriyi de acımasızca yapıyor. hem yönetimine, hem hocasına, hem de oyuncusuna...

  daha 4 sene önce şampiyonlar ligi çeyrek finalinde real madrid'e 3-0'ın rövanşında ecel terleri döktüren, juventus'u istanbul'a gömüp son 16'ya kalan bizler başka takımın başarısızlığıyla mutlu olacak kadar ezik değiliz çok şükür ama karşımızda öyle değişik tipler var ki sen bir maç desteklesen geçtiği turdan sonra sana "koyduk mu" diyen ve senin kurucuna küfürler eden tipler olunca fazla da üzülemiyorsun.

  17 sene önce türk takımlarının vizyonunu değiştiren ve kazanılması çok daha zor bir dönemde bu işi yapan takımın kazandığı bu başarıyı her fırsatta küçümsersen, anlamsız bir göt kalkıklığı ve özgüvenle millete salça olursan, kendini bilmez, kibirden gerçekleri göremezsen birisi de çıkar sana bu gerçekleri hatırlatır...

  ne zaman ki rakiplerim benim kazandığım başarıları takdir eder, bunun ne kadar zor olduğunu idrak eder ve ben yarışırken saygı duyarsa benden de karşılık görür ama o zamana kadar tavrımız belli...

  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/...80qSs6btlO9HuCeHZ9ZQ
App Store'dan indirin Google Play'den alın