• 35420
  artık takımca refleks gösterip adam akıllı oynaması ve bu akşam kazanması gereken takım. muslera’dan icardi’ye kadar herkes kendine gelmek zorunda artık. mart ayına kadar hoca marifetiyle geldik. bundan sonra kalan kısa maratonda oyuncular da %110’larını verip hocaya yardımcı olmak zorunda. bu akşam çıkıp adam gibi bir futbolla kazanmalı ve herkese “şampiyon biziz” mesajını vermeliler.

  prag ve karagümrük rezillikleri yetti. her hafta birilerinin tripleriyle uğraşmak da yetti. bi hafta kerem mağdur diğer hafta icardi trip atıyor başka hafta zaha sıkıntılı oliviera sıkıntılı… artık yeter. galatasaray’da tek kredi başarıdır. kimse kara kaşı kara gözü için sevilmiyor. mızmızlanmayı kesip aldıkları maaşın karşılığını verme zamanı geldi. okan hoca tüm zorluklara rağmen destan tazmaya çabalıyorsa buna her biri destek zermek zo-run-da!

  (bkz: 3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçı)
 • 35421
  https://twitter.com/.../1763997332536693240

  uzunca bir süredir ligde eşit şartlarda mücadele etmeyen takımdır. kulüplerin şu halini görüp de hala pollyannacılık oynayan taraftarımız da şapkayı önüne koyup düşünsün.

  sen pandemi zamanı şampiyonluk maçında taraftarı stada alınmayan rakibin ise deplasmana polis korumasıyla gittiği bir takımı tutuyorsun.

  ne zaman bu durumun farkına varırlar bilmiyorum.
 • 35422
  sergio, zaha, tete, ziyech ve ndombele konuları sebebiyle takımda bir çözülme dönemi var maalesef. kalan 11 maçta yola kimlerle devam edeceğimiz az çok belli oldu. gökdeniz, eyüp ve baran’dan yararlanmak durumundayız. 2023 yazı galatasaray tarihinde çok kötü bir yere sahip olarak yerini alacak. keşke böyle olmasaydı.

  edit: beşiktaş maçının spesifik olarak önemi olsa da uzun vadede bir önemi kalmadı benim için. takımda bir “kalkışma” hareketi var. okan hocaya sımsıkı sarılacağız. sene sonu hepsiyle hesaplaşılır. şampiyonluk mucizelere kaldı çünkü takımda huzur ve aidiyet problemi var. aidiyeti olan gençlerle sezon sonunu görmek bile bile lades olmaktan iyidir. şampiyonluk da bu huzursuz ortamla zor ne yazık ki. beşiktaş maçını kazansak da zor. bir bütünleşmeye ihtiyacımız var. psikolojik olarak kırılganlaştık. puan tablosunda önde olsak bile durumumuz maalesef fenerbahöeden kötü çünkü sürekli personel kaybediyoruz.
 • 35427
  3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçından en kötü 1 puanını alıp sonraki maça kadar kadro içi hesaplaşmasını gerekirse ağır yaptırımlar ve kadro dışı kararları ile halletmesi gereken takım.

  kulübede uyuyan şişman ndombele'si, sağlık turisti gibi milli takım arası olmadıkça oradan oraya tedaviye kaçan ceset ziyech'i, galatasaray'a transfer olup olmadığına dahi ikna olamadığımız aurier'i, tete'nin morali yükselsin diye alındığına ciddi şekilde inandığım vinicius'u, futbolculuk anlamında kendini dahi tanımayan tete'si, et mi balık mı belli olmadan ilk büyük takım sınavını 31 yaşında veren kağıt üstünde süperstar zaha'sı, varlığını ve durumunu kabullenemeyen oliveira'sı...

  yani yönetimsel anlamda sokaktan gelen 3-5 galatasaray'lı toplansa geçen senenin iskeletine süper lig'den overpaid transferler yaparak daha az mali külfetle daha oturmuş bir kadro kurardı. bugün beşiktaş deplasmanına 12-13 kişiyle çıkıyoruz, harcadığımız paraya beşiktaş'ı satın alacağız neredeyse.

  yine de yarışın içinde olan, avantajlı olan taraf biziz. sezon sonu ne olursa olsun yönetimsel anlamda bir kan tazelemesi gerektiği kesin artık galatasaray'ın. 10 maç kaldı 23-24 sezonunda, eldeki malzeme belli. ter atacak diye, isim dolduracak diye, kadro kağıt üstünde dolu gözükecek diye çöplükten seçilerek getirilen adamlarla genel motivasyonu düşürmeye hiç gerek yok. yolumuz bahtımız açık olsun, yolun sonu şampiyonluk olsun. sonuna kadar güveniyoruz, artık gereksiz gündemleri ve faydasız elemanları otobanın kenarında bırakıp kendimizi sol şeride atma vakti. haydi bismillah.
 • 35433
  biz valla böyle kendini yıldız sanan ama bir şey olmayan adamlarsız mücadele eden, top oynayan gassaraya aşığız ya. bugün sahada olanlardan allah razı olsun hepsi işini yaptı bir tane bile kötü yoktu. allah aşkına şu takımı kamburlardan temizleyip mertens gibi karakterli köhn gibi faydalı oyuncular alın.

  (bkz: 3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçı)
 • 35435
  burası kulübümüze dair görüşlerimizi paylaştığımız bir platform olduğuna göre sezonu şampiyonlukla taçlandırmak için yapılması gerekenleri de değerlendirmek gayet doğal.

  öncelikle takımdaki yorgunluk herkesin malumu. kupadan elenmemiz belki hayırlı bile oldu. çünkü geçen yılki ve bu yılki yedek kadro kalitesine bakınca arada uçurumlar var. ilk 11'de çıkan oyuncuların bir noktadan sonra mecali kalmıyor.

  bugün karşımızda gerçekten kötü bir beşiktaş vardı. doğru anlarda baskı yapması gerekirken beklemeyi seçtiler ve bu da defanstan çıkışlarda elimizi rahatlattı doğrusu. çünkü topun kıymetini bilmeyi unuttuk. çok fazla basit hata ve top kaybı yapıyoruz. geçen yılki şampiyonluk modunu açmış takım veya bu yılki şampiyonlar ligi'nde konsantre şekilde sahaya çıkan takım bugünkü beşiktaş'ı elek ederdi elek.

  belli ki bazı sorunlar var, fiziksel ve mental yorgunluk var. bugün rakibi çok defa terste yakalamışken tehlikeli diyebileceğimiz pozisyon oluşturamadık ve bu bence sezonun kalanı için büyük sıkıntı.

  icardi'nin katkısı neredeyse yok deneyecek düzeyde. alternatifi olan vinicus oyuna girince de skor üreteceğimize dair bir beklentim oluşmuyor.

  sezonun geri kalanında en büyük çekincem bu noktada. skor üretebilme noktasında gözü kapalı güvenebileceğimiz kimse yok. mertens mücadelesiyle büyük bir karakter, yaşından beklenmeyecek şekilde çabalıyor, terinin son damlasına kadar elinden geleni yapıyor. ancak hücum organizasyonunda, kontraataklarda rakibi cezalandırma noktasında istediklerini yansıtamıyor.

  aktürkoğlu maça iyi başlasa da yine first touch kısmında yaşadığı sıkıntılarla, top kayıplarıyla acaba dedirtiyor. zaha ve tete muamma. hücumda şu aşamada ayağına bakacağımız isim barış alper gibi görünüyor.

  mevcut kadroda muslera, nelsson, torreira, kaan, barış alper gözü kapalı yazılacak isimler. sanchez gerçekten fiziksel özelliği, seriliği, müdahaleleri ile belki en öne çıkan stoperimiz; ama bazen yaptığı kritik pas hatalarını azaltması, sürekli olarak öne çıkma hevesini törpülemesi, sezonun son virajında biraz daha garantici olması gerekiyor. köhn de şu anki kadroda en dinamik isimlerimizden biri; ancak önünde oynayan ismin de kendsine savunmada destek vermesi gerekiyor. tek kalınca rachica'ya karşı özellikle ilk yarıda bocaladı.

  geçen yılki "2 de yese bu takım 3 atar" inancı şu anda pek kalmadı. prag, karagümrük, beşiktaş maçları derken hücum yapmakta zorlanıyoruz. skoru kimle, nasıl bulacağımız kısmı çözülürse biraz daha dengeli bir oyun anlayışına dönmemiz gerekebilir. çünkü takımda o enerji yok, o tempo yok. temponun yükseldiği anlar aleyhimize işleyebilir.

  olur da tek maça düşmenin verdiği avantajla oyuncularda fiziksel bir ivmelenme olursa farklı senaryolar konuşulabilir. son söz de okan hocama. bu takımın olmazsa olmazı sensin. hiçbir futbolcu senden öncelikli değil. o yüzden katkı vermeyeni oyundan çıkarmakta, ilk 11 başlatmamakta, gerekirse kadroya almamakta tereddüt etme hocam. başarıların daim olsun.
 • 35437
  başındaki hocasıyla, sahadaki topçusuyla, malzemecisinden, doktoruna, top toplayıcısından bilmem neresine kadar yürekten tebriği hak eden takım.

  okan hocam ellerine sağlık, tertemiz aldın maçı. (bkz: 3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçı)

  bir tek şey söylemek istiyorum yetkililere;

  yay üzerinden şut atacak, duran toplarda, kornerlerde dönen toplara yay üzeriden vuracak bir tane adam koyun oraya lütfen. derbiciğin skoru çok farklı olabilirdi.
App Store'dan indirin Google Play'den alın