• 34693
  2023-2024 sezonundaki 3 yabancı işi ciddi biçimde can sıkan takımımız.
  3 yerli oyuncu için rotasyonda olan kişileri yüksek sıklıktan düşük sıklığa doğru sıralayayım:

  apokerim-kerem-kaan-kazımcan-barış alper-kerem demirbay.

  buradan net 11 oyuncusu olan apokerim var. ancak gerideki iki aday kim olursa olsun burada da twitterda da küfrediyoruz.

  kimi oynatalım arkadaşlar? kerem aktürkoğluna sövüyoruz, kazımcana sövüyoruz. sövüyoruz da bu adamlar dışında elimizde birileri mi var?

  buna ek olarak, eğer türkleri oyun içinde değiştireceksek, biliyorsunuz yine türklerden olacak. haydi abdülkerim zaten stoper olduğundan çok değişmiyor. burada kaan ayhanı çıkardığınızda kerem demirbay giriyor, kerem aktürkoğlu yerine de barış alperi alabiliriz. bu adamlar da yeteneksizse eğer, türkleri oyundan çıkaramıyoruz demektir. bu da adamları sürekli 90 oynatmak demek.

  maalesef bu sene türk rotasyonunda berkan ve yunus akgünü kaybetmek hiç iyi olmadı. hakkımızda hayırlısı olsun.
 • 34694
  8+3 yokmuş gibi konuşacağım öncelikle söyleyeyim.

  2 aralık 2023 pendikspor galatasaray maçı ile beraber bence takımın en net sorununun 10 numara pozisyonu olduğu ayan beyan ortaya çıktı.

  bu takım ligde her maçta (belki derbiler hariç) mertens ile başlamak zorundadır. avrupa'da fizik gücü dayalı oynandığı için manu maçında* gördüğümüz üzere mertens çok göze battı. gerçi torreira-kaan başlasak belki mertens çok daha iyi bir oyun ortaya koyardı ama bilemeyiz tabii. ligde mertens olmadan başı kesik tavuk gibi oynuyoruz, üretkenlik sıfır.

  aralık ayı geldi, alanya maçı* haricinde ligde rahat oynadığımız maç yok. ben bunu tamamen mertens'e bağlıyorum. geçen sene bizi oynatan mertens'ti, zaten burda da defalarca kez yazılmıştır bu durum. şimdi mertens yaş aldı, 90 dakikalık oyunu çıkaramıyor, üstüne bir de mertens'in yerine kerem'i koyunca ilk 14 hafta itibariyle göze hoş gelmeyen bir oyun ortaya koyduk.

  herkes hatta okan hoca bile devre arasında 6 numara transferinin elzem olduğunu dile getiriyor ancak 10 numara (yazın isteyip de limit yüzünden alamadığımız szymanski tarzı oos) transferi bana daha elzem geliyor. (devre arasında alamıyorsak da yazın kesinlikle almalıyız.) zira bu ligde ikinci yarılar çok daha zor geçer. galatasaray'a karşı da rakip takımların içerde/dışarda kapalı savunma yapıp kontra kovalayacağı artık belli. bu kapalı savunmaları da hücum hattını maestro gibi yönetecek bir oos olmadan açmamız çok zor olacaktır. her maç ziyech'in uzaktan şut atıp maçı çözmesini beklemeyiz.

  sol bek sorununu yazmaya gerek duymadım. angelino ve kazım can, birinden çıkıp diğerini de kiralık göndermemiz gerekiyor. zira birisi galatasaray seviyesinde değil, diğeriyle aşı tutmadı.

  hülasa devre arasında sol bek + 6 no + oos çekmesi gereken takımdır. he ama bu üçünün yabancı olup da 8+3'e uygun kadronun nasıl kurulacağı da muamma. allah okan hocaya sabır versin...
 • 34696
  2023 aralık ayı çok kritik maçlara çıkıp kaderini ve tarihini yazacak olan takım.

  önce 12 aralık'ta kopenhag ile danimarka'da gruptan çıkma maçına çıkacağız.
  hemen ardından 16 aralık'ta en lanet ve en kötü deplasman olan sivas'a gideceğiz.

  bu esnada rakibimiz fenerbahçe deplasmanda beşiktaş ve kayserispor ile karşılaşacak.

  ardından 24 aralık'ta fenerbahçe ile kadıköy'de oynayacağız, 29'unda ise süper kupa karşılaşmasına çıkacağız.

  galatasaray - adana ds
  kopenhag - galatasaray
  sivasspor - galatasaray
  galatasaray - fatih karagümrük
  fenerbahçe - galatasaray
  galatasaray - fenerbahçe

  bu 6 maçta ve rakibimizin oynayacağı bazı karşılaşmalar bence şampiyonu tayin etmede büyük rol oynayacak. aralık ayına iyi başladık pendikspor galibiyetiyle. bu maçtaki rotasyon açıkçası iyi oldu.
  bu düzlükten çıkaracağımız galibiyetler bize muhteşem bir 2023'e veda olabilir.

  allah yardımcımız olsun.
 • 34697
  torreira, boey, aktürkoğlu, icardi, muslera ve apo çok fazla maç oynadılar üst üste. aktürkoğlu, icardi ve muslera'da düşüş bariz.

  kerem aktürkoğlu space jam'da yeteneklerini ansızın kaybeden jordan misali oynuyor. her hareketi, pası, şutu çok tuhaf. şu haliyle maalesef takıma hiçbir faydası olmadığı gibi bence zararı bile olabilir. kesinlikle bir süre dinlenmesi lazım.

  icardi'ye gelince... gol makinesi adam beşiktaş derbisinde yaşadığı sakatlıktan sonra hala kendine gelemedi. sahada var mı yok mu belli değil. ya takım olarak kötü oynuyoruz ve icardi'yi pozisyona sokamıyoruz ya da icardi formsuz. üzülerek söylemeliyimki son iki maçta, hatta hatay maçını da dahil edersek son 3 maçta, icardi hayalet gibi sahada. bir süre dinlense ve yerini bakambu'ya bıraksa fena olmaz.

  muslera... yaşı itibariyle geriye gitmesi normal elbette. ancak çok basit ama ölümcül hatalar yapıyor. dinlenmesi gerekiyor en azından pendikspor, istanbulspor gibi görece kalemize az top gelen maçlarda.
  saydığım bu 3 değerli futbolcumuz da çok fazla maç oynadı şu ana kadar. mental yorgunluk bariz bir şekilde hissediliyor.

  torreira, bu sezonun apo ile beraber en iyisi. alternatifi maalesef yok ve o da çok fazla sayıda maç oynadı. conta patlatmak üzere. olası bir sakatlık durumunda yerine kimi koyacağız kimse bilmiyor. takımımızda ikamesi olmayan tek futbolcu.

  boey. onun da alternatifi yok. zaten dubois'nın neden gönderildiğini anlayan varsa beri gelsin. o da çok fazla maç oynadı.

  tete: tam bir fiyasko. tam bir hayal kırıklığı. bu takımda gitmesi gereken ilk oyuncu. yunus akgün'ün sol bacağı olamaz.

  erencan yardımcı'yı kadromuza tekrar katmalıyız. o nasıl bir hız? sprinter gibi. gol vuruşu da var. değerini bilen usta ellerde elmas gibi ışıldar.
  10 numara... evet takımın en büyük eksiği, hücumdaki verimsizlik ve temposuzluğu çözmek için iyi bir 10 numaraya ihtiyacımız olduğu gün gibi aşikar. ancak mehdi gibi beklediğimiz ama koca yaz boyu bulamadığımız no:10 ara transferde ancak kaf dağının ardında bulunabilir.
 • 34698
  dün kazanılan pendikspor maçından sonra önü açık olan takımımız.
  haftaya cuma günü evimizde adana ile oynayacağız. bu maçta belli ölçüde rotasyon yapmamız gerekebilir.
  özellikle o gün boey, torreira ve icardi'nin dinlendirilmesi lazım.
  çünkü 12 aralık 2023 kopenhag galatasaray maçı sezonun en önemli maçı.
  esas hedefin şampiyonlar ligi olması gerekiyor.
  son 16'ya kaldığımız takdirde hem çok iyi para gelecek hem de yapacağımız prestij cabası.
  ayrıca yapacağımız transferlerde de elimiz oldukça kuvvetlenecek.
  her anlamda çok önemli bir haftaya giriyoruz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın