• 7151
  kulübün borç sarmalından bazı gayrimenkulları değerlendirerek kurtulması fikri mantıksız değildir. günümüz türkiyesinden köprü var geçen yok, hastane var giden yok örneklerinden yola çıkarak riva, florya, kemerburgaz projelerini eleştirmek doğru değil.

  kulüp ali sami yen stadına ek keyfi, fuzuli yeni bir stat daha inşa etse köprü var geçen yok örneği gibi bir benzetme yapılabilir. (bkz: #3385864)

  2.229.207.364 tl ana para kredi borcu ve yıllık tlref+1,5 faiz gideri olan kulüp, gayrimenkullerini mantık çerçevesinde neden değerlendirmesin?

  bütün bu yatırımlar yapılırken de elbette ki sportif yapılanma, scouting,
  altyapı için gerekli hamleler yapılabilir ve yapılmalıdır. elma ile armutu karıştırmamak gerekiyor.
 • 7152
  yakın zamanda ismi şantiyesaray diye anılmaya başlayacak olan kulübümdür. bir spor kulübünün inşaatla maksimum ilgisi ne kadar olabilirse onun 10 katı falan ilgiliyiz. kadro planlaması, futbol takımının teknik direktörü, gelecek yönetimin şubelere atayacağı yönetici ve profesyoneller, basketbol yapılanmasının yeni yönetimde ne olacağı vs vs konular hakkında tek kelime edilmiyor. varsa yoksa şurda şu arsamız, burda bu dairemiz. hayalini kuramadığım gayrımenkullerin derdine düşmektense tuttuğum takımın sahada göstereceği performanstan almam gereken keyfe kafa yorarım daha iyi. o seçilmiş, bu yemiş, bu yememiş. çok da umrumda değil. soğuttular her şeyden.
 • 7153
  sahip olduğu gayrimenkulleri satılmaya zorlanacak olan kulüp. florya, riva ne varsa satmak zorundaymışız gibi bir algı oluştu son bir kaç yıldır. bunların satılması sağlandıktan sonra da bir şekilde fener ve beşiktaş'ın borçları kapattırılıp şartları yine eşitliyeceklerdir.

  biz de canım arazileri sattığımızla kalacağız. asy-seyrantepe mevzusu bile galatasaray'a bir lütuf gibi anlatıldı hep. fener ve beşiktaş şehrin göbeğinde kalırken bizi dağ başına attılar halbuki. bizden başka herkes milyarlar kazandı bu işten.

  dursun özbek denen galatasaray düşmanının seçilememesi lazım sırf bu yüzden. dursun gelirse galatasaray'a yazık olur. çok yazık olur.
 • 7155
  canım kulübüm. vaktinde seçim yapılabilseydi başkanı ve tabii futbol takımı teknik direktörü şimdiye belli olacaktı. böylece transferler ve gidilecek yol da belli olmaya başlayacaktı. bizim iki katımız borcu olan malum kulüpler bu belirsizliğimizde transferler yapıyor, arsalara konuyor... biz bırakın yol almayı hala torrent gitmezse diye kabus görüyoruz, başkanı bile bilmeden öylece bekliyoruz.

  her kim(ler) ki bu seçimin ertelenmesine ve belki de sezonun gitmesine şimdiden sebep olduysa bu taraftarın ahı üzerlerindedir.
 • 7157
  okul öğrenci temsilcisi seçer gibi kulüp başkanı seçen takımım.

  11.06.22 tarihinde gerçekleşmekte olan seçime katılımın yüksek olması bekleniyormuş çünkü ertesi gün lisenin pilav günü varmış.

  şaka gibi.

  kendisine pilav günü kadar değer vermeyen bir grup insan tarafından geleceği şekillendiriledursun biz taraftar da kendimizi yırtalım.

  not: yüksek katılım ~4000-4500 kişi
 • 7167
  hayatımda ilk defa bir başkanlık yarışını herhalde takip etmedim. bunun sebepleri açık ve nettir; iki tane koca adamın,şahıslarına lafım yok ama galatasaray spor kulubünün yanından geçmemesi gereken tiplerin kulubün başına şu dönemde gelmesi skandaldır.

  bir çift lafımda, galatasaraylı kongre üyelerine; "kulüpten ihraç edilmesi gereken adamı kulübe yine başkan yaptınız".

  yok biz söyleyiz,yok galatasaray avrupa devidir, yok galatasaray süper kültürlüdür. günümüz hastalığı olan yozlaşmışlık; çocukluk aşkım galatasarayıda vurdu. emeği geçen ve destek veren herkese sevgiler,kimseye söyleyecek bir çift lafım yok.

  bu genel kuruldan sonra soğumuşluk seviyem üst seviyede, son maçlarda bile tepki vermiyordum. bir zamanlar tribünden maça maça koşan, azıcık kazandığımız parayla,son kuruşuna kadar store'dan harcayan benide bitirdiniz. hatta benim gibi olan yüzbinleri,milyonları...

  bizim camia komple bir "reset" atılması lazım, kulubün adımı değişir, bu sosyal medya trollerine yol mu? verilir, tüzük komple sil-baş mı? yapılır bilimem ama gerçek olan bir şey var; o da yokuş aşağıya fena şekilde gidiyoruz. beyni yok gram kadar fikri var dünya kadar adamlarla bataklığa doğru yol alıyoruz ve kimse farkında değil..

  bu genel kurul tamamıyla bunun göstergesidir. koca genel kurulda 5000 oy çıkmadı,daha doğrusu 5000 kişi gelmedi bile. zihniyetin yozlaşmışlığını kaldıramıyorum,cumartesi günü istanbul'un en yoğun yerinde genel kurul yapanlar; yıllardır stadımızın yol problemini çözemeyenlerle aynıdır.

  sadece isimler değişiyor olan yine taraftara oluyor...

  (bkz: 11 haziran 2022 galatasaray olağanüstü seçimli genel kurulu)
  (bkz: 11 haziran 2022 galatasaray olağanüstü seçimli genel kurulu/#3386572)
  (bkz: #3372184)
 • 7169
  gittikçe fenerbahçeye benzemeye başlayan güzide kulübümüz. şimdi de igor tudor'un takımın başına geçeceği söyleniyor. siz ne anlarsınız bilmem ama bu durumun bana gösterdiği şey galatasaray'ın fenerbahçeye evrildiği. git gide fenere benzemeye başladı takım. başarısızlıklar, eskilerden medet ummak, parayla bir şeyleri düzelteceğine inanan yönetici ve taraftarlar..

  ne oluyoruz arkadaşlar, bu gidişat nereye? ciddi ciddi vasata alıştık daha beterine yol almak için canla başla çalışıyoruz. yolun sonunu aydınlık görebiliyor musunuz gerçekten?
 • 7171
  büyük atatürk yıllar önce gençliğe hitabede anlatmış hem ülke hem de galatasaray’ımız için durum maalesef bundan iyi değil.

  “cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.
  ey türk istikbalinin evladı! işte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, türk istiklâl ve cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur”
 • 7173
  türkiye'nin en büyük markasıdır. bakın markalarından biri değil ! markasıdır.

  2011 yılında tayland'a tatil için giden arkadaşım bir foto atmıştı oradan. magnet, takı gibi ıvır zıvır satan dükkanların birinden. takımların bileklikleri var, kendi renklerinden takım isimlerinin yazdığı bileklikler. dortmund, inter, arsenal veeee sırada galatasaray bilekliği. nasıl gururlanmıştım anlatamam :)
 • 7174
  belli periyotlarla tekrarlanan başarı-durgunluk sarmalından bir türlü çıkamayan, her türlü duyguyu tattırmayı seven, vazgeçemediğim sevdam. en kötü döneminde en unutulmaz anları yaşatır, en iyi döneminde beklenmedik şekilde tepetaklak olabilir. ''galatasaray'' ismini anarken bana hiçbir zaman umutsuz olmamayı öğretmiştir.

  biz ailecek galatasaraylıyız. takımımız da ailemizin bir ferdi gibidir, her gün konuşmalarımızda illa ki adı anılır. neyse yine bizim kötü dönemlerimizden birinde -yanlış hatırlamıyorsam 2004 yılı- canlar sıkkın. okul-ev arası mekik dokuyoruz. en büyük zevkim gazetelerin spor sayfalarını satır satır okumak. takım başarılı olmayınca hiçbir şeyden keyif alamadığımız dönemler. annem ben okuldan dönünce geldi yanıma al oğlum dedi, akşam gazetesinden şansal büyüka'nın köşesinden kestiği yazıyı. bir taraftar yazmış göndermiş, büyüka da galatasaylılara moral olsun diye paylaşmış. hala benim mantar panomda asılıdır annemin kestiği o küpür. eski forumlarda falan da var zaten, belki okuyanlar vardır, okumayanlar için paylaşayım. renktaşlarım da umutsuzluğu bıraksın bir kenara.

  sen eğer...
  bir su olsan...okyanus...
  bir tepe olsan...everest...
  bir şehir olsan...istanbul olurdun...eşi benzeri bulunmayan...
  bir diken olsan...gül...
  bir çiçek olsan...orkide...
  bir ağaç olsan...çınar olurdun...asırlık köklere dayanan...

  sen eğer...
  bir mevsim olsan...ilkbahar...
  bir içki olsan...şarap...
  bir bağlılık olsan...tutku olurdun...tarifi mümkün olmayan...
  bir kum olsan...çöl...
  bir taş olsan...elmas...
  bir kumaş olsan...ipek olurdun...en incesinden dokunan...

  sen eğer...
  bir savaşçı olsan...samuray...
  bir camia olsan...imparatorluk...
  bir zaman olsan...sonsuzluk olurdun...tarihlere sığmayan...
  bir kitap olsan...gerçek...
  bir yazı olsan...destan...
  bir madalyon olsan...şeref olurdun...göğsümüze takılan...

  sen eğer...
  bir ses olsan...tribün...
  bir öfke olsan...volkan...
  bir yıldız olsan...güneş olurdun...içimizi ısıtan...
  bir zehir olsan...şifa...
  bir yapı olsan...mabet...
  bir kuş olsan...zümrüdüanka olurdun...kendi küllerinden doğan...

  sen eğer...
  bir karakter olsan...asil...
  bir organ olsan...yürek...
  bir sembol olsan...aslan olurdun...krallığı daim kalan...
  bir kelime olsan...aşk...
  iki kelime olsan...seni seviyorum...
  bir sevgi olsan...anne olurdun...her şeyi karşılıksız yapan...

  bunların hepsi biraraya gelince...
  adın...galatasaray oldu...
  uğruna ölünse bile,
  asla...yalnız yürümeyecek olan...
 • 7175
  kaosun artık yaramadığı güzeller güzeli camia.

  eskiden olsa bu kaostan güçlü çıkarı lehimize kullanırdık. son 3 senedir kaos bizi güçlü çıkarmaktan çok yorar hale geldi. hepiniz kalbinizin köşesinde bir yerde biliyorsunuz o yorgunluğu. en ufak gerginlikte herkesin aklına ' burak yılmaz: abi hadi yaa' görüntüsü geliyordur.

  bize artık huzur lazım. ne çatışmacı bir yönetim, ne futbolcular ne hoca ne de çatışan taraftar.sakin sakin plan dahilinde yürüyebileceğimiz bir sezon lazım bize.

  ligimize yükselen takımlar ile birlikte ligdeki istanbul takım sayısı 8 oldu. ligde oynayacağımız 38 maç var. bunların 19 u kendi evimizde. 7 istanbul deplasmanını da eklersek 38 karşılaşmanın 26'sını istanbul'dan ayrılmadan oynayacağız. bu mükemmel bir fırsat. biz ekran başından izliyoruz sadece ama hava değişimi bile inanılmaz etkiliyor insanları.

  bu sezon avrupa'ya gidemiyoruz. haftada 1 maç ve 38 haftanın 26'sı istanbulda. bu fırsat kaçmamalı.

  altyapımızdan herkesin malumu isimleri en azından evimizdeki nispeten kolay maçlarda artık denemeliyiz.

  galatasaray son senelerde kolay dokunulan bir kulüp oldu. sebebini istediğiniz yöne çekebilirsiniz. hepsinde haklı çıkarsınız.
  transferde elimizden alıyorlar, bize fahiş fiyatlar başkalarına sudan ucuz fiyatlar çekiyorlar,bizi sevmiyorlar. hepsi doğru.

  ama aslında çok büyük bir camiayız. yeter ki hatırlayalım.

  eski hocalarımızdan lucescu ne demişti zamanında ?

  itler istedi diye atlar ölmez!

  galatasaray tribünlerinin de buna benzer çok güzel bir pankartı var. nedir o ?

  siz diz çöktüğünüz için onlar büyük görünüyor. ayağa kalk!
App Store'dan indirin Google Play'den alın