• 6951
  kimse için küsemeyecek olduğumuz biricik sevgilimiz, göz ağrımız, hayat enerjimiz, en olmadık acılarımız, ilk aşkımız aynı zamanda son da…

  dilimize dolanan ilk bestemiz, çocuğumuza verdiğimiz ilk hediyemiz, arkamıza bırakacağımız mirasımız… soğukta, sıcakta yollara düşme sebebimiz, uyandığımızda merak odağımız, mecidiyeköy çirkinliğini bize güzel gösteren aynamız, istiklal’de başka aşklara yer bırakmayan telaşımız, gururumuz, ilk formamız, tabutumuza serilecek bayrağımız, çığlık atışımız, göz yaşımız… kim olduğumuzu bırakma sebebimiz, bize anlam katanımız…

  ilk harçlığımız, okuldan ilk kaçışımız, terli terli su içişimiz, akşam ezanını duyduğumuz halde eve götürmeyenimiz…

  şimdi ben bugün burada sizlere sesleniyorsam seslenme sebebimiz…

  rahmetli ağabeyimiz alpaslan dikmen‘in sözüyle;

  ''hadi bana küstün! ahmet’e, mehmet’e küstün! ulan galatasaray'a nasıl küseceksin?..''

  yüzümüzü güldür be galatasaray!
 • 6952
  içine düşürülen durumda taraftarları arasında ciddi bir bölünme yaşayan kulüp. mevcut başkan koltuk sevdasında kongreyi kendinden vazgeçmemeye ikna etmek için herşeyi yapabilir durumda. bu durumda safı belli olan tek zümrü liseciler. küçük olsun bizim olsun emellerine hiç bu kadar yaklaşmamışlardı. yöneticiler hakkında çıkan iddiaların yoğunlaşmasını da fatih terime bağlayanlar görüyorum. ben şöyle görüyorum durumu. bu ortamda birileri başkanlığa hazırlanıyor ve yaşadımız süreç/yapılan servisler onun öncüleri gibi. dibe vurduğunda liseci, taraftarı sempatizan gözüyle bakan bir başkana bile kimsenin sesi çıkmayacak duruma gelinecek. bir an evvel taraftar olarak toparlanmak lazım. başka galatasaray yok.
 • 6953
  riva arazisinde 200 kadar villa yapılan takım, villalar akıllı ev olacak. şebeke harici kendi ihtiyaçlarını halleden bir köy gibi.

  şimdi devalüasyon öncesi 1 1.5 milyar gelir bekleniyorsu asgari. o şu an asgari 2.5 milyar. galatasaray'a muazzam nakit bırakacak.
  florya ödendiğinden 500 milyon civarı para düş gelirden, kâr/2 gelecek para borç alacak farkını veya bankalar birliğinin 850 milyon tlsinin çoğunu kapatiyor. veya tamamını.

  kebap olacak gelecek yönetime...
  liselilede baģnazlarınında dişine kan değdi ortalık bundan karışık
 • 6954
  sürekli kaos içinde olması artık beni fazlasıyla yoran çocukluk aşkım. kendimi bildim bileli sürekli kaos yaşar güzide kulübüm ya teknik direktör sıkıntısı olur ya yönetim sıkıntısı olur ya futbolcuların saçma sapan hareketleri olur ya taratar ile yönetim birbirine girer ama ne olursa olsun sürekli bi kaosun içinde olur ve hep bu kaosun içinden başarıyla başı dik şekilde çıkar.

  ama son haftalarda yaşanan kaos galatasarayımızı artık dibe çekmeye başladı, fatih hocanın gerçekten kötü performansı ve haklı gönderilişinin ardından kulüp inanılmaz bir kaosa girdi ve sanki bu sefer bu vasıfsız yönetimle çıkacak gibi durmuyor maalesef. küme hattına yakın oluşumuz ve burak elmasın nihat abisi karşısında süt dökmüş kediye dönmesi beni korkutuyor açıkçası, benim bildiğim galatasaray buralardan da çıkar ama bu sefer nasıl çıkar hiçbir fikrim yok.

  ama her şeye rağmen seni çok seviyorum galatasaray.
 • 6956
  belli periyotlarda kaos yaşamayı ve berbat duruma düşüp oradan zirveye çıkmayı alışkanlık haline getirmiş bir kurumsal yapısı var.
  yani ya zirvede oluyor ya dibi görüyor. arası orta noktası yok. gerçekten bu yapısının uzman incelemesi ve apayrı bir analizi gerekiyor.
  mesela ezeli rakipleri bu kaosu yaşadığında bir değişim bir aksiyon yapıp günü kurtarabiliyor hatta taraftarının ağzına bir parmak bal çalıp çoğu şeyi sümen altı yapabiliyor.
  ama galatasaraya gelince aman yarabbi o kaos dibine kadar yaşanacak taraftarı hiçbir şeyle kandıramıyorlar çünkü bir parmak bala tav olacak bir profili yok bizim taraftarın.
  zira galatasarayda bir kaos olunca gönderilen gidiyor onu gönderende kısa süre sonra yol alıyor.
  gelen farklı bir sayfa açıyor veya açmaya çalışıyor sonra o gelende aynı girdabı yaşayıp gidiyor.
  ömrümün şu son 10 yılında bu dejavuyu o kadar çok gördüm ki galatasarayda. kimse birini gönderince rahat edemiyor.
  değişim fikri er yada geç onu uygulayanı da değiştiriyor.
  sanki galatasarayın böyle bir anayasası varmış gibi her gelenin aynı şeyleri yapıp farklı bir sonuç bekliyor.
 • 6958
  çıkmaza girmis olan canımız ciğerimiz. basiretsiz bir yönetim kurulu sayesinde efsanesini doğru düzgün veda bile etmeden harcayan kulübüm. bunu yapan yönetimin de 6 aylık bir ömrü bile kalmadı kulüpte. kar topu büyüyor üstlerine çığ gibi düşecek ve gidecekler. daha kötüsü ne biliyor musunuz renktaşlar son üç secimdir gelen gideni aratıyor. şu an ki ortamda da daha iyisi gelir mi hiç zannetmiyorum bu yüzden çıkmaza girmiş durumdayız malesef güçlü saç ayaklarını birer birer yok ettiler camiada son 10 yılda, umarım biri çıkar kurtarır bu kulübü yoksa ayakta kalacak dermanimiz olmayacak.
 • 6959
  gelinen noktada bırakın herhangi bir süper lig kulübünü, spor toto 1. ligi'ndeki kulüplerin birçoğu kadar bile lobisi olmayan, "vur ağzına al lokmasını" modunda bir kulüp haline gelmiştir.
  2021-2022 sezonunun kalan haftalarında "sadece sahada" savaşamadığımız, saha dışında da ciddi rakiplerimiz olduğu için ciddi anlamda kümede kalma mücadelesi vereceğimiz gün gibi aşikar.
  acı ama gerçek bu!
  maalesef!
 • 6961
  içinde bulunduğu durum anormal ötesidir. galatasaray bu kadar zayıf ve çelimsiz hiç olmadı. özellikle lobi yönünden. ister lobi diyelim ister derin gs, adı her ne denecekse o ekibin bilerek pasif durduğunu ve kendi kafalarına uygun bir yönetim beklediklerini düşünüyorum.

  o yönetim liseli mi olur, para koyacak biri mi olur, ya da kendi içlerinden biri mi olur bilmiyorum ama kasti şekilde pasif durduğu gerçek camiada güçlü kişilerin.

  gerçekten çok enteresan.
 • 6963
  türkiye'nin en büyük markasıdır. kulüp vs. onları geçiyorum. türkiye'nin en büyük markasıdır. başındakiler de ona göre hareket etmelidir. "ya siz de kendinizi bir şey sanıyorsunuz" falan evet sayın yaprağım. galatasaray türkiye cumhuriyetinin yüz aklarındandır. mevcut en büyük markasıdır. sadece galataaraylıların bunu hatırlama gereği vardır.
 • 6964
  (bkz: #3309989)

  çok zor değildi bugünü yaşayacağımızı tahmin etmek. ne yapıyoruz şimdi peki? biz ne oynadık ki de hakemi eleştireceğiz konulu bildiri nerede hemen imzalayayım. yalvardık resmen yapmayın etmeyin diye. fatih terim'e taktiksel işlerde bir tepkiniz varsa, en azından bir tepkinizi de federasyona gösterin diye. takım iyi durumda değil diyerek federasyona taviz vermemize, suskun kalmamıza gerek yoktu. hakkı gasp edilen fatih terim değildi çünkü galatasaraydı. ikisi elma ve armut kadar farklı durumdu. müstahak bu bize net şekilde. kırılgan olduğu tartışmaya kapalı şekilde görülen bir takımın önünde hala tutunacak avrupa dalı varken, oranın sonucunu (yani neredeyse sezon sonunu) beklemeden herşeyi ellerimizle dağıttık. hakemlerin tavrı da bu kırılganlığı kullanmalarıyla iyice sertleşti (ışıtan gün'e selam olsun). ee peki ne oldu fatih terim evinde oturuyor şimdi, biz ise doğranmaya devam. kim verecek arkadaş dünkü gasp edilen hakkımızı? kim verecek ft hocayken gasp edilen 10-15 puanımızı? bize 2 tane lehte karar verdi diye aylardır maç alamayan hakemler 10 ocakta terim gönderildikten sonra birden maç almaya başladılar bu da mı komplo teorisi? dün akşam 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçında yaşadıklarımız da komplo teorisiydi o halde? yemin ediyorum ki vallahi de billahi de hepsi müstahak bize. yine yemin ediyorum ki bu isyanımın takımın başındaki hocanın kim olduğuyla ilgisi yok. sadece fatih terim gidince herşey güllük gülistanlık olmayacaktı. hiç değilse bu konuda anlaşabilmeliydik. bir anda takıma/yönetime sistem, plan program mı yüklenecekti bu muydu beklenti? orta doğu'dan kalkıp isveç dolaylarına mı taşınacaktı yoksa kültürümüz, alışkanlıklarmız? "gidince kesin daha beter olacağız" diye gerçekten bir an bile düşünmedim. sadece gidiştattaki eksileri artıları aynı yere yazınca en azından bu kırılganlıkta, sahipsizlikte, devam eden düzenin kendisini son 16'ya atması, gönderilmesinden çok daha faydalı olacaktı. işler hala düzelmediyse de zaten mobbing uygulamana da gerek kalmayıp nisan'a kadar gelmişken yapardın önümüzdeki sezonun planını yeni hocayla artık.

  şimdi elimizde ne var?
  -fatih terim varken de eksik olan, gidince eksiklikleri tamamlanmış sayılmayan bir futbol takımı.
  -bu takımın eksikliklerini giderecek hoca bu mu? sorusu,
  -bu takımın eksikliklerini giderecek yönetim bu mu? sorusu,
  -bu rezil yöneticiler ceplerini doldurmak için transfer yapmasınlar sonra? sorusu,
  -bu rezil yöneticilerin yapacağı transferler fayda sağlar mı? sorusu,
  -federasyona karşı kulüpteki hangi görevli tepki gösterip gündem oluşturacak? sorusu,
  -ben başkanımdan "x ismi gönder" konulu yeni bir taviz vermesi istendiğinde onu da terim gibi gönderecek miyiz? sorusu,

  daha çok şey yazmak istiyorum ama gerçekten içimden gelmiyor, kelimeleri de toparlayamıyorum. tüm kalbimle istiyorum ki umarım düzelelim. bu renklere gönül verenler olarak hepimizin buna çok ihtiyacı var. sadece; çok iyi gitmeyen ama iyi gittiği anlarda gerçekten güzel şeyler hayal ettiren, bunu da uefa performansıyla taçlandırmış bir düzene kim çomak soktuysa, çomak sokulmasına dolaylı yoldan destek verdiyse hepsine yazıklar olsun. taraftar olarak kulübe verdiğim maddi, manevi emekte de zerre hakkım varsa haram olsun. gurur duyun eserinizle.
 • 6965
  çelebi mehmet'ini arayan kulüp.

  tarihte çelebi mehmet'in önemini bilmeyen yoktur. gelinen son nokta gösteriyor ki kulübümüzün de bir çelebi mehmet'e ihtiyacı mevcut.

  siyasi ve sosyolojik olarak baskı altına alınmış ve ekonomik emareler dolayısıyla da çözülmeye giren kulübü mali disiplinle yönetecek, kamu ve siyasi düzlemde sözü itibar gören ve savunabilecek, yaptırım gücüne ve buna ek güçlü bir kadroya sahip olacak isim başkan olmazsa, ister teknik direktörünüz guardiola'nın asistanı değil kendisi olsun, ister takıma yıldızlar getirin masa başı oyunlara dur diyemezsiniz.

  orta avrupa düzleminden 180 derece ters bir spor ikliminde hakemi de yenmeyi beklemek pek bir hayalcilik oluyor zaten.

  galatasaray'ın çelebi mehmet'i kim diyecek olursanız şu an için pek ortalıkta görünmemekte.

  kısıtlı sayıda bir üyenin ahmet yüce'ye yükseldiğini biliyoruz. ancak kendisi soru işaretidir. ali sabancı'nın ise kulüple sadece gönül bağını devam ettirmek istediği ise bilinen bir gerçek. önümüzdeki bir kaç ay yeni başkan adaylarının ve kurtuluş reçetelerinin konuşulduğu dönem olacak gibi. umarım bu sene çok başkan adayı yapmaz da ortak aklın adayı seçilir.*
 • 6966
  tam anlamıyla bu kaostan çıkmak zor olsa da, bir toparlanma durumu olabilir;

  - yönetim tff'ye en sert şekilde cevap verecek, gerekirse bir şekilde aksiyon alacaklar
  - taraftar kasımpaşa maçında stadı dolduracak, gerekirse onlarda tepkilerini gösterecek (herkesin siyah girmesi, pankart v.s.)
  - futbolcular da dikkat çekici aksiyon alacak, artık bu ne olur bilmiyorum. her gelen topu ilk 2 dakika vurdumduymazca taça atmak olabilir. veya başka bir aksiyon
  - taraftar birleşecek ne terimci, yönetimci, ne de başka birşeyci olacak. hepimiz galatasaraylı olacağız sosyal medya dahil.

  lafın özü bir olacağız ama tabi bu öncelikle yönetimden başlamalı. eğer ki bu haftaki rezalette söyleyecekleri söz yapacakları birşey yoksa taraftar inanmaz. arkasında durmaz. şimdiye kadar ben arkalarında duran entryler girdim ama zamanlama bakımdan yapmadığı açıklamalar ve kendisinden hariç başka bir yöneticinin televizyona yaptığı açıklamalar yönetime yakışmadı ve o yönetici görevden alınmadan sular zor durulur.

  yeterince düşmanımız var ve başka galatasaray yok artık birlik olma zamanı. yoksa biz birlik olmadıkça onların canına minnet , doğramaya devam.
 • 6967
  üzerine bilerek ve isteyerek oynandığına 20 ocak 2022 tarihinde emin olduğum camia. 20 ocak 2022 galatasaray kasımpaşa maçındaki el pozisyonunun verilmemesinin normal koşullarda herhangi bir izahı olamaz. hakem, yardımcı hakem, var, sürekli değişen el kuralları, hiç biri açıklayamaz bu kararı.

  eğer istanbul'da yaşasam bu karardan sonra her maça gider boğazım yırtılana kadar desteklerdim takımı. böyle şey olmaz, saçmalık artık.
 • 6968
  futbol takımında çok değil, daha 5 sene öncesinde çöp ilan edilip kadro dışı kalan ryan donk isimli oyuncusu bir sene sonra terminatör ilan edilen kulübüm. yanlış anlaşılmasın, iki ifadeyi söyleyen de aynı taraftar.

  bugün elindeki takım çok kaliteli bir takım mı, hayır. ama iyi bir teknik adamla, üzerine yapılacak birkaç eklemeyle yarışmacı olabilecek bir takım, asla çöp değil. kaldı ki aynı takım hayvan gibi avrupa ligi grubundan lider çıktı.

  sonra da biz sadece yarım sezon daha sabredemedik bu teknik adama. ve yeni gelen hocayı savunurken bu takıma enkaz diyoruz. gelsin yine kadro dışı kararları, bedelsiz göndermeler, sonra milyonlarca euro yeni transfer.

  şu takıma bir gedson, ortalama bir kanat ve bir 6 numara ile level atlatabilirdi fatih terim. geçmiş olsun.
 • 6969
  makro ekonomi ve dış politikada yaşanan utanç dolu yılların ardından bir zafere ihtiyaç duyan halkımıza yem edilerek zafer açlıklarını bastırmaları için kullanılmak istenen ülkenin en köklü kurumlarından biri.

  siyaset, ana akım ve sosyal medya operasyonları ile zaten taraftarı olmayanların vicdanları bu işlem için şimdiden rahatlatıldı. galatasaray camiası ve taraftarı da yıllar içinde çok aşırı derecede bölündü. liseli-alaylı, terimist-antiterimist, ultraslan-gercek taraftar vs. muazzam bir nefret var kulüp içinde. topyekün bir tepki koyacak gücü kalmadı kulübün. zaten medya ve bürokraside sahipsiz olan kulüp kamuoyunda da sahipsiz kaldı. errgin ataman, fatih terim gibi efsaneleri ya küstürülüyor ya sistemin dışına itiliyor.

  galatasaray üzerinden zafer duygusu tatmini yaşatmak belki daha da kötüsü sahipsiz galatasaray taraftarını terörize ederek yeni bir ohal ortamı oluşturmak için bahane istiyorlar.

  bu kulüp bu devran dönmeden düzelmez. buna kesin kanaat getirdim zaten. bu devrandan sağ çıkamayacak hale de gelmek üzere. camianın acilen kriz yönetimine geçmesi lazım. seçim, yönetim, terim muhabbetleri bize cephe kaybettirmekten başka bir işe yaramıyor.
 • 6970
  gelecek sene potansiyel kur yükselişi, olmayan avrupa geliri, düşen yayıncı geliri, olmayan başarı geliri ile kendisini yönetecek yeni potansiyel yönetime (kim çıkar bilmiyorum) sinir hastalığı dışında başka bir şey bırakmayacak kulüp.

  öyle bir durum ki komisyon alacak transfer bile yapılamayabilir.*

  buna ek olarak her zaman olduğu gibi bir dönemi daha zarar, artan borç ve azalan özkaynaklar ile kapatmış. düzgün yönetilmezse batması uzak değildir. tek şansı gayrimenkul yatırımlarıdır.
  https://mobile.twitter.com/.../1483910136833978370
 • 6971
  futbol takımına 2-3 tane nokta transferi lazım olan kulübüm.
  takımın özgüvenini yeniden kazanması lazım.
  ilmek ilmek 6.5 yıl içinde kendimizi bu hâle getirdik.
  sneijder, melo, podolski gibi lider oyuncular varken yapacaktık o gençleştirmeyi, muslera da prime dönemindeydi. dursun özbek denen zat saçma sapan oyuncular alıp durdu son yılına kadar. hatta serdar aziz balonuna bile "yerli ramos" deniliyordu yokluktan. tolga ciğerci as oyuncuydu falan.
  sonra genç kadronun üstüne gomis alınacaktı. bugün o genç takım oturmuş, kemikleşmiş ve çatır çatır oynuyor olurdu.
  bana göre bu sürecin sorumluları:
  1- dursun özbek
  2- fatih terim
  3- burak elmas
  4- tff
  bu sürecin sonunda kulüp resmen iplerini devlet erkine teslim etti (bankalar birliği anlaşması). esaa gelir kaynağı futbol olduğu için diğer branşlardaki takımlarının da bu süreçten etkilendiği ve etkilenmeye devam edeceği kulüp.
  sponsor bulamama kısmına girmiyorum bile...
 • 6972
  baska baslik acmak istemedigimden en genel buraya yazmayi uygun gordum.

  ıcerisindeki kan davalarina son vermesi gereken guzide kulup.

  taraftar, yonetici, teknik ekip.. herkes bu modda. guzel oynayip onde bitirdigimiz yaridan sonra dahi, akillar kan davasinda.

  lutfen.. momentumu yakaladiysak guzel gunler gorebiliriz. silahlar insin artik, kendimize ve gelecegimize yazik ediyoruz.

  tek galatasaray var.
 • 6973
  aklımda üç şey var.

  1-galatasaray futbol takımı: kendi adıma gurur duyduğum bir futbol takımına sahip ve bulunduğumuz sezon* nasıl biterse bitsin iyi hatırlayacağım. ben teknik taktikten anlamam. göze hoş gelen top oynayan, mücadele gösteren, mıymıylanmadan ileriyi düşünen takımları seviyorum.

  bu takım, böyle mücadele edin kaybedin'deki mücadeleyi ortaya koyuyor, "uzun vadeli düşünelim gerekirse biraz sürünürüz"'deki uzun vade düşünülerek oluşturuldu ve kaybedeceksek gençlerle kaybedelim'deki gençler kaybediyor. umarım şeytanın bacağını kıracaklar.

  2-galatasaray sözlük: negatif enerjiden bıktım. 2 hafta girmedim, bir geldim ne göreyim. kadromuz çöp gibiymiş, 2010-2011'dekinden halliceymiş de bilmemne. valla ben en son doğru düzgün girdiğimde genel kanı tam tersiydi. demek ki sallamamak, saygı duymamak lazım bazı insanlara.

  3-galatasaray taraftarı: keşke satabilsek bir yerlere. ben 2014'ten beri gitmiyorum stada, almayacağım o passolig'i (2 kez yurtdışından kuzenim gelince zorla gittim, o kadar). benim gibi insanlar giderken, 60.dk'da 4-1 geriye düşülen real madrid maçında, çıkıp giden taraftarlara "iyi gün dostları s....... gidin" diye bağırabiliyorduk en azından ve tribündeki oluşum tartışılır olsa da böyle insanlar belli bir çoğunluğa sahipti. sonra, o güzel insanlar tek tek gitti ve şimdi, 80 dakika her şeye alkış tutup, kaçan goller ve yenilen gollerden sonra hücuma çıkarken ıslığa tutan saçma sapan bir güruh var.

  tam bir omurgasızlık, kusura bakmayın. 90 dakika ıslıklasan onu da anlarım bak, bir şeyleri temelden değiştirmek istiyorsundur. ama sen içi cesaretinle sadece tabelaya bakarak konuşuyorsun. olayın esansını daima kaçırmaya mahkumsun. toplumun her alanında verdiğin kararlarınla, hiçbir şeye yaramayan fikirlerinle ve cahil çoğunlukta büyük dert yaratan oy hakkınla, bizi de bok çukurunda sürüklemeye mecbur bırakıyorsun.

  abi nefret ediyorum sizden ya. ulan insan hiç mi sorgulamaz, düşünmez, ben mi biliyorum bir tek demez. bilgisizlikle özgüven ters orantılı olur mu ya bu kadar?
 • 6974
  ne oldu bizim galatasarayımıza.
  kendi yaşantımda kolay kolay karalar bağlamam. sıkıntıya düştüğüm zamanlarda, kötü geçen günlerde bile umut edecek bir şeyler çıkartırım muhakkak.
  ama şuan ciddi anlamda galatasarayımızla ilgili endişeliyim.
  sorun bir yöneticinin ya da başkanlık koltuğunda oturan sözde başkanın değişmesiyle de çözülecek gibi durmuyor.
  elden bir şey de gelmiyor. ne olacak böyle?
  mesela, şuan ivedi isteğim 01:00 gibi alanya ile oynayıp, maçı kazanmak istiyorum. çok sabırsızım. hiç iyi gitmiyor.