• 15401
  4 şubat 2018 sivasspor galatasaray maçında aynı hataları guardiola yapsaydı adamın ne hocalığı kalırdı ne hainliği ama terim yapınca bir bildiği vardır.

  bak yazıyorum buraya nah vardır bir bildiği.
  belhanda şu takımda 11 değilken yasin aptalı oynuyorsa hiç kusura bakmasın bu maçın sorumluluğu hocadadır.
  azıcık dürüst olun ya azıcık dürüst şu hataları savunmayın.

  hatalarından ders alması gereken canım hocamız.
 • 15404
  4 şubat 2018 sivasspor galatasaray maçını elleriyle rakibe veren teknik direktör. hocam seni seviyoruz bir bildiği vardır diyoruz da bana donk tercihini 24 saat anlatsan 23 saati dinliyor gibi yaparım.
  bu akşam çok baiz hata hatta hatalar yapmıştır ancak her şeye rağmen başlığına bu kadar üşüyüp nefret kusmaya gerek yok. kazanılan kayseri maçından sonra köşeye çekilip sessiz sessiz kendini yiyen tayfa verilen uyduruk penaltıyı, muslera'nın hatasını unutup hocaya saldırıyor. bu nefretle siz gelen şampiyonluğu da sevinemezsiniz nasıl bir hırs neyin kini bu anlamıyorum.
 • 15406
  (bkz: #2336397)

  geçen hafta yazdım. kötü oynadığımızı ve inat ederse yenileceğimizi söyledim. benim kıt aklımla gördüğüm şeyi eminim kendisi de görmüştür ama o meşhur inadıyla donk ve yasin'i oynatıp belhanda'yı kenarda tuttu. bu iki oyuncudan yasin'i 70 dakika, donk'u 90 dakika sahada tuttu. ikisini toplasan tolga ya da feghouli'nin tek başına oynadığı topu oynamadılar ama tolga-feghouli ikilisi ilk çıkan oyuncular oldu. oyuncu kazan hocam eyvallah da bunu bu şekilde mi yapmak zorundasın? tamam ndiaye gitti tamam fernando sakat, o zaman belhanda'yı oynat. linnes'i orta sahanın sağına koy. nedir bu saçma ısrarın? 1 şubat 2018 konyaspor galatasaray maçında carrasco dururken eray'ı oynattığın için berabere kaldık, bugün mağlubiyet.. yazık değil mi hocam bu kadar insana. tudor gibi sen de sapıtmak zorunda mısın illa? sana duyulan güveni böyle mi kullanacaksın?

  şimdi birileri kalkıp hocayı ilk mağlubiyette gömüyorsunuz falan diyecektir, yukarıdaki entrye baksınlar, maç kazanırken de kamyonun devrileceğini söyleyip eleştirdim. çünkü perşembenin gelişi çarşambadan belliydi. takımı tanımayabilir, sistem oturtmaya çalışıyor olabilir, bizim aklımızın ermeyeceği taktikler düşünüp donk ve yasin'le başlamış olabilir, hepsine eyvallah. ama ilk yarı sonunda bu iki oyuncuyu değiştirmemesi maçın kaderini belirledi. bu da kendiainin hatasıdır.

  4 şubat 2018 sivasspor galatasaray maçını tek başına vermiştir. kimse yasin'e donk'a falan suç bulmasın, bu adamların ne halt olduğunu bilip yine oynatmak asıl kabahattir, aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemek ancak maraz doğurur. o marazı doğurtup galatasaray'ın liderliği alabileceği haftada puan bile alamamasına neden olmuştur. kusura bakmasın, kendisini çok severim, tekrar takımın başına geçince her şeyi bir kenara bırakıp kendisini destekleme kararı aldım. ama sırf inat uğruna galatasaray'ı rahat kazanabileceği bir maçta bu hallere düşüren kişiyi de eleştiririm. kendisinin söylediği gibi aslolan galatasaraydır. terim ya da bir başkası değil.

  umarım hatalarının farkındadır. biz bu sezon şampiyon olamazsak muhtemelen geri dönüşü olmayan bir mali iflasın başlangıcını tetikleyeceğiz. buna izin vermeyecek kadar büyük galatasaraylıdır ancak şu inadından ve ben yaptım oldu mantığından vazgeçmeli bir an önce.
 • 15408
  4 şubat 2018 sivasspor galatasaray maçındaki mağlubiyetin sorumlusu devre arasında yapılmayan orta saha transferidir. ligin ilk yarısında takımın en zayıf halkası belhanda ve üç sene önce bitmiş selçuk üzerinden hocaya saldırmakta ayrıca komik.

  orta sahan kadar iyi takım olursun. kendi evinde karambol, yandan orta, sertlikle orta saha zaafiyetin kısmen gizlenebilir ama deplasmanda ayyuka çıkar bunlar. mucize, sihirbazlık, keramet beklemesin kimse fatih terim´den. galatasaray taraftarı ligin üstünde bir kadroya sahibiz diye abartsa da, ligin ilk yarısında bile bu takımın takviyeye ihtiyacı olduğu belliydi.

  yok fatih terim takımı sabote ediyor, ihanet ediyor demek için ya başka takımı tutuyor olmanız gerekir ya da tam cahil. ortası yok bunun. ağlanacak başlık burası değil ya dursun aydın özbek yönetimi ya da mustafa cengiz yönetimi başlığına ağlayacaksınız.

  şımarık şımarık hareketler, tudor'la kıyaslamalar, sinsice fırsatçılık peşinde koşmalar. sözlükte ortaya çıkan profil bu oldu. hocanın hatası transfer yapılmadığı an da istifa etmemesi oldu. böyle taraftara hamza hamzaoğlu bile çokmuş.
 • 15410
  sonuna kadar arkasında olduğum ve bunu sonuna kadar hak eden imparatordur. 21. şampiyonluğu aldığında utandıracağı rakipler kadar kendini marjinal olmanın dayanılmaz çekiciliğine kaptırmış, fatih terim başarısız olsun diye avuçlarını ovuşturan ve bu sözlükte de bolca bulunan galatasaray düşmanlarını da büyük hayal kırıklığına uğratacaktır.
 • 15414
  tolga-donk ikilisi ile antrenman maçı dahi yapmaması gerekir. sevmesem de elinde var olan belhanda'dan bir şekilde yararlanmalı. çünkü adam bir şekilde atılan gölün içinde en etkin oyuncu oluyor. seneye gitmesi gerekiyor belki ama elimizdeyken mutlaka yararlanılmalı kendisinden. diğer bir husus da serdar aziz hususu. denayar net bir şekilde uğursuz bir adam. iyi de oynasa, saçma sapan bir şeye neden oluyor ve puan kaybettiriyor. oysa ki serdar şu anda tekneye kafa uzatıp, son derece motive halde oynayacak bir formda. onu da bir an önce takıma monte etmeli. maicon-serdar eldeki en iyi ikili, çok fazla oynamamali bu tandemle. donk'tan olabildiğince az, sinan ve linnes'ten ise olabildiğince fazla yararlanırsa takım daha enerjik bir hale bürünecektir. linnes bence sol bek için ilk aday olmalı. o japon sabri ile de olacak iş değil bu çünkü. adam hem çok kısa, hem de çok zayıf. yerler bunu türkiye'de. tudor devam etseydi, şu kadro ile hiç umudum olmazdı, ama hoca formu kötü de olsa güven ve umut veriyor.
 • 15415
  iş bu entry 4 şubat 2018 sivasspor galatasaray maçı sonrası görülen lüzum üzerine yazılmıştır.pek sevgili moderatörümüzün uyarıları ile gerekli düzenlemeler yapılmıştır.
  futbolun sadece 11-12 kişiyle oynandığını zanneden, ortasahasındaki iki tane futbolcudan biri sakat diğeri satılmış iken hocanın neden bu kadroyla sahaya çıktığını sorgulayan, son üç yılını selçuk'a küfür etmekle geçirmişken bugün selçuk niye yoktu diye hocaya saydıran, sözlük tarafından bile beğeneni beğenmeyenine eşit sayıda olduğunu tahmin ettiğim belhandayı oynatmadı diye eleştiren, ve bence maça belhanda ile başlasaydı yine eleştireceklerden oluşan, kalecisinin laubaliliği ile geri düştüğü ve olmayan bir penaltıyla 2-0 a skorun geldiğini görmesine rağmen bunlardan hocasını sorumlu tutan, maçın sonlarında kazanılan dünya kadar pozisyonu gözardı eden, ciddi ciddi hala tudor mudor (şaka gibi)diyen, renktaşlarım tarafından eleştirilmek bir yana itin götüne sokulmaya çalışılan efsane teknik direktörümüz.( efsane olduğunu da kabul etmeyen çıkacaktır muhakkak uğur meleke o yazıları bu algıları oluşturmak için boşuna mı yazıyor değil mi sevgili renktaşlarım)
 • 15416
  4 şubat 2018 sivasspor galatasaray maçı'ından sonra yaptığı en büyük yanlış;

  içerde mi dışarıda mı? faul mü değil mi? diye tartışılan bir pozisyonda, galatasaray aleyhine penaltı kararı veren hakem hakkında hiç yorum yapmamıştır.

  öyle yada böyle bu tip pozisyonlarda ne kadar çok yorum yaparsan bir sonraki maçlarda aleyhimize çalınacak düdüklerde daha fazla düşündürmek zorunda bırakmış olursun.

  bu işler böyle yürüyor maalesef.
 • 15418
  benim anladığım "madem transfer yapılmadı, paralar da ödenmiyor benden bu kadar" demiştir.

  ilk 45 dakikasında pozisyona giremeyen, topu rakip sahada tutamayan takımda 2. golü yemeden değişiklik yapmamasının, yasin gibi sahada gezen adama 70 dakika sabretmesinin başka bir açıklaması olmaz.

  bu takım 3 gün önce konya'da aslan gibi oynadı. nerede o maçın yıldızları linnes, serdar ?

  burası fatih terim spor kulübü değil hocam, biz de böyle olsun istemiyoruz ama transfer yapılmadı, fernando sakatlandı diye bizi donk, eray gibi adamlarla sınama.
 • 15421
  tudor'un ilk onbirle yapboz gibi oynamasından bıkmıştık ama terim de aynı yoldan gidiyor. hele gerideyken ikinci yarıya değişiklik yapmadan çıkması 2. golden sonra adam alması konsantrasyon düşüklüğünü gösteriyor. eğer içeride kazanmaya devam edemezsek terimle hüsrana uğramamız kaçınılmaz. 60 dakika maçı izlemesi güven sarstı.

  (bkz: 4 şubat 2018 sivasspor galatasaray maçı )
 • 15422
  dün kötü bir performans sergilemiştir. kötü orta sahayı kararlarıyla daha kötü hale getirmiş ve takımımız başındaki ilk mağlubiyetini maalesef ki 9 puan değerinde bir maçta almıştır. ama bu mağlubiyetten dolayı muhtemelen bizden daha üzgündür.

  bu mağlubiyete onun ve futbolcuların nasıl reaksiyon vereceği takımımızın bu sezonki kaderini belirleyecektir. hemen enseleri karartmaya gerek yok. belki de ilerisi için ders anlamında mağlubiyetin bu zamanda ve aşamada olması daha iyi olmuştur.

  (bkz: 4 şubat 2018 sivasspor galatasaray maçı)
 • 15423
  hocam bugün hata yapmis olabilirsin ama o kadar inanıyoruz ki sana bizi mahcup etme.2 yıl şampiyon olamasakta sesim çıkmayacak.çünkü yenilgiden sonra fatih terim gerekeni yapacaktır diyorum ve bu yenilgiden daha güçlü çıkacağımıza inanıyorum.

  bu arada hocam boşver olgunluğu falan. biz senin hırsını istiyoruz.biz sana öyle alıştık.bırak demesinler fatih terim hala olgunlasmadi diye...
  (bkz: 4 şubat 2018 sivasspor galatasaray maçı)
 • 15425
  zamanı ihtiyacı olan galatasaray teknik direktörü. kadronun durumu ve rotasyon eksiklikleri ortada. dursun'un gitmesiyle kulübün mali durumunu, ödenmeyen maaşları vs kim bilir daha bilmediğimiz ne gibi durumlar söz konusu. son sızan haberlere göre n'diaye, 4 aydır ödenmeyen paralar sebebiyle menajerinin gazıyla adam elimizden uçup gitti. bir anda orta sahasız ve transfersiz bir takımda buldu kendini.

  daha geleli ne kadar oldu renkdaşlar? ülkenin yetiştirdiği en iyi ve en kariyerli teknik adamdan bahsediyoruz. allah aşkına bir parça sabır. saçma sapan adamlara 1 sene verdik defalarca. fatih terim gibi bir adamın kredisi sonsuzdur bu camiada.