• --- alıntı ---

  galatasaray’ı koruma zamanı
  sevgili galatasaray genel kurulu üyeleri.

  beni yıllardır tanırsınız.

  40 yıldır aranızdayım.

  kiminiz beni sever, kiminiz sevmez.

  kaderimdir bu. zaten herkes beni sevsin derdinde olmayan, hafiften gıcık bir adam olduğumun da farkındayım.

  galatasaray’ımı tehlikede gördüğüm zaman ortaya çıkan ve lafını sakınmayan bir adamım ben. yine böyle bir tehlike görüyorum ne yazık ki!

  o tehlikenin adı dursun özbek.

  galatasaray’ın tüm varlıklarını satmasına rağmen borçlarını artıran...

  söz verdiği hiçbir şeyi yerine getiremeyen...

  500 milyon dolara satacağım dediği varlıkları bunun 5’te biri fiyata yok eden...

  galatasaray’ın dünyada bir eşi olmayan ada’sını belediyeye şikâyet edip yıktıran ve muhtemelen elden çıkarmaya hazırlanan...

  kulübün şirketi sportif aş’nin zararlarını 50 milyondan 500 milyona çıkaran...

  “ben kurdum” dediği takıma 7 ay ödeme yapmayan...

  sırf terim gelmesin diye lucescu’nun peşinde koşup, çaresiz kalınca seçim yatırımı olarak terim’i getiren...

  seçimi kaybettikten sonra kulübün evraklarında geriye dönük gayri yasal işlemler yapan...

  kasa kolaylığı sağladığını söylediği kulübünden faiz isteyen...

  tarihin en yüksek faizleriyle kulübü borçlandıran...

  otelinden kulübe milyonlarca liralık faturalar yollayan...

  yeğeninin kaldığı odanın 1.5 aylık parasını günlüğü 150 euro’dan kulübe fatura eden....

  tur şirketlerine 35 euro’ya verdiği odaları başkanı olduğu kulübe ortalama 100 euro’dan satan...

  “bir daha aday olmayacak, merak etmeyin” denilerek ibra edildiği genel kurul sonunda üyelere “görüşeceğiz” diye el kol hareketleri yapıp tehdit eden..

  takım şampiyon olup, zararlar bir nebze olsun azaltılıp paralar ödenince yeniden ortaya atılan...

  dursun özbek yeniden aday.

  ve tüm bunlara rağmen bazıları onu destekliyor.

  karşısında mustafa cengiz ve ozan korkut gibi iki değerli aday var.

  mustafa cengiz ocak ayında büyük bir cesaretle ortaya atılıp özbek’ten kurtarmasaydı, bugün bu seçim zaten olmayacaktı... ve cengiz, 4 aylık yönetiminde bir hata yapmadan, sorunları mümkün olduğunca çözerek bu seçimi mecbur olmadığı halde sizin önünüze getirdi.

  şimdi oyları bölmeden, tek bir adayı destekleyerek kulübü “hangi yüz ve hangi gündemle” aday olduğunu bilemediğimiz dursun özbek’ten korumanız gerek.

  lütfen genel kurulumuza gelerek kulübümüzü koruyun.

  bizim başka galatasaray’ımız yok...

  --- alıntı ---
 • --- alıntı ---

  fatih terim yüreğini kaybetmiş. kendi geçmişinden korkuyor. o futbolculardan bir cacık olmayacağı ortada. niye bu futbolcularla oynuyorsun? aynı ruhsuz, haysiyetsiz, şerefsiz, onursuz futbolcularla sahaya çıkamazsın.

  nagatomo tel tel dökülüyor. geçen sene keşke 11 tane japon futbolcumuz olsa dedirtiyordu. bu sene keşke nagazaki'de bu gitseymiş dedirtecek noktaya getirdi taraftarı. *

  --- alıntı ---

  bunlar fatih altaylı'nın * spor saati adlı programda söylediği sözler. ironi mi yaptı bilmiyorum ama nagatomo'ya böyle bir şey söylemesi çok ama çok ayıp. yurt dışındaki yorumculardan biri herhangi bir türk futbolcuya 'keşke yunan kazansaydı da bu gitseymiş' dese, fatih altaylı haklı olarak o yorumcuya sallardı.

  https://streamable.com/y60rj (futbolculara eleştirisi, nagatomo'ya olan sözleri 03.10)
  https://streamable.com/9chbp (fatih terim eleştirisi)
  https://www.futbolarena.com/...gazaki-gafi-376048h/ (kaynak)
 • --- alıntı ---

  geçen sene keşke 11 tane japon futbolcumuz olsa dedirtiyordu. bu sene keşke nagazaki'de bu gitseymiş dedirtecek noktaya getirdi taraftarı.

  --- alıntı ---

  bir kaç defa okudum. gerçekten bu lafı ettiğine ihtimal vermedim. dinleyince inanabildim anca.

  hani hep derdim, "sorarlarsa bizden değildir" adamı bu fatih altaylı diye.

  bu adam galatasaray kongre üyesi değil mi?
  nagatomo galatasaray futbolcusu değil mi?
  bu laf uluslararası gündemde kendine yer bulmayacak mı?
  galatasaray'ın imajını yerle bir etmeyecek mi? çünkü nagatomo sayesinde önemli bir sempati kazandı bu kulüp.

  bana göre acilen disipline sevk edilmeli. ortada eleştiri falan yok. galatasaray futbolcusuna yapılmış iğrenç bir saldırı var.

  --- alıntı ---

  hak mahrumiyeti yaptirimini gerektiren eylemler
  madde 108:

  108.1) ilgili mevzuat, kulüp tüzük'ü, yönetim kurulu kararlarına aykırı eylem veya davranışlarda bulunmak.
  108.2) üyelerin onur veya saygınlığına zarar verici, onları küçük düşürücü ve benzeri söylem veya eylem veya davranışlarda bulunmak.
  108.3) kulüp başkanları, organlar ve kurulların üyelerini eleştiri sınırları dışında küçük düşürücü, kötü zan altında bırakacak söylem, eylem ve davranışlarda bulunmak.
  108.4) eleştiri sınırları dışında kulübü aşağılayacak veya iftira niteliği taşıyan beyanlarla kulübe zarar verecek faaliyetlerde bulunmak.
  108.5) genel ahlaka aykırı kulübe zarar veren söylem veya eylem veya davranışlarda bulunmak.

  --- alıntı ---

  bana göre madde 108.5'e göre derhal disipline sevk edilmeli bu vicdansız. bu laf için genel ahlaka aykırı demek biraz hafif. tam anlamıyla ağır bir ahlaksızlık.
 • diğer ayrıntıları bilmem ama ultraslan hakkında söylediklerine katılmamak elde değil. liderlerine 'reis' diyen bir tribün grubumuz olabilir ancak bu tribün grubunun tüm galatasaray taraftarını temsil ettiği savı kesinlikle yanlış. her ultraslan sempatizanı galatasaraylı mıdır bilmem ama her galatasaray taraftarı ultraslan sempatizanı değildir.
 • fatih altaylı yaptığı hatanın, yediği herzenin farkında ki yaptığı hakaretleri ve aşağılamaları unutturmaya çalışıyor ve olayı sadece bankalarla yapılan anlaşmalara hasrediyor. insanda azıcık fikir namusu olur diyeceğim ama fatih altaylıda fikir namusu olsaydı şimdiye kadar barınamazdı bir yerlerde.

  mustafa cengiz’in bankalarla yapılan anlaşmaları savunduğu tek cümlesi yoktur. insan biraz utanır bu iftirayı atarken. hatta bankalarla yapılan anlaşmalar önümüzdeki süreçte tartışılır demiştir. mustafa cengiz sadece bir şeye itiraz etmiştir.

  -harcama limitlerine ilişkin kuralı delmek isteyen fenerbahçe’nin tavrına.

  efendim bankalara yapılacak faiz ödemeleri falan. geçiniz efendim. bankalarla yapılan anlaşmalarda bütün euro borçları tl’ye çevrilmiştir. tek başına bu bile kulüplerin %100 lehinedir. fenerbahçe bu anlaşmayı yapmadığından euro borçları tl bazında %50’ye yakın artmıştır. çünkü bankalar birliği ile anlaşan kulüpler euro borçlarını yaklaşık 6.00 tl üzerinden çevirirken fenerbahçe bugün 8.40 tl üzerinden çevirmek zorunda. üstelik mustafa cengiz bankalarla görüşme olmasın mı diyor. hayır, tam aksine görüşelim, pandemi şartlarına uyum isteyelim diyor. banka borçları ile harcama limitleri kuralının ihlaline itirazın ne ilgisi var?

  hıncal uluç demiş ki beni vurduran mustafa cengiz’dir. arkadaş daha üç gün önce bir tv programında hıncal uluç’u izledim tam aksine başka bir mafya babasından bahsediyor. bu da mustafa cengiz’e bir iftiradır ve bunun da cezai sonuçları vardır.

  ultraaslan konusunda mafya, tarikat ve sabahattin şirin’e ilikşin yazdıkları beni ilgilendirmiyor. o fotoğrafın hangi şartlar altında verildiğini bilemem. ayrıntıları da bilmediğimden değerlendirmede bulunamam. konu ikisinin arasındadır ve eğer hakaret ise onun da cezasını çeker.

  yalnız ben olayın farklı bir boyutuna dikkat çekmek istiyorum. fatih altaylı bir herze karıştırdı, başkana hakaret etti, donunu mu satacaksın dedi, geri zekalı dedi vesaire. buna rağmen geri çekilmek özür dilemek yerine daha da saldırganlaştı. elindeki gazete ve tvleri kullanarak otuz milyonluk taraftara ve başkana saldırmaya devam ediyor. bu gidiş yanlış. sonuçta olacakların tamamından sorumlu olacak olan fatih altaylı ve turgay ciner’dir. bunun bir yerlerde durdurulması ve soğutulması gerekir. bu saldırganlık, bu azgınlık iyiye işaret değil.

  mustafa cengiz kanser hastalığı ile mücadele ediyor ve iki ameliyat geçirmiş. böyle bir insana hakaret etmek için nasıl bir ruh haline sahip olmak gerekir düşünün. ali koç’u savunmak, ali koç ve fenerbahçe’nin menfaatlerini korumak için fedailik yapıyor resmen. üstelik bu kişi galatasaray kongre üyesi ve zamanında başkan yardımcılığı yapmış. neresinden baksanız hayal kırıklığı.

  böyle giderse bu işi kan temizleyecek ve birilerine yazık olacak. iş bu aşamaya gelmeden tarafları sükunete davet ediyorum ve düşmanlıklarını dondurmalarını istiyorum. gidin disiplin kurulunda ve nahkeme salonlarında çözün problemlerinizi. keşke bu aşamaya gelmeseydi iş.
 • fenerbahçe'nin mame thiam transferini savunan adam aklı melekelerini yitirmiştir, o yüzden kendisini ciddiye almaya değmez. bırakın kendi kendine konuşsun, ciddiye alınmadığını farkedince susar.

  ayrıca buraları takip ediyorsa söyleyeyim. trabzonspor'un bedelini öyle ya da böyle ödeyip aldığı oyuncu ve kasımpaşa'nın gitse de kurtulsak dedikleri yedek kalecileri fatih öztürk'ün galatasaray'a transferi ile takımın en önemli hücum silahı ve ilk on bir oyuncusu thiam transferini aynı kefeye koyuyorsan ve buna yardımlaşma diyorsan kurt olsan ne olur, it olsan ne olur? kafa gitmiş bir kere. yardımlaşmayı çok istiyorlarsa ve o çok savunduğun fener'in forvete ihtiyacı varsa, kasımpaşa'nın da başka bir mevkiye ihtiyacı vardır, kafa kafaya takas yaparsın. yardımlaşma rekabet ortamlarında böyle olur. peşkeş çekerek değil. sen galatasaray taraftarını başka takım taraftarları gibi geri zekalı zannetme.
 • önce sahibi turgay ciner'in, thiam transferinden aldığı 3,5 milyon euroyu nasıl vergilendirdiğini, daha sonra ise bu transferden kendisine ne kadar kaldığını açıklasın. bize ahlak bekçiliği, vergi bekçiliği yapacak en son insanların arasında bulunan, ciner, koç, altaylı üçgeninin merkezi kendisidir. bu güzel ittifakın basın sözcülüğünü yaptığı da gayet açık. ortada yolsuzluk, hırsızlık, hatta daha ileriye götürüyorum ''vatan hainliği'' bile varsa; bunları en son söyleyecek kişi, bu ittifakın basın sözcüsü altaylı'dır. kendisi yöneticilik yapmıştır bu kulüpte. hangi menajere neler verdiklerinin hesabını çıkarsın bakalım hep birlikte.

  kulüpten ihraç edilme sürecinde zaten kendisi. artık kasımpaşa'sında basın sözcüğü mü yapar, yoksa ali koç'un mali danışmanımı olur bilemiyorum. ama ona buna çamur atarak pislik temizleyeceğini zannediyorsa büyük yanılır. galatasaray bunun hesabını kendisinden elbette sorar.
 • https://twitter.com/.../1295709717965279232

  söylediklerinin neresi haklı? biz neden fenerbahçe'nin durumuna düşelim birisi bana açıklasın, ben de haklıdır diyeyim.

  bizim stadyum gelirlerimiz, yayıncı kuruluş gelirlerimiz temlikli değil. stad isim hakkından gelen parayı çarçur etmemişiz, artı olarak seneye stad isim hakkı yenilenecek. fenerbahçe'nin stad isim hakkı ülker ile 2026'ya kadar devam edecek bildiğim kadarıyla. aziz yıldırım ordan gelen bütün parayı yemiş. zaten ana gelir bu üçünden. yayıncı kuruluş, stadyum geliri ve stad isim hakkı. fenerbahçe bu üçünden de para kazanamıyor, biz ise en çok parayı kazanıyoruz.

  artı olarak şampiyon olursak şampiyonlar ligi gelirimiz de olacak. uefa'da ilerlersek de en kötü 14-15 milyon euro kazanacağız. geçen günü ahmet ağaoğlu 19-20 sezonunda uefa'dan 10 milyon euro kazandıklarını söyledi.

  nasıl olacak da onların durumuna düşeceğiz?
 • bugün habertürk'te ki köşesinden başkan ve ultraslan hakkında ağır bir yazı yazmış olan gazeteci.

  --- alıntı ---
  havlayanlara türkçe bir yanıt

  dün sağ olsunlar, bir grup seviyesiz beni sosyal medyada gün boyu birkaç ayrı başlık altında tt yapmışlar.

  yani hakkında en çok tweet atılan kişi olmuşum.

  oralarda afkuran serseri taifesine yanıt verecek halim yok.

  tehdit ve hakarette kantarın topuzunu kaçıranlara avukatlarım birer birer dava açacaklar o ayrı.

  durumdan gocunduğumu zannetmeyin.

  arkasından en az 10 itin havlamadığı kurta kurt demezlermiş.

  kendimi kurt gördüğümden değil ama itleri it gördüğümden söylüyorum bunu. gelelim meselenin özüne.

  galatasaray’ı babasının çiftliği gibi gören galatasaray başkanı, üyesi olduğum kulübün resmi sitesinden bana saldırıyor.

  yüreği yetiyorsa gelsin karşıma.

  daha az para öde demek hakaret mi

  hakaret ettiğimi öne sürüp besleme itlerini üzerime saldırtıyor.

  ey mustafa cengiz efendi!

  hıncal uluç yıllarca bağırdı “beni vurdurtan mustafa cengiz’dir” diye bana da niyetin o mu?

  bak efendi, sana hakaret etmiyorum.

  galatasaray kulübünün çıkarlarını sana rağmen korumaya çalışıyorum.

  19 kulüp diyor ki, “yahu bu bankalar ile yapmamız için baskı altına alındığımız anlaşmalar kulüpler için ölüm fermanı. hem faizi yüksek, hem vadesi kısa. gelin birlik olalım bunun faizini düşürelim, vadesini uzatalım.”

  sen ise buna karşı çıkıyorsun.

  niye?

  daha az faiz ödemek, daha uzun sürede ödemek niye seni rahatsız ediyor, niye?

  galatasaray üzerinde hangi oyunları oynuyorsun anlat!

  yarın ana para ve faizi dahil yılda 600 milyon tl ödemen geldiği gün ne yapacaksın, gel diğer kulüplerle birlik ol şunu uzat demek galatasaray’a hakaret mi!

  tarikatçi mafya bu tribünlerden gelmedi

  gelelim üzerime saldığın sürüye.

  tribünden arkadaşlarımın kurduğu bu taraftar organizasyonu, bir süre sonra kirli ellere geçti.

  başında sağına mafyayı, soluna tarikatları oturtan bir sabıkalı, bu taraftar grubunun sözde lideri oldu.

  benim 45 senem o tribünde geçti.

  mafya bozuntusu sözde tribün lideri o zaman galatasaray’da yoktu.

  çünkü o, o zamanlar beşiktaş tribünlerinde amigoluk yapıyordu.

  baktı galatasaray’da rant daha büyük galatasaray tribününe geldi. o mu galatasaraylı, güldürmeyin beni.

  o tribünlerde aslan gibi galatasaraylılar var, mafya bozuntusu tarikat artıklarına mı kaldı tribünler.

  sen onlara kalmış olabilirsin mustafa cengiz ama galatasaray onlara kalmadı!

  trabzonspor’a tek kötü lafim olmaz

  gelelim ahmet ağaoğlu’na.

  kendisine verilen tüm desteklere, sağlanan tüm imkanlara rağmen türkiye liginin geçen seneki en iyi takımı trabzonspor’u şampiyonluğa ulaştıramamanın faturasını ödememek için herkese saldıran ağaoğlu şimdi de beni hedefe koydu kendince.

  trabzonspor’a laf söylemişim.

  trabzonspor’a ve trabzon taraftarına geçen sezon boyunca söylediğim şey en güçlü takım oldukları, taraftarın artık takıma büyük katkı sağladığı, teknik direktör değişimi sırasında yapılan hatanın şampiyonluğa mal olabileceğiydi.

  hatta önümüzdeki sezon için de şampiyonluğun en güçlü adayı olduklarını söyledim.

  ağaoğlu faturayi ona buna yolluyor

  ahmet ağaoğlu ise ayrı bir vaka.

  tribünden atlayıp adam kovaladığı, kupa finalinde bir başkana yakışmayacak hareketler yaptığını söyledim ve o günden beri lehinde tek kelime etmedim.

  tribünden atlayan ali koç’u da eleştirdiğim gibi.

  fenerbahçe ve galatasaray’ın kasımpaşa’dan bedelsiz oyuncu almasına ilişkin “şike” ithamlarına karşı ise kasımpaşa’nın daha önce de trabzonspor’a verdiği bir oyuncunun parasını alamadığı halde trabzonspor avrupa kupalarına katılabilsin diye borçsuzluk belgesi verdiğini, alacağını da 7 yılda tahsil edebildiğini hatırlattım.

  kulüplerin zor zamanlarında birbirleri ile dayanışmasının şike olmayacağını söylemek için anlattım bunu da.

  o belgenin verilmesi için benden aracılık rica eden trabzonspor yöneticisi genç kardeşim hala orada, canı isterse der ki “evet fatih abi’den ben bu talepte bulundum.” istemezse de açıklamasın. canı sağ olsun.

  ahmet ağaoğlu kendi başarısızlığının hesabını hem trabzon camiasına hem de kendisine destek verenlere vermemek için suçlu yaratmaya bayılıyor.

  başkanlar camiaları temsil eder ama başkanların hataları camialara mal edilemez.

  bunu fenerbahçe şike meselesi patladığında ilk söyleyen ve tek söyleyenim.

  bugün oradayım.

  zaman hep beni haklı çıkarıyor.

  para karşılığı taraftarlık yapan sözde taraftar grupları ben dursun özbek’i eleştirirken de bana köpek gibi saldırıyorlardı.

  sonra dursun özbek’e saldırdılar.

  size şu kadarını söyleyeyim.

  vız gelir, tırıs gidersiniz.

  coronanın aşısı bulunmadı ama kuduz aşısı mevcut.

  bilmem anlatabildim mi!

  not: beni arayıp her söylediğine imza atarım diyen galatasaraylılar. imza falan istemiyorum. kendi lafıma ben kendi imzamı atarım. ama delikanlı taraftarlar kadar adamlığınız yok hiçbirinizin. sesinizi kesip oturuyorsunuz!

  --- alıntı ---

  https://www.haberturk.com/...ara-turkce-bir-yanit

  öncelikle başkan hakkında ki iddiaları yenilir yutulur cinsten değil. hıncal uluç olayı doğruysa büyük bir vehamet bu. bankalar birliği ile ilgili söylemlere maalesef katılıyorum. mevcut anlaşma ile devlet bizi taşşaklarımızdan yakaladı ve biz bu anlaşmayı esnetemezsek bir kaç yıl sonra bizi çok zorlu bir süreç bekliyor.

  mafya özentisi, tarikat beslemesi tribün lideri ile ilgili zaten söylenecek teki bir söz bile yok. galatasaray tribünün en büyük oluşumunun böyle bir adamın elinde olması başlı başına bir utanç sebebidir.

  fatih altaylı'yı pek sevmem ama bu yazı maalesef ki bir çok gerçek barındırıyor.

  ekleme: gelen mesajlar üzerine bir kısa bilgilendirme yapma gereği doğdu. hıncal uluç'un bacağına mustafa cengiz'in benzis istasyonunda kurşun sıktıkları için uluç bu olayı mustafa cengiz ile ilişkilendirmiş. olayın aslı buymuş. yazar arkadaşlara teşekkürler.
 • kıvırmıştır, hakaret etmedim bankalar birliği ile anlaşın dedim diye zırvalamıştır. yahu insanların aklıyla alenen dalga geçmeye çalışıyor, daha dün bir çok hakaret edip iq’su beni anlamaya yetmiyor vb demedi mi bu adam? kimin it kimin kurt olduğu çok belli. liseciler en sonunda ortaya sürecek piyon bulmuşlar anlaşılan.

  fener’in thiam transferini savunmak sana mı kaldı? ali koç artık lisecileri de etkisi altına almaya başlamış anlaşılan. altaylı denen bu zat gibilerden hiçbir iyilik gelmemiştir şu zamana kadar galatasaray’a.
 • buradan bir yazar galatasaray başkanı'na salak derse yazarlığı iptal edilebilir ama kendisi hakaretlerine rağmen kulüpten ihraç edilmemektedir. thiam'ın peşkeşini cambaza bak taktiğiyle yedirmeye çalışan bu meczup en kısa zamanda ihraç edilmelidir. ciner'in himayesinde kasımpaşa asbaşkanı olarak takılıp kadıköy deplasmanında güzelce ağırlanır.

  edit: cimbombom yazar arkadaşımız uyardı, ihracı için mustafa cengiz'in kendisini disipline vermesi gerekiyormuş. umarım en kısa zamanda bu hamleyi yapar. bilgi için teşekkür ediyorum.
 • rakibin tamamen gizli işler kokan transferini temize çıkarmak için belden aşağı vurmaktan geri kalmayan zat.

  yahu akıl izan yahu
  biz 34 yaşında kaleci aldık ve bu adam alacaklarına karşılık bonservisini alarak geldi.
  rakip ise 27 yaşında, 25 maçta 11 gol atmış as forveti bedavaya aldı, bu iki örneğin neresi aynı allah aşkına...
  hangi doğru mantık bu üstteki iki transferi birbirinin aynısı sayabilir.

  galatasaray tirübün terörüne bende hak veriyorum ama sırf rakibi cici göstermek ve başkana tü kaka demek için buradan vurmak kelimenin en hafif tabiri ile ayıptır...
 • menejerlere verilen ücretlerin basına sızdırılmasında parmagı olduğuna adım gibi eminim fakat ispatlayamam.
  bu tarz adamlar galatasarayı sevmez. galatasaraylı gibi görünüp galatasarayı kullanırlar.
  fatih altaylı'nın ve desteklediği yönetimlerin galatasarayı ne hale getirdiğini hepimiz gördük. şimdiki yönetim fatih altaylı ve onun gibi yöneticilerden kalan enkazla uğraşıyor yıllardır. ona rağmen adamlar utanmadan, sıkılmadan yönetimin kuyusunu kazmaya çalışıyorlar.