• --- alıntı ---

  galatasaray’ı koruma zamanı
  sevgili galatasaray genel kurulu üyeleri.

  beni yıllardır tanırsınız.

  40 yıldır aranızdayım.

  kiminiz beni sever, kiminiz sevmez.

  kaderimdir bu. zaten herkes beni sevsin derdinde olmayan, hafiften gıcık bir adam olduğumun da farkındayım.

  galatasaray’ımı tehlikede gördüğüm zaman ortaya çıkan ve lafını sakınmayan bir adamım ben. yine böyle bir tehlike görüyorum ne yazık ki!

  o tehlikenin adı dursun özbek.

  galatasaray’ın tüm varlıklarını satmasına rağmen borçlarını artıran...

  söz verdiği hiçbir şeyi yerine getiremeyen...

  500 milyon dolara satacağım dediği varlıkları bunun 5’te biri fiyata yok eden...

  galatasaray’ın dünyada bir eşi olmayan ada’sını belediyeye şikâyet edip yıktıran ve muhtemelen elden çıkarmaya hazırlanan...

  kulübün şirketi sportif aş’nin zararlarını 50 milyondan 500 milyona çıkaran...

  “ben kurdum” dediği takıma 7 ay ödeme yapmayan...

  sırf terim gelmesin diye lucescu’nun peşinde koşup, çaresiz kalınca seçim yatırımı olarak terim’i getiren...

  seçimi kaybettikten sonra kulübün evraklarında geriye dönük gayri yasal işlemler yapan...

  kasa kolaylığı sağladığını söylediği kulübünden faiz isteyen...

  tarihin en yüksek faizleriyle kulübü borçlandıran...

  otelinden kulübe milyonlarca liralık faturalar yollayan...

  yeğeninin kaldığı odanın 1.5 aylık parasını günlüğü 150 euro’dan kulübe fatura eden....

  tur şirketlerine 35 euro’ya verdiği odaları başkanı olduğu kulübe ortalama 100 euro’dan satan...

  “bir daha aday olmayacak, merak etmeyin” denilerek ibra edildiği genel kurul sonunda üyelere “görüşeceğiz” diye el kol hareketleri yapıp tehdit eden..

  takım şampiyon olup, zararlar bir nebze olsun azaltılıp paralar ödenince yeniden ortaya atılan...

  dursun özbek yeniden aday.

  ve tüm bunlara rağmen bazıları onu destekliyor.

  karşısında mustafa cengiz ve ozan korkut gibi iki değerli aday var.

  mustafa cengiz ocak ayında büyük bir cesaretle ortaya atılıp özbek’ten kurtarmasaydı, bugün bu seçim zaten olmayacaktı... ve cengiz, 4 aylık yönetiminde bir hata yapmadan, sorunları mümkün olduğunca çözerek bu seçimi mecbur olmadığı halde sizin önünüze getirdi.

  şimdi oyları bölmeden, tek bir adayı destekleyerek kulübü “hangi yüz ve hangi gündemle” aday olduğunu bilemediğimiz dursun özbek’ten korumanız gerek.

  lütfen genel kurulumuza gelerek kulübümüzü koruyun.

  bizim başka galatasaray’ımız yok...

  --- alıntı ---
 • kendisi iyi bir galatasaray'lı olabilir ama asla düzgün bir insan değildir.

  levent kırca ile yaşadığı diyalog da hatrımda kaldığı şekilde şöyle cerayan etmişti.

  levent kırca tutuklu bulunan gazetecileri ziyaret edip etmediğini sormuş, fatih altaylı da kendisine -ziyaret etmedim mecbur muyum? demişti. işte o zaman kırca -ben mecburum diyerek noktalamış ve ezilenin yanında duruş sergilemişti.

  bir insanın karakter sahibi olup adil ve vicdanlı olabilmesi, zengin bir aileye sahip olmaktan, galatasaray'lılıktan ve kişisel servetinden çok daha mühimdir. dostunda düşmanında dik duranını severim.
 • televizyon hayatinin en zor anlarini levent kirca ile yasamis gazeteci ve televizyoncu. fatih altayli'nin siyasi durusunu(aslinda durussuzlugunu) begenmesemde ulusal kanallar icerisinde en kaliteli icerige yer verenlerden biri kendisi .yaptigi teke tek programinin kalitesini yillardir korumayi basardi ki bu ulkemiz sartlarinda oldukca buyuk bir basari. konuklarina sacma sapan sorular sormamasi dersine hep iyi calistiginin ve cogu konuda genel gecer bilgisinin oldugunun bir gostergesi. severek izlemesem de begenerek izliyorum diyeyim.
 • ultraslan hakkında yaptığı açıklamaya sonuna kadar katıldığım galatasaray kongre üyesi gazeteci.

  ''beni rahatsız eden manzaralar giderek artıyor. acaba yaşlandığım için mi, bilmiyorum. geçen ağzımdan bir lakırdı çıktı. ali koç'un sözlerini kıskandım, geçen gün söylediklerini. bizde durum böyle değil. geçenlerde yine başkanımızın bir sözü geldi. başkanımız otobüs uğurluyordu, 'herhalde oğlu askere gidiyor' dedim. kimi uğurluyordu? ultraslan. kendilerine statta ofis verilmiş bir taraftar grubu. ultraslan kimdir kardeşim? içinize siniyor mu? bu arkadaşlar, bir süre önce bir tarikat önderinin yanında el öpüyorlar, yanlarında fenerbahçe'de görev almış bir mafya bozuntusuyla. dediğiniz gibi olsa o onun sorunu olur. onların burada ofisi varsa, markaları gsstore'da satılıyorsa benim sorunumdur. yoksa taraftarın ne yaptığından bana ne? galatasaray'a yakışmayan her şey beni çok sinirlendiriyor. galatasaray'ın kendine layık bir şekilde yönetilmesi için yönetimi uyardığım için de üzgünüm."
 • --- alıntı ---

  kulüp üyesi fatih altaylı: "kongrenin yapıldığı yerin altındaki restoranda akşam 5'te bu işin başındaki iki kişi, 'çocukları getirin' dedi. bu şekilde yüzlerce kişi getirildi ve bunlar ibra etmeyenlerdi. point hotel'de (dursun özbek'in oteli) haftalardır kulisler yapılıyordu."

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/...286517799436288?s=19

  mekteb-i sultani'nin haline bak. fatih altaylı bile içlerinde ışıldıyor. sorsan türkiye'nin yüz akı.
 • kendisini çok sevmesem de 2019-2020 futbol sezonunda bu organize faaliyetlere çıkıp çatır çatır konuşacak basın sözcüsü kulüpte acil görev yapması gereken gazeteci/eski yönetici.
  bu yıl anlaşıldığı üzere çok üzeremize gelecekler hatta kayseri yöneticisi gibi terbiyesizlik dahi yapacaklar bunlara cevap vermek için kulüp başkanı, yöneticisi, fatih terim devreye girdikçe de bize ceza verecekler başkalarına gelince ceza olmayacak.
  en azından basında bizi savunacak terbiyesizlik yapanlara had bildirecek tarzda bir adam olduğu için acil görev teklif edilmesi gerekiyor.
 • --- alıntı ---

  "galatasaray, diagne'yi satamasın diye devreye giren, lobi yapan kulüp başkanları var."

  --- alıntı ---

  buna inanılır. bülent uygun'un al-rayyan'da çalıştığını öğrendiğimde aklıma böyle birşey gelmişti hatta entry girdim sonra bülent uygun'un ordan ayrıldığını öğrendim, entry'de taca çıkmış oldu, o yüzden sildim. anladığım kadarıyla bülent uygun'u araya sokup diagne'nin al-rayyan'a transferini bir şekilde engellemiş.

  diagne satılır satılmaz orasını bilemeyiz ama bunların bu tür küçük hesaplar peşinde koşması kendilerini küçültür. bu kafayla bir arpa boyu da yol gidemezler, kaybetmeye mahkumdurlar.
 • hande sarıoğlunun programa dahil olduğu ilk bölümde fena bozulduğu bir ana denk gelmiştim.

  galatasaray ile ilgili birşey konuşuyorlardı ve konu döndü dolaştı bir 25 sene öncesinden filan bir örneğe geldi. her halinden handeye ayar olduğu belli olan fatih altaylı lafına "bu kızımız bilmez daha çok genç" diye handeye lafı sokarak başladı ama lafın devamını getiremedi.

  nitekim hande meğerse süs saksısı diye bazı programlara konan manken kizlar gibi değilmiş keza yaşı da otuzun üstünde gözükuyor, lafı fatih altaylıdan aldı, göğsünde yumuşattı ve hikayenin kalanını çat çat çat anlatti. işte o an fatih altaylinin patlıcan moru suratı beni çok güldürmüştü.

  tanım: pazartesi aksamlari haberturkte yorumcu olarak konuk olduğu programa yakın zamanda moderator olarak katılan hande sarıoğluna ağır kıl olan gazeteci, televizyoncu ve eski galatasaray ikinci başkanı.
 • galatasaray söz konusu olunca gözü dönen adam, yani aslında hepimiz gibi biri.

  iktidar yanlısı olmak konusunda da haksız bir eleştiri yapılıyor kendisine. malum dönemde gazetecilere yapılan baskıları yine en yüksek perdeden dile getiren insanlardan biridir.

  gazetecilik konusunda da yapabildiği kadar, izin verilen ölçülerde bazen de biraz da olsa dışına çıkarak yapıyor. artık o türkiye yok önümüzde, o yüzden kimseden azılı muhalif gibi davranmasını beklemeyin. eskisi gibi değil her şey, artık herkes kelimelerini 3 aşağı 5 yukarı tartarak konuşmak zorunda ne yazık ki. o yüzden de bu konuda eleştirenlerin de o gözle de bakmalarını tavsiye ederim.