• 22
  aslında galatasaray sözlük kurulma amacı; taraftarların galatasaray'ı sanal bir platformda sözlük formatına uygun olarak desteklemesiydi. realiteden önemli olan olgu, burada yazılarla ve fikirlerle paylaşımda bulunmak ve takıma destek olmaktı.

  galatasaray sözlük tribün grubu bu düşüncenin zıttına hareket eden bir oluşum olur eğer kurulur ise. daha önceleri söylemiştik adminlerin hakkında manifesto yayınlamaları gerekir diye. sözlüğü realiteye ve atraksyona dökme çabaları da sözlük maifestosuna uygun olmalıydı. bu sebepten galatasaray sözlük harry kewell gitme yürüyüşüne karşı çıktık, bu sebepten galatasaray sözlük darülaceze yi ziyaret zirvesi rağbet gördü. halı saha maçlarında eğlendik, maç zirvelerinde destek olduk birbirimize.

  fakat sözlük adına yapılan zirveler sözlüğün gelişmesine katkıda bulunmuyor sanıldığı kadar. asıl fayda galatasaray sözlük yazarlarına oluyor. her zirvede ve organizasyonda sözlüğün elle tutulur somut bir kazancı olmuyor.

  fakat sözlüğe kuruluş amacında olduğu gibi galatasarayı destekleyen entryler girersek, değişik ve güzel fikirlerimizi yazarsak, databasede galatasaray için faydalı olacak yazıları saklar isek, o zaman gerçekten sözlüğün kuruluş amacına yakışır şeyler yapılır kanımca.

  hep beraber toplanmak, bir grup oluşturmak çok gerekli midir? evet belki gereklidir ama bu sözlüğe yapılmış bir iyilik olmaz. yazarlar için hoş olur ama sözlüğün elde ettiği bir şey olmaz.

  sözlük içinde barındrıdığı yazarları mutlu etmek için değil, galatasaray'ı desteklemek için kurulmuş bir oluşumdur. öncelikleri unutursak ileride amacımızı da unutabiliriz.

  buradaki herkes toplanıp maça gidip gırtlak patlatsa mı daha etkili olur yoksa maçını izleyip takımına destek verip, buraya yorumlarını ve galatasaray'ı geliştirmeye yönelik yazılarını yazsa mı?

  galatasaray sözlük yazarları toplanmadan, grup olmadan evvel amaç belirtmelidir. galatasaray sözlük manifestosu yazılmalıdır. sergilenmesi gereken ortak duruş belli edilmelidir.

  sözlük adına toplanmak, organizasyon yapmak sözlüğe değil, yazarlarına bir şeyler katar ama asıl amacımız sözlüğe bir şeyler katmak olmalıdır. bunu da sözlüğe bilgi içeren ve destek içeren, geliştirmek için açıkları söyleyen yazarlar yeterince yapıyor.

  galatasaray sözlük'te yanlış anlaşılan bir diğer konu da üslup farkıdır. * kişiler fikirden çok üslup beğenmediği için eleştirilirler. bunun da farkında olmalı. birlikte olunacak ise ve realize olunacak ise önce derin bir saygı ve anlayış göstermelidir yazarlar birbirlerine.

  her şeyden önce galatasaray için bir şeyler yapmak isteyen sözlük için bir şeyler yapmak ile işe başlamalı ve yazıları ile sözlüğe destek vermelidir.

  sağlam adımlar oluştuğunda ve çoğunluk aynı fikirde olduğu zaman toplanılıp bir şeyler yapılır zaten.

  ve sözlük bir şeyin daha farkına vardırmıştır, o da şudur ki;

  artık birilerinin itmesine gerek olmadan sözlük bir şeyler yapabilmektedir. tek yazara ya da eski kişilere bağlanmadan da zirveler organize edilebilir hale gelinmiştir. buna göre yapılan zirvelerdeki katılımlardan pay biçilerek ne kadar birlik olunabileceği görülebilir. bu sebepten liderlik vasfına haiz olmayan insanlar da sözlük yazarları için bir şeyler yapılabileceğini kanıtlamıştır.

  şimdi önceki amaca, yani sanal platformda destek olma amacını da unutmadan bir şeyler yapma zamanıdır. öncelikli olarak sözlükte bir şeyler yazılıp çizilmelidir. ilk olarak da adminler tarafından galatasaray sözlük manifestosu yazılmalıdır. o düstura göre hareket edebileceğimiz zaman da galatasaray sözlük tribünü kurulur, fazlası da yapılır.

  zaten sözlükte bunu yapabilecek kudrette birçok yazar olduğu da bellidir. kimse de desteğini esirgemez sanırsam. biraz daha sabır ile her şey çok güzel olur.