• 21570
    2018-19 sezonunda şampiyonluğu belediyeye kaptırmasının sebebi basiretsiz ve beceriksiz yönetimin 2018 yaz transfer sezonunda imza attığı fiyaskolar olan takım. 2018-19 sezonu devre arasında bir nebze de olsa takım toparlanabildi ama 1. yarıda öyle kritik puan kayıpları yapılmıştı ki, ki birçoğu da evimizdeydi, 2. yarıda şu ana kadar yakalanan namağlup seri de derman olmadı başakşehir'i yakalamaya. üstüne takımın kaosa dayalı futbolu tam gaz devam etti, yalnızca 2 canavar stoper sayesinde * defans toparlandı biraz o kadar.

    1. devrede sadece fenerbahçe, bursaspor, çaykur rizespor ve konyaspor maçları kazanılabilseydi liderdi şu an bu takım. kazanılamamalarının sebebi de hücumdaki kopukluk ve takım defansındaki aksaklıklar oldu. bu 4 maçın 2'sinde küme düşme hattındaki takımlardan 2-0 öndeyken comeback yedik ve üstüne son dakikalarda ikisine de mağlup olmaktan şans eseri kurtulduk, 1'inde güç bela rakip stoperin kafasına çarptırarak gol atıp 90. dakikada haksız penaltıyla puan kaybettik. halbuki 1-0 önde geçtikten sonra 1 tane daha atabilirdik. bir diğerinde de hem emre akbaba'yı kaybettik, hem de uzun süre kendi seyircimizin önünde geride götürdüğümüz maçı zar zor berabere bitirebildik. hangi tanımın hangi maça uyduğunu bildiğiniz için ekstra belirtme gereği duymuyorum.

    anadolu'da kaybettiğimiz deplasmanlara hiç değinmedim bakın. çünkü bu 4 maçı alabilsek zaten oralarda kaybedilen puanlara üzülmeye gerek kalmayacaktı.

    şampiyonluğun yolu anadolu deplasmanları kadar içerdeki her maçı kazanmaktan, önüne gelene koyup geçmekten de geçiyor. sen elindeki maçları, üstüne bilmem kaç on bin seyirci desteği aldığın maçları ellerinle verirsen şampiyonluk hayali de kurmayacaksın, her tarafa hedef 22 bilmemne de yazmayacaksın. inşallah göt olurum ama bizim halı saha takımı kadar top oynamayan bu takım, son 9 hafta kala 8-11 arası puan farkından nasıl dönüp şampiyon olacak büyük bir soru işareti. inşallah seneye oluruz artık.