• 18339
  milli takım serüveninden sonra aşırı derecede yıpranıp hemen akabinde galatasaray’a tekrar sezon ortasında geri dönüp 2017-2018 sezonunda şampiyon olmamızı sağlayan en büyük etken kendisiydi.

  şampiyon yaptığı takım yetersizken yönetimin iş bilmezliği sonucu takımı zayıflatılıp 2018-2019 sezonuna başladı. buna rağmen ligte ilk 9 haftada 19 puan toplayarak liderlik koltuğuna oturmuştu. 9.hafta maçı olan evimizde ki 19 eylül 2018 bursa maçıyla beraber aşağı yönlü olan saha içi performansımız bu maçla birlikte hızla dibe doğru gitti. 2 kasım 2018 fenerbahçe maçıyla birlikte tam yukarı doğru ivmelenecekken 2-0 önde götürdüğümüz maçın son yarım saatinde bir puana sevindik. maç sonunda olanlar ise işin tuzu biberi oldu.

  sunuç olarak ilk 9 haftada 19 puanla liderken son 6 haftada 6 puan toplayarak sezona havlu atar duruma geldik. bunun tüm sorumluluğu şüphesiz hocaya ait değil. sakatlıklar, hakem kararları, federasyon’nun tutumu, yönetimin beceriksizliği, oyuncuların ve fatih hocanın formsuzluğu son 6 haftanın sonucudur.

  bu süreçte zaten yıpranarak deşarj olmadan işe başlayan hoca verilen cezalar sonucu daha da yıpranarak, baskı altında kalarak bir çare bulamadı. her ne kadar hoca saha kenarında olmasa da sahaya çıkan 11 ve yapılan değişikliklerin tek sorumlusudur. özellikle 8 aralık 2018 rize maçında çıkan 11 ve yapılan değişikliklerle maçı 4 bek ve 3 stoperle bitirmemiz facia. ligin son sırasında ki rize’ye bu kadro ile çıkılabilir ama bu kadroyla maç bitirilmez.

  işin özü bana göre fatih hoca’nın deşarj olmaya ihtiyacı var. ve bana göre 2017-2018 sezonunun yarısında milli takım ayrılığının hemen sonrasında dursun özbek yönetiminde ki galatasaray’a dönmesi milli takım serüveninde yaşanılanlardan sonra federasyona meydan okumaydı. bu meydan okumanın cezasıda son 6 haftada misliyle hem bize hem de hocaya ödettirilmeye çalışılıyor. rize maçında görüldü ki hoca tarafında neredeyse başarılı olmuşlar taraftar da hocanın kellesini istediği an bu iş bitmiş demektir.

  meydan okuyacaksak hep beraber okuyalım hocam. ama açıklamalarla , polemiklerle değil saha içiyle okuyalım. bunun içinde en çok senin sağlam durman ve formda olman gerekiyor. gerekirse ikinci yarı başına kadar yapılacakların listesini verip takımı levent şahine teslim et. deşarj ol kafanı topla öyle dön hocam. çünkü hayallerimiz var ve lütfen bu hayallerimiz yarıda kalmasın.