• 10997
    kendisinin milli takım olayıyla ilgili hala anlaşılamayan bir durum var; bu ülkede uzun diye bir gerçek var. kendisi herhangi bir şeyin olmasını istiyorsa oluyor. spor, sanat ve basın dünyasında defalarca bu durumun somut örneklerine şahit olduk. örneğin şike olayında aziz yıldırım efendi metris'e düştükten sonra pek çok fenerbahçe yöneticisi üstü kapalı olayın sorumlusu olarak kendisini işaret ederken olayın rengi değişince hepsi uzunu bal, kaymakla yalamaya başladı. manipulasyon aracı internet hesapları direksiyon kırdı, malum partinin kongreleri yıkılmayan kaleden (!) canlı yayınlandı. gezi parkı eylemlerinde yanımızda yer alan sanatçılar, uzun için yapılan belgeselde rol aldılar. 7/24 çıplak gezen solistler tesettüre girdi, alemciler takke taktı. gazeteciler michael jackson gibi renk değiştirdi. kısacası bu adamın istediği her şey oldu. terim'den de milli takım teknik direktörü olmasını istedi, o da oldu. olmaması ihtimali yok zaten. olmasaydı başına gelecekleri hepiniz çok iyi biliyorsunuz. hakan şükür çok güzel bir örnek. adam uzun beyle bir ters düştü milli maçlarda attığı goller bile sansüre uğradı. türkiye'nin 1-0 kazandığı bir maçta golü atan oyuncu hakan şükür ise maçın özetinde gol olmuyor lan ahahaha. düşünün artık. hoca ise bu gelişmeler sonrasında ünal aysal'la yaptıkları karşılıklı hatalar neticesinde görevinden ayrıldı ama olan bize oldu. tabii burada galatasaray'ı durdurmak isteyen hokkabazların da hakkını vermek lazım; epey başarılı oldular.

    antu'da bu adama tarator diyorlardı. yıllarca o kadar çok kan kusturdu ki adamlara haklılardı. burada ise parator diyen arkadaşlar var. içinizde parayı sevmeyen var mı? bu sözlük 3 kuruş iddia parası için burada derbide ben fener'e basıcam ya en azından para gelir ehehe diyen tipleri görmedi mi? selim soydan'ın biz fatih'e 2000'de 10 milyon dolar teklif ettik itirafları unutuldu mu? hatırlamıyorsanız buyrun izleyin; http://www.milliyet.com.tr/...k--U8bagcD6f1qQ.html şimdi bu adam nasıl parator oluyor? ya işte en fazla kazanan 3.teknik direktör :( söz konusu liste burada; http://www.haberler.com/...an-3-8290717-haberi/ tamam bence de fazla kazanıyor ama burada 6.sıradan sonra tanıdığınız kaç tane antrenör var? benim 2-3 çıktı. kulüp bazında başarılı olmuş kaç antrenör var? o da hepi topu 2. * peki aynı listede türkiye seviyesindeki bir ülkeyle milli takım başarısı olan kaç antrenör var? sıfır!... evet, tekrar söylüyorum fazla kazanıyor ama şu listede yukarlarda olmayı yerden göğe kadar hakediyor. bazı şeyleri çok çabuk unutuyoruz.

    lütfen şunu unutmayın, terim'in son maçı olimpiyatta beşiktaş'ı 2-1 yendiğimiz maçtır. deplasman yasağı olmasına rağmen maçtaydım. ligin 5. hafta maçıydı ve sonucunda da galatasaray liderin sadece 3 puan gerisindeydi. son iki yılın şampiyonu ve derbi canavarı takım yine ligin açık ara en büyük favorisiydi. real madrid'den 6 yemiştik ama... galatasaray'ın 2000 yılında uefa kupasına giden yolundaki son yenilgisi evinde chelsea'ye karşı 5-0'lık maçtır. kaldı ki o maçta isco'nun golüne kadar harika bir galatasaray vardı. burak ve melo'nun çok net kaçırdıkları iki kafa vuruşu pozisyonu hala gözlerimin önünde. ama sonuçta futbol bu, olmayacak işler olur bazen. bu arada yine maçta olduğumu ekleyeyim.

    ben kendisinin agresif tutumundan hoşnut biri değilim. bazı hareketlerini yapmacık bulurum, ünal aysal'la yaşadıklarından ve demirören'le işbirliğinden ötürü kızılmasını anlarım. herkes kadar kızgınım ancak hakaret edilmesine asla razı gelemem. galatasaray ve türk futbol tarihinin en başarılı teknik direktörü bu adam. en büyük mutluluklarımızda hep o var. döner mi bilemem ama dönerse saygı duyarım. en azından çocukluğum için.