• 9
    (bkz: #1441503)

    onlar hakkında yazmadınız bunlar hakkında yazdınız içerikli paragraflar için: arkadaşım şahsım adına cevaplıyorum, onlar adına da üzüldüm, 2 gün önce akp mitingi için yolda olan polisler ölünce de üzüldüm, gezi sırasında ölen polis içinde üzüldüm, pijaması yırtılan kız için de esma için de. neden berkin dillendirildi biliyormusun ? çünkü biz diğerlerini sadece tvden gördük, kendimizi onların yerine koyamıyoruz ama berkin biziz. belki berkin değil hemen arkasındaki ben olabilirdim orada ölen, belki ethem değil hemen yanında olan başka bir yazar arkadaşımız olabilirdi vurulan, yada ali ismail korkmaz ile kaçarken bi yan sokağa giren diğer yazar arkadaşımız olabilirdi öldürülen. anlıyormusun şimdi neden bu konuya bu kadar hassasız. berkin elvan'ı vuran kapsül 3cm yukarıdan gitseydi ben olacaktım ölen, arkadaşım olacaktı, kardeşim olacaktı. umarım anlatabilmişdir. ayrıca berkin'in katili biz doyuruyoruz götünü sildiği tuvalet kağıdından tut da yediği yemeğin, evini ısıttığı doğalgazın parasını biz ödüyoruz.

    neverfall konusu: şahsım adına, neverfall haksız değil, bizim gözlerimiz doluyken sike sike uyacaksınız bu kurallara demesi insanı çileden çıkartan. söylediğin şey ne kadar doğru olursa olsun ruh hali bozuk insanlara kükrersen onlar da sana kükrer.

    son paragrafına: bir ateist olarak o ayete baktım ama senden farklı açıdan baktım sanırım bana göre bu kavim kendi durumunu değiştirmeye çalışıyor bunun için sokaklarda.

    ayrıca berkin'e üzülen insanlar için gir ekşide rabia hakkında makara yap gel burda ölülere saygı de cümlesi ' birader sen genelleme yapma ' dedirttiriyor.