• zamanında galatasaray sosyal medya ekibi şefine troll hesaplar açtırıp kendisini savunmasını isteyen bir kişi olarak bugün sosyal medyadan para ile hesap toplatmasına şaşırmamak gerekiyor.

  seçilmek için her gün point hotel'de toplantılar yapıp üyelere yemekler veriyor. üyelere ne kadar maddi yardım yaptığı ya da yapacağını taahhüt edeceği bilgisi ise bizde kalsın.

  her şeyi bir kenara bırakıyorum. çok net olarak söylüyorum. eğer seçilirse en geç gelecek sezon sonuna kadar fatih terim ile yollarını ayıracak. ayırabilmek için sezon sonunda hocanın çok kavgacı olduğu ve oyuncularla sorun yaşadığına dair haberleri pompalattıracak.

  hocanın arkasından konuştuklarını benim bildiğim gibi fatih terim de biliyor. dolayısıyla bu arkadaşa oy verecek olanlar galatasaray'ın geleceğini çalacak. taraftarın bunun bilincinde olup tepkisini yükseltmesi şart.
 • galatasaray spor kulübü başkanlığından indiği günden beri sportif anlamda yüzümüzün ağarmaya başladığı zat.

  koltuktan ayrılalı 2.5 ay bile olmadan bir avrupa kupası finali, 1 avrupa kupası dörtlü finali geldi. küme düşer denilen erkek basketbol takımı 7.'likten playoff'a girip süpriz bir yarı final hesabı yapar hale geldi. erkek voleybol takımı ligde final kapısını zorladı ama açamadı. kadın voleybol takımı hakem eliyle verilen bir maçla lig finalini kaçırdı.

  kendisi ve şürekası göreve devam etseydi amatör şubelerde sezonu 1 ay önce falan tamamen kapatmıştık...
  uzun ve karmaşık mali tablolardan çok daha gerçek bir istatistik bu paragraf...
 • (bkz: riva ve florya soygunu)

  ne oldu lan tırrek! hani florya, riva'dan bağımsız değerlendirilemezdi? hani ikisi için sadece birlikte aksiyon alınabilirdi? galatasaray tarihinin gelmiş geçmiş en beceriksiz ismidir* bu zat. yalnız o biçim de şanslı; mustafa cengiz gibi işi bilen bir adam var neyse ki de herifin ve yönetiminin pislikleri temizlenebiliyor. liseci kafatasçı muşmulalardan biri olsaydı başımızda, kulüp kayyumla komple devlet himayesine geçmişti çoktan.
 • 26 mayıs 2018 galatasaray seçim genel kurul toplantısı'ndaki tavrı çok dikkatle analiz edilmelidir.
  bakın bu adam 3. sandık sonunda salonu terketti.

  işte galatasaray'ın malları, galatasaray'daki rant bitince galatasaray'ı da aynı öyle terk edecekti eğer başkan seçilseydi.

  hepimizi allah korumuş.
  galatasaray taraftarı %99'luk bir yüzdeyle öyle bir birleşti ki, mustafa cengiz'den başka bir adayı başkan seçmeye cesaret edemedi genel kurul. bence şampiyonluktan önemliydi bu.
 • atletico madrid-astana maçının skorunu sorup 4-0 yanıtını alınca kim kazandı diye soracak kadar futboldan uzak galatasaray eski başkanı. tanımadığım halde bu kadar nefret ettiğim 2.bir insan yok yeryüzünde,benim gibi naif adama bile bu kadar basiretsiz,itici ve hatta art niyetli geliyorsa bu sıfatları kesinlikle hak ediyordur.
 • galatasaray' a tl olarak verdiği parayı euro cinsine çevirerek kulübü kendine borçlandırmış olan utanmaz adam. kendisinin ölümünde rakı içiceğim.

  edit: arkadaşlar kusura bakmayın böyle şeyler söylenmez ama ben store' a gittim, o kadar param vardı yastık aldım, boyunluk aldım, kulüp zarar etmesin, benden başkası bunu almak istemez diye kırılmış bardak aldım amk parasını vererek kırık bardak aldım. benim şimdi bu adama beddua etmeye hakkım yok mu
 • --- alıntı eksisozluk ---

  mustafa cengiz'in az önce söylediğine göre...

  florya yerine kemerburgaz'a taşıyacağı antrenman sahalarının olduğu arazi maden arazisi imiş. maden arazisi olduğu için emlak konut'un vermeyi taahhüt ettiği rakam, masrafların ancak 4'te 1'ini karşılıyormuş. maden arazisi olduğundan, yapı izni için de belediye ve imar bakanlığı'ndan başka enerji bakanlığı'nın izin vermesi gerekiyormuş.

  bu kadar işbilmezlik, ancak art niyetten olur.

  tanım: dursun özbek diye yazılır, galatasaray haini olarak okunur!

  --- alıntı eksisozluk ---

  1 aylık cezamın bittiği gün bana yeniden ceza aldıracak allahın cezası.
 • galatasaray başkanlığı gibi yüce bir makama seçilecek şahsiyetin yalanlardan uzak, temiz sicile ve itibara sahip olması şarttır.

  galatasaray kongre üyeleri hırsız seçmeyecek, kayyum atamayacak, emir tayin etmeyecek.

  peki ne yapacak?

  galatasaray'ı temsil edecek, ali sami yen'in hayallerine doğru yüzünü çevirecek, tevfik fikrek'in yoluna saygı duyup benimseyecek; hakkında şaibe olmayan, tertemiz bir isme galatasaray başkanı olma şerefini verecektir.

  buradan muhataplarına ilan ediyorum ki;

  on yıllar boyunca kulübe tek bir faydası dokunmamış, aidatını ödemediği için listeden çıkartılandan galatasaray başkanı olmaz.

  galatasaraylıların nefret tohumlarının ve hakaret düşüncelerinin tereddütsüz öznesi olan düşük profilli şahsiyetlerden galatasaray başkanı olmaz.

  sadece adıyla bile ağırlığı olan başkanlık makamıyla zirvelerde ortaya alınıp sirk maymunu edilenlerden galatasaray başkanı olmaz.

  ali sami yen'in vizyonuna küfrederek takımı arabistan'a götürenden galatasaray başkanı olmaz.

  kendisine karşı düşünce belirtenleri ihraç istemiyle divana sevk edenden galatasaray başkanı olmaz.

  twitterda bot tutandan galatasaray başkanı ol-maz.

  avrupa'dan men cezası gelmeyecek dedikten 3 ay sonra uefa savunmasında yöneltilen soruları cevaplamadan geçerken utanmadan hayatını kaybeden mülteci bebekleri malzeme edenlerden galatasaray başkanı olmaz.

  gayrimenkuller kesinlikle satılmayacak dedikten 1 sene sonra varı yoğu peşkeş çekenden galatasaray başkanı olmaz.

  kulübün simgesi, boğazın incisi galatasaray adasını da bu peşkeşe eşantiyon verenden galatasaray başkanı olmaz.

  canlı olarak televizyonlarda söylediğini daha sonra ben böyle bir şey söylemedim diyerek yine canlı yayında inkar edenden galatasaray başkanı olmaz.

  beşiktaşlı eşini ve akrabalarını galatasaray üyesi yaptıktan sonra insanların aklıyla dalga geçer gibi beşiktaşta oturmadığı halde beşiktaşta oturduğumuz için öyle dedim diyenden galatasaray başkanı olmaz.

  futbol takımının 4, amatör branşların 8 ay boyunca maaşlarını ödemeyen ama yeğeninin ve arkadaşlarının otelinde kaldığı her dakika için fatura kesip kulübe ödetenden galatasaray başkanı olmaz.

  başkan olmadan önce 6 ay boyunca mali konularla ilgilenmesine ve kulübü 1 kuruş kara geçireceğini deklare etmesine rağmen her döneminde rekor zararlar etmeyi becerebilenden galatasaray başkanı olmaz.

  kimse almazsa yıllık 5m €'dan ben kiralarım deyip bina yaptırdıktan sonra aylardır barınak olmuş inşaat bırakandan galatasaray başkanı olmaz.

  yalan beyanlarından birleşik devletler bağımsızlık bildirgesi yazılabilecek yanar dönerlerden galatasaray başkanı olmaz.

  oyunculara değerinin 2 katı bonservis ve maaş verip bir şey becerdiğini zanneden; mitingde transfer yapan, onda da kazıklananıp kulübün ve her bir taraftarın cebindeki parayı çar çur edenden galatasaray başkanı olmaz.

  kafasına göre oyuncu sözleşmesi feshedip milyonlarca liralık ceza ödetenlerden galatasaray başkanı olmaz.

  baskın seçim kararı alıp, süresini 3 yıl belirleyip, seçimi kaybedip 6 ay sonraki seçimde tekrar aday olabilecek kadar yüzsüz bireylerden galatasaray başkanı olmaz.

  kaçarken galatasaray aş hisselerine ve alacaklarına temlik koydurup bunu kaldırmamakta ısrar eden caferlerden galatasaray başkanı olmaz.

  kulübün makus talihini değiştirenden, formasını koysan hiç bir branşta ezilmeyen takımların felaket sonrası hiroshima'ya dönmesinin en büyük sorumlusu bir bulaşıcı virüsten galatasaray başkanı olmaz.

  kısacası;

  iki yanlıştan bir doğru çıkmaz.
  tekeden süt sağılmaz.
  balda tuz bulunmaz.
  suda ateş yanmaz.

  dursun aydın özbek'ten de galatasaray başkanı olmaz.

  dini, dili, ırkı, cinsiyeti, okuduğu okulu, siyasi görüşü, fikri aidiyeti, meshebi ve yöresi ne olursa olsun;
  ister statükocu, ister vertigolu, isterse de botokslu olsun;
  galatasaray kongre üyesi olup nefes alan veya galatasaray'a ait demirbaşlar listesinde kendisine yer bulmuş nefes almayan her varlık galatasaray başkanı olabilir;

  ne var ki bu yağlı surat olmaz, olamaz, olamayacak.

  taraftarın terazisi bu sikleti çekmez.

  *
 • hemen her konuda olduğu gibi arda turan konusunda da rezil bir açıklama ve iş yapmıştır.

  "arda'yı maddi sebeplerden dolayı alamadık" ne demek amk?! sanki para olsa biz arda'yı getirtecektik. herif hala arda turan'ın yolunu kapatmıyor, bu kulüple bağını koparmama peşinde. galatasaray'ın çocuğuymuş.

  galatasaray'ın çocuğu, teklifimizi komik bulan arda turan değildir. "galatasaray'da tekrar oynama şansım olsa göteborg'dan istanbul'a kadar yürürüm" diyen ve antrenörlük teklifi gelince futbolu bırakan johan elmander'dir.

  yemin ederim senden daha rezilini görmemiştim.
 • 20. şampiyonluk nasıl ki bizi geriye goturduyse 21. şampiyonluk da daha ileri goturecek.

  bu adam karşısında mustafa cengiz'in elini güçlendirdi. bu adama da yar olmadı.

  zaten erken seçim karari almasaydi muhtemelen terim'e rağmen şampiyon olamayıp, uefa'dan da men yiyecektik.

  bugün galatasaray'ın yükselme dönemi baslamistir. taraftarıyla birlikte şaha kalkacaktır.

  artık bu yüz karası da inşallah tarihten silinecektir.
 • kurduğu yönetiminden 2.5 sene içerisinde 6 tane yöneticinin istifa ettiği, ünal aysal yönetimine aidatını yatırmayı unuttuğu için girememiş, altyapı hocası diye getirdiği adamı kulübe hoca, kardeşini de florya'ya şantiye şefi yapmış bir adamı dikkate almak zorunda kalmak bile çok dokunuyor bana.

  kendisine söylemek istediğim çok şey var ama yazıp yazıp siliyorum, yakın dönemde camia içerisinde böylesine midemi kaldıran, bu kadar yüzsüz bir şahsiyetle karşılaşmamıştım.

  bugün borç diyerek utanmadan istediği parayı önce kasıla kasıla kulübe kasa kolaylığı sağladık diye anlatıp, şark kurnazlığı yapmaya çalıştığı seçimi kaybedince de bu parayı kulübün gelirlerine temlik koydurup almaya çalışan, notere ödenecek damga vergisi ücretini dahi galatasaray'a fatura ettiren bir insan bu. sağlıklı ölçülerin dışına çıkmadan ne yazılabilir ne çizilebilir bilmiyorum.

  kendisi döneminde oyunculara 20 milyon tl kadar ceza kesilmişti, ve bunu da kulübe gelir olarak yazmışlardı. fakat bunu bağımsız denetleme şirketi kabul etmeyince kendisinin şahsi taahüdü olduğunu belirtmişti. bu para nerede? sen galatasaray'a borcunu ödedin mi ki galatasaray'ın bana borcu var diyorsun.

  uefa'ya taahhüt ettiğin zararın 4 misli zarar ettirerek bu kulübü avrupa kupalarından men ettirdin. hesabını verdin mi? geldiğin dönem kulübün bilançosunu negatiften pozitife çevireceğiz diye birçok yalan vaadinden birini verip, geçen dönem yapılan zararı 5'e katladın. bu zararı kulübe ödedin mi?

  evraklarını yetişteremediğin için oynamadan 6 ay boyunca yattığı yerden maaş alan grosskreutz'un maaşını otelinin kasasından niye ödemedin? almanya'da 450 bin euro'ya oynayıp burada senelik 2 milyon euro'ya imza attırdığınız tolga ciğerci ile kan bağınız falan var mı? trabzon'un bedelsiz bırakmaya razı olduğu cavanda'ya verdiğiniz 1.800 milyon euro, 500 bin euro imza parasına alınabilecekken alınmayan moussa dembele'nin yerine sözleşmesinin son senesindeki eren derdiyok'a verdiğiniz 4 milyon euro bonservis, ahmet çalık ve serdar aziz'e verilen toplamda 7 milyon euro bonservis, jem karacan'dan sigthorsson'a kadar onlarca çöp adama verilen fahiş maaşlar ve bonservisler senin babanın parası mıydı ki bu kadar pervasızca har vurup harman savurdunuz?

  bir de tüm bunların üstüne çıkıp paramı verin diye feryat figan etmesi inanılmaz kanıma dokunuyor. daha bu yazdığım rezillikler diğer yaptıklarının yanında hiçbir şey. kulüp üyeliğinden ihraç edilmediği her dakika bu kulübe verdiği o devasa zararlardan daha da fazla zarar veriyor maalesef.
 • alt yapılara transfer edilen cocukların eski takımlarına bile borç takan kisi.

  o takımlar o paralarla deplasmana gidiyor, spor malzeme alıyor. spor yapmaya, sporcu yetistirmeye calisiyor.

  ya her gun hakkinda yeni bir skandal duyuyoruz.

  sana oy verecek olanların vicdanına tüküreyim. onlar gibi galatasaraylı olmaz olsun.