resim
Burak Elmas
Görev:Başkan
Takım:-
Yaş:50
Uyruk:Türkiye
 • 1566
  elneny transferinde göstermiş olduğu duruş için kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.
  eğer uefa listesine yetişsin diye saçma sapan paralar verseydi, kendisini ağır eleştirirdim.
  onların istediği 4 yıl 10 milyon euro artı bonus ile bizim teklif ettiğimiz 3 yıl 5.1 m euro arasında yaklaşık 5 milyon euro var ve bugünkü kur ile 50 milyon tl yapıyor.
  galatasaray kurtulucaksa böyle kurtulacak.
  aynen devam başkan…

  (bkz: 2021-2022 sezonu yaz transfer dönemi)
 • 524
  kendisinin başkan seçilmesini istemediğim kişi. önyargılı olarak yaptığım bir yorumdu bu. bu akşam kendisini dinledim ve önyargımın maalesef haklı çıktığını gördüm. kendisi kesinlikle başkan olmamalı.

  başkan olursanız neler yapacaksanız sorusuna cevapları:

  istişare grubu kuracağız, güçlü bir finansal yapı oluşturacağız, sağlam sponsorlar sağlam ilişkiler kuracağız, uzun süreli düşüneceğiz, ekibimizi güçlü kurduk başarılı olacağız galatarasarayı hakettiği konuma getireceğiz, galatasarayın dna'sın lokomotif olmak vardır, ilkleri hep galatasaray yapmıştır... bla bla bla.

  damat da türkiye ekonomi ekonomisiyle ilgili bu tarz konuşup dururdu. soyut cümleler bunlar. ben de konuşurum bu şekil. somut vaatte bulunun yahut vaatte bulunmayın. ben de konuşurum bu tarz, daha güzel konuşurum hatta, al:

  galatasaray sözlükten avukatbey olarak başkan seçilirsem neler mi yapacağım?

  galatasaray'ı avrupa'da şanlı günlerindeki gibi başarılı temsil edecek futbol takımını oluşturacağız, bu kulübün batıya açılan pencere olduğunu unutmadan bu ülke sınırları içerisinde yarışmacı olmaktan çıkaracak, yeniden avrupa'da yarışma konusunda süreklilik arz eden sportif bir yapı kuracağız, bunu yaparken finansal disiplinden taviz vermeyeceğiz, kuracağımız finansal sistem bizden sonraki yönetimlere kolaylık sağlayacak, şampiyon olamadığımız yıl mali olarak dağılmayacağımız bir gider sistemi oturtacağız, tüm kurulların galatasaray'a karşı adil ve hukuk çerçevesinde davranması için görevimizin son gününe kadar mücadele edeceğiz, amatör branşlarda takımların kendisini çevireceği mali yapıyı kuracağız, stadyuma bulacağımız sponsorluklar zemin, çatı ve diğer tüm giderleri karşılayacak, galatasaray camiasını birleştirici şekilde hareket edeceğiz, her üyemize kulak vereceğiz, galatasarayın demokratik yapısına asla zarar verecek bir harekette bulunmayacağız, galatasaray'a yapılan saldırılarda tüm camia olarak göğüs germemize önayak olacağız, 2030 yılına kadar muhakkak şampiyonlar ligi şampiyonu olacağız.

  ya tamam da kardeşim, sormazlar mı adama? nasıl?
 • 1519
  fatih terim'in istediği her şeyi kulüp menfaatlerini de düşünerek, imkanlarımız el verdiği şekilde, yapılabilecek her şeyi deneyerek yapıyor/yapmaya çalışıyor.

  tff ile olan konularda, kurullar ve hakemlerle ilgili konularda da olayı kendisi ve yönetim ile çözmeye çalışıp fatih terim'i bu olayların dışında tutuyor.

  mustafa cengiz yönetimi'nin "aman tadımız kaçmasın" tarzında yaklaşımından çok uzak şekilde bam bam herkesi/sistemi karşısına aldı.

  hocayı tamamen saha içinde tutmaya, konfor alanı yaratmaya başladı.

  artık bundan sonrası tamamen fatih terim'de.

  bir zahmet şu takımı şampiyon yapacak kadar oynatacak artık hoca da.

  bence başkan şu ana kadar gayet iyi gidiyor. transfer döneminin son günlerinde de doğru hamleler ile takımı bir tık daha yukarı çekebilirlerse, geriye sadece tff'yi değiştirmek kalıyor.

  onun için anadolu hareketini başlatması lazım. galatasaray'ın anadolu kulüpleriyle çok uzun yıllardır iyi olan ilişkilerinin son 5 yılda kötüye gitmesi, galatasaray'ın yalnızlaştırılmaya çalışıldığı şu dönemi tersine çevirmesi lazım.

  o iş yavaş yavaş olacak tabii...

  ben gördüklerimle birlikte, kendisinin ve yönetiminin arkasında olduğumu belirteyim.
 • 480
  mustafa cengiz yönetimi'nin idari olarak ibra edilmemesinde başrol oynayan kişilerden birisi.

  bana her daim sinsi, içten pazarlıklı bir profil hissiyatı oluşturdu adam.

  mustafa cengiz başkan olmaya devam etsin ama bir zahmet ekibini değiştirsin, galatasaray'ımızın hakkını yedirmeyen, beyaz sayfalarla uğraşmayıp dik duran yöneticilere ihtiyacımız var bizim.
 • 375
  tam olarak neye derman olacağını anlayamadığım mustafa cengiz sonrası dönemdeki en öne çıkan başkan adayı.

  şahsen ben mustafa cengiz yönetimini en başta futbol dünyasında, futbolun siyasetle iç içe geçtiği yerlerde zerre kadar itibarı olmadığı için, sözünün bir önemi olmadığı için eleştiriyorum. sonrasında ekonomik anlamda elleri kolları bağlı olmasından ve transfer konusunda dünyadaki en beceriksiz yönetim olması sebebiyle. kulübe hibeyi bırakın, sıcak para akışı sağlayacak 5 kuruşları yok. üçüncü olarak da iyi gün başkanı olmaları sebebiyle, kasımpaşa'nın yedek kalecisini alınca fotoşov için kan ter içinde florya'ya koşmaları sebebiyle.

  şimdi tekrar burak elmas'a dönersek. kendisinin futbol dünyasında ne gibi bir imzası var, anadolu kulüp başkanlarının, tff'nin gözünde itibarı var mı? yarın gidip thiam gibi irfan can kahveci'yi bedava kadroya katıp "kesin lan kerkenezler", "bize limit falan yok" diyebilecek derin ilişkileri kurabilecek bir adam mı? göksel gümüşdağ karşısında önünü iliklemeyip, sinmeyecek mi? it kopuktan bozma diğer kulüp başkanlarının galatasaray'a sallarken 2 kere düşünmesini sağlayabilecek birisi mi? cebinden 100m euro sponsorluk hibe edip takımı canlandıracak mı?

  bu soruların hepsinin cevabı hayır. şimdi yukarıda sorduğum soruların yarısı saha dışı faktörler ama türkiye'de artık durum bu. ee galatasaray'da malum bir türk takımı olduğu için isviçre'deymişiz gibi davranmanın anlamı yok. hayır yoksa başkan ben olayım, hiç uzaklarda aramayalım çözümü.

  bir ara kendisinden ceo olur diyordm ama şimdi onu da saçma buluyorum. süleyman huma kendisinden 40 kere daha iyi ceoluk yapar ne gerek var kendisine. olmadı bayern münih örneğindeki gibi efsaneler yapsın ceoluğu. tugay yapsın, bülent kaptan yapsın, burak elmas'ın yeterliliği ne?

  kendisinden ne mi olur peki? olacağı şu; güçlü liseli olmayan bir galatasaray yönetiminde liseciler kafa açmasın, ağlamasın diye yönetimde yer verilecek o burnu havada tarafı dizginleyecek bir ara eleman. başka türlüsü de aklıma gelmedi açıkçası.

  dursun özbek seviyeyi öyle bir yere indirdi ki mustafa cengiz geldiğinde herkes halaya durdu. bugünün dursun'u mustafa, mustafa'sı da burak oldu şimdi. yine denize düşüp yılana sarılıyoruz. yapmayın etmeyin galatasaray bu kadar küçük değil. ne dursun özbek, ne mustafa cengiz ne de burak elmas bırakın galatasaray'ı, tuzlaspor'da, ümraniyespor'da dahi başkanlık yapacak isimler değiller.

  böyle silik isimler getirip ondan sonra galatasaraylı iş adamları diye el açıyoruz. yahu sen multimilyarder, milyoner olsan mustafa cengiz'in, burak elmas'ın emrinde, altında çalışmak ister misin? kim ki bu insanlar?

  bu kulübün en başta futbol, siyaset, ekonomi, ikili ilişkiler her anlamda güçlü bir yönetime ihtiyacı var. yeni seçilecek başkanın başında galatasaray titleı olmadan da bir karakter olması lazım. yanından galatasaray'ı alınca kendisinden bir şey kaybetmeyecek seviyede birisi olması lazım. galatasaray'ın artık yeni seçilecek başkana bir prestij, tanınırlık, fayda sağlamak gibi bir lüksü kalmadı. tam tersi artık yeni seçilen başkan galatasaray'a faydalı olmalı. yoksa dursun gitmiş, mustafa gelmiş, mustafa gitmiş, burak gelmiş farkı yok.

  not: bu da uzun bir süre boyunca yazacağım son entry olsun. artık siyasetin, galatasaray'ın yetersiz yönetimlerinin galatasaray'ı ve futbolu getirdiği noktadan, aptal transfer süreçlerinden bıktım. keyif almak için, heyecan yaşamak için taraftarlığını yaptığımız takımın elimizde hiç olmayan sebeplerden dolayı sinir, stres, kanser sebebi olmasından sıkıldım. güzel günlerde görüşmek dileğiyle.
 • 578
  alelade bir gazetecinin bizi mi kast ediyorsun burak diye hitabına maruz kalmış galatasaray başkan adayı.

  istediği kadar vizyonlu olabilir, ekibi de iyi olabilir ama türkiye gerçeklerinde beyaz yakalıdan galatasaray'a başkan olmaz dediğimizde alınanlar, gücenenler çıkıyor sonra.

  https://twitter.com/...068502502481923?s=19

  candaş'ın bu hitabı karşısında "arayıp" durumu düzelten başkan adayı koç'lar, tff, siyaset karşısında ne yapacak tahmin etmek çok da zor olmasa gerek.
 • 579
  candaş tolga ışık'a ben teşekkür ederim. tekrar burak elmas'ın bize ne kadar yetersiz olduğunu gösterdi. candaş tolga zaten herbokologtur. her şeyi bilir futbol, siyaset, gazete, radyo. e tabi kibride büyüktür o yüzden. her şeyi kendisinin bildiğini sanır.

  neyse konu dağıldı. burak elmas'ı hala galatasaray spor kulübü başkanı olacağını sanıyor insanlar. kendisi galatasaray lisesi kulübü başkanlığı için aday. önemli olan liseye ve liselilere zarar gelmesin. zaten clubhouseda da kendileri çalıp, kendileri oynuyorlar. hala tanımayan varsa başkan adaylığının ilk cümlelerine baksın.

  mustafa cengiz kalsın bin kere daha mutlu olurum o kadar yanlışına rağmen.
 • 483
  kendisinin övülmesi bir zamanlar belhanda'nin övulmesine benzeyen secilmemesi gereken baskan adayı. siz anlamiyorsunuz söyle iyi boyle katkisi büyük, 50 yillik gelecek 250 yillil yatirim vs vs. hepimizin bildiği uzere türkiye'de futbol kulübü yönetimi baskan + en fazla 2 kişi tarafından yapılır. cocuk değiliz hicbirimiz. simdi tutup da 500 tane efsane adam almis listesine ufff harika süper demenin bi anlami yok. ayrıca hala daha ve hala gelirse ne katacak bir tane destekcisi anlatmiyor. cok buyuk bir sponsorla mi geliyor? harika bir uluslararasi network ile mi geliyor? kısa zamanda kulübü rahatlatacak kasa kolaylığı ile mi geliyor? neyle geliyormus da hergün sozlukte "bravo büyük baskaaaaan" nidaları atılıyor kendisi için anlamıyorum.
  dayanaksız destekcileri o kadar yersiz ve tek düze övgüler diziyor ki, kendisi mi yoksa mustafa cengiz mi diye arada kalsam mustafa cengiz'i seçerim.
 • 709
  30 nisan 2021 tarihli kazan dairesi yayınını izledim. metin öztürk bey'in yayınını ve konuşmalarını da izledim.

  eşref hamamcıoğlu'na karşı ise zaten yıllardır negatifim. kendisi "galatasaray küçük olsun bizim olsun" cemiyetinin bayrak taşıyıcısıdır.

  galatasaray belki de çok daha iyi başkanlar ve yönetimler çıkarabilir, insan kaynağımız buna çok müsait.

  yalnız mevcut adaylar içinde yönetim kadrosu ve başkanlığa bakışı, işe yaklaşımı ile diğer adayların önüne geçti benim gözümde.

  candaş tolga ışık, gs aş gibi konularda kendisine karşı net ve sert eleştiriler yapmıştım, silmedim duruyordur başlığında ama hepsiyle alakalı cevapları verdi. çoğundan tatmin oldum. açıkçası benim 1. önceliğim olan futbol yönetimi, fatih terim, tff'nin tutumu, anadolu takımlarıyla ilişkiler vb konularda aynı şeyleri düşünüyor olduğumuzu gördüm.

  eğer bahsettiği gibi tff'ye karşı galatasaray'ın haklarını savunabilir, gerekli tepkileri verebilirse, fatih terim'in yalnızca saha içiyle, florya'yla ilgilenmesini sağlayabilirse, zaten başarı çok uzak değil.

  hocaya gerekli konfor alanı yaratilsin, haklarımızı korusun, doğru transfer politikaları ve takım kadro planlamalari ile bu takım zaten her sene şampiyonluğun bir numaralı favorisi olur.

  beni asıl umutlandıran ise burak elmas'ın listesi.

  gerçekten de galatasaray kulübünün en büyük zenginliği olan insan kaynağı içinde alanında çok başarılı isimler olması beni umutlandırıyor.

  listesini çok önceden hazırlamış olması, bu seçime ve başkanlığa uzun süredir hazırlanması bu işe verdiği değeri gösterir.

  hâlâ birçok konuda tatminkâr değilim ve fakat mevcut adaylar içinde en sıcak olduğum ismin de kendisi olduğunu söyleyebilirim.

  işin mutfağından geliyor oluşu, hem tribünden gelmesi, hem florya'yı, hem de yönetim kısmını çok genç yaşlarda tecrübe etmesi büyük avantaj.

  dilerim seçim öncesi söylediği şeyleri, tıpkı eski yönetimler gibi seçildikten (seçilirse) sonra unutmaz. bakalım zaman ve seçim neler gösterecek?

  galatasaray için hayırlısı olsun.
 • 2691
  “idari ibra kararımı seçime gitsin diye değil başkanlığını beğenmediğim için etmedim. benimle yaşadığı olaylarda yalan söylediği için, şampiyon takımı forvetsiz bıraktığı, fatih terim düşmanlarına gerekli tavrı koymadığı, devre arası transferlerini son ana bıraktığı, camia içine sert, galatasaray düşmanlarına yumuşak davrandığı için ve sürekli gereksiz şekilde iletişim hataları yaptığı için ibra etmedim. benim şahsi sebeplerim net. beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez.”

  mustafa cengiz yönetimini neden ibra etmediğini zamanında böyle açıklamıştı başkan.
  o gün söylediklerini bu güne uyarlasak sanki bayağı bir benzerlik var.
 • 3879
  fatih terim varken ghezzal, rosier vs. veto edip boey, nelsson, barış gibi gençlere yönelen, fatih terim'i kovduktan sonra ne hikmetse gomis, pulgar, semih kaya'ya yönelen başkandır. defolup gitmese de devamında 29 yaşında kulüpsüz kalan bitik xeka geliyordu mesela...

  bu twitter dedikoduları tekrarlana tekrarlana doğru kabul ediliyorsa bir süre şampiyonlar ligi kupamız var diye gezelim ortalıkta da bir işe yarasın.
 • 1598
  kendisi çok çok akıllı bir adam. geldiği gibi takımı kurup bütün sorumluluğu hocaya bıraktı.
  tff ile ilişkileri de asgari düzeye indirdi.
  şu an için hocanın bahanesi kalmadı.
  hoca olur da başarırsa beraber başarmış olacaklar, eğer başaramazsa hoca başaramamış olacak.
  hoca başaramazsa istifa edecek ve gelecek hocanın üstünde gölgesi kalmayacak.
  e haliyle başkanın üstünde de bir baskı olmayacak.
  nereden bakarsan bak çok akıllıca…
 • 354
  zaten kendisinin maaş ile çalışan bir beyaz yakalı olduğu, galatasarayın mevcut siyasi ve sportif ortamda çok daha güçlü bir figüre ihtiyaç duyduğu defaat ile yazılıyor.

  bunun dışında da kendisi bana kalırsa başkanlık makamı için insanların ona duyması gereken güveni mustafa cengiz yönetimi ile yaşadığı sürtüşmede kaybetmiştir. her yerde konuşulduğuna göre işin gizli saklı bir tarafı yok. galatasaray ceo'luğu yapmak için alenen bir maaş talebi olmuştur. işin galatasaraya hizmet faslını falan geçtim profesyonel açıdan baksan dahi böyle bir koltukta birkaç yıl oturabilmenin bir insanın cv'sine katacağı değer ve bunun yaratacağı imkanlar para ile ölçülebilecek bir şey değil.

  lakin bir insan bu koltukta oturmanın karşılığı olarak dahi maaş şartı koşuyorsa ben o insana galatasarayı teslim etmem.

  yarın başkan olursa kendisine maaş bağlamayacağının, eğer resmi olarak yapmazsa kendi anlaştığı kurum veya menajerler ile çalışarak o "maaşı" bir şekilde tahsil etmeyeceğinin herhangi bir garantisi var mı ?

  yanlış anlaşılmasın niyet okuyup kendisi böyle bir şey yapar şeklinde bir ithamda bulunmuyorum. demek istediğim geçmişte böyle bir sürtüşmenin içinde yer alan bir insan başkan olursa bu konu hep bir soru işareti olarak kalacak ve her başarısızlık ve fiyasko ile sonuçlanan eylemde ısıtılıp gündeme gelecek.

  umuyorum bu seçim galatasarayın yeni rezilliklere yelken açacağı bir seçim olmaz. son yıllarda her gelen yönetim çok fazla yoruyor taraftarı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın