• 3683
  nafile bir çaba içerisinde olduklarını düşünüyorum.
  kesinlikle lig hedefleri ikinci veya üçüncülük olmalı.
  5-6 tane ciddi ve maliyetli takviye yapmadan galatasaray ve fb'nin kadro kalitesine yetişmeleri mümkün görünmüyor.
  konferans ligi ve türkiye kupası hedefi koymaları gerekiyor.
  hadi biz kendi ayağımıza sıkıp yine kadro olarak ve yönetimsel olarak gerileyebiliriz fakat kendileri bizi geçse bile fb'de bu kadar hakem ittirmesi ve kadro kalitesi varken şampiyon olmaları hayalden öteye geçmez.
  fb'yi durdurabilecek tek takım galatasaray, galatasaray durduramazsa zaten fb bu kayrılmalarla üst üste 3. şampiyonluğa gidiyor olurdu.
  rafa-musrati-muçi gibi adamlara verdikleri paralar boşa gitmesi çok muhtemel yani.
  biraz kompleks içerisinde görüyorum kendilerini, galatasaray ve fb ile kendilerini bir tutup yüklü kontratlara imza atmaları sonları olur umarım.
  zaten şampiyon oldukları yıllara bakıldığında ya galatasaray kadro kalitesi olarak yerlerde oluyor, ya fb ve bazen ikisi birden.
  meydan boş kalmadıkça genelde şampiyon olamıyorlar, şu anda ise meydanda iki tane güçlü takım varken bu uğraşa giriyorlar.
  ilginç bir kafa, bjk'ye yakışan böyle büyük kontratlarla oyuncu kovalamak değil fedalı medalı sezonlarla başarıyı zamana bırakmaktır.
 • 3687
  çok amatör yönetilen klüp. samet aybaba, feyyaz, hasan arat toplaşıp karabükü yönetseler bu kadar olmaz. her şeyi anlarım, küçüktür yapar derim ama hiç kimse mi demez ya başkan transferi acunun uçağıyla aleni yapmak doğru olmaz. kör göze parmak gibi salıncağımız daha da aleni olacak diye. bana göre çok skandal bir olaydır.

  şunları görünce iyi ki galatasaraylıyım diyorum.
 • 3688
  fenerbahçe spor kulübü başkanının ve fenerbahçe spor kulübü yönetim kurulu üyelerinin şirketleri ile beşiktaş tüzel kişiliği arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler (resmi ve gayrı resmi sponsorluklar, hibeler vs.) başka bir dünya ülkesinde yer alan ve şampiyonluklar/kupalar için rekabet eden iki takım arasında olsa idi, bu konu spor basınının fazlası ile üzerine gideceği bir konu olurdu. ingiltere'de arsenal fc ile chelsea fc arasına türkiye'de yaşanan duruma benzer bir menfaat ilişkisi düşünelim. veya almanya'da borussia dortmund ile schalke 04 arasında benzer bir durumun yaşandığını varsayalım. iki ülkede de gazeteciler bu durumun üstüne gider, bu durumu araştırır ve haber olarak gazetelerine taşırlardı. bizim ülkemizde ise fenerbahçe'yi yöneten iş adamlarının ne amaçla yaptıklarını ve elde ettikleri menfaatleri bir türlü açıklayamadıkları şekilde beşiktaş jk üzerine yaptıkları yatırımlar ve finansal kaynak aktarımları kimsenin, hiçbir gazetecinin umurunda olmuyor.

  tüpraş, arçelik, safi holding, acun ılıcalı vs. değil de örneğin galatasaraylı dursun özbek'in point otel aracılığı ile beşiktaş'ın stat sponsoru olduğunu düşünelim. veya polat holding'in ya da nef'in beşiktaş futbol takımının forma sponsoru olduğunu bir an için hayal etmeye çalışalım. cem yılmaz'ın tabiri ile "orayı yıkarlardı" ama bu kez fiziki olarak yıkarlardı, devirirlerdi kulüp binasını. en büyük tepkiyi de en başta beşiktaşlılar verirlerdi. sosyal medyada kopacak kıyametin, organize edilecek yürüyüşlerin önünü kimse kesemezdi. gazeteciler, gazeteci geçinenler, kısacası istisnasız herkes ortalığı ayağa kaldırırdı. ama bakıyorum konu fenerbahçe olunca, fenerbahçeli iş adamlar olunca, kimsenin ağzını bıçak açmıyor. beşiktaş'ın en büyük gelir kaynaklarının mevcut varlığı ve istikbali fenerbahçe spor kulübü başkanı ali koç'un iki dudağının arasında, atacağı veya atmayacağı iki imzada ama bu durumdan rahatsızlık duyan ne bir tane beşiktaşlı var ne de bir tane bu durumun altında yatan sebepleri araştırmaya yeltenen bir gazeteci var. herkes çok memnun, herkes çok mutlu. beşiktaşlıların konu galatasaray oldu mu ağızlarından düşürmedikleri "şeref", "haysiyet", "hak", "şaibe" gibi kavramların, konu fenerbahçe üzerinden elde edilen ekonomik menfaat olunca uzağından yakınından geçilmemekte. halbuki şaibenin ağababası bu mevcut ilişkide apaçık şekilde mevcut ama en başta beşiktaşlılar olmak üzere kimse bu durumdan rahatsız değil. ama biz sarı lacivert renkler ile bir kartalı ilişkilendirdiğimiz zaman, paylaşımın üzerinden bir saat geçmeden feyyaz uçar çıkar açıklama yapar, hasan arat çıkar aklı sıra racon keser. twitter'da gündem oluşturulur belirli eller vasıtası ile. galatasaray dendi mi akan sular durur ama fenerbahçe dendiği zaman alan da razıdır, satan da razıdır. herkes halinden mesuttur. ne diyelim; bu iki kulüp arasındaki kimseyi rahatsız etmeyen ilişkiden ötürü galatasaray olarak, galatasaraylılar olarak memnuniyet duymaktayız. allah mutluluklarını daim etsin...
 • 3690
  23-24 sezonunda galatasaray'dan da fenerbahçe'den de daha fazla para harcayıp şampiyonluğa 50 puancık kadar uzak kalmışlardı. yeni sezonda derslerini almışlar, 32,5 yaş ortalamasıyla oynayacaklar herhalde. bir tanesi de çıkıp demiyor ki aga siz ne yapıyorsunuz diye. tebrik ederim, futbol takımlarının üçüncülüğü garanti. ama pardon trabzonspor da var, onlar da 33,5 yaş ortalamasıyla beşiktaş'ı zorlarlar. allah akıl fikir versin bunlara.
 • 3691
  2002’de 5 yabancı ++’lı yabancı kuralına myhre-asper’li kaleci rotasyonu ile giren beşiktaş’tan sonraki en kötü transfer tercihlerini yapan 2024-2025 model beşiktaş. 2023-2024 transfer sezonu devre arasından itibaren yaptıkları transferleri dehşetle izliyorum ve mali açıdan çok çok zor duruma düşeceklerini düşünüyorum. galatasaray ve fenerbahçe türkiye çapında too big to fail fakat beşiktaş için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
 • 3693
  ben açıkçası beşiktaş'ı bu sene rakip olarak fenerbahçe'ye kıyasla daha önde görüyorum.

  avrupa şampiyonasından yerlilerimiz bir ihtimal sakat dönecek. sağlam dönseler bile izin vs. derken sezona geç başlayacaklar. geç form tutacaklar.

  şampiyonlar ligindeyse 2 on eleme ve en az 8, büyük ihtimalle de 10 tane önemli maç oynayacağız- hepsi psikolojik olarak bizi çok yoracak. ben bu sene fenerbahçe'nin de önelemeyi geçip gruplara kalacağını düşünüyorum. aynı sorunu onlar da yaşayacak. beşiktaş ise savunmaya bir iki sağlam takviye ile ligi çok rahat götürebilir durumda.

  yeni yayın ihalesi ve baskılanan kurlar ve sahada 11 yabancı kuralı neticesinde anadolu takımları da daha zorlayıcı kadrolar kuracak. son 3 sezonun 2. lig seviyesindeki kadrolarına biraz çeki düzen verilmiş olur. bu nedenle geçen seneki gibi bir lig kimse beklemesin.

  bu şartlar altında beşiktaş yarış içerisinde olacaktır. bunun benzerini 2002/2003 sezonunda da 2008/2009 sezonunda da gördük.

  hadi ilki yüzüncü yıl vs. ayağına 2002/2003 biraz ittire ittireydi ama cl'de çeyrek final oynayan fenerbahçe ve ligde şampiyon olup euro2008'de yarı final oynayan takıma tonla oyuncu gönderen galatasaray dururken ibrahim toraman, yusuf şimşek falan ile şampiyon oldu adamlar. hatta onlar olmasa sivasspor türbülent ile olacaktı.

  başarılı geçen bir yaz şampiyonasının ardı fiziken yıkım demek. bizim ya da fenerin kadrosu bunu kaldıramaz. euro2024'te çeyrek final ya da yarı final falan görürsek galatasaray olarak ertesi sene işimiz zor
 • 3696
  çok ilginç bir durum var. bu takım battı batacak, avrupa geliri yok, şampiyonluk geliri yok 3 yıldır, sadece bir sponsor geliri ile 3 adama tonlarca para akıttılar. sadece bonservis olarak da değil, maaş olarak da çok fazla yükümlülük altındalar.
  hala daha kadrolarında kaleci, sağ bek ve forvet eksik. bu parayı harcadılar ve sezona başladılar diyelim.
  limit, ffp, bankalar birliği yapılanması derken nasıl düzlüğe çıkacaklar? hadi devlet batırtmaz dedik de bu kadar da kör göze parmak sokulmaz.
  oyuncu satsalar dahi sattıkları paranın yarısı bankaya gidecekken nasıl bu kadar savruk olabiliyorlar?
  neyine güveniyorsun?
  getirdikleri hoca desen ligi tanımaz, kapalı kutu. 2 rakibin senden fersah fersah önde kadro olarak. üçüncü olmak için mi bütün tantana?
 • 3697
  rafa silva'ya bu şekilde para vermeleri türkiye'de ki transfer piyasasını ciddi anlamda etkileyebilir.

  icardi'ye biz 10 milyon euro veriyoruz fakat bize gelmeden önce de adam psg'de 8 milyon euro kazanıyordu.

  bu adamlar portekiz de 1.5- 2 milyon euro kazanan adama 9 milyon euroyu bastılar. türkiye'de ortalama bir yabancı futbolcu maaşı büyük takımlar için 3-4 milyon euro bandıydı bu adamlar sebebiyle yabancı futbolcular için türkiye arabistan öncesi çok daha cazip bir durak olacaktır.
 • 3698
  tarlayı yapanı satıp pavyonda ezen dayılar gibi yarınlar yokmuşçasına para saçan takım. devre arasında 5 puandan fazla fark ile geride olurlarsa oyunculara paralarını ödeyemeyip menemen şenliklerini başlayabilirler

  ya arkadaş siz zaten şampiyon olduğunuz zaman bile bunun ağırlığını taşıyamayacak olgunlukta, ezik bir camiasınız. kaldı ki uzun bir şampiyon olamama seriniz de yok ki sizi psikolojik olarak hamle yapmaya itsin.

  bu hamleleri ile 50 puan farkla 6. olmaktan, 15 puan farkla 3. olmaya terfi edecekler. ama bunun için değer mi?

  (bkz: 2024-2025 yaz transfer dönemi)
App Store'dan indirin Google Play'den alın