resim
Arda Turan
Görev:Teknik Direktör
Takım:Eyüpspor
Yaş:37
Uyruk:Türkiye
 • 11927
  https://www.instagram.com/p/BPvo1A4jbug/

  geleneksel haftalık "ben bayrampaşalıyım" açıklamasını yapmıştır.

  dünyanın iyi futbolculara ihtiyacı var ancak ahlaklı, düşünme yetisine sahip, fikri ve vicdanı hür insanlara daha çok ihtiyacı var. zaten günümüz şartlarında messi ve cristiano ronaldo gibi futbol fenomenleri, sergio ramos, mesut özil, bale, neymar vb. gibi kaliteli futbolcular mevcut. bu kadar kaliteli futbolcunun olduğu yerde arda olsa ne olur olmasa ne olur diye düşünmüyor değilim. keşke şans yüzüne bu kadar gülmeseydi de bizde seni hagi'nin golüne sevinen çocuk olarak hatırlasaydık.

  (bkz: hey sakin ol ve o ofsaytı yavaşça yerine bırak)
 • 11928
  *toplumu yönlendirmek için anayasa değişikliğine 'evet' diyen sporcuların hangi koltuklarda oturdukları ve hangi koltukları hedeflediklerini görmemek için kör olmak gerekir. bakınız rıdvan, hidayet ,
  *barcelona'da oynayıp şunu diyen"atatürk'ün bıraktığı cumhuriyette fikrimi söyledim,hür ve özgür irademi kullandım" diyen sporcu,
  bu hakkının elinden alındığını bilmemesi trajikomik bir vakadır.
  *sorun zaten bir oyuncunun 'hayır', dese başına gelicekleri bilip fikrini beyan edememesidir, böyle sporcuların olduğu yerde, özgür, hür, ve ifadem fikrim demesi komiktir ama tabide yalakalığın dibidir.
  *atatürk'ün gençliğe hitabesini idrak edememiş, bir insandır. düzen adamı olmuştur.
 • 11929
  https://www.instagram.com/p/BPvo1A4jbug/

  denklemi atatürk ve vatan sevgisi bileşenleriyle kurarsanız, kendisi de bu şekilde açıklama yapar elbette. öyle sığ bir noktadan tartışılıyor ki konu.
  asıl sorun "neden evet diyor" olmamalıdır. bunu neden söyleme ihtiyacı hissettiği olmalıdır. bir propagandaya alet olma isteği nereden, niye geliyor?

  evet fikirlerini, kimseyi kırmadan, hür iradenle söylüyorsun, doğru. ama zaten demokrasi gereği, sandıkta sana bunu söyleme hakkı verilmiş. sen hür iradenle fikrini belirterek siyasi bir kampanya yürütüyorsun. sorun burada. eğer sen, siyasi bir kampanyada yer alıyorsan, karşıt görüşlü insanların eleştirilerini göze alırsın. ona göre davranırsın. açık ve seçik olarak siyasi bir propaganda yürütüyorsun, ve diğer insanların buna tepki vermesini "ama ben hür irademi kullandım." diyerek ekarte etmeye çalışıyorsun. seni destekleyenler olacağı gibi, bu propagandanı beğenmeyenler de olacaktır. taraf olmanın bedeli budur.

  ayrıca; yürüttüğün siyasi kampanya, hali hazırda en güçlü olan insanların yanında yer almak demektir. bu şekilde bir kampanya yürütmek, senin güce taptığını, biat ettiğini, "yanladığını/yanaştığını" gösterir. çünkü; senin neden evet dediğini bile bilmediğimiz, sadece "güçlü bir türkiye" sloganı kullanarak, alenen taraf belirtmen; üstelik bunu siyasal olarak en güçlü olan insanların yanında yer alarak yapman bunu düşündürtür. nedenini sorgulamadan/sorgulatmadan sadece sloganla "görüş" belirtmen, güçlünün yanında yer alma gayen bu durumu destekler niteliktedir.

  eğer sen; gerçekten bu anayasaya inanıyorsan, nedenleriyle beraber bunu açıklamalısın. ama argümanın "ülke istiklal savaşı veriyor. ben cumhurbaşkanımıza güveniyorum." şeklinde ise, kusura bakma ama biat ettiğini, yanladığını söyleyen insanlara da kızma hakkın yoktur.
 • 11932
  kendisine gecmis olsun dedigim futbolcu. cunku kendisi narkissosun belirtilerini gosteriyor. yani kendisi narsizim zehirlenmesine kapilmis durumda. mitoloji,tarih adina ne derseniz deyin bu tip bir hastaliga yakalanan insanlar en sonunda kendilerini bitirirler. ornek mitolojik atasindan gelsin;

  https://tr.m.wikipedia.org/...Narkissos_(mitoloji)

  ayrica sozlerime zeki demirkubuzun yer alti filminde engin gunaydinin yaptigi pasajla son vermek istiyorum. anlayana cok guzel mesajlar verir keske su satirlari okusa akrani yasiti olarak iyi olcagini dusunuyorum.

  "sevgili generalim cevdet bey! pardon, cevat bey ve kadirşinas yalakaları!
  şunu iyi bilin ki; gösteriş budalası insanlardan, gösterişli laflardan, gösterişin kendisinden hiç hoşlanmam! bu, bir… kibirden, kendini beğenmişlikten, “bütün bu dağları ben yarattım” havalarından, süslü kişiliklerden nefret ederim! bu, iki… yalakalardan, yalakalıktan, yalakaca edilmiş laflardan ve davranışlardan da nefret ederim! bu, üç…
  dördüncüsü… gerçeği, içtenliği ve samimiyeti çok severim. ve dostoyevski’nin dediği gibi; gerçeğin, her şeyin üstünde, zavallı egoların bile üstünde tutulmasını isterim. arkadaşlığın, karşılıklı, açık sözlü ve yalansız olanı için canımı veririm! evet buna bayılırım sayın generalim! arkadaşlık, hassaslık ve incelik isteyen bir iştir; öyle kabalığa, özensizliğe, alaycılığa gelmez!
  daha ne söyleyecektim… neyse, niye uzatıyorum ki? yine de şerefinize sayın generalim! güle güle gidin istanbul’a. o kahpe bizans’ı bizim için fethedin! oradan da sürün atınızı batıya, viyana’ya. nobel’di, oscar’dı ne bulursanız getirin ankara’ya! şerefinize sayın generalim! şerefinize!"
 • 11934
  sussa seveceğim kendisini de sağolsun 66'yı çıkardığından bugüne kadar hiç susmadı, ben de kendisini hiç sevemedim.

  bir de o videoyu çektiğinde bu kadar tepki çekeceğini bilmiyorsa ülke gündeminden yaklaşık 15 yıldır uzak kalmış olması lazım. tam tersine çıkıp hayır deseydi de yine ülkenin diğer bir kısmı tarafından eleştirilecek hatta yandaş paçavralarda fetöcü olduğu öne sürülecekti. kanaat önderi değilsin sen arkadaşım, bi sus da yaptığın işi konuşalım yahu.

  hayır yani bir de mustafa kemal'den bahsederken "ayyaş" diyen, atatürk lkelerini tek tek bitirmeye and içmiş bir zatın ülkede tek adam olması için kampanya başlat, sonra da ben atatürkçüyüm de. peki, yedik biz onu.
 • 11936
  bu kadar ilgi odağı iken bile bundan yetinmeyip daha fazlası için çırpınan futbolcu. futbolu bıraktıktan sonra ne olaylara, tepkilere sebebiyet verebileceğini düşündükçe içim ürperiyor.

  bence şimdiden psikolojik destek almaya başlamalı. bu kötü bir şey değil ayrıca. zira emekli olduktan sonra çok fazla zorlanacak mental olarak. hissediyorum.
 • 11938
  barcelona yönetimi tarafından özel hayatına el atılması gereken futbolcu. dünya devi bir kulübün oyuncusu, kendi ülkesinde de olsa bu kadar çok gündemde kalmamalı. gündemde kalmamalı derken şunu anlatmaya çalışıyorum; sen futbolunla istediğin kadar gündem oluştur. gol at, asist yap insanlar günlerce seni konuşsun eyvallah. ama ülkeyi neredeyse ikiye ayıran bir konuda çıkıp da açıklamalarda bulunup, sonrasında bir de mağdur edebiyatı açıklamalarında bulunup gündemde kalma.

  dünyanın her ülkesinde destekçisi ve sempatizanı olan bir kulübün, böyle bir oyuncuya kesinlikle müdahele etmesi gerekiyor. sebep olarak şunu göstereyim; arda turan barcelonaya transfer olduğunda türkiyede haklı olarak büyük bir gündem oluşturdu. ve bu ülkede galatasaray gibi bir klübün eski futbolcusu. yani bu adamın forma satışlarına belirli bir katkısı olacaktır haliyle. lakin bu adam kalkıp da yaptığı bu şaklabalıklarla kendisine en çok sahip çıkacak tarftarların, kendisine sırtını dönmesine sebep oldu. bu noktada barcelona yönetimi devreye girmeli. türkiyeye gidiş dönüş uçak bileti alamaması lazım. türkiyeye gidersen dönüşün olamaz densin bu adama. telefonlada arayamassın. sadece bayramlarda gelsin, onda da aile bireylerinin elini öpsün gitsin.
 • 11942
  bugün doğum günü. yeğenim bugün 3 yaşarken o 30 yaşıyor. daha dün 2006 yılının ağustos ayında yıldızı parlıyordu. genç arda'ydı. 19 yaşındaydı. bugün 30 yaşında. 3-4 sezonluk kariyeri kaldı(türkiye ortalaması). kendisi ile ilgili çok şey yazılır, özellikle son zamanlardaki iğrenç saldırılara karşı buraya gelip birkaç bir şey yazacaktım. sonra saldıranların üzüm yeme derdinde olmadığını, bağcıyı dövme derdinde olduğunu görünce boşver dedim içimden.

  sen çok yaşa koca kafa! buraları okuduğunu sanmıyorum ama valla okusa kardeşi okan'a ''olum bu what can i doo nickli yazar sen misin'' diye sorar eminim :) kimseyi savunmadım seni savunduğum kadar :( şaka şaka, fatih terim'i, hamza hamzaoğlu'nu da savundum. ama en çok seni savundum. yüzümüzü kara çıkartmadın.
 • 11948
  futbolcularin, sanatçi demeye dilim varmiyor, $arkici ve oyuncularin, yani bir $ekilde halkin sevgisini, takdirini kazanmi$, popüler insanlarin siyasi meselelere güncel evet / hayir meselesinde oldugu gibi kari$malarini sakincali buluyorum. sebebine gelince:

  önümüzde bir hakan $ükür gerçegi var. kraldi (ki bana göre mevzu bahis futbol oldugunda hala kral), rüzgar tersten bir esti, $imdi yurda bile giremiyor.

  rüzgarin nereden esecegi belli olmaz. rey, namustur kanisindayim.

  herkese $irin görünmek adina iki tarafa da yakinlik göstermek yerine, çikip halkimizi en dogru karari verecektir, deyip geçi$tirebilinir bazi meseleler pek tabii ki.
 • 11949
  bayrampaşa'nın bağrından kopup gelen über yetenekli, finans, politika gibi dallarda master yapmış, bayrampaşa çocuğu olan, görgülü, ağırbaşlı, bayrampaşalı, ahlaklı, bir çok ünlü arkadaşı olan, bayrampaşanın gururu, barcelona'da oynayan, her konuda bilgili, mütevazi bir futbolcu insan evladı. inanmayacaksınız ama bu futbolcu arkadaşımız bayrampaşalı olup bu gün doğum günüdür.

  doğum günün kutlu olmasın koca kafa.

  (bkz: artık sende herkes gibisin)
App Store'dan indirin Google Play'den alın