• 3228
  "1 değil 2 santrafor alacağız kimse merak etmesin" dedikten sonra eren gibi çıtkırıldım santrafor ile lige başladıktan sonra kendisini her gördüğümde sinirlerim bozuluyor. kesinlikle şov peşinde. ilgi sürekli onun üzerinde olsun diye çırpınıyor. transfer işleriyle en son uğraşması gereken kişi. futbolculara moral verme işlerini iyi yapıyor sadece iyi yaptığı işlere yöneltilmeli.
 • 3231
  falcao gelsin gelmesin o fotograf basli basina kendi reklamidir. buradaki kendi fanlari da dahil eminim tum galatasaraylilar o sakil siritis ve sarilmadan rahatsiz olmustur. acaba hangi dunya klubunde benzeri bir goruntu vardir merak ediyorum.
  ustelik adami henuz kesin olarak bile transfer etmemisken.
  olur da falcao gelmezse ne kadar buyuk bir rezillik olacagini hayal bile edemiyorum. ama rezillik falcao u alamamak degil 16 yasinda ergen gibi foto cektirip basina servis etmektir. heralde yasanirsa galatasarayi cok seven yonetici kendi adina geregini yapar
 • 3232
  abdurrahim albayrak ile ilgili bir sıkıntı var. taraftara #abdurrahimfalcaonerede tag'ini açtırtacak kadar büyük bir sıkıntı hem de. kendisine transfer yapıyor veya yapamıyor demiyorum ama onun ortada dolanması antipati oluşturuyor. mesela işi bilen birisi falcao ile sarmaş dolaş olan fotoyu imzalar atılmadan atmazdı. lakin abdurrahim albayrak'ın bu hareketi, iş bilme anlamında yusuf erdoğan’ın imzayı atmadan galatasaray forması giymesinden farksız maalesef.

  falcao transferi belki de yatmadı ama insanlar her saniye geriliyor. ayrıca taraftar da sonuna kadar haklı. yangın mangın geçin. bu takım geçen sezon gomis'i satıp sezona forvetsiz girdi. yarım sezon forvetsiz oynadı ve tarihinin en kolay şampiyonlar ligi grubundan çıkamadı. devre arası alan, pato vs. dediler, 2 gün kala 10 milyon euro'luk diagne geldi.

  tamamen algı üzerinden konuşuyorum, falcao yarın bize transfer olsa bile insanların aklında hep şu günlerde hissettikleri kalacak. he falcao gelir, golleri atar, her şeyi unutturur orası ayrı mesele ama ffp kıskacında olduğumuzdan ötürü hiçbir şey kesin değil ve sen imzalar atılmamışken bu fotoyu sızdırıyorsun. mesela falcao'nun imzayı atacağı günün sabahında* o fotoyu paylaşsaydı sıkıntı olmayacaktı ama öncesinde paylaşınca farklı geri dönüşler oluyor ve insanlara bu duyguları yaşatmaya kimsenin hakkı yok.
 • 3235
  yine gereksiz yere bir takım kişilerin oyununa gelen taraftarlar yüzünden eleştirilen yönetici. twitter’da saçma sapan hashtag açan ergenleri umursamayacağını düşünüyorum. transfer konusunda elinden geleni yaptığına inanıyorum. adam düne kadar monaco’daydı zaten. sadece kendisine bağlı bir şey değil bu falcao meselesi. oyuncunun hali hazırda sözleşmesi var monaco kulübüyle ve takımı bırakmak istemiyor. ben her şeye rağmen bu transferin biteceğini düşünüyorum inşallah.
 • 3236
  bu adam deli mi bitmeyen transfer için falcao ile sarıldığı fotoğrafın paylaşılmasına müsade etsin ya da hala instagramdan falcao'nun fotoğraflarını beğensin. belli ki iş bitmiş ve monako'nun forvet transferinin bitirip son okeyi vermesi bekleniyor. hakkında açılan hashtagler falan zaten deli zırvasından başka bir şey değil. boş yere saldırılan yöneticimizdir.
 • 3237
  eleştiri yüceltir, eleştirmek haktır, eleştirmek, eleştirme, eleştir..
  nerde ufak bi falso olsa da ordan girsek amiyane olarak yapıştırsak, gömsek diye bekleyen taraftarlarımız var.

  kusura bakmayın lügatım, edebiyatım çok iyi değildir ama bir şeyi bilirim bu hayatta kendim daha iyisini yapamayacağım veya tam olarak vakıf olmadığım konularda insanları, yaptıklarını, eleştirmem.. eleştirilebilir belki de burdaki boyut gömme derecesinde..

  söylediğim gibi yazmayı pek sevmeyen bi yazarım fakat üyelikten önce de hep takip etmişimdir sözlüğü, mübağala olacak belki ama askerlik süreci hariç okumadığım başlık yoktur belkide. ama bu kadar eleştiri olunca ki gömme derecesinde keyfim kaçıyor okumak istemiyorum bazen kendimi galatasaray sözlük değil de başka platformda zannediyorum yazılanların ağırlığını gördükçe.

  abdurrahim albayrak, benim sizin gibi has galatasaray'ı bi abimiz. sadece profesyonel olma derecesinde duygularını kontrol etmekte zorlanıyor. falcao transferinde o pozdan sonra bence imzalar atılacaktır. o da en az bizim kadar heyecanlandığı için o poz basına yansımıştır. evet haklısınız bizim duygularımızla beklentimizle biraz oynamıştır bu durum ama klübü için bu kadar emek verdiğinden emin olduğu(m/n)uz biri için de biraz daha basit ve sade dilde yorum yapmak daha uygun olur gibi.

  bu genele karşı olan bi görüşümdür, konunun denk geldiği yer burasıdır.
 • 3238
  kendisine ara ara kızdığım fakat genel olarak sevdiğim 2. başkanımızdır, kendisiyle ilgili şu günlerde aklıma takılan bir soru var. marcao, luyindama, seri, onyekuru ve bittiğini düşünürsek nzonzi transferleri mustafa cengiz yönetimi geldiğinden bu yana yapılan bu transferler ‘ki çoğunu şükrü “the alfa” hanedar’ın yönettiğini varsayarak, bu transferler sadece bittiği anda kap açıklaması ile medyaya düştü veya istanbula geldiğinde haberimiz oldu. fakat abdurrahim başkanımızın yönettiği her transfer görüşmesi alan, pato, modeste ve falcao daha ilk günden medyaya düşüyor. acaba 2.başkan bunu isteyerek biraz da şov maksatlı mı yapıyor yoksa yanında götürdüğü, güvendiği tercümanlar ve kişilerle alakalı bir durum mu ?
 • 3240
  kurumsalcılık oynamak isteyenler tarafından her an hatası kollanan as başkanımız. allah'ı var kendisi de laf veriyor onlara. fakat burası ne almanya ne hollanda. ülkemiz, insanımız ne yazık ki kurumsallığı içselleştiremiyor, futbolu en derin duygularımızda yaşadığımız için buna izin vermiyor. abdürrahim albayrak da tam olarak türk insanının bir yansıması. galatasaray için çalışıyor, çabalıyor. eksik olduğu noktalar gırla var. fakat galatasaray'ın ona çok net bir biçimde ihtiyacı var, dünyanın istediğiniz yerinden istediğiniz insanı getirin, hangisi futbolcuların canı çekti diye gecenin bir vakti mekan açtırıp yemek yedirir? hangisi hala dünyanın öbür tarafındaki melo'nun albayrak'a duyduğu sevgiyi anlayabilir?

  abdürrahim albayrak, galatasaray'ın çok önemli bir dinamiğidir ve galatasaray'ın içinde her zaman görev almalıdır. fakat görev tanımları çok dikkatli ve yetenekerine uygun şekilde verilmelidir. abdürrahim albayrak'ın daha fazla görev alma isteği de etkili olmakla beraber mustafa cengiz'in hatalarından en büyüğü albayrak'a tamamıyla layık olabileceği görevler dışında da görevler vermiş olmasıdır. bu da albayrak'ı son zamanlarda daha çok yıpratıyor.
 • 3242
  "gidip, ağırlanıp, futbolcuyu alamadan gelme" başarısını, "gidip, ağırlanıp, futbolcuyla fotoğraf çektirip alamadan gelme" seviyesine çıkartan as başkanımız. çektirme kardeşim o fotoğrafı. çektirme yahu. çektirme yani. ne var? evet, gizleyemeyebilirsin kendini. uçakta ahmet bulut ile fotoğrafını çektiler mesela. bundan kaçamazsın. ama adama sarılıp, kocaman sırıtıp fotoğraf çektirirsen yaşatacağın rezilliğe hazır olacaksın. şimdi hırs yapıp bonservis döktürtecek bize bir de.
 • 3243
  falcao transferi yatarsa ki yatıyor gibi görünüyor vebali benim için kendisinin boynunadır.

  her transfer olacak diye bir şey yok, hele falcao gibi maliyetli bir futbolcunun transferi en zor transferlerden. hele hele bonservissiz çıkarmaya çalışıyorsan çok daha zor.

  bu transfer olmasa, 31'ine kadar uğraşıp bariyer mariyer deseler bir iki gün üzülürdük, sonra zaten olacağı yoktu ya moduna girerdik.

  ama... sen gidip falcao ile yanak yanak fotoğraf çektirirsen, bu fotoğrafı bilinçli bir şekilde sızdırırsan orada ortalık karışır. eğer fotoğraf kendisinden habersiz sızdırıldıysa vay halimize. o odada kaç kişi var da fotoğrafı abdürrahim albayrak'tan habersiz sızdırabilme cesaretine sahip?

  ala/pato diye gittiler, eli boş dönddüler. 3-5 gün sinirlendik. sonra herkes yoluna devam etti. bu takım 6 ay forvetsiz oynadı. bu takım taraftarı her şeyi sineye çekti. ama o fotoğrafı çektirmeyeceksiniz ıslak imzayı almadıysanız, oyuncunun kulübü ile son düzenlemeyi yapmadıysanız.

  eski entrylerime merak eden bakabilir, yaşı ve maliyeti nedeniyle falcao alınmaması taraftarıydım. ama bu fotoğraf düştükten sonra artık alacaksın o adamı diyen insanlara katıldım. böyle bir amatörlük olabilir mi yahu? niye nzonzi ile seri ile yanak yanağa fotoğrafı yok herhangi bir yöneticinin?

  transferler yatar, son anda yatar, imza atacakken mürekkep biter yine yatar. bunların hepsine okey. ancak o fotoğrafı düşürmeyecektiniz meydana. dalga malzemesi yapmayacaktınız bu kulübü.

  bu kadar amatörlük olmaz.
 • 3244
  değil falcao, tüm radamel'lerden daha kiymetli adamdır galatasaray için.

  muslera'nin fotoğrafına "cimbombom" yazdıran kendisi olmadığına göre sıkıntı yok.

  galatasaray 2. baskani olarak falcao'yla görüşmeye monaco'ya gittiyse bu transferin bitmesi gerek o ayrı bir şey ama olmazsa da olmaz amk ya.

  asıl kendi itibarlarini kurtarmak için bundan sonra 3 yerine 5, 1 yerine 3 verirlerse benim gözümde başarısız ve yanlış is yapmış olurlar. şu ana kadar nasıl özenle harcama yaptılarsa devam etsinler. tek kuruşumuzu hesapsız harcamasinlar.

  falcao da olursa ekime, olmazsa ...
 • 3246
  galatasaray'ımızda çalıştığı 6 dönemde 6 şampiyonluk yaşayan, galatasaray'da çalışmanın mutluluğunu en derinden hisseden, heyecanı ve samimiyetiyle bizden biri olan galatasaray sportif aş yönetim kurulu başkan vekili'miz. son iki transfer sezonunda belki aşırı samimiyetten belki de yanlış görevlendirilmelerden ötürü söylemleri ve davranışları eleştirilse de çok güvendiğim değerli yöneticimizdir kendisi. eski başkan ve kardeşleri gibi şahsi otel masraflarını kulübümüzden faizle istemeyen, kulübümüzden alacaklarına karşılık haciz yoluna başvurmayan yöneticimizin geçtiğimiz dönemdeki transfer sürecinde eksik kaldığı noktalar olmuştur. falcao ile fotoğrafının basına sızması, iki santrafor alacağız açıklamasının ardından oyuncu satılamayınca transfer yapılamaması ve de kış transfer döneminde havaalanında yaptığı açıklamalar kendi hanesine eksi yazsa da florya'da olduğu her zaman içimi rahatlatmaktadır.

  --- alıntı ---

  galatasaray mali genel kurulu'nda açıklanan denetleme kurulu raporunda, "26.07.2017'de ismi belirtilmeyen yabancı misafir ile birlikte 4 kişilik gecelik €80, e-spor yöneticisi serhat özbek'in ise gecelik €150 fiyatla aralıksız 48 gece konakladığı, tüm ekibin 38 bin 102 tl ekstra harcamaları ile birlikte toplam 109 bin 204 tl'lik tutarın galatasaray kulübü'ne fatura edildiği saptanmıştır." denildi.

  --- alıntı ---

  https://www.futbolarena.com/...rtaya-cikti-345288h/

  https://www.fanatik.com.tr/...en-geri-adim-2082236
 • 3247
  ikamesi olmayan yöneticisi.
  her takımda, her kurumda, her organizasyonda bir kişinin pis işleri yapması gerekir aklınıza gelebilecek her şeyde bu böyledir.
  klübümüz içinde pis diyebileceğimiz veya angarya diyebileceğimiz çetrefilli çokca özveri gerektiren işleri kendisi yapmaktadır bu sebeple çok gereklidir.

  yerine kendi mantelitende birini koyup ikame edene kadar bu görevi yapan kişiden vazgeçemezsin veya eksiksiz bir sistem kurarsın kurumsalcılık oynamaz gerçekten kurumsal olursun klüp şirket gibi yönetilmeye başlar o zaman ihtiyacın kalmaz dersin ki artık gitsin ama ortada öyle bir durum yok.

  kendisini çok seviyor değilim ama yaptıklarına saygı duyuyor ve gerekliliğini anlıyorum. klüp için gerçekten gerekli. mesela aramızda ulturaslan'ı sevmeyenler vardır ben mesela onlardan biriyim, ama klübüm için uyumadan yaptıkları hazırlıkları her branşa öyle yada böyle tribün olmalarını onlarsız ikame edemeyiz. abdurrahim albayrak yönetimdeki taraftardır profesyonel kalıba oturmayan işleri yapan kişidir %100 profesyonel bir yapı kurulmadığı sürece varlığı değerlidir.
 • 3250
  galatasaray tarihinin belki de en başarılı yöneticisi ama burada herkes kendisine iş öğretiyor, medyada çıkan haberlerle gözdağı veriyor. ben artık imaj kurbanı olduğuna eminim. bu adam rizeli olmasa, türkçe'yi daha düzgün konuşsa tapılırdı kendisine. hiçbir artı özellik katmamış,döneminde bir kere 3. bir kere 5. olduğumuz haldun üstünel'in bile ne kadar iyi yâd edildiğini düşünürsek. bu adam 6 dönemde 6 şampiyonluk istatistiğine sahip. ölüp bittiğimiz her oyuncu bu adama bayılıyor, belki bu yaz son 20 yılın en iyi transfer dönemini geçiriyoruz ama adama iş öğretiliyor burada ya iş. insanların kusursuzmuşcasına bu kadar had bilmemesine inanamıyorum.