• 6
  florya metin oktay tesisleri taraftarların elini kolunu sallayarak girebildiği bir yer değildir. maç seyretmek için giremezsiniz. orada bir işiniz veya spora getirdiğiniz bir çocuğunuz varsa (küçük çocuk olması şarttır. çocuğunuz büyükse giremezsiniz) güvenliğin içeriden olur almasından sonra kapıya kimlik bırakarak veya önceden alınmış giriş kartınız varsa girebilirsiniz. (giriş kartı olanlar kimlik bırakmaya veya herhangi bir sorgulamaya tabi değildir)

  bildiğim kadarı ile pazar günleri basket salonunda ve onun yanındaki futbol sahasında küçük çocukların katıldığı basket ve futbol antreman/dersleri var. çocuklarını derse bırakan büyükler zaman zaman bu tür maçlara seyirci olarak katılıyorlar.

  bu maçta fenerli çocukların dövüldüğü haberi doğruysa bu haltı işleyenler ya çocukları spor faaliyetlerine getiren büyükler ya da diğer branşlardan sporcular.

  umarım haber doğru değildir. eğer doğru ise facia. çok ayıp. uzun yıllardır fenerbahçeli çocuklar otobüs ile oraya gelir, çok güzel karşılanır ve gayet centilmence uğurlanırlar.

  edit: doğruymuş. allah kahretsin..
 • 8
  henüz ayrıntıları netleşmemiş olsa da çıkan olaylardan taraftarımızın (taraftar demek pek de doğru olmayacak) sorumlu olduğu anlaşılıyor, resmi siteden yapılan açıklamada "fenerbahçe kulübü'ne üzüntülerimizi iletiriz" şeklinde bir ifade var. fenerbahçe'nin resmi sitesinde daha uzun bir açıklama yayınlanmış, saldırıda bulunanlara yönelik ağır ifadeler kullanılmış olmasına karşın kulübe herhangi bir suçlama getirmemişler ve açıklamanın sonu şu şekilde bitirilmiş: "galatasaray kulübü yönetimi de olay anından itibaren söz konusu şahısların yakalanması adına gerek kulübümüz gerekse emniyet güçleri ile sürekli temas halindedir ve çalışmalar yürütmektedir. "
 • 10
  fb tv nin şu an yayınladığı görüntülerde, söz konusu edildiği gibi büyük bir taraftar grubunun sahaya girip küçücük cocuklara dayak attıgı falan görülmüyor. kavganın oldugu kısımda iki takım oyuncuları birbirlerine vuruyor. fenerbahce hocasının acıklamasında da devre arasında galatasaray taraftarının futbolcularını tribüne çagırdıgını, sonra da aniden yandan geçmekte olan fenerbahceli oyunclara saldırdıgını belirtti. gs05 'in yazdıgı gibi oyuncular arasındaki bir münakaşadan başlamış belli ki olay. ama abartıldıgı gibi koca koca adamların cocuklara saldırdıgı olayı simdilik yalan duruyor. ayrıca bayan basketbolcusunun doping yaptıgının ortaya cıktıgı haftada bu olayın yaşanması, medyanın önümüzdeki hafta bu olaya kayması bana acaba dedirtmiştir...

  (bkz: aziz yıldırım)
 • 11
  olm manyak mısınız lan? hala diyorlar ki oyuncular arasında diye.

  açın bakın ntvspor'u koca koca adamlar, boyunlarında atkılar falan olayın içinde. açık ve net. aziz yıldırım'a falan bok atılıyor. ne alakası var şimdi? insanlıktan çıkmış heriflerin yaptığı bir şey bu. fenerli çocukların ağzı gözü morarmış şişmiş.

  allah belalarını versin.
 • 12
  bu olayla ilgili anlayamadığım bir şeyler var: birincisi fenerbahçeli futbolcular küfür etseler de birilerine omuz da atsalar on bir oyuncu hastanelik edilmişse, ya da en azından bazı futbolcuların burnu kırılmışsa bu çocuklara karşı "haketmişti o yüzden de iyi oldu" anlayışıyla mı hareket edeceğiz?

  ultraaslan forumlarında birkaç oyuncuyu daha dövmek gerektiği tarzından bir şeyler zırvalanıyor, yarın da dereağzı'na gideriz, onlar u-15 oyunculara saldırırlar, sonra git gide yaş sınırını düşürürüz.

  konuyu aziz yıldırımla ilişkilendirmek ise bana gerçekten de çok komik geliyor, aziz yıldırım kalkıp "taurasi doping yaptı, hadi bakalım bizim u-17 takımı olay çıkarsın da şu galatasaray'a haddini bildirelim hem de doping olayı unutulur mu diyecek?" gerçekten de buna inanıyorsak zavallı durumdayız demektir.
 • 13
  benim izlediğim görüntülerde fenerbahceli bir büyüğe ucan tekme atan bir galatasaraylı dışında, bir cocuga saldıran büyük birini görmedim. olayın iç yüzü aydınlanmamışken, şerefsiz medyanın olayı verdiği dile aldanarak taraftarlara bok atanlara inanamıyorum sadece. fenerbahcenin kalecisinin iki üç kişiye yumruklarla tekmelerle daldıgını görüyorum. hiç bir yetişkin adam durup dururken 15-16 yaşındaki sporcuya tekme tokat dalmaz akıl var mantık var.
 • 15
  15-16 yaşındaki çocukların burnunu kırmak mı ulan taraftarlık? yapanların allah belasını versin. çüş ya!! çüş hakikaten! görüntüleri görmedim, görmek istemiyorum. izlemem. ama şu okuduklarımın hepsinden çok utandım.

  inşallah cezalarını çekerler diyeceğim de, hangi adaletle, hangi hukukla cezalandırılacak bunlar?
 • 18
  tahrik !

  bugün galatasaray – fenerbahçe u17 maçında olaylar çıktı, fenerbahçeli 2 çocuğun burnu kırıldı, 13 fenerbahçeli çocuk hastaneden rapor aldı, çocuk şubeye gidip şikayetçi oldu. bu futbolculara çocuk diyorum, zira futbolcu olup olmayacakları belli bile değil henüz.

  bayılıyoruz tahrik olmaya. her an hazırız tahrik olmak için. birileri bildiri dağıtır, diğerleri hemen tahrik olur. birileri slogan atar, diğerleri anında tahrik olur. bir futbolcu tribüne hareket çeker, tüm stad tahrik olur.
  bir kere tahrik olduktan sonra silindir gibi geçeriz üstünden tahrik edenin. hiç acımayız, elimize geçse öldürene kadar döveriz. ki çok örneği var öldürene kadar dövmenin. linç kültürümüz müthiş gelişmiştir ve tahrik olmaktan beslenir. hassas olduğumuz konular da o kadar çok ki.

  neymiş, fenerbahçe kalecisi çocuk galatasaray kaptanına omuz atmış. vay anasını. nasıl yapar lan, inip ağzını burnunu kıralım. “ama abi sadece omuz attı”, “olsun gidip gebertmemiz şart, racon bunu gerektirir.”
  işlenen suça verdiğimiz cezalar çok acayip. yasalara göre verilen cezalar ne kadar azsa, insanlarımızın cezaları da o kadar fazla.

  olayların nasıl çıktığı umurumda değil. fenerbahçeliler de hiç havaya girmesin. bu mevzunun galatasaraylı – fenerli olmakla alakası yok. geçen yıl aynı yaştaki çocukların dereağzı’ndaki maçını da küfürlerle oynadıklarını unutmayın. olay çıkmadıysa şansın rolü büyük.
  ama bu olayların adı metin oktay olan tesislerde çıkması da ayrıca acayip. hem de en büyük aksiyonu uçan tekme atarak yapan arkadaşın üzerinde metin oktay forması olması daha da acayip. konunun böyle bağlanmaması gerektiğini biliyorum elbette. ama iyice enteresan oluyor böyle örnekler verince.

  geçtiğimiz haftalarda polis üniversite öğrencilerine saldırdığında sağduyulu herkes büyük tepki gösterdi. neydi polisin suçu, orantısız güç kullanmak. işte bugün yaşananlar da aynısı. orantısız güç kullanmak. küçücük çocukların ağzını burnunu kırmak. mahalle raconu bilenler bilir, bir ufaklıkla sorun yaşarsan sen git abin, baban gelsin dersin. siklet farkını bilirsin, ne yaparsa yapsın gücünü o çocuğun üzerinde denemezsin. bugün o çocukları dövenlerin bunu bilmedikleri kesin.

  ama fenerbahçeli çocukların suçu var demeyin, kalbinizi kırarım.
 • 20
  ulan galatasaraylıymışsın, fenerbahçeliymişsin çok mu önemli sanki şu olayda. el kadar çocuklara saldırıyorsan sokayım senin galatasaraylılığına da, aşkına da. a takımı ayrı utandırır, yönetimi ayrı, taraftarı ayrı. haberi izlerken yüzüm kızardı, resmi siteden "özür" kelimesi geçmeyen iki satırlık kıytırık açıklamayı da okuyunca daha bir utandım. neyse ki işbirlik içindeymişler, zahmet olacak ama.

  takımını tutmaktan gözleri körelmiş "veletler hareket yapmasaymış iyi olmuş" diyen mi, "önce o başlattı" dercesine "ortalığı kızıştırdılar" diyenler mi, olayı hala "lalalala ooo cimbombommmm" mertebesinde yorumlayanlar mı dersin. he panpa zaten her şey aziz yıldırım'ın oyunu, ama sen o gözlükleri bi çıkar önce.

  bu olayda payı olan her kim olursa olsun cezasız kalmaz umarım.
 • 21
  sağda solda söylenene göre, o metin oktay formalı adam, galatasaraylı cocuklara vuran fenerbahce antrenörüne tekme atıyor. ne kadar kibar ne kadar düşünceli taraftarız biz ya, şu an herkes, her tv kanalı galatasaray taraftarları böyle, babadan ogula nesil tarzı yazılar yazıyor, biz de bir güzel yiyoruz. tesislerde maçı izleyen adamlar olayı anlatıyor ama yok, biz fenerlilere inanıp sövüyoruz sayıyoruz kendimize, helal olsun.

  bu arada gözden kaçmasın da, kavga çift taraflıydı, yumruk tekme yiyen galatasaraylı cocuklar da var!!

  madem bu kadar hayvanız, bütün olayları biz cıkarıyoruz, bırakalım futbolu falan, haxball'a devam anasını satıyım(!)...
 • 24
  fenerbahçeli bir gözle:

  --- alıntı ---

  son olarak olayların görüntülerini izlerken gözüme çarpan yaratıklardan birine geldi söz. yukarıdaki enstantanede tam olayların ortasında görebileceğiniz uçan tekme atan ve malesef 10 numaralı metin oktay forması giyen mahlukattan söz ediyorum. metin oktay'ın eminim kemikleri sızlıyordur mezarında. aşağıdaki resimden utan bari diyeceğim ama zaten utanacak olsan üstündeki asil "metin oktay" formasından, bulunduğun tesislerin adından utanırdın.

  http://tehlikelibirnokta.blogspot.com/...-fenerbahce-u17.html

  --- alıntı ---