• 9276
  kendisinin kap bildirimini okurken gerçekten yüreğim sızladı. dursun özbek hakkında hiç iyi şeyler gelmedi aklıma.

  bonuslarla birlikte senelik 3.500.000€ kazandığı + şampiyonlar ligi primleri eklendiğinde bize şu ana kadar maliyeti aşağı yukarı 21 - 22.000.000€ civarında. verdiği katkı bunun 1/10'udur desek yeridir.

  bu paralara acaba haland - onyekuru ikilisi bonservisleriyle alınsaydı nasıl bir tablo ile karşılaşırdık?

  umarım artık böyle transferlerden ders çıkarır ve gerçek anlamda oyuncuların geleceğine yatırım yaparız.

  --------------------------- alıntı ---------------------------
  profesyonel futbolcu younès belhanda ve kulübü fc dynamo kyiv ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. buna göre, futbolcunun eski kulübüne net 8.000.000 eur tutarında transfer bedeli ödenecektir.

  ayrıca, bonuslara istinaden maksimum 2.000.000 euro (net) olmak üzere,

  kulübümüzün 2018-2019 ve 2021-2022 sezonları arasında uefa şampiyonlar ligi grup aşamasına katılmaya hak kazandığı her bir dönem için 500.000 euro net

  kulübümüzün 2018-2019 ve 2021-2022 sezonları arasında uefa avrupa ligi grup aşamasına katılmaya hak kazandığı her bir dönem için 250.000 euro net

  futbolcunun forma giyeceği her bir yirmi beşinci resmi maça istinaden 250.000 euro net

  futbolcunun kendisiyle de 2017-2018 futbol sezonundan başlamak üzere 4 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır.
  2017-2018 sezonu için net 3.350.000 eur sabit transfer ücreti
  2018-2019 sezonu için net 3.350.000 eur sabit transfer ücreti
  2019-2020 sezonu için net 3.350.000 eur sabit transfer ücreti
  2020-2021 sezonu için net 3.350.000 eur sabit transfer ücreti

  buna ek olarak futbolcuya takımın futbolcunun fiilen oynadığı tff süper lig ve uefa müsabakalarında alacağı her bir puan için 5.000 eur prim ödeyecektir. kulübümüzün, oyuncunun görev aldığı maçlarda kazanacağı her 25 puan sonrası ekstra 100.000 euro prim ödemesi yapılacaktır.
  --------------------------- alıntı ---------------------------
 • 9277
  younes belhanda; 2017-2018 ve 2018-2019 şampiyonluklarında başrolde olan oyuncumuz.

  şimdi burda defalarca bu adamı "faydalı olduğu" için savunduk. bu sene de performansının kötü olduğunu, kendi toparlayana kadar da oynamaması gerektiğini de söyledik. öte yandan bir grup her maç elinde klavye bu adamın hata yapacağı anı kolladı. neyse lafı uzatmadan sadede gelelim; madem savunanlar futboldan anlamıyor, gelin bakalım beraberce;

  2017-2018 sezonu

  sezon sonu oyuncu ratinglerinde tepede bafetimbi gomis vardı. 7.49 ile.
  2.sırada younes belhanda 7.39
  gomis 9 defa maçın adamı olurken, hemen arkasından tolga 3, belhanda 2.

  top çalmalarda 3 stoper ve 2 defansif ortasahanın hemen arkasındaydı. maç başına 1.6
  top kesmelerde stoper, bekler ve defansif ortasahaların yine hemen arkasında, maç başına 1. bu alanda serdar aziz 1.9 ile ilk sırada.

  kilit paslarda maç başına 2.7 ile takımda uzak ara ilk sırada. ondan sonra gelen mariano 1,5 feghouli 1,3.
  adam geçmelerde maç başına 2.3 ile yine takımda ilk sırada. n'diaye 1.8 ve garry rodrigues 1.3
  top kayıplarında maç başına 2 ile yine belhanda ilk sırada. adam geçme + top kaybı sayıları birlikte değerlendirilirse aslında oyunun belhanda üzerine ne kadar yıkıldığını rahatça görebilirsiniz.
  şut sayılarında 1,3 ortalamayla 4.sırada. gomis, rodriguez, feghouli önündeki isimler.
  pas sayılarında maç başına 50 pas ile 3.sırada. %80 isabeti var. bu kategoride maç başına pas sayısında fernando 62 ile ilk sırada.
  maç başına 1.7 orta ile yine ilk sırada. 2. sırada mariano; 1.2
  uzun toplarda kaleci ve stopereri cıkartırsak; ilk sırada selçuk; maç başına 2.5, mariano 2.3, beşhanda 1,8 ile 3.sırada.
  ara paslarında maç başına 0.3 ile ilk sırada belhanda. selçuk 0.2 ile, feghouli 0.1 ile sıralanıyor.

  2018-2019 sezonu

  sezon sonu oyuncu ratinglerinde tepede bilin bakalım kim var? evet, işe yaramayan belhanda. 7.34
  feghouli 5 kezle en çok maçın adamı seçilen oyuncu. arkasından belhanda 4 defa.

  top çalmalarda yine malum isimlerin arkasında. maç başına 1.5
  top kesme istatistiği düşmüş; 0.6 ile gerilerde.

  kilit paslarda 2.5 ile yine uzak ara ilk sırada. feghoul 1.3 ile 2.sırada.
  adam geçmelerde 1.4 ile 2.sırada. ilk sırada n'diaye 1,5. onyekuru maç başına 1,3 ile 3.sırada.
  top kayıplarında yine 1.7 ile belhanda ilk sırada. onyekuru 1.6 ile 2. sırada.
  şut sayılarında yine forvetlerin hemen arkasında. 1,6 ortalama.
  pas sayılarında maç başına 46,9 ile yine stoper ve defansif ortasahalardan hemen sonra. yüzdesi %83.
  maç başına 1,3 orta ile yine ilk sırada. mariano maç başına 1 ile 2.sırada.
  uzun toplarda yine kaleci ve stoperler çıktığında, selçuk,feghouli ve n'diaye'nin arkasında, maç başına 1,3
  ara paslarda maç başına 0,2 ile yine ilk sırada.

  şimdi allah kitap aşkına, bu adam bu takımın 2. sene boyunca yaptığı her olumlu işin ya en iyisi olmuş ya da en iyi 1-2 isiminden beri. yani şurda şöyle çöp, böyle işe yaramaz denilen adam takımı 2 senedir almış sırtına yüklemiş; sen adamı 2 hatalı pas yapıyor diye yuhluyorsun. sonra vay efendim belhanda bize küfretti. az bile etti, ben olsam bi dahaki maça pankartla çıkardım. duymayan kaldıysa görsün diye.

  hani bazıları diyor ya "bu adam benim için turnusoldur, bunu savunanlarla futbol konuşmam" vs diye. buyur konuşma kardeşim, bak yukarda rakamlar, 2 senedir adam her şeyde tepede, senin en verimli oyuncun olmuş, biz de haliyle onu hayasızca eleştirenlere karşı korumuşuz. bundan daha doğal ne olabilir?

  şunu ayırt edin artık;

  galatasaray'dan 2 tık üstü bir takımım olsa, belhanda'yı takıma alır mıyım? yedeğe bile almam, yetersiz kalır. ben ve benim gibi belhanda'yı 2 sene boyunca savunan adamlar bu adamı çok iyi oyuncu olduğu için, "bu takımın" en iyi oyuncusu olduğu için savunduk. bizim bu adama ihtiyacımız vardı, o da bu ihtiyaca fazlasıyla karşılık vermiştir. getirsinler
  belhanda'dan daha iyisini, ona methiyeler dizelim, onu savunalım. sanki belhanda'yı yollayacaz ama yerine de şöyle iyi bir adam alacaz denildi de, biz de kulüp binasını ateşe verdik ve engelledik transferi.

  anlayın artık kardeşim, kötü bir takımız, meziyetleri hiç olmayan onlarca topçumuz var. bir de meziyetleri sınırlı olanlar var. evet belhanda'nın meziyetleri sınırlıdır ama bu onun bu takımın 2 sene boyunca en etkili oyuncusu olmasına engel olmamıştır.

  tekrar ve tekrar hatta tekrar söylüyorum;

  belhanda kötü, vasat ve hatta sizin dediğiniz gibi çöp olabilir. ama basit bir bağlantı var arada, madem belhanda kötü, çöp; o zaman galatasaray takımı daha da çöp. zira bu çöp adam 2 sene bu takımın en verimli oyuncusu olmuşsa ortada büyük bir problem var demektir. problem de bu kadar büyükken, takımın en verimli ismini yuhlamak yerine, bu çöp adam
  bu takımın nasıl en verimlisi olmuş, onu düşünseniz daha iyi edersiniz.
 • 9280
  kendisini monaco istiyorsa hemen onyekuru ile takas edelim hatta bizdeki sözleşmesi bitene kadarki maaşını da monaco'daki ilk 1.5 yılına denk gelecek şekilde biz ödeyelim. hem aradaki bonservis farkı kapansın hem de maaşı fazla diye alınmamazlık veya gitmemezlik etmesin. bu saatten sonra galatasaray'a faydası olmayacak bir futbolcudur. ama elalem salak değil ki 10 milyon euro verip alsın bunu.
 • 9287
  futbola olan ilgisi yüzeysel seviyede kalmış insanlara hitap eden bir oyuncu değil kesinlikle. o yüzden sevenini de, sevmeyenini de anlamak gerekiyor.

  misal emre akbaba'nın 14 gol 10 asist gibi bir istatistikle oynadığı 17/18 sezonu, belhanda 3 gol 8 asist ile oynamış.

  şimdi görünürde tartışmaya açık bir şey yok. soldaki oyuncu kesinlikle daha iyi. zira bir futbolcudan alabileceğiniz en realist veridir skor.

  fakat işin teknik analizine girdiğinizde, yukarıdaki istatistiklere sahip oyunculardan 24 gole etki eden değil, 11 gole etki eden oyuncu ofansif anlamda ligi tamamen altüst etmiş bir istatistiki veriye sahip.

  hatta öyle ki işin teknik drektörlük kısmında da emre asla belhanda'nın rakibi olamamış. zira bunlardan birisi ceza sahasını doldururken, diğeri bek ve kanat arasını dolduruyor. birisi boş alanda top beklerken, diğeri rakibin kucağında oynuyor. 10'muş 8'miş yok 8.5'muş tamamen keşmekeş. emre'yi nerde oynatırsan oynat skor alırsın. belhanda'yı da nereye koyarsan koy, alacağın istatistik yine kilit pas, dribling, ara pas.

  dolayısıyla mevcut sistemi değişmediği sürece belhanda'dan daha iyisi hiç bir zaman olmadı bu takım için. kendisinin yokluğunda galatasaray'ın değil puanlar, puan dahi alamıyor oluşunun tek sebebi kendisi tarzında bir oyuncuya aç olan sistem yüzündendi en başından beri.

  dsg şanzımanlara benzetiyorum ben kendisini. uygun şartlarda kullandığınızda, gerçekten verim fışkırıyor. ama ne zaman kaldırması gereken yükten fazlasını verdiysek, o an elimize aldık adamı.

  burada onu ıslıklatan ne oynadığı futbol, ne de başka bir şey. eline aldığı şanzımanla gaza basmaya çalışan fatih terimdi her zaman.
 • 9289
  selçuk inan 2014 2015 sezonunda 4 gol.atip asist yapmıyor, 2015-2016 sezonunda 11 gol atıp 3 asist yapıyor, 2016-2017 sezonunda 6 gol atıp 3 asist yapıyor. son 2.5 sezondur zaten bitik durumda ama ondan önceki üç sezonunda da düşüş başlamış ve begenilmiyordu. belhanda'nin 3 gol 8 asistlik ve bol top kayıplı, kırmızı kartlı oyununu niye beğenelim. kendisi ben 8 numarayim dediği için selçuk ile kiyasladim. sürekli sampiyonluklarda payı olduğu konuşuluyor ki illa vardır ama belhanda hiç gelmeyip yerine başka bir oyuncu da almış olsak şampiyonluklar da payı olurdu. belhanda'nin şut eksikliğini falan geçtim, vereceği pasta topun şiddetini ayarlamayi bilmiyor. bilmediği için de en son örneği brugge maçında olduğu gibi bir çok kontra atagi başlamadan bitiriyor. mental yönden zayıf. oyunda kayboluyor. geldiğinden bu yana beğenmedim, umarım devre arası yollarımız ayrılır.
 • 9290
  ne adammışsın, seni tartış tartış öldük be abicim...

  2017 yazında ismi bizimle anılmaya başlanan ofansif futbolcuydu. 2.5 yıldır bizimle. o dönemden sonra takıma katılıp, en çok entry girilen başlıklar listesinde yanına yaklaşabilen yok. 9,316. entry bu. (ilk 210 entry transfer oluş sürecinden önce)

  bana kalırsa kendisi çöp değildir. aynı zamanda ise kısmen mevkisiz bir futbolcu. önünde üç skorer, arkasında da 1 süpürücü bir de skor da üretebilen bir ortahasayla oynasa yüksek verim alırsın. yani imkanın varsa tüm takımı üzerine kur sonra arkana yaslan. çevre ve top kontrolü, tabela üretememe gibi eksikleri; tempo, dribbling, çift yönlü oynayabilme gibi artı özellikleri var. pres yapmak isterseniz cuk oturabilecek donanıma da sahip.

  kendisinin idman kaçırdığını, deplasmana gitmek istemediğini ya da takım içinde huzursuzluk çıkardığını hiç görmedik desek yeridir. sahada olduğu zaman sorumluluk almaktan kaçtığını da düşünmüyorum şahsen, genelde başarılı olamadıysa da. (bunun hem kendisi hem de takım kaynaklı etkenleri var)

  sezonun ikinci yarısı için ise takımda kalmaz umarım. kendisini sevmediğim ve beğenmediğim için değil tamamen tarzına ihtiyacımız olmadığını düşündüğüm için gönderilmesi gerektiğini söylüyorum. gitmek isterse 3-5 milyon € + maaşında azcık indirime gitmesiyle alıcı bulabilir kalitesiyle. (daha az maaşı neden kabul etsin, tabi bu da var)

  muhasebeci taraftar ya da transfer delisi değilim açıkçası, saha içine bakarım hep. ffp belası yüzünden rakamlara bakmak zorundayız artık. kendisine ödediğimiz bonservis+ maaş’ın karşılığını alamadık bu çok net bir kere.

  sene sonunda kiralıklar falan da gidince kim kalacak kim gelecek mechul iken, kendisinin bu ocak ayında, zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralanması gerektiğini düşünüyorum. yazın kendisinden gelecek parayla ihtiyaca göre transfer yapılmalı.

  edit: 9,316. entry.
 • 9291
  galatasaray'da belhanda yıllık 4,5 milyon euro maaş teklifi gelmesi halinde ayrılığa sıcak bakacağını bildirdi. (futbol arena)
  https://twitter.com/.../1217443001561243650

  dünya üzerinde bu şahısa 4.5 milyon euro verecek enayi bir kulüp bulamayacağımız için sözleşmesi bitene kadar başımıza bela olmaya devam edecek tıpkı cezayirli kankası feghouli gibi. bunları satamadığımız için topçu alamıyoruz. bir daha böyle dolgun maaşlar ile sözleşme yapmayız inşallah.
 • 9292
  arap kulüpleri çok rahat 4.5 verir ama araplar geldiğinde 6 istiyor. işte böyle oyuncuların kucağına oturunca acayip sinirin bozuluyor. bazen bir entry yazalım yazarlık gitsin içimiz rahat etsin diyorum ama değmez bu tip adamlara.

  bu adam net 3.350 alacak ile sezona başlıyor. şl gidersek 500 bin uefaya gidersek 250 bin ek geliyor, her 25 maçına 250 bin, 3 puan alınan maçta 15 bin 1 puan alınan maçta 5 bin euro, kulübün kazandığın her 25 puan da 100 bin verilecek.bunun çerçevesinde geçen seneki maaşına bakalım.
  3.350+500+250+345*+500*
  toplamda 4.950.

  evren göz'ün zamanında açıklamasına göre imaj hakkı falan var ama ne kadar doğru bilmediğimden hesaplamadım.

  böylesine bir maaş alan adam halen bizden bir şeyleri koparmanın peşinde ve biz belhanda'nın adamın ayağına pas atınca oley çekiyoruz. geçen yönetime olan eleştirim de tam olarak buydu bunun aynı karakterinde olan babele 3 milyon euro maaş veriyorsun en azından bunun yaşı 29 babel 33 yaşında. falcao'ya 5 milyon sponsorlar ile 7 milyon euro. ondan sonra bu adamların canı nasıl isterse bizim transfer dönemimiz öyle şekilleniyor işte.
 • 9293
  kankisi tivittirdaki meşhur haberci manu lonjonun dediğine göre bu devre arası hiç bir yere gitmeyecek futbolcu. hepinizle bahse girerim demiş.
  bu arada fatih hocanın içeride aradığı köstebeklerden biri de kendisidir. fransa'daki gazetecilere arkadaşı aracılığıyla içeriden haber pasladığını düşünüyorum
 • 9294
  çöp değildir, ama kendisi yılda 5m euro edecek bir futbolcu da değildir. 2m euro veriyor olsaydık ne bu kadar tartışma yaşanırdı taraftar arasında, ne de satmakta bu kadar zorlanırdık. geçmiş olsun, sözleşme süresini doldurur ve seneye bonservisi elinde imza parası alarak arap yarımadasına gider.

  (bkz: dursun özbek)
  (bkz: transfer sihirbazı cenk ergün)

  burada abdurrahim albayrak gitsin haldun üstünel gelsin, cenk ergun gelsin diye her transfer dönemi kafa ütüleyen ergenlere bir sözüm var: yılda 5m euro verdikten sonra her futbolcuyu ülkeye getirirsiniz, abdurrahim albayrak beceremediğinden mi transfer yapmıyor/yapamıyor zannediyorsunuz.
 • 9296
  bugünlerde kendisi ile ilgili hissettiklerimi, söylemek istediklerimi, kafamda kendisi ile yaşadığım hayali tartışmaları meşhur teamspeak kavgası özetliyor.

  https://youtu.be/gsv99-wDbVc

  feghouli ve belhanda'nın sözleşme şartlarının hazırlanmasında kimin emeği varsa, burnundan gelsin, haram zıkkım olsun. bu oyunculara da kızamıyorum zaten. en fazla isyan edebiliyorum. adamların kapı gibi sözleşmesi var, oturtmuşlar kucağına galatasaray'ı, keyiflerine göre oynuyorlar, keyiflerine göre küfür ediyorlar. isterlerse gazeteci arkadaşlarına haber sızdırıp, parmağında oynatıyolar kulübü. beylerin keyfi değil mi sırf itliğine yüksek teklif gelmesine rağmen bizi mağdur etmek için kabul de etmez. ellerimizi açtık bekliyoruz. yazıklar olsun bizi bu duruma düşürenlere.