• 3
  bu hashtag ile anlatılmak istenen şudur;
  oynadığın oyun zaten bir boka benzemiyor, buna rağmen rakı içerek en azından hükümet götü yalayanların, umre fotoğrafları servis edenlerin, rabia işareti yapanların, evet propagandasına katılanların yanında değilde, bizim gibi hayatı kafasına göre yaşayanların yanında hissettirdindir. yoksa burada hürmet gösterilen selçuk değil, elindeki kadehte bulunan beyaz sıvıdır.
 • 5
  hakan şükür'ün oruç tutması performansını etkiliyordu da selçuk'un rakısı mı etkilemiyor? bomboş bir hashtag. iki kelimesine de paragraflarca nefret kusabilirim. sporculuktan 3 milyon euro kazanan adam(?)la bakkalın kasabın rakı içmesi birmiş gibi yaşam tarzı savunusu yapılıyor. hadi onu geçtim bu faydasız selçuk ne zaman kaptan diye seslenilen bir insan oldu? herhalde ben mağaradaydım, kaçırmışım.
 • 8
  bunu tt yapanları tek tek bulup imha etmek lazım. biz bu herif takımdan uzak olsun diye o kadar uğraştık, medya bu herifi desteklemesin diye o kadar uğraştık ve geldiğimiz nokta bu mu? helal olsun lan valla. çok yararlı bir bok yiyor ya helal olsun.

  4 yıldır rezil bile oynamayan bir leş, bütün herkes bas bas bağırmasına rağmen dinlenme önemli diye, yapılan maçtan 1 gün sonra rakı içerken çekiliyor ve bizim taraftar da yarasın kaptan diye bir şeyler zırvalıyor. helal olsun size.

  bu herif galatasaray taraftarının zayıf noktasıdır arkadaşlar bunu böyle bilin. yok yani taraftar bu heriften nefret edemiyor. umarım bundan sonra yedek kulübesinde de olsa kaptanlık kendisine verilir. herif bütün stadyum anasına sövse ''onlar galatasaray taraftarı değil'' der. öyle bir tip. biz bu herifi tam takımdan yavaş yavaş kopartırken bu olay...

  tarihe de not düşün: bu herife bugün ''yarasın kaptan, ilk kez sempatik göründü'' gibi şeyler söyleyen kimse bundan sonra kendisine tek laf etmesin. taraftarı hipnoz etmiş herif sahada muslera ile de tartışır, forma da çıkartır her boku da yer. alın kullanın.
 • 9
  sporcunun macin ertesi gunu aksami iki kadeh icmesinde bir performans problemi yoktur. sigara gibi dogrudan performansa zarar verecek bir sey degildir. selcuk’un son yillardaki performansindan hicbirimiz memnun degiliz ama bu satilik basinin bu saldirisinin tek sebebi galatasaray’a zarar vermektir. bu durumda da elbette kaptanimizi savunacagiz, onu ite kopege yem etmeyecegiz. galatasaray kaptaninin iki kadeh raki icmesi kimseyi ilgilendirmez. sadece afiyet olsun denir, yarasin denir. yarasin kaptan!
 • 10
  başlığa ve etikete sebep olan fotoğrafları görünce akşam akşam deliye döndüm.

  evimizde çocuklarımla televizyonun karşısında dizilmiş oturuyorduk. karşımızda selçuk inan'ın elinde kadehler, rakılar. birbirlerine ikram ediyolar, birbirleriyle yiyorlar; şakalaşıyorlar. o an çocuklarım değil de ben aklımdan geçiriyorum; benim de bir kadehim olsa, benim de bir rakım olsa diyorum.
  anne bana niye almıyorsunuz diyorum.
  bizde niye yok diyorum!

  şampiyon olalım da mayıs ayında.
  21. şampiyonluğun şerefine iki tek daha atarsın.
  yarasın kardeşim.
 • 11
  hakan şükür'ün oruç tutması performansını etkiliyordu da selçuk'un rakısı mı etkilemiyor? denilmiş...
  yahu hakan maçta oruç tuttuğu için eleştiriliyordu. selçuk maç sonu gitmiş iki kadeh içmiş. gecenin o vaktindeki performans sorunu kimseyi ilgilendirmez.
  benim hoşuma giden hashtag.
  birisi demiş ya "bugün ''yarasın kaptan, ilk kez sempatik göründü'' gibi şeyler söyleyen kimse bundan sonra kendisine tek laf etmesin." hele bir de dik durur "ictigimden kime ne?" derse ben bundan sonra eleştirmen kendisini.
 • 16
  desteklediğim hashtag.

  izin gününde spor hayatını etkilemeden isteyen istediği boku yer. size ne?

  sırf galatasaraylı bir oyuncuyu taraftarın önüne atılmak için yapılan bir habere konu oldu selçuk. evet bizimle arası hiç bir zaman eskisi gibi olmayacak ama sonuçta bizden biridir. fanatik gibi hürriyet gibi paçavralara yedirmeyiz bizden olanları.
 • 17
  selçuk'un ne içip, ne içmediği kendisini bağlar. hastag'te taraftarın kendince eğlence amaçlı açtığı bir şey. çokta abartmamak lazım, bırakın insanlar eğlensinler. ama kalkıp burada alkol hakkında "doğrudan zararı yok", "izin günlerinde birkaç kadehten bir şey olmaz" diyen arkadaşları görünce, bir konu hakkında fikir sahibi olmadan, bu kadar çok bilgi beyan eden başka bir millet var mıdır diye düşündüm.

  alkol kana karıştığı andan itibaren kas gelişimine olumsuz etki eden, bir kadehinde yaklaşık 335 kcal bulunan, içi yağ dolu bomboş bir sıvıdır. insan sağlığına hele de sporcu sağlığı için hiç uygun değildir. ha içerler falan kendi profesyonelliklerine kalmış bir durum. fakat kalkıp burada bir şey olmaz demek saçmalığın daniskası. cristiano ronaldo zorlu lig periyotunda, tatil dönemine kadar ağzına alkol sürmediğini söylemişti. hatta seks hayatını bile, işine göre dizayn ettiğinden falan bahsetmişti. sanırım işte bu yüzden türk futbolcusundan bir şey olmaz.
 • 18
  http://gss.gs/fFt.jpeg

  selçuk'un bu fotosunun üzerine sosyal medyada popüler olan söz öbeği. bu söz öbeği nasıl çıktı önce onu analiz edelim.

  bastırılmış hislerin şiddetli dışa vurumudur. özgürlük feryadıdır. sporun her alanına zerk etmiş bir siyasi baskı ve el pençe divan suretler görmekten yılmışlıktır. mesele rakı, alkol değil; her yere eli uzanmış bir baskıdan sıkılma halidir. insanların olduğu gibi davranmasını görmek bir nefes almak anlamına geliyor artık. galatasaray genel kurulunda* demokrasi zaferi görmek mutlu ediyor hala bir şeyler güzel olabilir diye.

  insanlar baskıdan, kendileri olamamaktan sıkıldı artık. bunu da yapılan her aykırı davranışı destekleyerek gösteriyorlar. su akan hortumu istediğiniz yerden kapatın. akmaya devam eden suyu durduramazsınız, bir yerden patlar. olan hortuma olur.

  aykırı davranış dedim. çünkü gerçek sporcular rekabetçi olur, beslenmeleri de dahil olmak üzere profesyonel sporculuk hayatları boyunca bir düzen içerisinde yaşamak zorundadırlar. ancak bu şekilde iyi sporcu olursunuz. belki de diyetinde içki de vardır, belki de bir kaçamaktır. çok önemli değil. mühim olan doğru sporcu olmak adına, örnek teşkil etmek adına profesyonel kariyerin boyunca işinin gerektirdiklerini yapmaktır.

  en azından baskıların yıldıramadığı insanları gördüğüm için mutlu, galatasaray kaptanının kendine bakmamasından ötürü de mutsuz bir ruh haliyle;

  yarasın kaptan...
 • 19
  selçuk performansıyla konuşulur,tartışılır. ama özel hayatıyla hiç kimse medyaya malzeme edilmemeli. bunlarda birer insan ve özel hayatları var. ne olmuş yani gidip iki tek atmış ne olmuş?
  herkes yaptıklarından kendi sorumludur. selçuk pozitif yönde performans göstermezse oynamaz. bunun bedelini kendi zaten öder. sporcu olması sebebiyle yaptığı yanlıştır. insani boyutuyla düşündüğümüzde ise hiçbirimizi alakadar etmez. hele hele medyanın sanki tacizci, tecavüzcü gibi afişe etmesi kadar iğrenç bir durum olamaz.
  selçuk'u performansı nedeniyle en çok eleştirenlerdenim. ancak sporcuların çoğuna bakın şampiyonluk kutlamalarında, galalarda, düğünlerde ve etkinliklerde zaten alıyorlar kardeşim.
  bir yarışta kilolar kaybeden, imanı gevreyen formula 1 pilotlarına bakın. yarışı birinci bitirince yaptıkları kutlamaya bakın.
  onlarda sporcu. ama adamlarda bu tarz toplumsal baskılar yok.
  selçuk "maestro" diye tabir ettiğimiz yıllardaki selçuk olsa çoğu insanın umurunda değildi. ama şimdi her yaptığı göze batan bir dönemde olduğu için artık iyice üstüne gidilecektir. diliyorum ki kafa dağıtmak için attığın iki tekten sonra cidden o eski günlere dönersin ve her hatanda bu fotoğraf servis edilmez.