resim
Volkan Demirel
Görev:Teknik Direktör
Takım:Hatayspor
Yaş:42
Uyruk:Türkiye
 • 4112
  hatayspor mu fenerbahçe mi şampiyon olsun deseler soruyu ikiletmeden fenerbahçe diyeceğini düşündüğüm hatayspor teknik direktörüdür.

  umarım beni yanıltır da kendisinden özür dilemek zorunda bırakır ama hiç sanmıyorum.

  bu kafa yapısındaki teknik direktörler genellikle başarılı olamazlar. 2014-15 sezonunda okan buruk gaziantepspor'dayken galatasaray'ın şampiyonluk maçlarından birinde oyuncularına vakit geçirtiyordu bir puan alabilmek için. bu mentalite seni hoca yapabilir ancak.
 • 4113
  su an terler icinde oldugunu tahmin ettigim hatayspor teknik direktoru. kendisi adina cok sikintili bir duruma dustu, hataysporun puana ihtiyaci var. fenerbahce'nin puan kaybetme luksu yok, hele ki bizim ertesi gun puan kaybetmemizi dort gozle bekliyorlarken. bugun kupadan elenen fenerbahce'de taraftar cildirmis vaziyette, emre'ye ana baci kufurlere basladilar, gazi almisken takilmalari durumunda volkan'a da saldirmalari kuvvetle muhtemel.
 • 4120
  hatayspor teknik direktörü.
  valla bu gece emre'ye yapılanlardan sonra kendisinin efsanelikten afaroz edilmesinden korkup fener'e yatacagina, yeni yeni taktikler deneyeceğine ikna oldum. ben bu herifin hatay edebiyatı yaptığı için de pişman olduğunu düşünüyorum. fener'i yenemezse son 4'lunun içine düşecek bu haftanın sonunda. ve takımda 0 özgüven, 0 maç kazanma alışkanlığı var. oraya düştükten sonrası yıkım zaten, dibe doğru ivme kazanırsın hatay gibi bir takımla. üstüne rakiplerinin kadrosu da senden iyi. hatay için en olması gereken durum, rakiplerinin 0.5 puan da olsa önünde olması, sezon sonuna kadar.

  yani, kendisi böyle bir ortamda maça çıkacak. ben adam gibi maça hazırlanacağını sanmıyorum. mecbur mu hazirlanmaya, fazlasıyla. istese fener'i yener mi, istese ligdeki bütün takımlar yener. yeter ki orta sahayı gecsinler, son vuruşlarda soğukkanlı olsunlar. arka bahçe kasımpaşa'yı bile hakem hatasıyla yenebilen takım fener. hatay istesin 27 şubat 2024 ankaragücü fenerbahçe maçındaki tarifenin aynısından bile çeker.

  ama volkan çekmez. istemez. kendi arkadaş ortamlarında bile fenerbahçe'nin hasretini ben giderecegim diye büyük büyük konuşan adam fenerbahçe'ye top oynamaz. sanmıyorum. 3-4-3 falan dener, sistemini bozar falan filan. kasımpaşa maçındaki gibi 0 beklentiyle takip etmek daha iyi olur. biz kendi maclarimiza odaklanalım.

  benim merakım şu, diyelim kendisi harbiden delikanlı çıktı hatay benim davam dedi olaya profesyonel bir şekilde yaklaştı ve fenerden puan veya puanlar aldı. işte o zaman, bugün bücür efsanelerine ettikleri küfürleri edecek mi bu iğrenç topluluk? yoksa yine klasik riyakarliklarina devam mı edecekler, yüzsüz yüzsüz kaptan mi cekecekler? doğrusu o kaosa şahit olmayı, ne yapacaklarını bilememe durumunu yaşadıklarını gormeyi cok isterdim.
 • 4121
  herkes itham edilir ancak hatır şikesi yaptığına emin olduğum tek kişi volkan demirel’dir. fenerbahçe maçlarına 3’lü defansla çıkar, en iyi oyuncuları kenara alır en kötü oynayanları 90 dakika sahada tutar. neticede fenerbahçe’sini üzmüşlüğü hiç yoktur. fener’e yattıktan sonra gelip bunu savunanlar bile var sözlükte.

  fenerbahçe bu hafta bay geçiyor sayıp beşiktaş maçına odaklanın derim.
 • 4126
  kendisinin hasbelkader hatayspor başında olması zaten şaşırılacak bir durumken fenerbahçeden puan alması doğaüstü bir olaydır.
  normal şartlarda zaten fenerbahçe yenebilir, buna itirazım yok. ancak şartlar şuanda tam fenerin aleyhine iken puan kaybetme ihtimalinin olduğu bu maç haftasının hatayspora denk gelmesi bizim için kaderin bir cilvesi olsa gerek.

  düşünsenize rakibiniz artık temposunu kaybetmiş, ciddi baskı ve stres altında maçlara çıkıyor, takımı taşıyan temel oyuncularının birkaçı sakatlık veya ceza nedenli oynayamıyor, hafta içinde kupadan fark yiyerek elenmiş, morali bozulmuş, sıkışık fikstürde üst üste deplasmana giden, kendilerine karşı sene başından beri orantısız hakem desteği son maçta zirve yaparak ciddi tepki çektiğinden 1-2 hafta joker hakkı kullanılmakta temkinli davranılacak (öyle bir beklentim var) bir takımın normal şartlarda puan kaybetmesi çok olağandır. ancak bu maç kime denk gelsin diye isteseler şüphesiz rizespor, kasımpaşa ve hatayspor derlerdi. ve içlerinde takım olarak en kötüsü olan hatayspor ve başlarında teknik direktör olarak duran ancak teknik direktörlükten bihaber volkan demirel var. üstelik kendinin yeteneksizliği başlı başına yetecekken üstüne fenere karşı puan almama refleksinin ağır basması da bu yenilgi ihtimalini desteklemektedir. çünkü ne de olsa hatay ligden düşse bile (inşallah düşerler), kendisi yarın birgün başka bir takımın başında boy göstermeye devam edecektir.

  tanım: doğaüstü olayı gerçekleştir(e)meyecek teknik direktörümsü
 • 4128
  volkan demirel fenerbahçelidir. 21-28 yaşları arası avrupa'da kariyerine devam ederken galatasaray taraftarının türkiye sınırları içerisinde davet ettiği organizasyonlara memnuniyetle katılım gösteren, bu organizasyonlarda galatasaray atkısını rahatlıkla takan, 2006'da galatasaray dergisine röportaj veren ve hatta 2006'da kazanılan şampiyonluk sonrası galatasaray takımının şampiyonluğu kutlamak için gittiği mekana gidip kutlamalara katılan ancak bütün bunlardan sonra birdenbire biraz da dönemin şartlarından sebep fenerbahçeli olduğunu 28 yaşında hatırlayan ve türk futbol kamuoyuna hatırlatmak isteyen emre belözoğlu gibi değildir kendisi. kartalspor'da oynarken dahi fenerbahçe tribünlerinde yer alan biridir.

  peki volkan'ın fanatik fenerbahçeliliği kendisini fenerbahçe'ye maç satmakla itham etmemizi sağlamak için yeterli bir gerekçe midir? hayır, kesinlikle değildir. fenerbahçelilerin içinde bulunduğu ve bizi de içine çekmek için çabaladıkları iğrenç dünyaya katılım göstermeye bu kadar hevesli olmamalıyız. emre kılınç, taylan antalyalı, okan kocuk, kazımcan karataş ve hatta emre belözoğlu bize nasıl maç satmadılar ise; volkan demirel de fenerbahçe'ye maç satmadı. aksini söylemek, bir insanı sırf fenerbahçeli olduğu için para kazandığı ve teknik direktörlüğünü yaptığı takıma ihanet etmekle bu kadar rahat suçlayabilmek, bize yakışmaz. hem de hiç yakışmaz. volkan 2021-2022 sezonunda teknik direktörlüğünü yaptığı karagümrük ile olimpiyat stadında 9 kişi ile fenerbahçe'den puan aldı. 2 oyuncusu oyun dışı kalmış halde iken maçı bırakmadı. sezonun ilk yarısında hatayspor ile kadıköy'de 4-2 kaybetti diye bir insanın onuruna, şerefine yönelik saldırılarda bulunmak doğru bir şey değil. volkan hatayspor ile galatasaray'ı yendi, fenerbahçe'ye ise kadıköy'de yenildi. o zaman hain, satılmış biri yani; öyle mi? bu kafa yapısının aynısına sahip fenerbahçeliler başka başka isimleri galatasaray'a maç satmakla itham ederken niye tepki gösteriyoruz ki o zaman? aynı hastalıklı düşünce yapısına biz de sahibiz. işimize geldiği zaman "o adi, bu hain. şu maç sattı" şeklinde rahatlıkla suçlamalarda bulunabiliyoruz ama işimize gelmediği zaman, yani bu adi suçlamalar/iftiralar eski galatasaraylılar üzerinden bize yöneltildiğinde, bu suçlamaları yapanları insanlıktan çıkmakla itham ediyoruz. yerin dibine batırıyoruz. bu eleştirdiğimiz tutum bu kadar çirkin, bu kadar iğrenç ise (ki öyle); biz niye yapıyoruz o zaman bunu işimize gelen durumlarda? neden bu bel altı vurma yöntemine başvuruyoruz? nasıl insanların onuruna, şerefine, mesleğine bu kadar rahat saldırma hakkını kendimizde bulabiliyoruz? fenerbahçeli diye mi muhatabımız, bu kadar mı yani? bu kadar kolay mı oluyor yani o zaman? yapmayalım bunu. bu bize hiç yakışmıyor.
 • 4130
  kendisinden medet umacak kadar aciz bir takımın taraftarı değilim. isterse kendi kalelerine atsınlar öyle yenilsinler fenerbahçe'ye. yatacaklar filan demiyorum, hatayspor özelindeki nüans şu, teknik direktörleri galatasaray maçına hazırlandığının yarısı kadar fenerbahçe maçına hazırlanmayıp fb maçlarında akla soru işareti getirecek hamleler yapıyor. mücadele etmiyorlar bir kere. dolayısıyla insanların aklına karpuz kabuğu düşüyor. yoksa, adamakıllı mücadele etseler yine fb yenebilir, bu gayet doğal. dolayısıyla volkan'ın ikircikli durumu insanları farklı düşünmeye itiyor.

  bu kapsamda, nşa, galatasaray'ın ya da fenerbahçe'nin yenmesi için, anadolu kulüplerinin "yatmasına" gerek yok, arada çok büyük seviye ve güç farkı var. o yüzden bizim oynayacağımız rakiplerin her maç bize yattığını, rakiplerde oynayan futbolcularımızın maçı bize sattığını iddia eden fenerbahçeli loser taraftara benzemeyelim. örnek olarak, ankaragücü'nün bize yattığını fakat fb'ye çatır çatır oynadığı iddia ediliyor. halbuki, ankaragücü aynı ankaragücü'ydü, biz iyi oynadık yendik, fb iki pas yapamadı yenildi. durum bundan ibaret.

  ama hatayspor durumu farklı. hem volkan hem billong.
 • 4131
  volkan'ın maç satacağını düşünmüyorum. ancak maç motivasyonu bir galatasaray maçı gibi de olmayacaktır. buna şike diyemeyiz ancak volkan her zaman galatasaray maçlarına daha hırslı hazırlanacaktır. tıpkı okan hoca'nın akhisar'la zamanında feneri diyar diyar hoplatması gibi düşünün. o motivasyonun başka olmasını anlayabiliyorum.

  ancak bugün volkan ismail sonrası fenerbahçe'nin tek potansiyel türk teknik adam opsiyonu. bu hafta ismail'e çelme takıp haziran ayında çok sevdiği fenerbahçe'sine kavuşabilir. camia içinde ikili karşılaştırmalarda rakibine üstünlük kurma şansı ayağına gelmiş durumda. bu nedenle fenerbahçeliliğini bir kenara bırakıp bu rakibini yenmesi için gerekli motivasyonu sağlayabilir, sanki galatasaray'ı yenecekmişçesine hevesli ve hırslı olabilir. bakalım göreceğiz volkan demirel fenerbahçe teknik direktörlüğünü ne kadar istiyor? bir camiaya kendini göstermenin en iyi yolu onlara tokat atmaktır. bakalım volkan demirel o tokatı bu hafta atabilecek mi?
 • 4132
  kendisinin şu aşamada emre belö gibi fener taraftarından tepki görme ihtimali yok. çünkü emre'nin geçmişi ve bagajlarının çoğu kendisinde yok. emre'nin geçmişte galatasaray'da oynamışlığı ve 2008'e kadar galatasaraylı gibi takılması, fatih terim ve okan buruk'la geçmişten süren yakınlığının fenerlilere batması, 2015-2020 arasında başakşehir'de oynarken fenerbahçe'ye karşı aldıkları galibiyetlerde kulübeden çıkıp sevinmeleri, 2020'de futbolcu olarak döndüğü sezondaki saha içi negatifliği ve zarar veren halleri, sportif direktörlük dönemindeki fiyasko transferler ve başarısızlık, emre'nin fener taraftarında bardağı taşıran şey 22-23 sezonunda başakşehir'le bize 7-0 kaybettiği maç oldu sanırım. benim sosyal medyadan gözlemlediğim böyle oldu en azından. arkasından kaybettiği her galatasaray maçından sonra bu geçmişteki vakalar ve galatasaray camiasıyla olan durumu da eklenerek tartışıldığı için iş bu noktaya geldi.

  volkan'ın emre gibi bir sicili yok. volkan'da suçlanacak şeyler 2014'ten sonra kaleciliği fiilen bırakması nedeniyle şampiyonluğa oynayan takıma zarar vermeleri ve kulüp içi siyasetteki bazı şeyler. işte ersun'un 2014'te gönderilmesi ve volkan'ın ersun'a sallayarak aykut hocadan kalan çok iyi takım vardı vb laflar ama emre'nin bulunduğu konuma kolay kolay gelmez. yine de tabi ki bu kadar uzun süren başarısızlık hali fener taraftarında belli bir şizofreni hali yaratacağı için ''fener'i bu hale siz getirdiniz, siz bozdunuz aykut hocanızla, aziz başkanınızla'' benzeri veryansınlarla devam edecek bir yaylım ateşiyle kendisi de payına düşeni aldı yine alabilir ama emre'nin bagajları kendisinde yok. biraz aziz yıldırım gibi figür volkan fener taraftarının gözünde evet çok hata yaptı, takıma çok zarar verdi ama fenerliliği tartışılmaz tarzında.

  2 mart 2024 hatayspor fenerbahçe maçı ile ilgili maç başlığına da yazmıştım hatay, ligin ilk yarısı gibi rahat konumda değil öyle ciddiyetsizlik, deneysellik, ''fenerbahçe çok güçlü'' koyvermişliği beklemiyorum ama volkan ne kadar iyi teknik direktördür, hatay ne kadar iyi takımdır, çok iyi hazırlansalar da kupadan yeni elenmiş reaksiyon vermek zorunda olan fener'den çok isteseler de puan alabilirler mi bilinmez.
App Store'dan indirin Google Play'den alın