• 1
    muhteşem ligimizin marka değerine negatif şekilde etki ettiği halde kimse hesap sormadığı için hiçbir yetkilinin hesap vermediği, bir tuhaf arızalar zinciri. dünyadaki birçok ligde, var sistemi hiçbir arıza yapmadan cayır cayır çalışırken bizim ligimizde ne hikmetse sürekli bozuluyor.

    7 ekim 2018 fenerbahçe başakşehir maçındaki arızadan sonra "söz konusu müsabakada, stadyum dışında bulunan naklen yayın araç alanındaki var teçhizatına enerji veren kesintisiz güç kaynağında yaşanan arıza, kamera görüntülerinin aktarımını yapan medya taşıma cihazının kapanmasına neden olmuş, cihazın yeniden aktif hale gelmesi için gereken süre nedeniyle 5 dakika 40 saniye boyunca var sistemi devre dışı kalmıştır. konuyla ilgili çalışmalar ivedilikle başlatılmıştır. kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız." açıklaması yapılıyor.

    20 ekim 2018 kasımpaşa akhisarspor maçındaki arızadan sonra hiçbir açıklama yapılmıyor. maç devam ederken var sistemi 10 dakika boyunca devredışı kalıyor, olur böyle şeyler denip geçiliyor.

    son olarak 8 nisan 2019 çaykur rizespor beşiktaş maçında var sistemi ikinci yarının tamamında çalışmıyor. tff veya mhk hiçbir açıklama yapma gereği duymazken, şansal büyüka “ofsayt çizgileri bize riva'daki var merkezinden geliyor. onlardan gelmediği için maç sırasında bu görüntüleri gösteremedik. var sistemini destekleyen yazılım şirketinden kaynaklanan bir hata sebebiyle ofsayt çizgileri çizilemedi” açıklamasını yapıyor.

    şimdi sevgili arkadaşlar, bu ligde hala adalet beklemek kadar enayice bir iş yok hiç kusura bakmayın. adamlar yarın bir maçta sıkıştıkları zaman "sistem bozuldu, artık hakem ne derse o" deyip işin içinden çıkabilmek için her türlü hazırlığı yapmışlar. nasıl olsa bir allahın kulu çıkıp "ulan bir var sistemini bile çalıştırmayı beceremeyecekseniz milyonlarca liralık bütçenizle ne işe yarıyorsunuz" demeyeceği için rahat rahat işleri götürüyorlar. böyle bir düzende şampiyonluktan bahsetmek gücenmeyin ama komik oluyor.

    mesela ben 33. hafta oynanacak olan galatasaray-başakşehir maçında da yaşanacak bir var arızasına müteakip, yetkililerden "var trafosuna kedi girdiği için sistem arıza vermiş" açıklaması bekliyorum. bu efsane sezonun finali bu şekilde olmalı bence.