• 2058
  --- alıntı ---

  bu ülkeye çok büyük, çok star adamlar da geldi. mesut özil'in hepsinden farklı bir yönü var. hem en az diğerleri kadar büyük hem de dünya çapında bir etkisi var. müslüman toplumlarının salah ile birlikte en büyük figürü."

  --- alıntı ---

  babama sordum az önce, baba sen müslüman mısın? "elhamdülillah" dedi. peki dedim sen ve senin gibilerin, yani müslüman toplumların en büyük figürü mesut özil' miş doğru mu dedim. " s.kt.rgit " dedi bana.
 • 2096
  kontra programın galatasaray'lı yorumcu koltuğunu işgal eden şahıs.

  defalarca ben objektifim, taraftarlık günlerim eskide kaldı dedikten sonra galatasaray'lı yorumcu kontenjanından programa çıkmak ikiyüzlülük değil de nedir? katıldığın programın moderatörü fenerbahçe'li onur tuğrul, fenerbahçe yorumcusu her hafta fener yönetimiyle görüştüğünü gizlemeyen manipülatör serdar ali çelikler, beşiktaş yorumcusu yine yönetim ne derse onu söyleyen, üzerinde sergen yalçın tişörtüyle yayına çıkan candaş tolga. sen de bir şey olsa da galatasaray yönetimine sallasam diye bekleyen bir adamsın.

  madem kendi ifadenle galatasaray'lı değilsin o zaman o programa çıkmayacaksın. senin yerine galatasaray'lı biri çıkacak. o zaman pandemi dönemi stada insan doldurmasını konuşmak için 1.5 saat bekleyip konu 2 dakikada geçiştirilmeyecek. limitlerin içinden geçenler programda konuşulacak. her hafta falcao konuşulurken 3 senede 60 transfer yapıp rezalet ötesi top oynayanlar konuşulacak. ahmet nur çebi istediği için 1 günde 16 olan yabancı sayısı konuşulacak. eğer bunları konuşmayıp herkese mavi boncuk dağıtacaksan bunu kendi kanalında yaparsın galatasaray'lı yorumcu sıfatıyla değil.
 • 1834
  ne görüyorsa onu söyleyen yorumcu falan değil. medyayı elinin altında tutan abilerinin hoşuna ne gidiyorsa onu söyle yen bir adam. gelecek kaygısı taşıyor, anlıyorum ancak acınası bir durum.

  bay objektif iyi dinle, objektif nasıl olunur;

  takımının en önemli oyuncusu max kruse'nin parasını ödemeyiyor, fifa lık oluyorsun. 20 gole katkı yapmış adam pılını pırtını toplayıp gidiyor ama sen param var, limit yok ayağına 18 transfer yapıyorsun. aldığın adamların bir çoğu çer çöp. 32 yaşında, 30 maçta 1 gol atmış golcü diye enner valencia'yı alıyorsun. eğer biz alsaydık, yangın yerine çevirirdin bay çok objektif. beklerin yaş ortalaması 32 kaldı ki bu adamlar beş yıl önce kapı dışarı edilmiş, yeni çeri bunlar diye. yani şunu galatasaray yapsa 3 yıl konuşursun. orta sahayı 34 yaş ortalamalı adamlara emanet ediyorsun, 32 yaşında, emre belözoğlu'nun söylemiyle, sağlık testlerinde olumsuz rapor aldığı hâlde; '20 maç oynasa yeter' dediğin adama yıllık 3 milyon euro bağlıyorsun. şunu galatasaray yapsa, istanbul cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunurdun, objektifliğini yidiğim..sırf galatasaray'a, beşiktaş'a gitmesin diye uçana kaçana iki misli paralar basıyorsun ama ne kadar acınası bir durumdasın ki, kasımpaşa kulübü sana zekat verir gibi topçu verirken bunu sineye çekiyorsun. takımların adını değiştirsek, galatasaray 18 transfer yaptı ama iki yıl sonra baştan aşağı yeni takım kuracak diyip gün aşırı kafa ütülerdin. göründüğü üzere çok objektifsin be birader.
 • 1650
  https://twitter.com/...590119263719424?s=20

  minik objektifliklerine bayıldığım yavru kartal. yoksa kanarya mı? aynı durumda galatasaray olsaydı; "kural belli abi, sen her sene dünyanın parasını harcamışsın, feghoulilere belhandalara ömürlük sözleşme yapmışsın, sonra hazırlık süreci falan bekliyorsun. hiç kusura bakmasınlar galatasaraylılar bu konuda haksız. ha aynısını fenerbahçe için de derdim, beşiktaş için de. öyle bir objektifim abi ben."
 • 1422
  galatasaray harici diğer takımlara karşı bizlerden farklı beklentileri olabilir. rakiplerin oyuncularını da övebilir. galatasaray'dan iyi oynadıklarında bunu da söyleyebilir. takımımızdaki bazı oyuncuları beğenmiyor ya da aksine bizden farklı olarak beğeniyor da olabilir. tüm bunları zaten yapamıyorsa yorumcu değil taraftar falan olabilir en fazla.

  bu adam demirören'in vasatlığından her fırsatta bahsetti. fatih terim'e karşı yapılan son linç kampayasından söz etti. benim için değerli olan da bu zaten. kendisini seviyoruz futbol medyasında kendisine ihtiyaç olduğunu da düşünüyorum ayrıca.
 • 2115
  fenerbahçe'nin tffyle organize şekilde yaptığı seyirci şikesine, arda turan ve oğulcan çağlayan'a verilen haksız ve hukuksuz cezalara sesi çıkmayan vatandaş.

  her şey çok güzel olacak, aşağı bakmayacağız diye tweet atmayı biliyor ama aynı yapı galatasaray'a karşı olunca susuyor çünkü objektiflik bunu gerektirir.

  pandemi dönemi stada seyirci alan bizim yönetim olsaydı aylarca bunu konuşurdu.
 • 2125
  ünlü olmadan önce galatasaraylıydı, şimdi her takımlıymış gibi görünmeye çalışıyor. bak ılgaz çınar'a hem galatasaraylılığını canlı yayında ifade edebilecek kadar güçlüyken, hem de nasıl objektif yorum yapabiliyor. ılgaz çınar canlı yayında çatır çatır arda'nın soyunma odasındaki görüntülerinden ceza almasındaki hukuksuzluğu karşısındaki fenerbahçeli yorumculara bile mecbur bırakarak kabul ettirebiliyorsa, gayet kendisi de yapabilir. ancak kendisi oğulcan çağlayan olayında dahi 'abi ben oğulcan özelinde değil de genel konuşucam genel konuşucam abi bu bosman kuralları' diyerek tartışmadan uzak kalmayı tercih ediyor.
 • 1977
  beckham ile falcao'nun birlikte yemek yediği ve maaş konusu konuştuğunu söyleyen yorumcu.

  beyler haber doğru. ben o restaurantta şef garsonum :(

  uğur'a istihbaratı da ben verdim :(

  entry tekrar yazdım editi: detay isteyen kardeşlerim oldu. madem uğur anlattı, sır diye paylaştık adam programına malzeme yaptı. harbiden de iki kişinin bildiği sır değilmiş. sizden saklayacak değilim.

  geçen yaz bunlar beckham'la miami'de buluştu, falcao kolombiya'dan ambulans uçakla geldi tabii. havaalanından david'in büyük oğlu brooklyn almış bizimkini.

  mekâna geliyorlar bizim. miami'de şimdi ismini verip de reklam yapmak istemediğim restaurantımızda* ağırladık.

  beckham uzak doğu mutfağı seviyor. ona içinde yarasa olmayan çiğ balık ağırlıklı diyeyim bir şeyler yaptık. suşi değil amk her çiğ balık suşi mi oluyor, elit olun biraz.

  beckham zaten mekanın müdavimi, yemeklerimizi bilir. falcao tam menüye uzanıyordu, eline hafif dokundum,

  dedim "don't touch only watch" , nez stayla. tabi bu lafın etkileyemeyeceği adam yok, konudan bağımsız :(

  dünya mutfağından ne varsa little little into the middle hesabı donattım masayı.

  bu şok amk en son istanbul'da kardeşler ocak başı'nda görmüş bu muameleyi.

  bir de az paça yaptım amk malum sakatat lazım buna dedim al bu magic, may the force be with you.

  sonra çekildim masadan uzakta izliyorum bunları, bir ihtiyaç falan olursa diye belli bir mesafeden taciz etmeden süzüyorum.

  sonra aileden, çocuklardan falan konuştular. dünyada yeterince çirkin insan varmış, biraz da güzellik gelsin diye düşünerek 4 çocuk yapmış beckhamlar, falcao da ben de dedi gülüştüler amk. sanki biz çinçin bebesiyiz. tamam ankara bebesiyiz de önce insan amk :(

  neyse o muhabbet biraz canımı sıktı gerçek yüzlerini görüyordum.

  kariyerleri, dünya futbolu, ulan şu karı da taş falan derken en sonunda mevzu transfere geldi.

  ben masaya sık gitmeye başladım, dinliyorum. bahsi geçen konuşma aynen şu şekilde oldu,

  beckham: turkish giant gala sana ne veriyor.

  falcao: boneless 5 m euro bonuslu 7 m euro.

  beckham: vay aq good money bro

  falcao: ... (sessizlik ve burada ne zannettin mk gülüşü)

  beckham: seni istiyoruz ama bu para çok o kadar veremeyiz. miami'de vergiler yüksek. en fazla yarısını verebiliriz. bir de ambulans 24 saat kapında.

  falcao ambulansı duyunca ambiyanstan olsa gerek etkilendi fark ettim. onu bu haliyle, olduğu gibi gören, seven birilerini görünce duygulandı. sonra gözler doldu görüyorum, bir nefes aldı ve;

  falcao: ama benim bacağım sakattır...

  beckham mağrur ve kendinden emin şekilde,

  beckham: kalbin sakat olmasın.

  ------

  işte o anda beckham'a yıllardır duyduğum sempatinin niye olduğunu anladım. adam kral aq.

  falcao ayağa kalktı ve beckham'a gidip sarıldı, ben de sarılmışım o anda üçümüz şu şekiliz,

  https://gss.gs/Nwp.jpg (siyahlı ben temsili)

  sonra beni iteklediler, kendimden geçmişim. yine emekçiler örselendi, dışlandı amk. dünyanın düzeni bu sanırım.

  falcao miami'de alacağı villa için biraz daha para biriktirmesi gerektiğini ve 6 ay daha oynayıp geleceğinin sözünü verdi.

  hesabı istediler, dedim anlaşma deal. herhalde güzel bir bahşiş bırakırlar.

  hesabı beckham american express kredi kartıyla ödedi, no bozuk bro i'm sorry dedi 5 kuruş da bahşiş vermediler.

  neyse nasıl olsa yine geleceksiniz diye içimden geçirdim ve yalancı bir tebessüm ile ikisini de uğurladım. kapıya doğru giderken falcao arka adelesini tutmaya başladı, dedim dur aq daha yeni başlıyoruz :(
 • 1527
  hakkinda muto adli eksi sozluk kullanicisin yaptigi su yoruma katilmamak mumkun degil:

  --- alıntı ---

  sezon başında galatasaray'ın nzonzi ve babel transferleri için "galatasaray geçen sezon topu hızlı çevirerek, dinamik bir şekilde oynamaya başladığında fark yarattı. bu oyun tipini bir üst seviyeye geçirme şansı yakaladı seri tranaferiyle fakat nzonzi ve babel bu oyunu oynayamayacak futbolcular, kalitelerine denecek bir şey yok, ancak galatasaray yüksek tempolu oyun oynama fırsatını çöpe atmıştır." demişti.

  devre arasına kadar takım benim son senelerde gördüğüm en statik takım oldu. "ha bu hafta açılırlar, ha haftaya kesin açılırlar" derken devre arası geldi, nzonzi ve babel takımdan ayrıldı, ve galatasaray tempo yapmaya yeniden başladı. sonuç ortada...

  piyasadaki diğer yorumcular olayın sadece magazin tarafındalar çünkü sahada ne oynandığından anlamıyorlar. uğur bey ise bence bu konuda en çok kafa patlatan adamlardan.

  --- alıntı ---

  cogumuz nzonzi transferini saskin bir sekilde kutlarken, bu adam nzonzi'nin tempomuzu arttiramayacagini ve bunun problem yaratacagini tahmin etmisti.
 • 2714
  daha önce söyledim, yine söyleyeyim: uğur karakullukçu'nun herhangi bir futbolseverden benim nazarımda bir farkı yok. fikirlerinin neden bu kadar ciddiye alındığını bir türlü anlamıyorum. geçen sene icardi için söyledikleri hala orada duruyor. kendisinin üstün futbol bilgisine göre hareket etseydik galatasaray tarihinin en büyük golcülerinden birini almak çok gereksizdi. bu bile kendisini ne kadar ciddiye almamız gerektiğini gösteriyor.
 • 1463
  12.1.2020 tarihli kontra programında ali koç'a hak verdiği konular olduğunu söyleyip yumuşak yumuşak eleştricikler yaparken mustafa cengiz yönetimini yerin dibine sokmuş yorumcu. ligi izlemesem son 2 yılın şampiyonunu fener sanırdım. tamam abi en objektif sensin.

  bir de mustafa cengiz yönetimi için ''sosyal medyadan etkileniyorlar'' dedi şaka gibi. türk spor medyasında sosyal medyandan en çok etkilenen kişi kendisidir. tinerciler varken beşiktaş'a, bu günlerde de fener'e yanlamasının sebebi budur.

  kendisini çok seviyorum ancak özellikle televizyondan ayrılıp tamamen internet üzerinden yayına geçtiğinden beri saçmalamaya başladı.
 • 2396
  --- alıntı ---

  bu pozisyon ülke için beka sorunu haline gelmiştir, acil detaylı ve net bir açıklama...

  --- alıntı ---
  ne olacak uğur iç savaş mı çıkacak? adamlar şike yaptı da beka sorunu olmadı kafayı mı yediniz kardeşim? galatasaray düşmanlığının en belirgin belirtisi, galatasaray’a olduğu zaman susulur, galatasaray lehine olduğu zaman organize bir şekilde atağa geçilir.

  (bkz: 29 aralık 2022 sivasspor galatasaray maçı)
 • 2981
  --- alıntı ---

  uğur karakullukçu: "tadic'in verdiği selamın bu topraklarda bir karşılığı var! türkiye'den bir futbolcu yunanistan'a gidip 'nasıl döktük sizi ama denize' diyebiliyor mu? diyemiyor. bazı ülkelerde hasassiyetler vardır, tadic'ten de dikkatli olmasını beklerdik. yakın tarihte yaşanmış en büyük soykırımın sembollerinden birisi bu. sırbistan için zafer sembolü olması buradakileri ilgilendirmiyor! bu hassasiyet ilic ve tosic'ten nasıl beklendiyse tadic'ten bekleniyor."

  --- alıntı ---

  yine herkes kafayı kuma gömmüşken çıkıp çatır çatır doğruları söylediği için kendisine teşekkür ediyorum. bu sözlükte en çok lince uğrayan isimlerden, kabul bazen büyük saçmalıyor ama gerektiği zaman gerektiğini de söylemekten çekinmiyor.

  edit: iki kere teşekkür ettiğini fark ettim, birini sildim *
 • 2504
  vole'nin fenerbahçe-galatasaray maç sonu programında hakem ilk yarıda biraz ıı ee diye gevelerken fenerbahçeli önder özen ve serdar ali çelikler "biraz mı ?" diye itiraz ederek fenerbahçe hakeme rağmen yenilmiştir, diyen serdar ali, ilk yarı da bariz fenerbahçe lehine çalışan bir hakem gördüğünü söyleyen önder özen vardı, bu isimlerden onayı alınca hakem eleştirmeye başladı.

  uğur karakullukçu bu işte, hakemi eleştirirsem fenerbahçe'liler eleştirir mi diye ödü kopmuştur, baktı fenerliler de aynı görüşte hemen sallamaya başlamıştır.

  inanılmaz biri ya tam yeni türkiye adamı, imkanım olsa bir an durdurmam o programlarda, bunun zaten ne denli vasat yorumcu olduğunu eski emre özcan ile olan programlarından anlarsınız, ne akıcı yorum yapabilir, ne bir anlam bütünlüğü sağlayabilir. eee, ııı, şöyle, yani diye diye geveler durur.
 • 864
  biraz yurtdışı gezmesini dilediğim, yorumlarından anladığım kadarıyla beşiktaşa sempati besleyen kişi.
  filipinler-boracay adasında futbol muhabbetine girdim; galatasaray tanınıyor. avrupa kısmına girmiyorum bile. geçen hafta seramik fuarında ispanyol bir tedarikçimizin genel müdürüyle lafladık. ayda bir türkiye yapan ultra bir adam. 50-55 yaşlarında. fenerli bir arkadaşım var ithalatta uzman. fener-galatasaray falan muhabbetlerine girdik. iki takım arasındaki rekabet, bu takımların beşiktaş’la olan rekabetinden büyük bence dedi; öyle bilgili. dedim ki pablo başkanım *, türkiye’ye gelmeden hangi takımı tanıyordunuz. dedi bu da soru mu? galatasaray’ı herkes tanır. diğerleri daha yeni yeni tanınıyor.
  ve inan uğur karakartal kardeşim, yaşın genç, yanlış ata oynuyorsun ve kendini rezil ediyorsun.
  tinerliyken yazma bence. kurusun öyle yazarsın.
  bu arada boracay’a gidersen section 2 eğlencelidir. shangri-la’da da mutlaka en az iki gün geçir derim. üstüne de beşiktaş forması geçir bakalım tanıyan çıkacak mı.

  şunu da “ama iyi yazar ya” diye pompalamış ve pompalayanlara da her ay bir ders veriyor sağolsun.

  cahil olmak suç değil ama cehaletinden bihaber olmak çok kötü.
 • 2098
  yanında 2 fanatik varken objektif ayaklarına yatan şahıs. ya yanındakiler ömer üründül, haşmet babaoğlu falan olur anlarım da serdar ile candaş diye 2 tane amigo var yanında arkadaşım. ve her yorumlarında galatasaray'a dokunduruyorlar. varda fener'in golünün iç edildiğini söylüyorlar. sen de desene arkadaşım, fener aleyhine art niyetli olsalar donk ve linnes'in penaltılarını verirlerdi, serdar'ı da atarlardı diye. adamlar saçmaladı sen de öylece dinledin. bunları söylesen ne dileyebilirlerdi sana? yalan söylemiş olmayacaktın ki..niye susuyorsun?
 • 2034
  galatasaray başkanı mustafa cengiz'i eleştirirken üslubu son derece saygısız olan kişi. eleştirilere de "ben kimseye saygısızlık yapmak istemem" diye başlaması da ayrı olay. kullandığı sözler:

  - hadi ya

  - gerçekten mi

  - kesin öyledir

  insan güçsüz görünürse, tökezlerse sonucu bu oluyor işte. bunları ali koç'a diyemez mesela. adamın yanında candaş tolga ışık "beşiktaş taç yüzünden şampiyonluk kaybetti" diyor, ağzını açmıyor.*
 • 1545
  şaşıran ve şaşırtan yorumcu.

  --- alıntı ---

  uğur karakullukçu: uefa senesi emre'yi çek, selçuk'u koy, galatasaray o başarının yanından geçemezdi, bence ama emre-melo ikilisiyle 2012'de yine şampiyon olurdu galatasaray.

  --- alıntı ---

  "televizyonu aç, o sırada futbol yorumlamakta olan uğur karakullukçu'yu çıkar ordan, yerine o ses türkiye'de yorum yapan hadise'yi koy hiçbir şey değişmez. ama hadise'nin yerine uğur'u koy, o ses türkiye biter."

  nasıl mantık!
App Store'dan indirin Google Play'den alın