• 1
  her sezon bütün avrupa'da yaz ve kış olmak üzere 2 adet olan dönemdir. başlangıçları sezon veya devre sonlarıyla başlar. lakin bitim günleri genelde sezon veya devre başladıktan sonra olur.

  yani sezon başlar, maçlar oynanmaya başlanır ama transfer dönemleri hala devam eder. bu durum genelde pek içe sinmez. yani ligler başladıktan sonra alınan oyuncularla alakalı hep bir acaba sorusu sorulur. hocaların ise bahanesidir bu durum. daha takviye yapacağız falan diye konuşurlar.

  işte bu durumla ilgili ingilizler oturmuşlar, düşünmüşler ve şöyle bir fikir ortaya atmışlar; ligler başlamadan transfer dönemlerini kapatalım. takımlar kadrolarını oluşturup, kesinleştirdikten sonra sezonu başlatalım. transfer sirkülasyonu sezon içerisinde dikkati dağıtmasın. zaten planlamasını yapan takımlar için bu sorun olmaz.

  bence harika fikir. inşallah hayata geçirirler bu fikri ve avrupa'da bu akım yayılır hatta bize kadar ulaşır.
 • 2
  notgivingup'un entry'sine ek olarak yazayım, premier league'de bu konuya 17 takım olumlu yaklaşmış ve seneye transfer döneminin kısaltmasını denemek istiyorlarmış.

  ayrıca yapılan toplantıda avrupa'yı da bu değişikliğe dahil etmek istemişler ve bunun üzerine "kicker" dergisi bundesliga'nın 18 kulübüne bu konu hakkında düşüncelerini sormuş. 18 takımın 17'si olumlu görüş bildirmiş.