• 3
  yat limani trabzon'un!
  bu arada devre arasında antalya'da yapılacak kampın 27 aralık - 2 ocak arasındaki ilk bölümüne futbolcuların ailelerinin de götürülmesi kararlaştırıldı. yönetim ayrıca ligin 16. haftasından itibaren yeni bir uygulamaya gidiyor. taraftar ile takımı kaynaştırmayı planlayan bordo-mavili yöneticiler, ilk yarının son haftasında evlerinde oynayacakları eskişehir maçı öncesi, tesislerin yanındaki marinada hamsi partisi düzenleyecek. öte yandan trabzon mehmet ali yılmaz tesisleri'nin arkasında bulunan yat limanının, trabzon valisi nuri okutan'ın girişimleriyle bordomavili kulübe kiralandığı bildirildi.

  kaynak : http://www.sabah.com.tr/...41832C7A1FA8387.html

 • 4
  cok enteresan taraftara ve duygu somuru ozelligi 20 olan baskana sahip olan takimdir.

  dun (15.12.2008) tarihinde lig tv'de ki futbol gundemi programina trabzonspor baskani sadri sener katildi. ben ortasinda actigim da zannettim ki sadri sener'in ailesi trafik kazasinda oldu; sadri sener de ona agliyor. noluyor demeden hakemler diye bogrunce anladim derdini. en son oynanan bursaspor karsilasmasinda ofsayttan atilan golle yenildikleri icin agliyor, "bizim kadromuz 25 milyon euro, bursa'yi iceri disarida yenmemiz lazim" diye zirvaliyordu. dedim ki kendi kendime(ne var siz sanki konusmuyorsunuz kendi kendinize) "aha simdi sictik. bu aciklamalar olay cikartir trabzon'da" ve hakli ciktim bir gun sonra trabzonspor bilmemne dernegi aciklama yaparak alayiniza gideriz lan tarzinda bir aciklama yapilmistir. e atalarimiz ne demis? imam ossursa cemaat sicarmis. linkte aciklama detayli olarak var.
  http://www.hurriyet.com.tr/...10579675.asp?gid=211

  ama ben ozellikle "eskiden stadımız 'avni aker cehennemi' diye anılırdı. maalesef son yıllarda çıkarılan mavi bayrak ve fair play dayatmaları trabzonspor taraftarlarını yumuşatmıştır ve oyunun bir parçası olarak o ateşli hırçın taraftar bir anda göz boyamalarla sindirilmiş ve cehennem olan bu stat, rakiplerimiz ve hakemlerimiz için tam bir cennete dönüştürülmüştür. artık bizler de uyanmalıyız. takımımızı desteklemek tamamen stadı doldurmak demekle değil, eskiden olduğu gibi sahaya çıkan rakiplerimizi ve hakemlerimizin bacaklarını titreyinceye kadar baskı altına almaktır. spor kamuoyunu söz veriyoruz. artık trabzon'a gelen rakipler ve hakemlerin bacakları titreyecek ve bizlerden korkacaklar.” kismina dikkat cekmek istiyorum. ciddi bir vay anam vay neler donmus ya serhat olayidir bu.
  sen kayserispor'a attigin gol cizgiyi gecmedigi zaman, aman canim hakem hatasi diyorsun da sen gol yiyince mi haksizlik oluyor.
 • 8
  yeni sezon formaları tanıtılan kulüptür. gerçekten gözlerim muhteşem vücuduyla ün yapmış hüseyin cimşir isimli oyuncuyu aradı. trabzonspor'un roma'ya özenerek yaptırdığı vücuda yapışan seksi formaları en iyi taşıyan yağız delikanlı hüseyin'di. zaten o tarz forma bir hüseyin cimşir'e yakışıyor, bir de francesco totti'ye.*

  http://www.ntvmsnbc.com/id/24978783/
 • 18
  http://bandieras.blogspot.com/...-politikas-sota.html

  --- alıntı ---
  son yıllarda net olarak görülen, birkaç sıradışı örnek haricinde, ülkemize gelen güney amerikalı oyuncuların sürekli sorun çıkardığıdır. trabzonspor da, bu konuda en çok çeken takımlardan biridir. yukarıda da belirttiğim gibi, yönetimin şu an forvet aramasının sebebi, güney amerikalı teofilo'nun nedensiz bir şekilde takımdan ayrılmasıdır. ayrıca, 30 aralık 2010 tarihinde başlayan antalya kampı'nın ilk gününde kampa katılmayan oyuncuların jaja, colman ve alanzinho olması da, trabzonspor yönetiminin yeni oyuncu transferinde göz önünde bulundurması gereken bir ayrıntı.

  trabzonspor tarihine baktığımızda, en başarılı yabancı oyuncunun gürcistan patentli şota arveladze olduğunu görmekteyiz. şota tabi ki çok yetenekli ve ahlaklı bir sporcu olduğu için başarılı oldu, ancak trabzonspor özelinde başarılı olmasının en önemli sebebi, karadeniz kültürü'ne çok uzak olmamasıdır. sadri şener, bir röportajında, şu açıklamalarıyla yabancı oyuncu transferlerinde yaşadığı sıkıntıyı anlatmaya çalışmıştı :

  'yıldız sayılabilecek bir oyuncu ile anlaşıyoruz. adam önce istanbul'a uçuyor, orada birkaç gün kalıyor, büyük şehir örneğini görüyor. sonra ona, istanbul'dan daha 2 saatlik bir uçak yolculuğu ile trabzon'a varacağımızı söylüyoruz. orda zaten biraz bozuluyor. istanbul'u gördükten sonra, trabzon'daki hayat adamı kesmiyor. bu sebepten, biz oyuncularımıza, izin günlerinde istanbul'a gitmeleri için her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. '

  işte tam da bu noktada, şota için trabzon'da yaşamak gayet normal bir durum oldu. ancak güney amerikalı hatta orta avrupalı oyuncuların trabzon'daki hayata alışmaları gerçekten zaman alıyor.

  ligdeki konumu ve şenol güneş farkı ile tam bir takım olan trabzonspor'un yeni transferinin de bu havayı bozmayacak bir isim olmasında dikkat edilmeli. listedeki güney amerikalılar yerine, son günlerde adı trabzonspor'la anılan, liverpool'da top koşturan sırp jovanovic, trabzonspor için çok daha doğru bir isim olacaktır..

  --- alıntı ---

  http://bandieras.blogspot.com/...-politikas-sota.html
 • 19
  takımın arması "ts" ibaresinin bordo zemin üzerine birleşik yazı karakteriyle mavi olarak yazılmasıyla oluşan takım logosunu kullanmaktadır. t ve s karakterlerinin birleştiği noktada takımın kuruluş yılı olan 1967 ibaresi vardır. ayrıca ts ibaresinin üzerinde spor dallarını temsilen bir top figürü, oval dikdörtgen şeklinde olan ana gövdenin üst tarafında ise takımın 6 şampiyonluğunu belirten sarı renkte bir yıldız bulunmaktadır.

  http://upload.wikimedia.org/...abzonsporAmblemi.png
 • 20
  --- alıntı ---

  yönetim kurulumuz trabzon merkezli gazetelere verdiği ilanla yaşanan sürecin bir değerlendirmesini yaptı.

  açıklama ilanında şu görüşlere yer verildi:

  kamuoyuna duyuru

  2010- 2011 sezonunun tamamlanmasının ardından bu dönemle ilgili aşağıdaki değerlendirmenin yapılması uygun görülmüştür.

  sezonun değerlendirmesi

  trabzonspor kulübü olarak sezona başlarken dürüst, ilkeli, keyif veren, fair-play duygusuna sahip bir anlayışı yaşama geçireceğimiz yönünde kamuoyuna verdiğimiz sözün arkasında durduğumuza inanıyoruz.

  yaklaşık 3 yıllık bir süreçte istikrarını koruyan ve sürekli yenilenen kadromuzun geçen sezon elde ettiği iki önemli kupanın yanı sıra, ligin son haftasında gösterdiği örnek tavır, hedeflerimizi daha yukarıları taşıma sonucunu da beraberinde getirmiştir.

  özellikle bu sezon yaşananları gördükten sonra, geçen yılın son haftasında trabzonspor’un sergilediği onurlu duruşun ne anlam ifade ettiğini sanırız tarafsız kesimler de daha iyi yorumlamışlardır.

  bu yüzden taraftarlarımız takımlarıyla ne kadar övünseler azdır.

  trabzonspor 2010-2011 sezonunu başından sonuna kadar aynı çizgide götürmüş, ilk yarıda 42, ikinci yarıda 40 puan toplayarak istikrarlı bir grafik çizmiştir. toplanan 82 puan seviyesi tarihin en yüksek seviyesini egale etmiştir.

  bu tablo, milli takıma verilen oyuncu sayısını da arttırarak takımın marka değerini daha da yükseltmiştir.

  trabzonspor markasının ve dik duruşunun türk futbolunun saygınlığı açısından önem taşıdığını düşünüyoruz.

  uzun süre sessizliğini koruyan kurumumuz, yarışın normal seyrinden sapmaya başladığı süreçte kendisine yapılan haksızlıkları, saldırıları ve ülke futbolunda gördüğü eksiklikleri dile getirmiş, hiçbir zaman polemik yaratarak, rakiplerle hakemleri etki altına almak adına söylem ve eylemde bulunmamıştır.

  ülke futbolunda bu değerlere sahip çıkılması gerekmektedir. ancak maalesef tam anlamıyla böyle yapıldığının söylenmesi mümkün değildir.

  ilk devreyi açık farkla önde tamamlamamızın ardından üzerimize türlü manipülasyonlarla gelinmiş, siyasilerle medyanın belli kesimlerinin dahi taraf göründüğü bir süreç yaşanmıştır.

  yaygin medyanin rolü

  ligin heyecanın kaybolmaya başladığı yönündeki yorumların ağırlık kazanmasıyla oluşturulan kamuoyu, planlı biçimde aleyhimize kullanılmıştır.

  takımın yükünü çeken futbolcularla ilgili sürekli transfer dedikoduları üretilmiş, bunlar gündemi meşgul ederek oyuncuların dikkatlerinin dağılmasına yönelik kullanılmıştır. ancak futbolcularımız her şeye rağmen işlerine konsantre olmuşlar ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmişlerdir.

  yine ilk devrenin ardından gelen başarı, aşırı övgüyle büyütülmüş, ikinci yarı yaşanan bazı puan kayıplarında yoğun eleştiri bombardımanıyla birlikte trabzon’un hassas yapısının üzerine gidilmeye çalışılmıştır.

  lig yarışını etkileyen en önemli unsur, özellikle iki takımın başa baş kaldığı dönemlerde yaşanan hakem atamaları ve yanlışlarıdır.

  adeta bazı olayların bilerek üzerine gidiliyormuş izlenimi veren görevlendirmeler yapılmış, üstelik bu hakemlerin verdikleri kararlar, oluşturdukları etkiyle, şüpheli bakışların doğrulanması sonucunu doğurmuştur.

  nedense hep bir takımın lehine sonuçlar ortaya çıkaran ve aynı hakemlerin farklı maçlardaki benzer pozisyonlara yönelik çelişkili tercihleri, olumsuz tabloyu daha da güçlendirmiştir.

  yarıştığımız kulüp, yaygın medyayı kullanarak kritik maçlarda rakip oyuncular üzerinde baskı ortamı yaratılmasına yol açmıştır. örneğin emenike olayı başlı başına incelenmesi gereken bir olayken, yetkili merciler konunun üzerinde bile durmamışlardır.

  meslek etiğini koruması gereken kurum ve kişiler ise bu gelişmelere karşı sessiz kaldıkları gibi, eleştirilerini adalet isteyen taraf üzerinde yoğunlaştırmışlardır.

  ortaya atılan ciddi iddialar ve ilişkilerle ilgili olarak ne devletin ne de futbolun yetkili organları hiçbir hareket içerisine girmemişlerdir.

  bazı medya organlarıyla mensupları, objektiflik ve tarafsızlık sınırlarını hiçe sayma uğruna yarışta adeta kendilerine görev biçerek taraf olmuş, sürece katkıda bulunmuşlardır.

  bu yaklaşım, her şeyden önce bir takımın taraftarı olanlar dışındaki okuyuculara ve izleyicilere saygısızlıktır.

  fenerbahçe’nin şampiyonluğunun ardından yaygın medya övgü yarışına girmiş. tepeden tırnağa tüm kulüp mensuplarına methiyeler düzmüştür. elbette bu kurum içerisinde övgüyü hak edenler vardır.

  ancak yine fenerbahçe’nin, soyunma odası basan, hakemlere hakaretler yağdıran, sahaya giren bir de başkan’ı bulunmaktadır. haklı söylemlerimiz nedeniyle bize yönelik eleştiriler yapılırken, nedense bu vasıfları taşıyan kişilere bir tek olumsuz cümle yazılıp, söylenememektedir.

  bu korku nedendir?

  elim bir kaza geçiren ve hayatı tehlike yaşayan oyuncumuz gabriç’ten küçük puntolarla bahseden yaygın medya, fenerbahçeli oyuncuların eşlerine dahi sayfalarında boy boy yer ayırmaktadır.

  bu nefretin nedeni nedir?

  yaygın medyanın, yıllardır güneydoğu insanının köşeye sıkıştırılmasının bugün karşımıza çıkardığı sonuçların bir benzerini trabzonsporlular’a yaşatması ihtimalinin vebalini taşıyıp taşıyamayacağını sorgulamasının zamanı gelmiştir.

  siyasilere mesaj

  trabzonspor’un yaklaşan seçimler öncesinde siyasiler tarafından propaganda aracı olarak kullanılmasını da doğru bulmadığımızın bilinmesini istiyoruz.

  hiç kimse kulüp üzerinden siyasi rant sağlamaya çalışmasın. trabzonspor hiçbir siyasinin emrinde değildir, aksine siyasilerin tamamı trabzonspor’un emrinde olmalıdır.

  bugün eyof 2011 nedeniyle otellerde yaşanan doluluk yüzünden şampiyonlar ligi ön eleme turunda çekeceğimiz kuraya göre aynı tarihlerde maçımızı trabzon’da oynamamız mümkün görülmemektedir.

  siyasiler kısır çekişmelerinde trabzonspor’u kullanacaklarına, bu şehre yatırım getirsinler, yeni oteller açmanın yollarını arasınlar.

  kadro yapisi

  trabzonspor’u bugünlere taşıyan kadro yaklaşık 3 yıldır birlikte oynayan ve sürekli yükselen grafik çizen bir kadrodur. bu nedenle misyonunu tamamladığını düşünen ya da farklı sebepler öne sürerek ayrılmak isteyen oyuncuların olması da doğal kabul edilebilir.

  önemli olan bu değişim sürecinin sağlıklı planlanarak, gelişime yönelik kurgulanabilmesidir.

  bunu başarabilmek adına sezon boyunca yapılan araştırma çalışmalarının sonucunda belirlenen isimlerin kadroya katılması için süratle harekete geçilmiştir.

  elimizde her türlü boşluğu doldurabilecek alternatifler mevcuttur. bu konuda hiçbir taraftarımızın endişeye kapılmasını gerektirecek bir durum yoktur.

  transferde çabuk hareket edilmeli ancak aceleciliğin kulübümüzü yanlışa sürüklemesine de izin verilmemelidir.

  vazgeçilmezimiz; taraftarlarimiz

  büyük trabzonspor taraftarı her zamanki gibi sezon boyunca takımımıza eşi benzeri olmayan bir destek vermiştir.

  gerek iç sahada gerekse de deplasmanda oyuncularımıza sürekli güven aşılamıştır. bu vesileyle kendilerine teşekkürü bir kez daha borç biliyoruz.

  elbette şampiyonluğun averajla gelmemesi dünyanın her köşesindeki trabzonsporlular’ı üzmüştür. ancak taraftarlarımız bu üzüntüyü dahi gururla içlerinde saklamış, birbirleriyle paylaşarak azaltma yolunu seçmişlerdir.

  son maçın ardından sabaha karşı havaalanına gelen takım şampiyon gibi karşılanmıştır. hiçbir oyuncumuza tek kelime olumsuz kelime sarf edilmemiştir. yakın geçmiş hatırlandığında, aslında trabzonspor’un son dönemde kazandığı en büyük tecrübe ve gelişim budur.

  işte bu temel üzerine daha sağlıklı yarınlar inşa edilebilir.

  son söz

  trabzonspor bu sezon gönüllerin değil, “futbolun, çalışmanın, inancın, emeğin, dürüstlüğün” şampiyonudur.

  bu nedenle kutlanmayı asıl hak eden o’dur.

  saygılarımızla.

  trabzonspor yönetim kurulu

  --- alıntı ---

  http://www.trabzonspor.org.tr/...erDetay&IND=7421
 • 21
  --- alıntı ---

  spor toto süper lig’in 2010-2011 sezonunun tamamlanmasına rağmen yaşanan tartışmalar devam etmekte, kamuoyunun önünde belgeli manipülasyon iddiaları tüm çarpıcılığıyla gözler önüne serilmektedir.

  bunlar arasında lig yarışının bütün hızıyla başa baş devam ettiği dönemde, fifa kayıtlarına göre merkez adresi liechtenstein olarak görülen ahmet bulut’a ait ball&foot adlı menajerlik şirketi ortaklarından ekrem okumuş’un, cep telefonundan, ankaragücülü futbolcu kağan söylemezgiller'in telefonuna gönderdiği mesajın içeriği ve bunun delilleri son derece önemli unsurlar içermektedir.

  emre belözoğlu ile kağan söylemezgiller’in ekrem okumuş’un ortağı olan menajerlik şirketine bağlı olmaları, bunun yanı sıra yine emre’nin kuzeninin de aynı menajerlik şirketinde görev yapması dikkatlerden kaçırılmaması gereken manidar bir durumdur.

  bir maçın sonucunu etkilemeye yönelik bu eylem iddiasının ivedilikle araştırılarak sonucun belirlenmesi kurumların inandırıcılığı ve ülke futbolunun geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

  böyle önemli bir olayın sıradan bir şaka olarak geçiştirilmesi mümkün değildir. ligin son haftalarında ağırlık kazanan iddiaların ve çarpıcı gelişmelerin geldiği son nokta olarak görülebilecek bu konuyla ilgili, adalet kurumu başta olmak üzere türkiye futbol federasyonu ve fifa nezdinde gereken tüm başvurular yapılacaktır.

  savcılığa gerçekleştirilecek suç duyurusunun ardından olayın tüm delillerinin etraflıca soruşturulacağı ve taraf olan kişilerin verecekleri ifadelerin detaylarıyla sorgulanacağına olan inancımız tamdır.

  dünyanın gelişmiş tüm ülkelerinde ihbar kabul edilecek ve amansızca üzerine gidilecek olayların yaşandığı ülkemizde de aynı hassasiyeti beklemek hepimizin hakkıdır.

  bu çarpık ilişkilerin sorumluları açıkça ortaya çıkarılmadan, emenike ve sezer transferlerinin iç yüzü açıklığa kavuşturulmadan, ligin tescil edilmesinin mümkün olmadığına inanmaktayız. failler kesin olarak aklanmadıkça aradan uzun yıllar geçse de kafalardaki soru işaretleri giderilemeyecektir.

  ayrıca menajer - futbolcu – kulüp ilişkilerinin yeniden masaya yatırılması gerektiğinin en çarpıcı örneğini teşkil eden bahse konu gelişmenin sonuçları tatmin edici bir şekilde açıklanmadan, söz konusu firmanın faaliyetleri askıya alınmalıdır.

  trabzonspor kulübü olarak özellikle ligin ikinci yarısından itibaren kamuoyuna vermeye çalıştığımız adalet mesajlarının ne kadar doğru ve haklı sebeplere dayandığı son olayla bir kez daha gözler önüne serilmiştir.

  şu andan itibaren beklentimiz, bir an önce ilgili kurumların oluşturacakları soruşturma heyetlerinin ve yüce adaletin, ligimizin üzerindeki bu kara bulutları ortadan kaldıracak tatmin edici süreci başlatmalarıdır.

  camia olarak bu konunun sürekli takipçisi olacağımızın ve futbolun içerisindeki tüm sağduyulu kesimlerin aynı hassasiyetle olaya yaklaşacağı yönündeki inancımızın bilinmesini isteriz.

  saygılarımızla.

  trabzonspor yönetim kurulu

  --- alıntı ---

  http://www.trabzonspor.org.tr/...&IND=7436#Icerik
 • 24
  forma numaraları belli olmuş takımdır.

  --- alıntı ---

  1 onur
  3 cale
  5 engin baytar
  6 glowacki
  7 tosun
  8 bariş özbek
  9 altintop
  10 adrian
  11 mehmet çakir
  12 p.henrique
  14 piotr brozek
  15 zokora
  17 burak
  18 tayfun cora
  19 eren
  20 colman
  21 bariş
  22 m.yumlu
  23 giray
  24 aykut
  25 alanzinho
  26 sezer badur
  29 t.zengin
  30- serkan
  32 pawel brozek
  63 f.öztorun
  70 sercan
  89 zeki
  91 bora

  --- alıntı ---

  http://www.trabzonspor.org.tr/...&IND=7657#Icerik
App Store'dan indirin Google Play'den alın