• 2223
  https://mobile.twitter.com/.../1152186325484703745

  duygulandırdı, güzel bir forma tanıtımı yapmış kulüp.

  ancak bir problem var:

  eğer o çocuk kendi gri tişörtünün arkasına, kendi adını abdülkadir yazıyor ve büyüdüğünde abdülkadir ömür oluyorsa mantık hatası var. çünkü oyunlarına dahil olamadığı öteki çocukların sırtında hali hazırda türkmen, parmak, yazıcı yazıyor. yani bu oyuncular hali hazırda popüler ve çocuklar onların formalarını giyiyor. o halde bu çocuklar oynarken abdülkadir ömür çocuk değil de profesyonel futbolcu olmalı.

  yok eğer hikaye böyle değilse, yani çocuk abdülkadir ömür hayranıysa, senaryonun sonu etkileyici bağlanmamış. en azından çocuğu sırtında orjinal formasıyla arkadaşlarıyla oynarken görmeliydik.

  düzenleme: bazı yazar arkadaşlar, diğer oyuncuların da çocukluk halleri olduğunu ancak hikayede abdülkadir ömür'ün o dönem forması olmayabileceğini yazmış. evet, kurgu bu şekilde mantıklı olabiliyor ama bence yine de en son bağlanma şekline bakılırsa senaryo vuruculuğunu kaybediyor.
 • 2224
  aslında memleketimizin her bir köşesi ayrı ayrı hikayeler barındırıyor. mutluluklarıyla mutlu oluyor, üzüntülerini de bütün kalbimizle paylaşıyoruz. bir olmamız gerektiğinde bir oluyor, gerekirse dertlerine derman olmaya koşuyoruz.

  aynı kahve de maç izlerken can ciğer olduğumuz arkadaşımız, ayrı bir günde kendi sahasında deplasmana gelen başka bir kişiye saldırıyor. aslında daha önce birlikte maç izlediği arkadaşı gibi birine... maalesef fanatiklikten gözü kör olmuş taraftar değerlerinden uzaklaşıyor.

  yıllar öncesinde stadı yarıdan ikiye bölüp, kendi sahası deplasmanı farketmeden aynı stadın önünde toplanıp tribüne giren iki farklı taraftar, şimdiki zamanlarda bırak yan yana maç izlemeyi sosyal medyalar da bile birbirini hazmedemez hale geliyor. konu birlik beraberlik vatan davası iken bir araya gelen farklı renklere gönül vermiş taraftar, maalesef sonraki bir zamanda medyanın, bazen futbolcuların, bazen fanatik grupların ve en önemlisi de çoğu zaman yöneticilerin kendini bilmez tavırları ve konuşmaları yüzünden birbirine giriyor.

  aslında bizler güzel insanlarız galatasaraylısı, fenerbahçelisi, beşiktaşlısı, trabzonsporlusu ve sayamadığım daha nice takım taraftarları olarak. bize sahasında yapmadığını bırakmayan taraftarın tuttuğu takımın videosuyla duygulanabiliyor, bir anda kendimizi formasız kalmış çocuğun yerine koyabiliyoruz ve eminim ki hangi takımı tuttuğu önemli olmadan yanında olsaydık o çocuğa o formayı alacak kadar duygusal ve bilinçli olabiliyoruz.

  yeter ki hangi takıma gönül verirsek verelim olaylara at gözlüğü ile bakmayalım. kesinliği su götürmeyen hata herkes için hata, doğru da herkes için doğrudur. umarım herkesin birine saygı duyduğu nice futbol müsabakaları görürüz. tabi ki rekabet, hırs ve birbirimizle tatlı takışmalarımız olamazsa olmazımız.