• 2
  destekledigim kampanyadir.

  mac onu, devre arasi ve mac sonu disinda hic telefon kullanmamis birisi olarak zaten hep bu kampanyanin bir parcasiydim.

  mac esnasinda video kaydetmek, foto cekmek gereksiz.

  neden?

  bu cekilen foto ve videolar bir daha y uzune bakilmamak uzere arsivlerde kaliyor. 15 yil sonra bakacaksan ani olabilir evet ama zaten icinde bulundugun bir seyi mac esnasinda kaydetmenin anlami gercekten yok.
 • 5
  iyi niyetli ama maalesef bir şeye yaramayacağını düşünüyorum. bu bir zihniyet meselesi. stadyumda, ''aşığım bu renklere'' dediği takımın maçlarında bile elinden telefonu bırakamayacak kadar zavallı kişiler, emin olun bulunduğu çoğu ortamda böyle. sosyal medyanın köpeği olmuşlar. onlar için bulunduğu yer veya zaman önemli değil, onları mutlu eden şey şu: başkalarının, onların nerede olduğunu bilmesi.
 • 7
  sözlük yazarlarını destek konusunda uyardığım kampanya. şimdi gelip buraya size ne para verip bilet almadılar mı, ister maç izlerler ister video çekerler karışamazsınız pis faşistler yazıp sizi linç edebilirler.

  ben mi? tabii ki destekliyorum. taraftar o stada gidiyorsa bir zahmet rakibi baskı altına alsın. ne yazık ki taraftarımız maça gelince çok alakasız davranıyor ve ben de bunu eleştirsem de onlara uyuyorum. misal geçenki 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı, antalya atak yapıyor kalemize veya antalya serbest vuruş kullanıyor biz lay lay saldır galatasaray diyoruz. tamam maç iyi hoştu, rahat kazandık ama 17-18 sezonu ilk fener maçı yani 22 ekim 2017 galatasaray fenerbahçe maçı taraftarımız rezaletti. takımın en etkili hücum silahı belhanda şaka gibi bir şekilde eyyamcı cüneyt çakır tarafından oyundan atıldı, feghouli'nin içinde olduğu bir pozisyonda tam hatırlayamadım ama el vardı galiba net penaltımız verilmedi. şimdi bunlar kadıköy'de yapılabilir mi? yapılabilseydi eminim ki şu kadıköy'de 20 senedir fener'i yenememe diye bir sorunumuz olmazdı.

  bağırın kardeşim bağırın. hatta dur komik bir örnek daha. 8 şubat 2018 galatasaray konyaspor maçı doğu altta arkadaşımla maçı izliyoruz* maç başlayacak ayağa kalktık hani üçlüye katılalım diye arkadan amcanın biri gençler oturun rahatça maç izleyeylim e be amca madem rahat izlemek istiyorsun maç lig tv'de değil git aç a2'yi evinde sıcak yerde geç uzan koltuğuna izle maçını. şimdi bunu dedim diye illa içinden veya mesaj yoluyla veya bu başlık altına bu entrye cevap niteliğinde yukarıda da yazdığım gibi isteyen istediğini yapmakta özgürdür tarzında fikirler belirecek. iyi de kardeşim taraftarlık bu mu gerçekten? buysa senin ne yararın olacak takıma?

  tekrar özetle çok doğru kampanyadır. başarılı olacağını zannetmesem de desteklediğim kampanyadır.
 • 8
  elinde telefon olan adamı tutup dövmediğin sürece, telefonları maçlara girişte toplatmadığın sürece stada giden taraftarın telefonuyla maçı çekmesine, instagram'a bakmasına falan engel olamazsın.

  stadyum internetini mi kapattı kulüp? adam bir güzel çeker, maç çıkışı da yükleyiverir.
  hashtag açtığın vakit, bu konuda o hashtag'e sadece seninle aynı görüşte olanlar yazacak. bu vergi affı, kyk borcu affı gibi bir konu değil ki? gidip instagram'a falan video atan adam "he amk" deyip geçecek.

  http://iruntheinternet.com/...lare-1408364600A.png şu resim bile belki de bir telefonla çekildi, ironiye baksanıza?

  yahu geçen iki arkadaşla oturuyordum. önce telefonla birini çağırdılar. sonra da ellerinde telefon instagram, twitter falan geziniyorlar, buralarda popülerleşen videoların taklidini falan yapıyorlar. sıkıntıdan patladım tabi. kaçışım ne oldu? telefon. açtım radiohead fan art falan bakındım. bak ben bile telefonun bok ettiği ortamdan telefonla kaçtım.

  telefonla oynayan taraftara çözüm var, ancak realist bir çözüm yok. bu adamları dövebilirsiniz, telefonlarını toplayabilirsiniz. başka çözüm yok. bunlar da yapılabilecek şeyler değil. birincisinde darptan içeri alırlar, ikincisi söz konusu olursa bu insanların önemli bir kısmı zaten maça gelmez. kombine sırasında bilmem kaç sene bekleyen insanların tuttuğu takımlardan da değiliz maalesef. derbiler dışında hangi maçta %90-95 ve üzeri doluluk oranına sahibiz? bu insanlar bu maçlara gelmezse kulüp yönetimleri memnun olmaz.

  özetle ben gerçekten bir çözüm göremiyorum.
 • 9
  oldu olacak ultraslan stadyum girişinde telefonları toplasın kesin çözüm.. çok sık telefonla uğraşan bir insan değilim yanlış anlaşılmasın. stadyuma gelen kişi istediğini yapmakta özgürdür bu engellenemez. kimse zorla bağıracak diye bir şey yok. tribün kültürü bu ve buna çözüm üretilmesi imkansız.