• 58
  hakikaten ölçümüz yok. takım boy ortalaması olarak biraz kısaldı, uzun adam lazım diyoruz hemen 1.96'lık nzonzi gündeme geliyor *.

  kendisi 31 yaşında. takıma katılırsa takımın yaş ortalamasını düşürecek. o derece yaşlı bir takımız.

  şaka bir yana çok iyi olur. seneye de başkasını kiralarız. bedelsiz kira hele baldan tatlı olur.

  edit: haber kaynağı di marzio olunca çakal türk muhabirler yavaştan gazlanmaya başladı. haluk yürekli "steven nzonzi galatasaray'da" şeklinde çıkış yaptı bile. gelecekse 1 gün içinde gelsin, yoksa yarın emre kaplan'dan başlayarak daha sonra volkan kılıç falan herkes birinci elden haber almış gibi yalan yanlış haber yaymaya başlayacaklar.
 • 59
  --- alıntı ---

  nzonzi galatasaray’da! seri’den sonra 2. şahane hamle. kiralık konuşulan rakamlar çok şaşırtıcı. resmi açıklama gelince net görürüz. kiralık sözleşme. şükrü hanedar yürütmüş görüşmeleri. seri gibi hizli seri gibi ucuz. vallahi helal olsun. tabi resmi açıklamayı bekleyelim...

  --- alıntı ---

  haluk yürekli

  https://twitter.com/...399865647214592?s=20
 • 63
  transfer ilgimizin olduğu yazılıyor, yüksek ihtimalle doğrudur çünkü haberin kaynağı hepimizin tanıdığı muhabir di marzio, şuan dünyada ki en tanınır ve güvenilir muhabir olabilir. kendisi tip bir oyuncuya ihtiyacımız olduğunu oynadığımız hem hazırlık maçlarında, hemde süper kupa maçında gördük.fernando'nun gitmesinden sonrada bu mevkide bir boşluğumuz oluştu doğal olarak.bedelsiz kiralamaya çalıştığımız konuşuluyor gerçekten çok iyi bir hamle olur, şuan ki durumumuzda ihtiyaç duyduğumuz bir mevkiye böyle üst düzey bir futbolcuyu ffp kıskacına takılmadan takımımıza kazandırmak cidden iyi iş olur.nzonzi uzun boyuylada kısalan takım boyumuza ciddi katkı sağlar artı sertlik getirir.umarım transferi gerçekleşir.
 • 64
  takımımıza transferi gündemde olan futbolcu. sevilla’dayken kendisini çok beğenirdim ve büyük transfer yapacağına kesin gözüyle bakardım.

  monchi nin sevilla’dan roma’ya gitmesinden yanılmıyorsam 1 sene sonra nzonzi de roma’ya transfer oldu.

  roma kariyeri hakkında hiçbir fikrim yok açıkçası. roma’nın doğru düzgün bir maçını izlemedim geçen sene. ancak fifa’da ne zaman roma’yı alsam nzonzi maçın en kötü adamı olurdu hep*.

  ancak sevilla’daki performansına çıkabilecek bir nzonzi ciddi derecede hayal kurdurur.

  29 kere şampiyonlar ligi’nde sahne aldığını, 1 uefa kupası olduğunu, 1 dünya kupası olduğunu da ekleyelim.

  üstelik dünya kupası’nı kazanan fransa takımında baya baya hamle oyuncusuydu kendisi. çok değil 1 yıl önce oldu tüm bunlar.

  gelirse büyük iş olur.
 • 65
  aradığımız tarzda olmayan uzun boylu ağır oyuncu. kalitesini tartışmaya gerek yok pas kalitesi, tekniği kesinlikle çok iyi hava toplarında üstünlük sağlar, pozisyonunu da çok iyi kapatır. gelirse katkı sağlayıp kalitede katar ancak seri ve belhanda arkalarına daha dinamik bir oyuncu hayali kurdurtuyordu. yani çok başka olabilirdi.

  edit: bu şartlarda geliyorsa sırtımda taşırım.
  https://twitter.com/.../1161413456983183361
 • 66
  bir yanımın takımda görmek istediği oyuncu. çünkü premier league'de oynadığı dönemden beri severim.

  bir yanımın 4m maaş gibi haberlerden korktuğu oyuncu. biz bu parayı nasıl çıkarırız diye düşünüyorum. bir tarafım ya gidin fransa'dan 3-5 milyona alın, parlatıp satalım diyor; diğer tarafım ulan bonservis veremeyiz ffp var diyor.

  taraftar olmak zor iş. abv böyle işin.
 • 69
  cidden aldık mı bu adamı. ilgimiz başladıysa 2022 yılında aliriz tarzı kendi capimda dalga entry'si girmiştim dün. tokat gibi çarptılar yüzüme. haluk yürekli galatasaray'da yazmış. ben ki 6 numaraya fejsa bile gelsin yeterki gelsin, seri gerçek mevkisine geçsin diyenim, kariyerinde uefa ve dünya kupasi olan bu adam bu sene bizde mi. bu gece uyku yok belli.

  sezonun transferi bu adam olur. falcao'da gelmezse kendi kaybeder.
 • 70
  doğru bir plan doğrultusunda ilerleyen transfer hamlelerimizin, ismi duyulmuş ve müsait durumda olan futbolcuları dürtekleme-yoklama durumuna döndüğüne işaret eden haberlerin öznesi futbolcu.

  fatih hoca çapa istemiyor, ağır oyuncu istemiyor diye gönderilen fernando'nun ardından ciddi bir oyun planı değişikliğine gittiğimizi düşünmüştüm. cheick doucure, alfred duncan gibi isimler beklerken; banega, nainggolan gibi isimler duyulmuşken tamamen farklı bir karaktere yönelmemiz sonucu yine hayal kırıklığına uğradım.

  zamanında nzonzi'yi izleyip parçalı altında hayal etmişliğim tabi ki oldu, ama hazırlık maçlarında izlediğimiz takıma derman olacak (veya temel problemini çözecek) ismin kendi olmadığını düşünüyorum. yine de çok kaliteli bir isim tabi, kariyeri ortada, devamlılığı olan bir isim.

  futbol bilgim derya deniz değildir, fakat ismi geçen futbolcuların tamamen farklı oyun profillerine işaret ettiğini fark edebiliyorum ve malesef yine plansız bir sona doğru ilerlediğimiz için de çok üzgünüm.

  her şeyden öte, parçalıyı giyecekse sonuna kadar desteğimiz arkasında olacak tabi ki. hocamız istiyorsa vardır bir bildiği diyelim.

  edit: iş bu entryde bahsettiğim birincil sorun tamamen farklı profillerdeki futbolcular üzerinde geziniyor olmamızdan kaynaklı, plansızlık hissiyatıdır. başlıkta belirtilmemiş bir diğer rahatsızlık sebebi ise takımın merkezinin iki 'kiralık' futbolcuya emanet edilmesi ihtimalidir.
 • 71
  kendisine ağır diyen net ezbere konuşuyordur.

  "nzonzi-çok uzun-e ağırdır bu" tarzı düz mantığın sonucu.

  kime göre ağır? onyekuru'yla falan kıyaslarsanız ağır, doğru.

  ama kendisi profilindeki 6 numaraların ortalama hızından düşük bir hızı yoktur. bunu kendisini azıcık izlemiş herkes fark eder.

  demek yarın bir gün, bir takım busquets'i türkiye'ye getirse "ay ayağı çok iyi de, ağır bu adam ya" denecek. busquets ne kadar ağırsa, nzonzi de o kadar ağır. hatta ve hatta bacak uzunluğu sebebiyle avantajı var.

  hadi diyelim bana inanmıyorsunuz*, hız konusunda daha isabetli bir veri olmadığı için bakalım football manager nzonzi ve dünyanın sayılı 6 nolarını, ya da o bölgede oynatılan oyuncuları, nasıl puanlandırmış :

  nzonzi hiz 13 hizlanma 14
  busquets hiz 12 hizlanma 10
  casemiro hiz 14 hizlanma 12
  fernandinho hiz 13 hizlanma 13
  fabinho hiz 15 hizlanma 14

  umarım transferi gerçekleşir, aradığımız oyuncu olduğunu düşünüyorum.
 • 72
  bir kısım futbolsever tarafından ağır olması sebebiyle çok da istenmeyen futbolcu. ağır olması konusunda hemfikirim ama nasıl bir oyun oynayacağız ve nzonzi bu oyunun hangi kısmında tamamlayıcı olacak bir düşünmek lazım.

  topa sahip olma, gavur tabiriyle posession futbolu oynayacağımız kesin. bunu da maçların genelinde rakip sahada yapmak istiyoruz. bu sebeple stoper ikilimizin ayakları düzgün ve süratli olmaları çok önemli. büyük ölçüde şartları tamamlıyorlar. onların hemen önüne koyacağımız isim de bence ilk aranması gereken hızlı koşma değil ama hızlı düşünüp hızlı ve düzgün ve de dikine paslar atabilme özelliği olmalı. stoperden aldığı topu hiç bekletmeden 3. bölgeye geçirebilmeli ki zaten kapanmış olan rakip( bir çok maçımız kapalı savunmalara karşı olacak bu arada) henüz yerleşimini tamamlamadan biz tehlike yaratabilelim. hoca tamamen topa hükmetmek istiyor anladığım. bu yüzden banega konuşuldu uzun süre. seri geldi.babel ve jimmy keza ayağı düzgün oyuncular.

  seriyi 6 da oynatırım diye düşündü ki olabilir. ancak denemelerinde gördü ki alan kapatama yetenekleri defansif zaafiyet yaratabiliyor. gerçi bunda bekine yardıma koşmayan açık oyuncularının da katkısı büyük. ama o bölgeye hem defansif anlayışı olgun hem pas oyununa yatkın olması açısından nzonzi iyi bir çözüm gibi duruyor.

  gönül ister ki okan emre suat üçlüsü gibi bir eküri yakalayalım ama bir anda olmuyor her şey. hele bir de başınızda ffp belası varsa. scout transferi konusunda tıkanıyoruz. bu seneden bu anlamda beklentim atalay ve/veya kapının a takımda bol bol süre almaları ki seneye seri ve nzonzi gidince yerlerine adam arama konusunda sıkışmayalım.