• 75
    bir kısım futbolsever tarafından ağır olması sebebiyle çok da istenmeyen futbolcu. ağır olması konusunda hemfikirim ama nasıl bir oyun oynayacağız ve nzonzi bu oyunun hangi kısmında tamamlayıcı olacak bir düşünmek lazım.

    topa sahip olma, gavur tabiriyle posession futbolu oynayacağımız kesin. bunu da maçların genelinde rakip sahada yapmak istiyoruz. bu sebeple stoper ikilimizin ayakları düzgün ve süratli olmaları çok önemli. büyük ölçüde şartları tamamlıyorlar. onların hemen önüne koyacağımız isim de bence ilk aranması gereken hızlı koşma değil ama hızlı düşünüp hızlı ve düzgün ve de dikine paslar atabilme özelliği olmalı. stoperden aldığı topu hiç bekletmeden 3. bölgeye geçirebilmeli ki zaten kapanmış olan rakip( bir çok maçımız kapalı savunmalara karşı olacak bu arada) henüz yerleşimini tamamlamadan biz tehlike yaratabilelim. hoca tamamen topa hükmetmek istiyor anladığım. bu yüzden banega konuşuldu uzun süre. seri geldi.babel ve jimmy keza ayağı düzgün oyuncular.

    seriyi 6 da oynatırım diye düşündü ki olabilir. ancak denemelerinde gördü ki alan kapatama yetenekleri defansif zaafiyet yaratabiliyor. gerçi bunda bekine yardıma koşmayan açık oyuncularının da katkısı büyük. ama o bölgeye hem defansif anlayışı olgun hem pas oyununa yatkın olması açısından nzonzi iyi bir çözüm gibi duruyor.

    gönül ister ki okan emre suat üçlüsü gibi bir eküri yakalayalım ama bir anda olmuyor her şey. hele bir de başınızda ffp belası varsa. scout transferi konusunda tıkanıyoruz. bu seneden bu anlamda beklentim atalay ve/veya kapının a takımda bol bol süre almaları ki seneye seri ve nzonzi gidince yerlerine adam arama konusunda sıkışmayalım.