• uzatmak lazım meseleyi.

  sinan burada suriyeli kelimesini ırkçı ve aşağılayıcı bir sıfat olarak kullanmıştır bu bir.
  bu bile başlı başına sktir olup gitmesi için yeterli bir sebepken;

  bu kelimeyi maaşını ödeyen, cefayı çeken galatasaray taraftarı için söylemiştir bu iki.

  kendisini postalamak için sene sonunu beklememiz kulübün tarihine yakışmaz.
 • ben bizim taraftarı bazen gerçekten anlamakta zorlanıyorum. ya abi dediyse verilir cezası. kadro dışı bırakılır, hasan şaş 2 tartaklar, oynamaz daha. bu olayı bilen bi avuç insan var sosyal medyada. biri çıkıyor galatasaray.org açıklama yapmadı, öbürü çıkıyor ultraslan tepki göstermedi. ateş püskürüyor cezasız mı kalacak diye.

  derdini ne oğlum sizin? ultraslan bildiri yayınlasın, gs.org açıklama yapsın. eee? bütün türkiye öğrensin, kuşlar bizimle taraftara bak kendi topçusu bile suriyeli diyor diye billur geçsin. bunu mu istiyorsunuz? ciddi ciddi soruyorum bu mu amacınız? sessiz sedasız çözülmesi gereken bir konuda neden yaygara kopsun bütün türkiye öğrensin de billur malzemesi olalım istiyorsunuz? truva falan mısınız yoksa?
 • sorun sinan gümüş'ün bunu aşağılar bir üslupla söylemesidir. zira ne suriyeli olmak ayıp/kötü bir şeydir ne de mülteci olmak. kendi almanya'da doğan bir türk olarak bunun daha da bir farkında olması gerekirdi ama işte insan kendini geliştirmeyince böyle cahil kalıyor.

  şayet bir taraftar topluluğu da açıklama yapacaksa ancak bu minvalde bir açıklamanın doğru, kabul edilebilir olacağı kanaatindeyim. ha bunu ultraaslan'dan beklemek ne denli gerçekçi, bence hiç değil.

  velhasıl sinan'ın "bunlar hepsi suriyeli" demesi kabul edilemez, ancak insanlık namına kabul edilemez. oyunu zaten takımda kalması için hiç yeterli değildi, bu açıklamasıyla takımdan gönderilmesi konusunda işimizi kolaylaştırmış olmalı.
 • gereken ceza anında verilse kamuoyu kasmaya gerek kalmiyacak. bu gidişle türkiye'ye de dünyaya da rezil oluruz. hatta tek tarafli fesh de edilebilir sözlesme. irkçılıktan galatasaray'a verdiği zarardan dolayı tazminat davasi dahi açilabilir. yaptiği şey öyle yav he he diyip geçiştirelecek birşey değil. olmayan kariyerini bitirme sebebi. bir alman topçu türklere karşı bu ırkçılığı yapsa birdaha bundesliga yüzü göremez. ama emre belözoğlu gibi bir faşist ırkçının yıllar boyu milli takım kaptanlığı yapmış olması bizin durumumuzu özetler niteliğinde.
 • bazilari bu olayi pek önemsemiyor, ama bu olay sezonun en sinir bozucu olayidir.

  olayin en sinir bozucu kismi benim icin arada bir bariyerin olmasi. o bariyer otobüsün camidir. bariyerin arkasinda bulunan taraftar isin ciddiyetinin farkinda ve takim icin elinden geleni yapiyor, bariyerin diger tarafinda sinan gümüs bu taraftarlari görüyor ve utanmadan onlarin yüzüne bakip dalga geciyor.