• 3
  uzatmak lazım meseleyi.

  sinan burada suriyeli kelimesini ırkçı ve aşağılayıcı bir sıfat olarak kullanmıştır bu bir.
  bu bile başlı başına sktir olup gitmesi için yeterli bir sebepken;

  bu kelimeyi maaşını ödeyen, cefayı çeken galatasaray taraftarı için söylemiştir bu iki.

  kendisini postalamak için sene sonunu beklememiz kulübün tarihine yakışmaz.
 • 7
  kara kafalı sinan'ın yaptığı yorumdur.

  pardon, hı? kara kafalı ırkçı mı oldu? şimdi suriyeli kelimesi nasıl ırkçı veya ırkçı değil diye yorumlanabiliyorsa, kara kafalı da öyle yorumlanabilir.

  efendim, pardon? siz insanların düşüncelerine mi karışacaksınız? ben saç rengine gönderme yaptım, almanya'daki türklerin durumuna ve uğradığı ırkçılığa değil.
 • 9
  suriyeli olmanın kötü bir şey olamadığı konusunda hemfikir olsam da bu arkadaşın taraftara karşı o sözü kullanarak neyi söylemek istediği gayet açık. kendi taraftarına, hatta haketmediği derecede cebine indirdiği o paralara vesile insanlara bu şekilde sözler söyleyip hadsizce gülen bir futbolcunun galatasaray’da işi yoktur. biz bu topraklarda türk bayrağını öpen, armayı yırtarcasına sahiplenen, saygısından istiklal marşını okuyan yabancı topçular bile gördük. ama aynı milletten olduğumuz bu adamın kendi taraftarına neyi ima etmek istediği aşikardır. ayrıca kendisi seneye galatasaray’da forma giymeyecek olan futbolcudur. canı isterse serdar aziz’in yanına gidebilir. o yakada böyle şeylerin problem edileceğini de sanmıyorum.
 • 11
  derhal takımdan ilişiğinin kesilmesini gerektiren hareket. ülkeye ya da insanlığa hiçbir değer katkısı olmayan, dünya görüşü sadece futboldan ibaret altyapıda muhtemelen bir tanıdık torpili ile barınabilmiş ve yine aynı torpil ile galatasaray forması giyebilmiş boş beleş bir adam, galatasaray ortak paydasında buluşmuş belki çoğu istanbul'un saygın üniversitelerinde iyi bölümlerde okuyan ya da meslekleri ile yaşama katkı veren taraftarı kendince suriye'li diye aşağılıyor ve küçük görüyor. şimdi bu taraftar da kulübe yaptığı maddi destek ile bu almancı apaçisini finanse edecek. kimse kendisinin aptal yerine konulmasını istemez. sinan gümüş ve türevleri aslında sadece kendi taraftarlarına hakaret edip onların kulübe olan bağlarını zayıflatmıyor, tarafsız seyircileri de futboldan soğutuyor. gariban latovlevici'ye gösterilen tepkinin misli ilk iç saha maçında kendisine gösterilmeli. sezon sonu da kendisine yakışan camiaya katılacaktır.
 • 13
  ben bizim taraftarı bazen gerçekten anlamakta zorlanıyorum. ya abi dediyse verilir cezası. kadro dışı bırakılır, hasan şaş 2 tartaklar, oynamaz daha. bu olayı bilen bi avuç insan var sosyal medyada. biri çıkıyor galatasaray.org açıklama yapmadı, öbürü çıkıyor ultraslan tepki göstermedi. ateş püskürüyor cezasız mı kalacak diye.

  derdini ne oğlum sizin? ultraslan bildiri yayınlasın, gs.org açıklama yapsın. eee? bütün türkiye öğrensin, kuşlar bizimle taraftara bak kendi topçusu bile suriyeli diyor diye billur geçsin. bunu mu istiyorsunuz? ciddi ciddi soruyorum bu mu amacınız? sessiz sedasız çözülmesi gereken bir konuda neden yaygara kopsun bütün türkiye öğrensin de billur malzemesi olalım istiyorsunuz? truva falan mısınız yoksa?
 • 14
  sorun sinan gümüş'ün bunu aşağılar bir üslupla söylemesidir. zira ne suriyeli olmak ayıp/kötü bir şeydir ne de mülteci olmak. kendi almanya'da doğan bir türk olarak bunun daha da bir farkında olması gerekirdi ama işte insan kendini geliştirmeyince böyle cahil kalıyor.

  şayet bir taraftar topluluğu da açıklama yapacaksa ancak bu minvalde bir açıklamanın doğru, kabul edilebilir olacağı kanaatindeyim. ha bunu ultraaslan'dan beklemek ne denli gerçekçi, bence hiç değil.

  velhasıl sinan'ın "bunlar hepsi suriyeli" demesi kabul edilemez, ancak insanlık namına kabul edilemez. oyunu zaten takımda kalması için hiç yeterli değildi, bu açıklamasıyla takımdan gönderilmesi konusunda işimizi kolaylaştırmış olmalı.
 • 17
  gereken ceza anında verilse kamuoyu kasmaya gerek kalmiyacak. bu gidişle türkiye'ye de dünyaya da rezil oluruz. hatta tek tarafli fesh de edilebilir sözlesme. irkçılıktan galatasaray'a verdiği zarardan dolayı tazminat davasi dahi açilabilir. yaptiği şey öyle yav he he diyip geçiştirelecek birşey değil. olmayan kariyerini bitirme sebebi. bir alman topçu türklere karşı bu ırkçılığı yapsa birdaha bundesliga yüzü göremez. ama emre belözoğlu gibi bir faşist ırkçının yıllar boyu milli takım kaptanlığı yapmış olması bizin durumumuzu özetler niteliğinde.
 • 18
  bazilari bu olayi pek önemsemiyor, ama bu olay sezonun en sinir bozucu olayidir.

  olayin en sinir bozucu kismi benim icin arada bir bariyerin olmasi. o bariyer otobüsün camidir. bariyerin arkasinda bulunan taraftar isin ciddiyetinin farkinda ve takim icin elinden geleni yapiyor, bariyerin diger tarafinda sinan gümüs bu taraftarlari görüyor ve utanmadan onlarin yüzüne bakip dalga geciyor.