• "bu işte, yönetimin göreve geldiği günden bu yana yaptığı başarılı çalışmaların, her türlü engele rağmen bitme yoluna giren stadyumun getirdiği katkının payı var. sonuçta 'galatasaray’da para yok. türkiye’nin en zengin kulübü fenerbahçe' efsanesinin sonu gelmiştir. galatasaray’da para vardır, nakit akışı zorluğuna rağmen banka borçları artmamıştır. 29 ekim 2010’da biteceği söylenen (bence en fazla bu tarihten 1 ay geç açılır) türk telekom arena’nın faaliyete geçmesiyle, g.saray’ın futbola ayırabileceği bütçe 80- 100 milyon euro’lara ulaşacak" satırlarının sahibi yazar.

  http://www.htspor.com/...ini-alabilir-mi.aspx
 • http://www.htspor.com/...yi-ozleyeceksin-arda

  kendisi linkteki yazıyı kaleme almış, başlığını da "burayı özleyeceksin arda" yapmış. yazıda ne anlatmaya çalıştığını ben anlamadım. bir öyle bir böyle demiş. kendisine soruyorum "öyleyse niye böyle?" ve diyorum ki arda senin gibi adamları mı özlyecek ! zararlı yaratık. yazının içinde saçma sapan ifadelere yer vererek yeniden gündeme mi getirmeye çalışıyorsun? arda senin gibileri mi özleyecek orada? yazında bile ne tarafta olduğun tam belli değil!
 • http://www.haberturk.com/...arhos-barosa-ne-dedi

  bence kendisi bu yazıyı sarhoş kafayla yazmış.

  yalnız senaryo renkli değil. biz alışmıştık haberlerde çıkan futbolcularımızın enteresan fantezilerine.

  daha fantastik şeyler beklerdim ne bileyim baros'un ağzından daha erotik kelimeler çıkabilirdi sadri başkana ''başgan beni al'' derken.

  belki bende sarhoş kafayla bu entryi girmişimdir.
  yani bunlar olabilir şeyler.
 • federasyonun aldığı; daha doğrusu almayıp zamana bıraktığı karar ile ligler 9 eylül'de aynen başlayacak.

  fenerbahçelilerin bir kısmı "şike yok" diyor.

  bir kısmı "varsa bile bu saatten sonra bir şey olmaz" diyor.

  bir kısmı ise hala temkinli "belli olmaz sezon sonu istenmeyen kararlar alınabilir" diyor.

  hemen söyleyeyim; "şike yok" diyenler fazla iyimser. bugün sadece habertürk spor'un manşetinde yer alan detay çok önemli. etik kurulu raporunda şike-teşvike teşebbüs kanaatine varıldığı belirtiliyor. ancak net kanıt bulunamadığı için karar verilemeyeceğini belirtiyor. iddianamede net kanıt da olursa iş kanaatten hükme gider. dolayısıyla "şike yok" demek için çok erken.

  benim fenerbahçeli taraftarlara tavsiyem şu: yönetiminize bakın. bu sezon ne yapacaklar. yabancı oyuncularla sözleşme uzatacaklar mı? yerli oyuncularla yolların ayrılmasına karar verilenler olacak mı? alex sezon sonu ülkesine mi dönecek? yeni genç türk oyunculara ilgi artacak mı? olası yeni transferler 23 yş üstüyse sözleşmeler 1+1 şeklinde mi yapılacak? yani fenerbahçe yönetimi bir yıl sonrası için bank asya hazırlığı mı yapacak yoksa hiç bir şey olmamış gibi mi yoluna devam edecek?

  daha dosyalar etik kuruluna gitmeden; savcı mehmet berk'i de tanıyan bir dostum şunu söylemişti: "fenerbahçe tff'den 'beni 1 yıl idare et. yabancılardan kurtulayım. yerlilerin bir kısmıyla konuşayım. bankalarla işleri halledeyim. sonra düşürme kararı verirseniz verin' dedi. tff ne yapar bilemiyorum..."

  şimdi o 1 yıl başlıyor. bakalım o dostumun söylediği 1 yıl mı yoksa gerçekten tff'nin aldığı vicdani bir davranış mı göreceğiz. işin sırrı f.bahçe yönetiminin sezon içindeki davranışlarında...

  http://www.haberturk.com/...avranislarina-baksin
 • şike soruşturmasının ardından ortaya çıkanları, insanların psikolojilerinin ne hale geldiğini çok güzel yazmış.

  --- alıntı ---

  futbol böyledir işte...

  3 temmuz’dan sonra yaşanılan süreç, taraftar psikolojisinin irrasyonelliğini ortaya koyma açısından harika örnekler sundu bize. fenerbahçe düşmanlığının ne boyutlara vardığını da gösterdi; kör fenerbahçe fanatizminin nasıl aklın önüne geçtiğini de..

  akıl-hukuk bir yana siyasi ideolojiler bile takım sevgisinin ardında kaldı. bu sürecin bir faydası da “ne sağcıyız ne solcu futbolcuyuz biz” ideolojisini benimsemiş futbol camiasını ‘politik’ yaptı. sıradan taraftar, hukuk doktorası verdi.

  ama ne tür bilgiye ulaşılırsa ulaşılsın taraftar mantığı her türlü bilim, akıl, inancın önüne geçti.

  futbol böyledir işte: ülkücü galatasaraylı’ya spor yasası değişmesin diye bardak kıran hasip kaplan’a “yaşşa be reyizz” dedirtir.

  futbol böyledir işte: bdp’li fenerli’ye “bırakın fener’i de kck tutuklamaları ile uğraşın kardeşim” dedirtir.

  futbol böyledir işte: hayatında ak parti’ye oy vermemiş, tayyip erdoğan karşıtı fenerli’ye şike yasası değişimi sonrası “beyefendi böyle emretmiş” diye bilgiçlik taslatır.

  futbol böyledir işte: abdullah gül ve temsil ettiği güçlerden nefret eden galatasaray ve trabzonsporlu’ya “işte benim cumhurbaşkanım” nidaları attırır.

  futbol böyledir işte: ocakta yetişmiş “türk’ün türk’ten başka dostu yok” öğretisine inanmış mhp’li trabzonsporlu’ya platini forması giydirir.

  futbol böyledir işte: “cumhuriyet mitinglerine katıldığım için beni de tutuklayın” diye ergenekon davası’na saydıran galatasaraylı kemalist’i şamil tayyar hayranı yapar.

  futbol böyledir işte: ergenekon-balyoz-kafes davalarının satırını okumadan inanan mütedeyyin fenerli’ye “bu özel yetkili mahkemeler de neymiş canım” dedirtir.

  futbol böyledir işte: ergenekon-balyoz-kafes davalarına satırını okumadan “cumhuriyet elden gidiyor” gözüyle bakan trabzonsporlu’ya “aslan özel yetkili hukuk” diye bağırtır.

  futbol böyledir işte: hocası ve asbaşkanı tutuklu beşiktaşlıya “bizimkiler suçsuz; fenerliler idam edilsin” yazıları yazdırır.

  futbol böyledir işte: iddiaları gazete okuyup “derdim fener değil. suçlu varsa biz de düşelim” diyen beşiktaşlıya iddianame açıklandıktan sonra “iddianame boşmuş” dedirtir.

  futbol böyledir işte: “yahu galiba bizimkiler bir halt yemiş” demeye kalkan fenerliyi aforoz ettirir, vatan haini yaftası yapıştırır.

  futbol böyledir işte: “hiçbir şey yok. bu tamamen bize karşı yapılmış bir cemaat operasyonudur” diyen fenerliye iddianame açıklanınca “beşiktaş ve trabzon’un iddialarını gördünüz değil mi? neler neler yapmışlar?” diye kahkahalar attırır.

  futbol böyledir işte: "federasyon karar vermek için mahkeme sonucunu beklemeli" diyen anayasa profesörü için orta 2'den terk sıradan taraftara "bunlar hukuk bilmiyor" dedirtir.

  ve futbol böyledir işte: asla sadece futbol değildir.

  maalesef öyledir...

  --- alıntı ---

  http://www.haberturk.com/...futbol-boyledir-iste
 • bu zavallı ve fenerbahçe fanatizminin esiri olmuş kendini gazeteci sanan şahsiyet bakın 11 mayıs 2012 tarihli yazısında ne demiş

  "sezon boyunca gerek tribünde; gerek alanlarda; gerek çağlayan’da; gerek sosyal ortamda örnek tavırlar sergileyen fenerbahçe taraftarı..."

  sen ne utanmaz bir adamsin ki okuyucunu aptal yerine koyuyorsun. şike davasında çağlayan'da her tahliye talebinin reddinde ortalığı ayağa kaldıranlar adana kiremithanespor taraftarları galiba!

  ya sen çok utanmaz bir gazetecisin, ya da bizler balık hafızalı aptal bir okuyucu kitlesiyiz!

  http://www.htspor.com/...bu-iki-dev-yapabilir
 • http://spor.haberturk.com/...airesine-de-bekleriz

  --- alıntı ---
  kuduz hastalığı hayvanlardan insanlara geçen ve merkezi sinir sistemini tutan viral bir hastalıktır. hastalığa etken olan virus insanlara genellikle etkeni taşıyan hayvanın ısırması sonucu gelişir. ancak sık olamamakla birlikte etkenin göze bulaşması veya laboratuar şartlarında solunum yoluyla bulaşabildiği bilinmektedir. etken virüs derinin bütünlüğü bozulup infekte tükürüğün içeri girmesine neden olan ısırma sonucunda vücuda girer. burada virüs saklanacağı kas dokusuna geçer. virüs buradan periferik sinirlere geçer ve bu yolla merkezi sinir sistemine ilerler.

  virüs merkezi sinir sistemine vardığında hızla yayılarak hastalığı oluşturur. eğer iyi tedavi edilmezse kısa süre sonra ölüme neden olabilir. bugün amerika’da insanlarda yılda 1-2 kuduz vakası görülmekte iken, diğer ülkelerde görülme sıklığı daha yüksektir. buna ilaven bu ülkeler her yıl binlerce infekte hayvan tespit edilmektir. kuduz virüsünün kuluçka süresi 10 gün ile 2 yıl arasında değişmektedir. bununla birlikte pek çok vaka virüsün alınmasından 20-90 gün sonrasında ort aya çıkmaktadır. ilk 2-10 gün boğaz ağrısı, halsizlik, sinirlilik, depresyon, ateş yada kusma gibi sinsi ve şüpheli semptomlar vardır. kesin spesifik semptomlar ise ısırma yerinde kaşınma, ağrı yada karıncalanma hissidir. daha sonraki dönemlerde vakalrın %80’inde saldırganlık, %20’inde kasılmalar görülür.

  ajitasyon, hiperaktivite garip davranışlar, ense sertliği, boğaz ağrısı, ses kısıklığı görülebilir. hidrofobi dediğimiz su korkusu görülebilir. bazı olgularda ısırılan bacakta kasılmalar başlar, daha sonra diğer bacağa yayılır. kranial sinirlerin tutulumu sonucu mimiksiz yüz oluşur. tüm bu dönmelerden sonra koma gelişir, 2 h aft aya kadar devam edebilir ve hemen hemen tamamı ölümle sonuçlanır. kuduz aşısı yapılmadıkça ölüm kaçınılmazdır.

  bazen ısırılma sonucu kuduz virüsünün dışında başka bir enfeksiyöz ajan bulaşabilir ve kuduz hastalığını taklit edebilir. bu noktad ayırıcı tanını yapılması tedavi şeklinin belirlenmesi açısından önemlidir. hayvanlarda kuduz bulguları çok değişken olmakla beraber hayvan için tipik olmayan davranışlar önemlidir. yani pasif hayvanın agresif hale gelmesi, gece ortay çıkan hayvanlarıngündüz dolaşması gibi. ağızda köpük görülmesi de yaygındır.

  hastalığın izlenmesi ve tedavinin şekillenmesi açısından ısıran hayvanın tipi, hayvanın yerinin saptanıp gözlemaltına alınma olasılığı, hayvan ve hastanın kuduz açısından daha önce aşılanıp aşılanmadığı önemlidir. laboratuar açısından kuduz da klinik bulgular ortaya çıkmadan infeksiyonu belirleyecek bir yöntem bulunmamaktadır. bununla beraber belirtiler bir kez ortaya çıktığında ölüm meydana gelmeden önce çeşitli yöntemlerle laboratuar tanısı konabilir. kuduz virüsünün insandan insana geçişi bulunmamaktadır.

  tedavi
  infeksiyonu önlemenin ilk basamağı virüsü yıkayarak mekanik olarak uzaklaştırmak yada sinirlere yapışıp içine girme şansına olmadan inaktive etmektir. yara bol miktarda sabunlu su ile yıkanmalıdır. eğer yara çok derin ise mutlaka hastane şartlarında yaranın en derin noktalarına kadar temizlenmesi gerekmektedir. insan kuduz immunglobulini kuduz infeksiyonu riski yüksek olduğu bilinen herhangi bir vahşi hayvan ve sağlığı iyi olmayan evcil köpek yada kedi tarafından ısırılan ve 10 gün boyunca hayvanın gözlemaltında tutulabileceği durumlarda yapılmalıdır.

  inaktif kuduz aşısının uygulanması içinde yukardaki şartlar aranır. aşı karşılaşmadan sonra 0,3,7,14. günlerde koldan kas içine yapılır. eğer hayvanda yapılan testlerle kuduz bulunmadığı ispat edilirse aşıya son verilir. karşılaşma sonrası yapılan aşıya aşırı duyarlılık reaksiyonu gelişebilir. bu durum diğer alerjik reaksiyonlar gibi tedavi edilmeli ve aşılamaya aynı şema ve maymun diploid hücresinden elde edilen kuduz aşısı ile devam edilmelidir. bazı riskli kişilerde kuduz virüsü ile karşılaşmadan önce aşılama yapılabilir. karşılaşmadan önce aşılama yapılabilecek kişiler arsaında veteriner hayvan bakıcıları sayılabilir.

  kişiler kuduz tehlikesine karşı özellikle vahşi hayvanlarda gereksiz temaslarda kaçınmalıdırlar. evde hayvan besleyenlerin hayvanlarını kesinlikle aşılatmaları gerekir. amerika’da oral yolla aşı içeren besinlerin yedirilmesi ile vahşi hayvanların aşılanmasına yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.

  --- alıntı ---
 • soyledigi her seye katilanlar acaba fenerbahce turkiye'nin bayern munih'idir sacmaligina da katiliyor mu diye merak ettigim uber zeka yazar.

  http://www.haberturk.com/...219555-muzmin-ikinci

  yani bu fenerbahce usagi itici kalemsor demek istiyor ki; turkiye'nin en buyuk takimi fenerbahce'dir. buna layik yonetilmelidir. herhalde bayern'in almanya'da butun kupalarda bir baska takimin arkasinda kaldigini, avrupa basarilarinda yine bir baska alman takimina nazaran nal topladigini falan dusunuyor!
 • erbatur o soruyu soran izleyicimizin adı neydi? ronaldoneymar58 mi? baba onu geç ya 10 yaşındadır o. diğerini diyorum ahmet bey mi? bakın ahmet bey aynen katılıyorum yüz büyük türk yalanından biridir bu da yok fikstür avantajımız filan hop 22. hafta paket olursun.

  bak aykut kocaman kontrol ettim, sağa çektim, aldım verdim futbolu öldü artık hoca. senin yandaşların cevaplasın koşu mesafeleri iyi mi şu an. bu oyun anlayışı bitti baba anla yani.

  dünya tarihinin en hoş sohbet, en samimi yorumcusu. kendisini dinlerken bir anda önünüzde köy kahvesi itemleri beliriyor. buyrun o havayı yaşatayım size.

  http://gss.gs/utN.jpg
  http://gss.gs/X8A.jpg
  http://gss.gs/EgG.jpg
  http://gss.gs/rqk.jpg
  http://gss.gs/x5q.jpg