resim
Şenol Güneş
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:71
Uyruk:Türkiye
 • 1752
  saygısız, terbiyesiz ve küstah bir insan.

  ne demek antalyaspor haksızlığa uğradığını düşünüyorsa demekki iyi oynuyor haftaya 3 puanı alsın? herkes beşiktaş'a yapılan kıyaklara razı gelip alacağı puanlar için 34 haftalık ligin 32 haftasında mı mücadele etmeli?

  peki ya galatasaray ya başakşehir? şimdi onlar da haksızlığa uğramadılar mı? peki oğuzhan'ın çıkmayan kırmızısı. alacağı en az 2 maç ceza? beşiktaşın önümüzdeki 2-3 haftalık rakipleri? onların uğradığı haksızlık ne olacak?

  hakem hatası falan filan... 13 ağustos 2017 beşiktaş antalyaspor maçı ardından yaptığı açıklamalar terbiyesizce, küstahça ve meslektaşlarına, antalyaspor futbolcularıyla şehrin halkına saygısızcadır.

  ama unutmasın, imitasyonu olacak kaliteye yaklaşamadığı fatih terim'i bile egosu ne hallere düşürdü. o ego kendisine 5 beden büyük.
 • 1755
  --- spoiler---

  olur da izlemeyen vardır. efsane bir filmdir şeytanın avukatı. avukat rolündeki keanu reeves filmin sonunda girdiği şeytani topluluktan kurtulmuş rahata ermiştir. filmin sonunda şeytan rolündeki al pacino gazeteci kimliğine bürünerek keanu reeves'e star olduğunu, hikayesinin anlatılması gerektiğini söyler. keanu reeves duraklar ve görüşme teklifini kabul eder. al pacino'nun ağzından bilindik kelimeler dökülür. kibir en sevdiğim günahtır.

  https://www.youtube.com/watch?v=FOT736JlNCA

  --- spoiler---

  beşiktaş'ın iyi bir kadrosu, iyi bir hocası ve başkanı var. son 2 sezon şampiyon oldular ve kadrolarını da marcelo hariç daha da güçlendirdiler. fakat davranış ve beyanat olarak hiç iyi gitmiyorlar. başkanın açıklamaları, teknik direktörün açıklamaları bir yukarıdan bakma içeriyor. bu yukarıdan bakmanın bir düşüşü de olacaktır. işte o zaman şenol güneş ve fikret orman'ı kendi taraftarları kulüpten gönderecektir.
 • 1764
  bu sezonki beşiktaş maçlarını izlerken karşımda can çekişen, ayakta kalmak için son gücünü harcayan bir takım görüyorum. bu duruma temel olarak üç şey neden oldu: 1) yaşlanan kadroları, 2) yaşlanan kadroya rağmen transferlerde yine yaşlı oyuncuları tercih etmeleri, 3) yaz kampını bir çin bir ispanya seyahatleriyle çok kötü geçirmeleri.

  şenol güneş de bunların hiçbirine engel olamadı. kendisine ait bir oyuncu portföyü olmadığından menajerlerin önerdiği pepe, negredo, lens, medel gibi isimleri kabul etti ki lens dışında uzun vadede fayda sağlayabilecek bir oyuncu görmüyorum bu isimler arasında. yapmaları gereken genç ve kaliteli bir stoper ile 27-30 yaş arası bir stoper almaktı. bununla beraber kanatlarını hazır şampiyon olmuşken yenilemeleri gerekiyordu. forvete yaşlı bir futbolcu da transfer edilebilirdi, o bölge yaşı kaldırırdı ancak diğer bölgeler de görmezden gelindi. güneş'in orta sahadaki problemi görmeyişiyse sezonu onlar adına bitiren hata oldu. atiba'nın yerine tıpkı bizim fernando'muz gibi bir oyuncu bulmuş olsalar hala eski dinamizmine sahip bir beşiktaş görecektik. neyse ki şenol güneş öyle bir vizyona sahip değil de orta sahalarının günden güne çürümelerini hep beraber seyrediyoruz.

  eskiden de tek taktikleri doldur boşalttı, eğer kilidi açamazlarsa lehlerine bir penaltı verirler ve maçı koparırlardı. şimdi kondisyonları o kadar bitik ki rakip ceza sahasına giremediklerinden penaltı da kazanamıyorlar. hoş yine kazanıyorlar ama bazı sıkışan maçlarda kazanamayacaklar bu sezon. orta sahaları devasa boşluklardan oluşuyor, az biraz top tekniği iyi olan ve ayağa pasla çıkan takımlar bu beşiktaş orta sahasını eleğe çevirecekler. tosic, beck de bu sezon alarm veren isimler. beşiktaş takımını nereden tutarsan tut elinde kalıyor. iyi oldukları tek konu coşku. coşkularını kaybetmeleriyse iki üç puan kaybına bakar.

  eskiden takımları kötü de gitse, kendilerini geçemeyeceklerini bildikleri galatasaray- fenerbahçe- başakşehir vardı. bu sezonsa hem şenol güneş'in hem beşiktaş takımının önünde galatasaray gibi korkutucu bir dev duruyor. biliyorlar ki tökezlerlerse şampiyonluğu kaybedecekler. şampiyonluğu kaybettiklerinde de kendilerini ''hiç bitmeyecek'' diye avuttukları rüya sona erecek. görüp görebilecekleri en uç seviye olan devir yerini çöküşe bırakacak. bunu hem şenol güneş biliyor hem beşiktaşlılar.

  şu sıralar psikolojilerinin bozuk olması bu yüzden normal karşılanmalıdır.

  ha şenol güneş ve takımı şunu bilsin. yaptıkları onca ahlaksızlığı, ağlamaları, hakem kollamalarını, kazandıkları haksız penaltıları, quaresma'nın dirseklerini, taraftarlarının çirkefliklerini unutmadık. biz diz çöktüğümüz için siz büyük gözüküyordunuz. ayağa kalktık ve hesap sorma vaktimiz geldi.

  kuzey unutmaz!
 • 1767
  senelerdir yaz sezonunda su molası verilen bir lig ve ülke burası, bir maçta birkaç defa, ama nedense su molasına laf edeceği zaman takımının puan kaybettiği maça denk geldi... ee bu senelerdir var, adamlar sıcakta koşturuyor lan senin gibi kenardan poz kesmiyor. makine değil o adamlar. kaza bela sen azıcık bastırıyodun ve su molası verildi. eee ne su molası oldu olacak çay molası verilsin? vallahi ağlaklığınız artık can sıktı. yakında taç falan oluyor, oldu olacak elle oynayalım falan der. peeey be, fenerbahçe'li ahlaksızlığı bile bir yere kadardı. ağlamak ve mağdurlukta yeni bir çağ açtın.
 • 1769
  galatasaray'ın o müthiş 2000 jenerasyonuna 2-3 tane başka takımlardan oyuncu ekleyemek sayesinde dünya 3. olmuş teknik direktör.

  vallahi bu şekilde. zaten başka bir şekilde olmasına ihtimal veren varsa futbol tartışılmaz onunla. tiner tartışabilirsiniz, futbol saçma olur. aynı şekilde şikeli 2011 sezonunda da sadece aykut kocaman ve aziz yıldırım looser'lığı bir araya geldiği için aslında şampiyon olabilmiştir.

  son iki sezon da malumunuz zaten. beşiktaş'ın bütçesinde ödemeler kaleminde "futbolculara ödemeler" yerine "mhk ödemeleri" yazsa şaşıracak olanınız çıkar mı? 2 sezondur bunlara verilen hakem desteği atıyorum antalya'ya verilse onlar da şampiyon olurdu. olurdu abi ne var yani bunda.

  geçen hafta olmayan penaltı, bu hafta talisca denilen finonun kırmızısı, haftaya ne var rakibin en etkili oyuncusunu av tüfeğiyle (çok afedersiniz ama) g*tünden vurup 2.80 uzatıp maçı almak mı?

  hayır bir de bu kadar tantanaya rağmen halen ağlıyor "so moloso" falan diye. he ölsün zaten futbolcular susuzluktan. insan vücudu susuz bu sıcaklarda spor yapamaz, bunu bile bilmeyecek ve "çoy moloso do vorolson" diyecek kadar da sığ bir insan işte. teknik direktör falan değil.

  milli takımda da değildi, trabzon'da da değildi, bursa'da da değildi, tiner jk'de de değil. hikmet karaman kadar bile teknik direktör değil. bomboş bir insan sadece.

  vatan sevgisini de gördük son olayda. nasıl biliyor musunuz? klavye başından şunları öldürelim bunları asalım şunları keselim diyip de askerlik yaşı geldiğinde "bedeliiiiiii" diye ağlayanlar varya, onlar kadar falan da vatan sevgisi vardır.
 • 1770
  artık mide bulandıran teknik direktör.

  kendi lehine olanları görmedim der, alehinde olanları ise o kartal bakışlarıyla görür. bir milyon yıldır uygulanan su molalarına nedense, puan kaybettiği maçlarda canı sıkılır. ölsün mü çocuklar cani adam. senin 2 puanından çok mu önemli bir futbolcunun bir sporcunun, bir insanın sıvı kaybından ölüme kadar gidebilmesi. gözü dönmüş hamsi beyinli.

  çarşılılar güya hümanistler ya, atkı atarlar, kediye köpeğe sahip çıkarlar ya (ayakta alkışlıyorum, hiçbir sözüm yok, keşke bizimkiler de yapsa) bu adama da desinler "bir gencin rahatsızlanması senin 2 puanından önemlidir" diye pankart açsınlar.
 • 1774
  yanılmıyorsam ilk kıvılcım kendisinin sözleşmesinin yenilenmesi döneminde meydana çıktı. önce uzun bir süre yenilenip yenilenmeyeceği muallakta kaldı, ardından da maaşına yapılacak zam üzerinden çeşitli anlaşmazlıklar olduğu konuşuldu. nitekim yine yanlışım yoksa sözleşmesinin uzatılacağını bir tv kanalında canlı yayında tüm kamuoyu ile birlikte öğrendi.

  ardından bu sezon başı yapılan transferlerin çoğunun yönetim tarafından kendisine sorulmadan yapıldığı söylentisi çıktı. kendisi de bir basın toplantısında "transferleri ben değil yönetim yapıyor, onlara sorun." diyerek aslında bir nevi doğruladı bu iddiaları. negredo ve lens'i istemediği, volkan şen ve selçuk inan'ın ise istediği halde alınmadığı söylendi.

  ve tabi ki milli takım mevzusu. bana göre tıpkı fatih terim'in yaptığı gibi önce 4-5 maçlık anlaşıp ardından tamamen milli takımın başına geçmeyi ve fikret orman ile arasındaki sorunları bahane edip beşiktaş ile yolları ayırmayı planlamıştı aklında. ancak fikret orman'dan milli takıma izin çıkmadı.

  ben bunları neden yazdım ? çünkü şenol güneş de bu sezonun geçen 2 sezon gibi olmayacağı hissiyatına kapıldı ve beşiktaş ile iyi ayrılmak için milli takımı bir kaçış yolu gördü. ancak o yol da kendisine kapanınca yaşadığı stres ve endişeden dolayı ağlamaya erken başladı. umarım bu sezon tepetaklak altüst olursun çakma filozof bey...
 • 1775
  her ne kadar ısrarla, ''başkan fikret orman'la aramda bir problem yok'' dese de, takındığı tavır ile bu durumun aksinin olduğunu açıkça belli eden teknik direktör.

  geçen sezon neyse de, ben bu sezon istediği transferlerin yapıldığına inanmıyorum. buna pepe bile dahil. evet pepe.

  kanıtım ya da bilgim yok, sadece yaşananlar/söylenenler üzerinden yorumlama yapıyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın