• 1
  gönül verdiğimiz takıma hiçbir katkısı bulunmadığı gibi üstüne üstlük bir de art niyetli şekilde maddi ve manevi açıdan zarar veren bu şahsın kadro dışı bırakılması için kendi çapımda başlattığım kampanyadır. artık twitter'da organize mi olunur, florya mı basılır, evine mi gidilir orasını bilemiyorum! samimi diyorum sezon öncesi son 5 dk falan vakit geçsin diye oyuna alınması kabulümdü ama geldiğimiz noktada bu herifin yedek kulübesinde bile durması başlı başına bir zarar. hem takım oyununu, hem de takım kimyasını ayrı ayrı bozan tam bir kımıl zararlısına dönüşmüş durumda... 2017-2018 sezonunda süre almış olduğu tüm maçları düzgünce izleyen herkes hemfikirdir kanaatindeyim. hazırlık maçları dahil...

  bunun şu an oynadığı leş futbolu kadro dışı bıraktığımız nigel de jong, hatta hakan balta ve umut gündoğan bile pekala oynar! alsın 3 milyon euro'sunu nerede durursa dursun ama takımda durmasın! tabi bundan taktiksel anlamda ciddi ciddi hala medet uman teknik direktörde de sıkıntı büyük...
 • 2
  +1'imle katıldığım kampanya. sezon başında ıslıklanması doğru tercihti. ali sami yen'de alkışlanınca büyük yanlış olduğunu söyleyip eleştirmiştim. geldiğimiz nokta artık tükenmenin de ötesine geçmiş bir oyuncu, en kritik anlarda geriye koşamadığı için sakat numarasına yatan bir kaptan, yerine forma şansı bulması gereken gençlerin hakkını yiyen bir habis... selçuk takımdaysa yedek kulübesinden de olsa oyuna girmek için kulisini yapar... la bu herif emre çolak'ı yedi amk. mükemmel bir futbolcu değil ama kendisinden kat kat iyi adam. mesela elimizde olsa çok çok iyi hamle oyuncusu olurdu. geçen sezon ise kadro kalitemize baktığımızda ilk 11'in değişmez oyuncusu olacak seviyedeydi.

  velhasıl umarım hafta boyunca kampanya yürütülür ve bundan sonraki maçlarda özellikle ali sami yen'de taraftar da selçuk'u ıslıklayarak, yuhalayarak bu kampanyaya katılır. üstelik bunu oyunda değilken bile yapar.

  ben de bir galatasaray taraftarı olarak frikikten gol atıp maçı kurtaracak dahi olsa paranın peşindeki kaptanı sahada görmeyi istemiyorum.

  önceki haftalarda kaptanlık pazu bandını muslera'dan almayışı, 10 eylül 2017 antalya maçı'nda ise taraftarın da olmamasından cesaret bulup o pazu bandını gerçek kaptandan alışı bir şeylerin göstergesi. adam deniyor. tepemize çıkmak için deniyor. penaltıyı kendisi kullanmayacakken bile topu alıp kullanacak oyuncuya veriyor ki hakimiyet alanını çizsin.

  kesinlikle selçuk inan kadro dışı bırakılsın.
 • 5
  formsuzluğu ya da takımı geriye götürmesini falan geçtim de istanbul'daki maçta muslera'dan kaptanlık pazubandını almayıp antalya'da alması karakterinin özetidir.

  kusura bakma selçuk ama ptt 1.ligde oynayamayacak halinle, bu takımın rotasyon oyuncusu olmaktan ileri gidemeyeceksin. bu sebeple hala ben buradayım tavrından vazgeç. zaten erkek gibi takımdan ayrılmak yerine köşene pısıp milyon euroları götürme derdindesin. en azından saçma sapan işlere girme de daha da nefret ettirme kendinden.

  kadro dışı kalma muhabbetine ise şu anda gerek yok. iyi kötü bir hava yakaladı takım. tüm medyayı tekrar üzerimize çekmenin, malzeme vermenin anlamı yok. burada tudor'un kendisini oyuna almaması en önemli ders olacaktır, yapabilirse...
 • 7
  desteklemediğim kampanyadır.

  bir futbolcunun kadro dışı bırakılması için bence geçerli tek sebep disiplinsizliktir.

  selçuk'la ilgili çok çok ağır ithamlarda bulunuyor herkes. bu kadar ağır ithamlarda bulunmanın da cidden çok ayıp olduğunu düşünüyorum. elinizde somut bir veri yoksa, kulup içinden, antrenman sahasından saglam bilgiler almıyorsanız, kafanıza göre 'maç satıyor, huzur bozuyor, ahlaksız, takımı karıştırıyor' gibi iddialarda bulunmanız da izansızlık benim gözümde. huzur bozuyor dediğiniz adamı benim gördügüm kadarıyla yabancı oyuncular bile baya seviyor.

  'kadro dışı bırakılmasını istiyorum, bunun sebebi kötü oynaması değil' diye başlayan argümanların sonuna da '2 metre yanına pas atamıyor' diye eklemeniz de komik kaçıyor.

  'sakat numarası yapıyor saha içinde' diye lap diye söyleyiveriyorsunuz, nasıl bu kadar emin oluyorsunuz onu da anlamıyorum. belki haklısınızdır da ama bu kadar emin olmak da ne bileyim, biraz şey yani.

  selçuk çok kötü oynuyor, hemfikirim. dibi görmüş durumda. düzeleceğini de zannetmiyorum. keşke gitseydi takımdan. amma velakin bir insana elde yeterli veri olmadan bu kadar ağır ithamlarda bulunmak da bence ayıp artık.
 • 8
  kadro dışı bırakılmasını istediğim için katıldığım kampanya. disiplinsizliğini ve sair ahlaki sebepleri geçtim de... bu adam yetersiz. yani kadroya girmeyi haketmiyor. kalite olarak kadromuzun altında. dolayısıyla oynamayı da haketmiyor. bu durumda doğal sonuç olarak da kadroya girememesi suretiyle kadro dışı kalması gerekiyor. bence aynı futbol döneminden geldiği hakan balta ile bol ücretli veteran idmanlarını yapmaya acilen başlamalı.
 • 11
  katıldığım kampanya. bunun yapabileceğim her şeyi yapmaya da hazırım. bu arada sadece kendisi değil onun kıçını yalayan, galatasaraylı falan olmayan sadece selçuk'un aşığı olan, sevgi kelebeği pıtırcıkların da selçuk'la bir araya getirilip kıçlarına tekme basılmasını da destekliyorum. gitsinler levent tüzemen ve birkaç taraftarla birlikte istanbul'dan uzak bir yerde birbirlerinin olsunlar herkes rahat etsin. işin artık boku çıktı. kendime de pek hakim olamıyorum.
 • 13
  nigel de jong teknik direktörü alenen tehdit ettiği için kadro dışı bırakıldı diye tahmin ediyorum. http://www.milliyet.com.tr/...2430831-skorerhaber/

  haberler doğru mu bilmem ama doğruysa, beğenmeseniz de galatasaray teknik direktörünün altını oymaya çalışmak kadro dışı sebebidir.
  hakan balta'nın kadro dışı kalmasının nedenini bilmiyorum. kimsenin de öğrenmeye istekli olmadığını düşünüyorum. olsa biri sorardı heralde.

  selçuk'a gelince... artık aldığı paranın yüzü hürmetine midir, verdiği "emeklerin" karşılığı mıdır, basında güçlü olduğundan mıdır, yoksa orta saha rotasyonunun darlığı mıdır bilinmez bir sebeple kulüp içinde böyle bir tasarruf olduğunu düşünmüyorum. tudor dahil hiçbir karar vericinin selçuk ile bir problemi yok sanırım.
  ancak bazen bittiyse bitmiştir. taraftar bu saatten sonra selçuk'u kolay kolay kucaklamaz. kendisi de yıprandı ve bitti. yedek kalsın dedik, bizi kesmedi. bence doğrusu göndermekti. transfer sezonu bitene kadar karşılıklı fesih yoluna gidilebilirdi.

  bu saatten sonra kadro dışı bırakmak çok mantıklı mı bilmiyorum. bir amacı olmadan bu sadece karışıklığa yol açar diye düşünüyorum. hakan balta gibi lig başlamadan yapılsaydı anlaşılırdı ancak ligin 4. haftasında hiçbir olay olmadan bunu yapmak mantıklı gelmiyor.

  bir süre maç kadrosuna almadan yavaş yavaş ignore ederek devre arasında da karşılıklı fesih benim ilk tercihim olurdu.
 • 14
  bu işin sezon başlamadan önce sneijder'e yapıldığı gibi yapılması gerektiğini ta o zamanlardan söyledik yapılmadı.

  şu anda takım içinde buna gerek olacak net bir disiplin sorunu olmadığından, 4.hafta geçilmişken "selçuk inan kadro dışı bırakıldı" haberleri ile gündem olmamak lazım. bu şekilde yapılacaksa bu iş yaz döneminde yapılacaktı, sneijder gibi gitmezse hakan balta ve nigel de jong gibisi yapılırdı.

  sezon başlamış ve selçuk da yaz boyu takımla çalışıp maçlarda da oynamaya(adı oynamak yoksa sahada varlığı zarar) başlamışken bu iş bir günde olmaz. medyanın malzemesi olur, sürekli tartışılır ve havamız kaçırılır. adamın oynamamasına ve taraftarın tepkilerine arda bey bile taa ispanya'lardan sitem ediyorken kadro dışı kalması kim bilir ne kadar malzeme olur. bu olay bizi bir şekilde yıpratır. bu sebeple şu an buna karşıyım.

  selçuk'tan nefret ediyorum ama galatasaray'ın faydasını ve zarar görmemesini daha da önemsiyorum.

  yapılması gereken belidir. artık maç kadroları 21 kişi. nasıl ilk 4 lig maçında kenardan izlediyse bundan sonraki maçlarda da ilk onbir çıkmayacak, 2-3 farklı maçlarda başka orta saha oynayacak oyuncu kalmamışsa belki alınabilir ama onun dışında kulübeden hiç sahaya girmeyecek. keşke ilk 21 dışında kalsa ama orta saha rotasyonumuzdaki sınırlı oyuncu sebebiyle bu durum olmayacağından ilk 21'de sürekli göreceğiz, bizim yapmamız gereken ise kendisinin oyuna alınmasına mani olmak.

  feghouli de takıma katılınca 2 kanat oyuncusu ile oynayacağımızı umuyorum. o zaman bu takımda 3 tane orta saha olacak ilk onbirde ve sakatlık, ceza halleri hariç bu 3 isim fernando, ndiaye ve belhanda olur. tolga ilk önemli alternatif olacaktır. eğer serdar aziz tandemi devam ederse denayer de o rotasyona sokulmalı ve selçuk'a forma yüzü gösterilmemeli.

  böyle bir durumda dayanamayıp sıkıntı çıkaracağını düşünüyorum, o zaman da gereksiz işlere girer, işi abartırsa kadro dışı da bırakılır. yoksa seneye yaz döneminde zaten gitmesi için her şeyi yaparız.

  kadro dışı bırakmayacaksın ama oynatmayacaksın da. meselenin özeti budur.

  ayrıca muslera'dan o pazubandı nasıl aldın hiç mi utanmadın?! oyuna sonradan girenin pazubant aldığı nerede görülmüş? kötü oynuyorsun bari raconu bil!
 • 17
  selçuk ile ilgili fikirlerim zaten belli ama bence şu an için gereksiz olan kampanyadır. sebebine gelince; takım şu an gayet iyi gitmektedir. medyanın haber yapabileceği yegane mevzu selçuk'tur. ki zaten dün geceden beri bol bol konuşulmakta... şimdi biz taraftar olarak buna destek verirsek, olay daha da büyür ve takıma zarar verir. bence biz taraftar olarak bu mevzuyu hiç kaşımayalım ve sessiz kalalım. zaten bence selçuk devre arası veya en geç sezon sonu takımdan ayrılacaktır. benim fikrim budur.
 • 20
  kulübün içinden sosyal medyanın takip edildiğinin ve taraftarın memnun edilmeye çalışıldığının belirtilmesi üzerine aşırı şımardığımızı gösteren kampanya. selçuk'u ben de sevmiyorum ancak bu takımın patronu tudor beyler. yavaş olalım saçımız başımız dağılmasın. ileride ilk 11 için imza kampanyası, şu kiralık gönderilsin kampanyası falan boku çıkar bu işin.