• 14601
  kur sabitlemesi yüzünden güncel kur ile kiyasladığımzda maç başı 31'000 euro'ya (191'250 tl) ve yıllık maaşı 3.7 milyon euro'ya (22.56 milyon tl) tekabül eden bir miktar ödenmekte.

  yılda 30 maç oynadiğını varsayar isek bu sezon alacağı toplam miktar güncel kur ile 4.6-4.7 milyon euro'ya tekabul ediyor. yani takımın açık ara en pahali futbolcusu. çok komik, değil mi?
 • 14613
  https://gss.gs/ot8.png

  sporla ilgilenen arkadaslar daha iyi bilir ama kişisel gorusum 15 senedir faal futbol oynayan bir insanin bu kadar celimsiz vucudu olamaz arkadaşim. sen son 15 senedir her gunu antreman ile geciriyorsun. bu nasil bacaktir? dokunsan kirilcak bir yapisi var.

  kendisine bol saglikli gunler diliyorum lakin hic etliye sutluye karismadan oynadigi icin bu celimsiz vucuduna ragmen hic sakatlandigini gormedim. tamamen ikili mucadeleye girmekten kacindigi icin sanirim.
 • 14616
  "ilk yarı tam istediğimiz gibi geçmedi. birçok oyuncumuz sakatlandı veya ceza aldı. bunun dışında şampiyonlar ligi de vardı bunu da farkındaydık aslında. her şeye rağmen çok kötü bitmedi ama beklentimizin olduğu yerde de bitiremedik doğruyu söylemek gerekirse. bunun da farkındayız ikinci yarı bunu telafi edeceğimizi düşünüyorum.

  ben galatasaray için sadece maddi değil her türlü fedakarlığa her zaman razı oldum. ben buraya 8 sene önce geldiğimde de bu gönül bağını pazarlık konusu etmedim. mayıs ayında imza attım ve galatasaray'ı tercih eden bendim. birçok takımdan teklif olmasına rağmen ve çok daha fazla paralar görmeme rağmen hiç para bile konuşmadan galatasaray'a imza atmıştım. bunu hepiniz biliyorsunuz. birçok kez bunu belirttim. bundan sonrada benim galatasaray'a bağlığım ve duruşum herhangi bir pazarlığa dahil olmayacak. bunu gerek yöneticilerimiz, başkanımız ve hocamız herkes bilir. bu yüzden ileriki dönemde sözleşmeyle ilgili yöneticilerimizin ve camiamızın bana bakışı ne olacak bilmiyorum ama her ne olursa olsun her türlü fedakarlığa, galatasaray'ın içinde olmaya, kaptanlık yapmaya ve sorumluluk almaya hazırım.

  şu an bizimle bu konu görüşülmedi açıkçası hiçbir türk oyuncuyla bu konu görüşülmedi tabii biz bekliyoruz ama onların bilmiş olduğu bir şey var özellikle biz türk oyuncular olarak onların almış olduğu her türlü karara saygı duyacağız. çünkü bu karakter de var takımda ama bunun dışında net şeyler konuşulmadı.

  aslında tek düşündüğüm şey penaltıları gole çevirebilmek. çünkü sahada olduğumda genelde ben kullanıyorum ama olmadığımda da takım arkadaşlarımla bunun muhabbetini yapıyoruz. penaltı dışarıdan ne kadar kolay gözükse de aslında sorumluluk isteyen zor bir an. tabii kolay değil. iyi bir penaltı kullanabilmek için yeteneğin yanında çok da çalışmak gerekiyor.

  birçok hayalimi erteledim avrupa gibi mesela. belki de iptal ettim diyebilirim galatasaray için ama bundan hiç pişman değilim. her zaman onur duydum, gurur duydum çünkü ben galatasaraylıyım herkesin bildiği gibi.

  mutlaka teklifler olacaktır çünkü birkaç sene daha futbol oynamak istiyorum tabii gönlüm her zaman galatasaray'dan yana. daha öncede söyledim galatasaray benden ne isterse o olacak. hiçbir pazarlık konusu dahi olmayacak. bu bir transfer görüşmesi olmayacak bunu herkes biliyor ama ne olursa olsun bir gün galatasaray'dan ayrılacağız belki de futbolu burada bırakacağım. takım arkadaşlarımla beraber birçok kupa kazandık. yanlış hatırlamıyorsam 11 tane kupa kazandık ama bunların hiçbiri benim için önemli değil. bir gün galatasaray'dan gittiğimde selçuk diye bir futbolcumuz vardı efendiydi, saygılıydı ve iyi biriydi demeleri benim için en önemlisi. yoksa performans iyidir kötüdür bunlar hep değişkendir. birileri beğenir birileri beğenmez buna hep saygı duydum ama en önemlisi az önce bahsettiğim şey.

  aslında geçen sene de çok sert geçti. ligde gerçekten çok iyi takımlar var. önemli oyuncularımızın gitmesi takım içinde bazı sıkıntılara yol açmış olabilir ama biz bunun üstesinden gelebilecek büyük takımız. son dönemeçlere alışkın bir takımız. dediğim gibi bütün zorluklara rağmen bir çok avantajımız var. fikstür avantajımız var. gerekli tecrübeye de sahibiz. son zamanları iyi oynamayı da biliyoruz. şampiyonluğun ve önemli maçların getirisini de farkındayız. dolayısıyla yine en büyük şampiyonluk adayı biziz diyebilirim.

  tabii ki bütün takımlar yarışın içinde. üstekiler biz olalım, beşiktaş, başakşehir ve trabzon çok iyi takımlar, kaliteli takımlar, önemli transferler yapıyorlar. dediğim gibi bu bir performans işi daha sakin kalan ve daha tecrübeli olan takım bu sene ipi göğüsleyecektir.

  yeni bir selçuk inan var mı bilmiyorum ama inşallah benden daha iyi olurlar ki öyle potansiyelleri de var. fatih hocayla çalışıyor oldukları için gerçekten çok şanslılar. bu yaşta bu sorumluluğu belki de kimse veremez onlara. ozan çok iyi bir örnek buna. çok çalışkan ve çok iyi çocuklar. bazı gençler için yetenekli derler veya çok çalışıyor derler ama bizim takımdaki gençler şu anda çok çalışıyorlar. inanmış durumdalar ve çok istiyorlar. bu çok önemli. zaten her şeyin başı inanmak ve istemek. bunun farkındalar çokta yetenekliler. onları böyle gördüğümde gurur duyuyor ve mutlu oluyorum. çünkü arkadan gerçekten yetenekli ve iyi oyuncular geliyor.

  bir maç söylemek çok doğru olmaz ama hayal kırıklığı yaşadığımız maçlar var. fenerbahçe maçını söyleyebiliriz. 2-0 öndeyken ve çok rahat da gidiyorken berabere bitmesi onun sonucunda bizim için belki bir hayal kırıklığı olabilir. en çok sevindiğimiz maç gerçi sezonun başlarında çok sevinilen maçlar olmuyor ama sonlara doğru sevindiğiniz ve kendinizi kaybettiğiniz maçlar oluyor. her maçı kazandıktan sonra insan mutlu oluyor ama ekstra özel seçeceğim bir tane maç yok ilk yarıda.

  fatih hocanın saha kenarında ve bizim yanımızda olmaması dürüst olmak gerekirse tabii etkiler. çünkü onun enerjisi, onun tecrübesi bize her zaman ekstra bir güç sağlıyor. bana göre haksız olan cezaların bizi etkilediğini söyleyebilirim.

  var sistemi ilk kez uygulanmaya başladığında biz bilmediğimiz için şikayet ettik. istemediğimiz anlar da oldu. futbolun doğasına aykırı mı? oyun çok durur mu? diye ama bu son dönemde birçok takımın var sisteminden memnun olduğunu görebiliyoruz. en azından adalet anlamında önemli bir misyon yüklenmiş durumda ama dediğim gibi oyun çok durmazsa ben de var sisteminde çok memnunum. biraz daha onu çabuklaştırırsak çok daha iyi olacak.

  aklımda şu an birkaç sene daha futbol oynamak var ama bir süre veremiyorum çünkü bu hem fiziksel hem de psikolojik bir olay şu an kendimi oynamaya hazır hissediyorum ama ne zaman bırakmayı düşünürüm bilmiyorum. öyle de bir düşüncem yok şu an.

  şu an düşündüğüm tek şey futbolcu olarak galatasaray'ın başarısı ve 22'nci şampiyonluğu kazanmak ama bir gün futbolu bırakırsam da galatasaray'da hocalık veya farklı departmanlarda görev almak isterim ama bunun öncesinde gerekli donanımları yerine getirmek isterim. bunları tamamladıktan sonra da galatasaray'da hizmet etmek isterim her zaman.

  kendi açımdan baktığımda ilk 4 sene benim için önemliydi. 4 senede 3 şampiyonluk yaşadım. 4'üncü yıldızı taktık. önemli oyuncularla oynadık. tabii benim görevlerim de biraz daha farklıydı. 4 sene gibi uzun bir süre istikrarlı bir şekilde sahada olmak bazen zor gelebiliyor çünkü diğer oyunculara nazaran sorumluluk sahibi olduğunuz için veya kaptan olduğunuz için bir nebze daha fazla eleştirilebiliyorsunuz. beklentiler daha da çok artabiliyor. özellikle kendi mevkimin dışında çok fazla gol sayısına ulaştığım için insanların kafasında hep böyle bir beklenti oluştu. aslında bu da hoşuma gitmiyor değil. gerçekten insanlar benim iyi olduğumu düşünüyor ve beklentileri hep o yönde oluyor.

  dediğim gibi 4 sene sonra bu şekilde düşüş yaşamak normal. dünyada birçok oyuncu bu şekilde düşüş yaşayabilir performans olarak. çünkü hocalar değişiyor, takımlar değişiyor ve yönetimle değişiyor. bunlara ayak uydurmak, bunların sistemine ayak uydurmak ve beraberinde oynamak kolay işler değil. hele ki dediğim gibi bizim ülkede sadece futbola odaklı yaşayamadığımız için birçok şeyle de aynı zamanda mücadele etmeye çalışıyoruz. bunlar bence doğal şeyler diye düşünüyorum.

  hiçbir kırgınlığım yok çünkü futbolda eleştiri her zaman olacak. az önce söylediğim gibi de insanların beklentileri fazla. türkiye'de insanlar gerçekten futbolu biliyor. hep iyi şeyler olsun istiyorlar. onların beklentilerini karşılayamadığınız zaman ilk başta sevdiklerine kırılıyorlar ve zarar vermek istiyorlar ama hiçbir kırgınlığım yok. bu dediğim gibi performans işi. biz profesyonel olarak bildiğimiz işi yapmaya devam edeceğiz. taraftarlarımızı memnun etmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız.

  benim sözleşmem 5 sene önce yapılmış bir sözleşmeydi. o zaman da ben yine hiç para konuşmadım. onlar önüme bu şartları sundular ve kaptan olarak burada kalmamı istediler. bana ihtiyaçlarını olduğunu söylediler. ben de hiç düşünmeden ve bakmadan imzayı attım. para pul işleri daha önce bir röportajımda belirtmiştim bazen para kenarda kalır demiştim. tabii ki oyuncular olarak yüksek paralar kazanıyoruz. özellikle ülkede şartlar göz önünde bulundurulduğunda tabii ki önemli paralar kazanıyoruz. bunu tüm arkadaşlarıma da söylüyorum. biz bunu kazanmak için hiçbir zaman bir savaş vermedik veya kötü bir niyet göstermedik. bunu herkesin bilmesini istiyorum. bundan sonra da ben hiç para konuşmayacağım. özellikle ben galatasaray'da bunu öğrendim ve bunu gördüm. gerçekten değeriniz, duruşunuz ve yaptıklarınızla neyse bunun karşılığını bir şekilde alıyorsunuz. o yüzden ben bu para pul işlerini çok fazla konuşmuyorum. tabii ki galatasaray'da kimsenin parası kalmaz. bir şekilde ödeniyor, biz yardımcı oluyoruz. yeri geldiği zaman ödemelerimizi alamadığımız 1 sene bile olabiliyor ama bu hiç önemli değil. biz her zaman galatasaray'a yardımcı olmaya devam edeceğiz. bunu herkes böyle bilsin. dışarıda futbol dışında ne yazılıyor ne çiziliyor çok ilgilenmiyorum açıkçası. başka ilgi alanlarım var. hep o tarafa konsantreyim şu anda."

  https://www.dha.com.tr/...-attim/haber-1620357
 • 14617
  yıllık 1-1.5 milyon tl'yi geçmeyecek maaşa takımda kalmasında bir beis görmediğim futbolcu. kulüp hafızası yaratmak önemlidir. galatasaray'ı winner bir takım yapan da bu özelliği yeni futbolcularına aktarabilmesidir. selçuk bu saatten sonra galatasaray için önemli bir futbolcu olmayacaktır, zaten şu anda da değil. giderse galatasaray bir şey kaybetmez fakat çok cüzi bir miktara takımda kalırsa da neden kaldı demem.
 • 14620
  sözlükte sanırım en fazla girdi girdiğim oyuncu. sebebi de kendisini çok sevmem. düşüşe geçtikten sonra hep döner diyerek umdum ama olmadı. muslera gecenlerde yaptığı röportajda en yakın arkadaşının selçuk olduğunu hatta ilk geldiği zaman buraya alismasinda çok yardımcı olduğundan bahsetmişti. tarz olarak isyankar bir adam değil ama sanırım yeni gelenler için mentor şeklinde çok faydalı birine benziyor. bugüne kadar takımdan ayrılan yerli ya da yabancı futbolcuların hiçbirinden selcukla ilgili kötü sözler duymadık. sene sonunda futbolu bırakmasını ve kendisini antrenör olarak degil daha çok yöneticilik konusunda geliştirmesini isterim. ya da herkes teknik direktör olmak zorunda değil, alt yapılarda orta saha oyuncularının gelisiminde yardımcı olabilir.

  edit: bugüne kadar tarık camdal dışında formamizi giyen hiç bir futbolcuya büyük bir öfke duymadım. sevdiklerim de vardı sevmediklerim de. yazdığım hiç bir yazıda da kimseyi yaftalamadim. evet selçuk hayraniyim. bunu elestirecek olanlara da saygım var fakat herkes yazdığına dikkat etsin, kimse kimsenin futbolcu üstünden galatasarayliligini sorgulamaya kalkmasın.
 • 14622
  rezil bir forma sahiptir. form dediğim de yaklaşık 5 senelik bir süreç yanlış anlaşılmasın. 5 sezon formsuzluk mu olur, yüzyıllık yalnızlık mı bu ya? selçuk'un formsuzluk süresinden daha kısa sürede hortkuluk yok eden, tek yüzüğü shire'dan mordor'a götüren, kont olaf'ın pençesinden kurtulan insanlar var be.

  selçuksporlular ve hayranları ilginç şekilde mağaralardan çıkmış, mevzilere yürümeye başlamış.

  bu sezon enteresan geçiyor. önce ozan kabak penaltı yaptırıyorcuları bertaraf ettik. şu an 7.5 milyon az mı çok mu tartışıyoruz. şu an da selçuksporlular ve hayranları uykudan uyanmış.

  tipitip sakızı karşılığında bile takımda kalmaması gereken futbolcu. parayı falan geçtim. buna tipitip sakızı bile çok. türkiyemspor berlin'de kaptanlık yapamayacak tipler galatasaray'da kaptanlık yapıyor. bu ayıp da bize yeter.

  neymiş takım içinde bağları iyiymiş. ya sen al bir forvet, takım 2-3 maç kazansın o bağlar yine iyi olur. sanki bir selçuk iyi adam, geri kalan herkes şerefsiz, adi, konuşmayı falan bilmeyen adamlar. yahu 2019, hala selçuk falan övülüyor ne oluyor ya.
 • 14623
  selçuk inan’ın demirören haber ajansına verdiği ropörtajı okuyunca kan beynime sıçradı. para pul konuşmamış, avrupa hayallerini iptal etmiş ve bunları galatasaray için yapmış. bunları söyleyen selçuk inan, galatasaray ffp kıskacında feryat ederken ücretinden bir lira indirim yapmadı. hem de hakettiğinin on katını kazanırken. hatta yanlış hatırlamıyorsam tl’ye çevrilmesine bile razı olmadı.

  şimdi sözleşmesinin bitimine altı ay kalmışken, sözleşmesinin yenilenmeyeceği kesinleşmişken, yani galatasaray kanını emen bir asalaktan kurtulma imkanına kavuşmuşken, ezeli galatasaray düşmanı tüpçü’nün haber ajansı vasıtasıyla galatasaray’ı sömürmeye devam etmenin yollarını aramaya başlamış.

  yani düpedüz galatasaray camiasını enayi yerine koyuyor. incitmeden yolmaya devam etmek için duygu sömürüsü yapıyor.

  dostunu düşmanını bilmeyenler ile düşmanından korkanların yaşamaya hakları yoktur. onlar nefes alsalar da eziktirler ve ruhlarını kaybetmiş canlı cenazelerdir. galatasaray centilmendir, fair play ruhludur ama asla ezik değildir, asla ruhsuz değildir. dostuna dost gibi, düşmanına da düşman gibi muamele yapmasını bilir. geçmişte kendisine yapılanları asla unutmaz. kindar değildir ama enayi de değildir.

  bir insan galatasaray’a haksızlık etmiş ise, galatasarayı sömürmüş ise, galatasaray’ı zorda bırakmış ise kısacası galatasaray ile uğraşmış ise bedelini ödemelidir ve ödeyecektir. aksi halde herkes galatasaray’ı istismar eder. nasıl olsa bunlara iki laf edince yumoş oluyorlar diye düşünür pervasızlığa devam eder.

  eboue’ye altyapıda görev verilmesine karşı çıkmamın nedeni de buydu. kendisine kulüp bulunmasına rağmen bir yıl yatıp galatasaray’ın parasını yemişti. galatasaray’ın bir kuruşu bile haramdır böylelerine. çok yardım severlerse arkadaşları (hasan şaş vs.) kendi ceplerinden yardımcı olsunlar diye yazmıştım. bugün de aynı kanaatteyim. yatarak, kazandığını hak etmeyerek galatasaray’ı sömürenler isterse babamın oğlu olsun asla bir daha florya’dan içeri girememeli. ahde vefa gösterenler, bizi gerçekten sevenler ve alınterini son damlasına kadar akıtanlar bize yeter. namertlerden kar gelmez, gelse de fayda vermez zehir olur.

  benim gözümde tarık çamdal neyse selçuk inan da odur. hamit altıntop neyse olcan adın da odur. daha birçok isim var böyle. bunların boyunlarındaki vebal kıyamete kadar devam edecektir. bu vebalden kurtulmaları çok zor ama sömürdüklerini bir şekilde galatasaray’a iade ederlerse belki bir ümitleri olur.

  efendim silah zoruyla mı imzalattılar sözleşmelerini diyenlere ise şunu söylüyorum: sözleşme onları kağıt üzerinde kurtarır ama vicdanlardaki mahkumiyetten asla. aslolan helal kazanmaktır, haramı reddetmektir. bu kadar net.

  bir futbolcu sözleşme kapmak için bir sezon olağanüstü performans gösterip sözleşmeyi kaptıktan sonra yatıyorsa sahtekardır, hırsızdır. çünkü seni aldatmıştır. futbolcunun performansı düşebilir, formu düşebilir buna itirazım yok. ancak bunlar geçicidir ve istisnadır. daimi hal almış ise ya seni aldatmıştır ya da istismar ediyordur. her ikisi de sonuna kadar haramdır.

  performansı düşmüş ve daimi hale gelmiş bir futbolcuya, seni başka takıma gönderelim, oynamaya devam et, burada yatarak kazanacağın para sana kar getirmez, ücretinin bir kısmını yine biz karşılayalım ya da ücretinden biraz indirim yap, bizi tamamen zarara sokma dendiğinde direniyorsa sahtekardır.

  belki biraz sert gibi görünebilir yazdıklarım ama söz konusu galatasaray olunca dayanamıyorum. kişisel hayatımızda bu kuralları bu kadar sert uygulamak zor olabilir ama milyonlarca taraftarı olan galatasaray söz konusuysa tavizkar olunamaz. sonuç olarak bu insanları zindanlara tıkın demiyoruz, onlara hayatı dar edin demiyoruz. sadece istismara izin vermeyin, sizi sömürenlere müsamaha göstermeyin, onlara tekrar tekrar aldanmayın diyoruz.
 • 14624
  sezon sonu sözleşmesi bittiği zaman geçsin u13,u15 artık hangisi uygun görülürse başlasın teknik direktörlük kariyerine. belli olmaz bundan 10 sene sonra yeni imparator selçuk diye bağırır bu taraftar. hocalık yapabilecek kapasitesi olduğuna inanıyorum. fatih terim kendi başkan olduktan sonra bu tip bir futbolcumuza emanet etmelidir eşofmanları. kızgınlığı bırakalım elimizdeki esetlerden faydalanmaya çalışalım.