• 1
  score classic goals ve score hero oyunlarını yapan firmanın yeni serisi olan akıllı telefon oyunu.

  oyunda bir takımınız var ve 1. seviyeden başlayıp online başka kullanıcılara karşı maç yapıyorsunuz. maçı atak yaparken diğer score oyunlarından da bilindiği gibi topun yönünü kendiniz belirleyerek oynuyorsunuz. defans yapmak için ise belirli aralıklarla tackling yapma imkanınız doğuyor. tackling ile bazen topu alabiliyorsunuz, ama bazen ya boşa kayıyorsunuz ya da foul yapıyorsunuz. tabi tackling hamlenizi boşa harcadığınız zaman rakibiniz siz birdaha hamle yapabilene kadar kaleye doğru daha kolay ilerleyebiliyor.

  oyunda 10 seviye var, bu seviyeleri atlamak için yıldız kazanmanız gerekiyor. o yıldızları ise maç kazanarak elde edebiliyorsunuz. maç kaybedince ise yıldız kaybedip seviye düşebiliyorsunuz. bunu biraz fifa online seasons'a benzetmişler.

  ayrıca oyunda kullanılan para birimi belirlenmiş ve hangi seviyede maç yapmak istiyorsanız o seviyeye göre katılım parası verip, kazandığınız zaman da o paranın iki katını alıyorsunuz. kaybedince doğal olarak katılım paranız da gidiyor.

  son bir konu ise takımdaki futbolcular. belirli aralıklarla fifa ultimate team'de olduğu gibi pack'ler oluyor. onlardan futbolcular çıkıyor, antrenman puanları çıkıyor ve futbolcuların becerilerini yükseltebiliyorsunuz. bazen 1-2 puanlı futbolcularla 5-6 seviyedeki rakiplere karşı oynamak durumunda kalıyorsunuz ve aradaki hız ve teknik farkını hissedebiliyorsunuz.

  neyse benden bu kadar, hazır bahar da gelmişken hayatınıza bunu sokup aile ve arkadaş ortamından geri kalmanıza vesile olacağım için şimdiden özür dilerim, hakkınızı helal edin.

  not: gözümün altı şiş, dün 4. seviyeye çıkmak için saat 3.15'e kadar oynadım. 6'da uyandım. en son score hero'ya bu kadar bağlanmıştım, onu da tüm golleri 3 yıldız, yani altın seviyesine getirip bitirmiştim. evet, manyağım.
 • 4
  geçenlerde uzun bir aradan sonra tekrar oynamaya başladığım ve sonsuzluk arenasına çıkmayı başardığım oyun. ne yalan iş de pek yoğun değil manyak ettim kendimi resmen bu oyunla.
  bertaraf sağolsun ekşi'ye yönlendirmiş, oradan da facebook gruplarına yönlendirildim. şimdi takımımda 6-7 tane tanımadığım facebook arkadaşlarımın topçularıyla yarışıyorum.

  oyunda başarıya ulaşıp oyuncuları güçlendirmenin üç yolu var:
  1. çok oynayıp oyuncuları geliştirmek - bu çok vakit alıyor, ki kazanmadığınız zaman para/puan alamıyorsunuz ve gelişmeyen topçularla da düzenli kazanmak çok zor.
  2. facebook arkadaşlarının futbolcularıyla oynamak - facebook çevrenizde bu oyunu iyi oynayan ve oyuncusu gelişmiş arkadaşarınız varsa o oyuncuları kullanıp yararlanabilirsiniz. bu yüzden bunun ticareti başlamış facebook'ta.
  3. para harcamak. oyunda packler satın alınabiliyor. baya para harcayan var gözlemlemelerime göre. fakat oyunda ilerlemek için hayatımda tek kuruş harcamadım, harcamam da inşallah.
 • 5
  oyunun tanımını falan yapmama gerek yok sanırım çünkü yapılmış. yani işte android kullananlar için* 'score match' yazdın mı çıkar! tabir etsem de zaten herkes 'kurcalaya kurcalaya' öğrenecek zaten yetişkin bir türk evladı olarak.* şimdi bu amk oyununda kendi vatandaşlarımla eşleştiğim zaman deliriyorum ben. ya ben kurgulamışım ne güzel taktiğini, adamlarımı ünvanına, özelliklerine göre taktiğime yedirmişim ve o mutlak son! (o arada 8 tane arka arkaya galibiyet alınmıştır ve yükselme maçıdır.) türk gelir abi. eşleşirsin ve seviyesine saygısı olmadan, facebook'ta hiç tanımadığı, bundan sonra da tanıma ihtimali olmadığı, arkadaşlarından aldığı 10 kademe oyuncularla ağzına sıçar.

  ya taktik bilse yemin ediyorum gam yemiycem amk. adam tutmuş, zlatan ibrahimoviç temsili adamı stoper, alan shearer tarzı adamı oyun kurucu falan oynatıyor amk! ama hepsinin gücü 8'den aşağı olmadığı için beni yeniyor! gerçi birkaç tane iş bilmeyenini tepeledim ama ben de garibim orada '4-4-2'yi güzel oturttuk da işte 3-5-2 açılsa ona göre adam var elimde :(' falan diyorum ya. arada ispanyol, ne bileyim italyan falan geliyor, maç taktik mücadelesi* halinde geçiyor da rahat ediyoruz, zevke varıyoruz...

  işsizlik, mişsizlik demeyin buna lütfen rica edicem ya. bir oyun var ve bizimkiler hileyle anasını s.ikiyor yine. amk adamlar da şaşırıyordur arapların ve türklerin nasıl hep 10'luk oyuncu oynatmasına ve o kafa tası reklamlı, şimşek reklamlı formayı nereden bulduklarına?