• 1
  http://www.youtube.com/watch?v=9TJi2bJ1Su4

  bu videoyu her izlediğimde arda’ya, lincoln’e kaptanlık bandını verenlere sayıp sövüyorum. sırf 10 numara pozisyonunda oynayıp da yıldız statüsünde yer aldığı için "kaptan yapalım da performansı artsın" mantığıyla düşünen beyinsiz yöneticiler yüzünden günümüz itibariyle ne yazık ki "galatasaray kaptanlığı" eski büyüklüğünü, önemini yitirmiştir. kaptan dediğin bülent gibi olacak, "gerçek kaptan".
 • 2
  dünyanın en büyük derbisi diyoruz ama bizden başka hiç bir ülke yayınlamıyor. süper kupa finalini bile. http://i.imgur.com/LP2zA.png

  bakınız almanya süper kupa finali http://i.imgur.com/zVUwP.png

  acaba yayın haklarının ücreti ile ilgili bir durum mu? aslında teklif var ama federasyon çok mu para istiyor? bilen varsa aydınlatsın beni lütfen.
 • 4
  geçen resmi site'ye girdim, açılışta mancini'yi görünce dünyam başıma yıkıldı. üzerinde de imparator'un giydiği mor tişört :(( üzüntümün tarifi yok amk. her gün hiç girmiyorsam resmi site'ye iki kere giren bir adamdım ama o gün bugün girmiyorum. korkuyorum. juve'yle deplasmanda berabere kaldık ama içimde en ufak bir sevinç yok. normalde sevinmem lazım ama yok lan. şampiyonlar ligi maçlarının 2 gün kritiği olur, maç bitti flash tv gece haberlerini açtım, uyudum. böyle nereye kadar gidecek bilmiyorum.

  http://fotocdncube.fanatik.com.tr/.../fft104mm2096582.jpg , bu galatasaray hoşuma gitmiyor.

  benim galatasaray'ım bu çünkü: http://d.aktifhaber.com/news/497696.jpg

  keşke 5-6 yaşında filan olsaydım da takım değiştirseydim aq
 • 5
  hani şu iki sıfır, sıfır sıfır diyen bir internet fenomeni abimiz vardı ya, aslında o adam maçın 0-0 biteceğini söylüyormuş. iki tane sıfır yani. "iki sıfır diyorum. gol yok, iki sıfır. sıfır sıfır." bir yaşıma daha girdim yeminle.

  http://www.youtube.com/watch?v=nYm-4EObwO4

  ha, bu yazının formatla alakası nedir, fenerbahçe-galatasaray derbisi öncesi bir sokak röportajıydı bu.
 • 6
  galiba belli bir yaşa kadar bir tek ben fenerbahçeli değilmişim sözlükte.hatta ilk gittiği maç fenerbahçe maçı olan da varmış.benim de öyleydi ama maça giderken galatasaraylıydım.

  gittiğim ilk maç; http://www.turkfutbolu.net/...001-02fbhafta27.html

  maçı kazanamayıp lider olamadıkları için dünyanın en mutlu insanı olmuştum.beni en çok şaşırtan şey ise maçtan önce beni maça götüren akraba ile konuşan adamın bana dönüp ''bu galatasaraylı mı?'' demesi olmuştu.o yaşta nasıl nefretle baktıysam bunlara artık.
 • 7
  http://gss.gs/4if

  --- alıntı ---

  hakkâri ve mardin'de şehit düşen 5 polis memuru için tören düzenlendi. kayseri'de, şehit babası oktay izgi'nin fotoğrafını gösterip "bu babam" diyen 3 yaşındaki eymen, törene katılanları ağlattı.
  --- alıntı ---

  bu çocuğa bu acıyı yaşatanlar, bu bakışı attıranlar ve bunları aklamaya çalışanlar böyle bir acıyı yaşamadan ölmesinler istiyorum...

  kendime gelemedim gördüğüm andan beri, çocuğu olan daha iyi anlar bu fotoğrafı. eminim onun babası bu vatan için ölmekten değil, arkasından oğlu böyle bakacak diye korkuyordu...

  şu acılara sebep olan herkesin allah belasını versin!

  ekleme: işte terör bu, terörün yaşattığı bu, sözlükte bu işleri yapanlara ve destek verenlere karşı yapılan bir haberi kullanarak buradan gönderilmiş bir yazar üzerinden goy goy yaparsanız, fazlasıyla canı yanmış ve hassas olan insanlardan tepki alırsınız. kötü bir niyetle yapmamış olabilirsiniz belki ama işin kendisi(terör) kötü zaten. bu sebeple çok özenli olmalısınız.
 • 9
  9 ocak 2017 tbmm başkanlık anayasası görüşmelerinden ve dolar/euro'nun yükselişinden daha doğrusu memleketin içinde bulunduğu durumdan diyelim, fazlasıyla etkilenmiş olacağım ki, dün gece saçma sapan bir rüya gördüm.

  abd ülkemize savaş açıyordu daha doğrusu dış politikada kendilerine karşı sürekli agresif bir tutum sergiliyormuşuz ve bu sebeple ülkeye müdahale ediyormuş,

  bu savaşın ismi de 2016 x attack'tı :(

  yani öyle son yıllarda bilgisayar oyunları ya da bu tarz filmler izleyen biri de değilim, dün de en son bizim ettifaq maçını izlemiştm tv'de etkileneceğim bir şey izlemedim de...

  dışarıdayım uçaklarla üzerimize bombalar atılıyor ve herkes sağ sola kaçıyor, ben de bir binanın bombaların atılmadığı tarafına saklanıyorum. fakat uzun süre orada öylece kalakalmışım. sonrasında bizim kurumdan öyle çok da muhabbetimiz olmayan bir eleman ve bir arkadaşı benim yanıma geliyordu ve bana bir doktor maskesi vererek "sakın bozma, doktor gibi davran" şeklindeki telkinleriyle sığınak gibi yerde yaralı ve esirlerin bulunduğu bir yerden, amerikan askerlerinin arasından beyaz önlüğüm ve beyaz maskemle geçiyorum. şöyle bir kıyafetle,

  http://static3.depositphotos.com/...scrubs-with-mask.jpg

  sonra bir yerlerden geçiyoruz ve bir odaya giriyoruz. odada kardeşim ve oğlum vardı. oğluma sarıldım, öptüm kokladım, kucağıma aldım konuşuyoruz, eşimi, annemi ve babamı göremedim ama rüyamda eşimle, annem varmış sanki de, ben babamı soruyordum, "iyi o da buralarda, dışarı çıkmış olabilir" diyordu kardeşim. herkesin iyi olmasına sevinmekle, ülkenin içinde bulunduğu duruma üzülmek arasında duygularla uyandım.

  böyle gergin, bunaltıcı ve iğrenç saçma sapan bir rüyaydı.

  hayır olsun diyorum ama etkilendim rüyadan.

  inşallah ülkemiz tez zamanda normalleşme yoluna girer... daha çok şey yazasım var yazarım, çok doluyum da burası yeri değil...
 • 11
  sol tarafta taribo west'i görünce benim de bir itiraf yapasım geldi.

  2015 yazı periscope türkiyede daha yeni yeni kullanılıyor ve suyu henüz cıkmamısken güzel güzel hanımlar yayın yapıyor işte biz de trolüz tabi yayınlarına gidiyoruz bir arkadaşla.
  neyse efendim ben sahte bir isim ile bu taribo abimizin aha tam da bu fotografını kullanarak :https://www.thesun.co.uk/..._image.jpg?strip=all hanfendilerle muhabbete dalıyorum.

  gel gelelim artık benim muhabbetimi mi begendiler yoksa taribo abimizi mi begendiler bilmiyorum ama 5 tane hanımla munasebetim oldu. ikisi ile hala ara sıra konusuruz arkadaşça tabi de öbür üçüne ne oldu da hiç tanısmamıs gibi olduk bir süre sonra bosverin simdi :)
 • 12
  sevgili sözlük benim bir problemim var.

  genel olarak hayatımda net kararlar verebilen bir insanım. bir şeyi kararlaştıracakken öyle kara kara düşünmem, gereğini düşünür ve uygularım. carlsberg mi heineken mi deseniz birini seçebilirim, ribery mi robben mi deseniz birini seçebilirim, taffarel mi muslera mı deseniz birini seçebilirim...

  ancak bir nokta oluyor ki tüm karar mekanizmam tıkanıyor; birisi çıkıp bana baros mu elmander mi dediğinde, gözüne ışık tutulmuş dağ tavşanı gibi kalıyorum. ahanda : http://gss.gs/qBA.jpg

  hadi baros iyi golcüydü, elmander'in hırsını nasıl es geçeceksin ? hadi elmander iyi hücum pres yapardı, baros'un burada geçirdiği 5 yılı nasıl sileceksin ?

  hayatımda ben bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum. ne pis bir ikilemdir lan bu. bak yine bir ürperti geldi :(
 • 13
  neredeyse 21 yaşındayım sözlük. henüz 12 yaşında ayrıldım ailemden gittim izmir'e. atatürk'ü çok seviyorum o zamanlar. hala çok seviyorum ama o zamanlar kitapların ilk sayfasından fotoğrafını yırtıp fotoğrafıyla uyuyacak derecede. dedim ben atatürk gibi olacam. askeri lise sınavına girdim. yani askeriyeye gitmek istememin en büyük sebeplerinden biri de aileme de yük olmamak. bizim pederin işler pek rast gitmez. 8'inci sınıfım. kazandım. çok büyük zorluklarla kazandım. nasıl mutluyum ama uçuyorum. neyse gittim izmir'e direkt askeri disiplinin içine düşerek biraz şokladım. komutan geliyor dikkat, komutan gitti rahat, gece 21:45'te koğuş ışıkları sönük herkes uyumuş vaziyette ranzasında olacak gibi şu an aklıma gelen saçma sapan tamamen şekil amaçlı bir sürü şey. 21.45'te uyunacak diyor nöbetçi. e amk galatasaray maçı var onu nasıl yapacağız? ben anlamam diyor emir böyle. komuntana gidiyorum "komutanım böyle böyle" başlatma maçına diyor.

  kısa dipnot: askeri liseye başlarken 125 disiplin puanı ile başlıyoruz. mesela bi bok yedin komutan sana 2 hafta sonu izinsizlik verdi diyelim. 2 haftasonu yani 4 gün dışarı çıkamıyorsun. bu da 14 gün boyunca hapis hayatı yaşamak demek. her günün cezası ise 3 puan. o da 12 puan ediyor. geriye 125 eksi 12'den 113 puanın kalmış oluyor.

  sözlük lisede okuduğum 5 sene boyunca saçtan, sakaldan, yatak bozukluğundan falan gibi suçlardan hiç ceza almamama rağmen 32 puanla mezun oldum. diyeceksin ki ne yaptın? cimbomun maçını izledim. pişman mıyım? tabii ki hiç pişman değilim. cezalarımın yüzde sekseni "uyuyor olması gereken saatte maç izlediği tespit edilmiştir" yönünde idi. hiç problem değil.

  lise bitti harp okuluna geçtik. orda da aynı! neyse subay olacağız çok güzel amk falan gibi hayallerle okuyoruz orda da sonra soktuğumun darbesi oldu. kapattılar okulu amk. benim okuduğum 7 senelik hapis hayatı falan boşunaymış yani. hayata küstüm. döndüm eve kendimi odama kapatıyorum çıkmıyorum. bunalımdayım. ne yarak yiyeceğim ben diye kara kara düşünüyorum. kimseyle konuşmuyorum. annemle babamla dahil. yemin ederim 2-3 hafta boyunca kimseyle bi kelam etmedim. o anlarımda benim yanımda olan, beni hayatımın hiç bir dakikasında ne olursa olsun yalnız bırakmayan, asla küsmediğimiz, dünyanın en yüce sevdası vardı. sadece galatasaray vardı. bu aslında bir teşekkür yazısı. adını galatasaray koyduğumuz bu kutsal sevdanın çatısı altında beni hiç bir zaman yalnız bırakmayan galatasaray'a ve siz güzel insanlara çok teşekkür ederim ağabeyler. yemin ederim hepinizi o kadar seviyorum ki anlatamam. benim için ne kadar değerli olduğunuzu anlatamama. yazadurun.

  edit: son şampiyon olduğumuz sezon gazımı alamayıp içtima alanında meşale yakmıştım. en okkalı cezam budur. savunmam:
  http://gss.gs/ZB4.jpg
  https://i.hizliresim.com/YOOqpk.jpg

  şu an ne yaptığımı soranlar icin edit2: şu an istanbul üniversitesi elektirk elektornik mühendisliği bölümünde okuyorum. askeriye defterini kapattık. mühendisliği de birakasim var ama bakalım hayırlısı.

  edit3: bok gibi yazı olmuş. hiç beceremem. özür dilerim.
 • 15
  uyarı: midesi hassas olanlar okumasın!

  10 gündür falan öksürüyorum. sanırım üşüttüm ciğerleri. ilk önce bir grip olur gibiydi, onu atlattım ama öksürük baki kaldı. hem öksürük hem de söylemesi ayıptır balgam var. burnum falan da tıkanıyor, gün içinde onlarca kez temizliyorum falan ama 15 dakika sonra aynıyım, hanım bıkmıştır muhtemelen amk sabah akşam öksürmemden, evde sürekli banyoda öksüren, garip garip sesler çıkaran bir adam var :( allah var tek bir yorum yapmadı, sürekli sıcak şeyler yapıp getiriyor, iki gözümün çiçeği...

  neyse dün akşam da işten 18'de çıktım otobüs durağına yürüdüm, durakta bekliyorum, elimde telefon kankayla konuşuyorum, mevzu da başakşehir'i nasıl yeneriz :(

  lan neyse, durak camdan ben dışarıda durağa 3 metre geride duruyorum, ben telefonla konuşuyorum ama dakika başı öksürüyorum amk, aynı otobüse bineceğimizi bildiğim bir kadın var her gün görüyorum, o da durağın içinde, ben öyle sağa sola bakarken kadınla tam göz göze geldik o ara bir öksürük geldi bana istemsiz, bir öksürdüm ama ağzımı kapatmaya fırsatım olmadı, kuvvetli de öksürmüştüm, lan bir balgam çıktı ağzımdan böyle süzüle süzüle eğik atış şeklinde ilerledi ilerledi 2 metre falan önüme doğru düştü.

  temsili;

  https://galeri2.uludagsozluk.com/...egik-atis_361665.gif

  hava kararmıştı ama muhtemelen benim yüzümün kızarmasından o anda orası aydınlanmıştır amk :(

  artık gördü mü görmedi mi bilmiyorum çünkü ben kafamı ışık hızıyla diğer tarafa çevirip bir şey olmamış gibi devam ettim konuşmaya :(

  otobüse de en son bindim, kadınla arama mesafe koydum :(

  bugün eve yürüyerek gitmeyi planlıyorum :(
 • 17
  (bkz: 22 ekim 2017 galatasaray fenerbahçe maçı), (bkz: 29 ekim 2017 trabzonspor galatasaray maçı), (bkz: 18 kasım 2017 başakşehir galatasaray maçı) ve (bkz: 2 aralık 2017 beşiktaş galatasaray maçı)ndan sonra galatasaray futbol takımı ile ilgili hiçbir şey bana sempatik gelmiyor sözlük.

  öncesinde herhangi bir oyuncumuzun röportajını mutlaka bulur izler veya okurdum. kaçırmazdım. ama bugün bir futbolcumuzu konuştuğunda ismail abi'nin şu capsindeki gibi oluyorum. https://i.hizliresim.com/AylYR7.jpg

  büyük hayal kırıklığına uğrattılar beni. allah vere de türkiye kupası son 16'da bunlardan biriyle eşleşsek. 18 mart 2017'deki fener maçına kadar çatlarım yoksa.
 • 20
  sözlük şimdi size hayatımda yaşadığım en komik anılardan birini anlatacağım. doğru başlığı bulamadım en doğru başlık bu olur diye düşündüm.

  sözlük sene 2014. askeri lisedeyim. 11. sınıfım.

  iki haftada bir salı günleri bizim nevresim değiştirme günü olurdu.

  ve ayrıca askeriyeye ilk gittiğiniz zaman size bi mavi pijama verirler. yatarken giymeniz istenir. henüz severek giyeni görmedim. o pijama; http://gss.gs/c0C.jpg
  bunları niye anlatıyorum? sonraki satırlarda lazım olacak.

  gelelim mevzuya..

  günlerden yine bi salı günü.. salı çünkü hiç unutmuyorum o gün nevresim değiştirme günümüzdü. o gün de çok sıkıntı bi öğretmen yüzbaşı nöbetçi. * akşam yemeğinde yemek duası yapmadan önce her zaman bize uyarılarda bulunur. ama o kadar sıkıntı bi adam ki tanısaydınız bana hak verirdiniz. duadan önce yine o irrite eden sesiyle ''yat saatinde herkesi yatağında uyuyor olarak göreceğim. ayakta olanı görürsem sabaha kadar ayakta dikerim. nevresiminizi falan erkenden değiştirin'' * dedi. o kadar da dakik bi adamdır ki yat saati 22:00 ise 21:59'da koridorun başında belirir.

  neyse akşam oldu.. tam hatırlamıyorum ama zannediyorum televizyonda önemli bir şey vardı kopamadık bi de üstüne nevresim değiştireceğimizi unutunca koğuşa vardığımızda asiktirrrr olmuştuk.

  tam o esnada komutan koridora girince ''evet! koridordaki herkes duvara yüzünü dönüp yanaşsın, nöbetçi sen de apolet numaralarını al ben üst katlara da bakıp geliyorum'' dedi. hapı yuttuk diyoruz. 30 kişi varız.

  neyse nöbetçi numaralarımızı falan da aldı kaçamazdık da artık.

  1,5 saat sonra falan tekrar geldi bu. ''ben size yemekten önce ne dedim?? hem sizin mavi pijamalarınız nerede hepiniz rengarenksiniz? herkes tek renk olacak demedim mi lan vs. vs.'' diye bağırdı çağırdı. aha dedim bir de bundan ceza alacağız diye içimden geçirdim.

  mavi pijama konusuna çok dikkat eden birisidir kendisi. bi ara yine kimse giymeyince herkesi 5 dk içinde mavi pijamalarıyla içtima alanında bekliyor olacağım demişti. onun da fotoğrafı var; http://gss.gs/fnD.jpg *

  neyse konudan sapmayalım bu koridorda bize bi yarım saat nutuk attıktan sonra bi ara durgunlaştı. elini çenesine götürüp düşündü. biz ağzından çıkacak kelimelere bakıyoruz. ya bi ceza verecek şınav, ördek yürüyüşü vs. ya sabaha kadar bekletecek harbi, ya da sittirin gidin yatın gözüm görmesin sizi diyecek..

  arkası dönük eli çenesinde düşünürken birden dönüp '' karşımda 3'lü sıra yapıp çömelin'' dedi. ne yapacağını anlamamıştık.

  neyse karşısında sıraya geçtik 3'erli şekilde. arka arkaya 10 sıra falan var. çömeliyoruz.

  ''yeşilli 2 sıra öne gel.. morlu 1 sağa kay, kırmızı 1 yukarı git... hoooğğp candy crushh '' dedi. adam bizi oyun gibi patlata patlata geri yolladı koğuşa amk jkflakdfjkdalfşgjadfga.

  gülmediniz :(

  edit: bunun tivtini atmıştım baya yürümüştü. daha ayrıntılı bi şekilde burada da anlatayım dedim. belki yüzünüzde minik bi tebessüm oluşturabilirim diye..

  edit 2: bence komikti :(
 • 21
  okunmayacağı ön yargısıyla tuğla gibi bir giri yazacağım. bir nevi denize atıyorum. bana önce doğru kelimesinin anlamı öğretildi, sonra ise iletişimin.
  yolda en yakın arkadaşımı kavga ederken görsem karşıdakine vuramam. şiddet kötü, bu başka birşey ama esas mesele suçlu olanın kim olduğunu henüz bilmiyor oluşumdur. annem kuzeniyle küstüyse ben de hemen küsemem, biri memleketlim olduğu için diğer insanlarsan üstün değildir benim için. tuttuğum takımda oynuyor diye kötü bir oyuncu yahut insanı savunmam hakeza.
  bundan on sene evvel arda turan'dan hoşlanmıyordum. o zaman arda bayrak adam tabi.
  https://eksisozluk.com/entry/19690903
  şunu yazmıştım eksisozluk'e.

  tüm türkiye'nin hayran olduğu zamanlarda ise şunu: https://eksisozluk.com/entry/29469098

  fakat geçen gün kendisini olan kızgınlığımın sonucunda ona komik bir sözleşme önerilmesi gerektiğini yazdım sözlükte. hatta en alta da ironiyi not düştüm anlaşılmayınca. (bkz: #2690405)

  bugün bir başka konuda yazdığım bir metin için insanlar geçmiş girilerime bakıp eksik gedik arıyor, beni arda fanboyluğu ile suçluyorlar, çünkü onların tayfasından değilim.
  muslera'yı bir arkadaşım gibi severim. geçen sene aşırı yüksek bir yıllık ücret aldığını ve yaşlandığını, genç biriyle değiştirilmesi gerektiğini yazdığımda almadığım tepki kalmadı. muğdat'ı istemediğim bir giri için bir ton tepki geldi. yerine önerdiğim adamların olduğu giriyi buraya tekrar bırakacağım. (bkz: #2408560)

  bugün bir arkadaş özel mesajla küfür etmiş. gurrpegi başlığına transfer haberi yazmasının kulübe zarar verdiğini yazdığım için. halbuki en baştaki adam, terim diyor bizim beyanımızdan başkasını istemiyorum. hadi yanılıyor diyelim ki olabilir, bu platformda bunun için küfür yiyebiliyorsak sözün bittiği yere geliyoruz.itiraf ediyorum, burada böyle birşey yaşayabileceğimi tahmin etmiyordum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın