• --- alıntı ---

  antoine griezmann: "transfer yasağı nedeniyle atletico'da kaldım. bana her zamankinden daha fazla ihtiyaçları var, kalmak zorundaydım."

  --- alıntı ---

  bizim maddi durumumuz kötü dimi? ozan yeni kontrat yapsa muhtemelen daha çok bonservis bedeli kazanacağız. bunu düşünmeyen, bizi düşünmeyen futbolcu zaten hiç bizden olmamıştır. elin fransızı ispanyol kulübünü düşünüyor ama bizim yetiştirdiğimiz futbolcumuz kulübümüzü düşünmüyor. her ne kadar yönetimlerimize kızsam da, aidiyeti olan futbolcu böyle davranmazdı.

  not: bu entry bugün kulübün yaptığı açıklama doğru kabul edilerek girilmiştir. meselenin özünde başka şeyler varsa zaten ortaya çıkacaktır.
 • umarım gider. menejeri, kafa karışıklığı, yaşı, boku püsürü umrumda değil.

  serdar aziz konusu, kendisininki yanında hiç kalıyor ama serdar aziz bile tatilinin ortasında menejerine televizyonlardan açıklama yaptırıyor. üstelik, olabilecek en net, yanlış anlaşılmaya mahal vermeyen, en naif şekliyle.

  benim kendi alt yapımdan çıkmış, daha 4 ay önce çoluk çocukla maç yaparken tüm hatalarını hiçe saya saya as takıma futbolcu yaptığım çocuk da çıkıp 2 kelime etmiyor. önce galatasaray diyip, medyayı susturamıyor. yazık.

  senin antrenörün hasan şaş, dünya kupasından sonra tüm devler kapısına dizilmişken, şu kulüp için boş mukaveleye imza atıp kariyerini hiç etti lan. hiç kimsenin değil de, şu adamın antrene ettiği takımda 3-4 ayın derdine düşmek ne kadar ucuz gözüküyor tahmin edebiliyor musun?

  kulübün yaptığı açıklamadan sonra, kalsa da benden değil artık. profosyonel derim. karakterli oyuncu derim. ama galatasaraylı demem.
 • abicim sen napıyosun ya? daha 18 yaşındasın, o nasıl bir sakinlik? topla çıkarken topu çekiyosun, tak diye oyunu açıyorsun. rakiple yanyana koşarken öyle iyi bir mesafe ayarlıyorsun ki, atıp seni geçmesi zorlaşıyor. yanında oynayan maicon dan dun topları şişirirken, sen baya sakin sakin pasla çıkmaya çalışıyorsun. buralarda çok kalmazsın, allah yolunu açık etsin.

  (bkz: 2 aralık 2018 beşiktaş galatasaray maçı)
 • yıllardır altyapıdan topçu çıksın diye ağlayıp duruyoruz. alın size altyapı topçusu.

  ozan çok hatalı oynuyor, çok eksiği var, ilk 11 oyucusu değil falan yazılmaya başlandı şaka gibi gerçekten.

  gerçekten çok eksiği mi var nasıl olabilir böyle bir şey. 18 yaşında bir de çok yazık altyapıda bunlara ne öğretiyorlar acaba.

  ulan adam 2. maçına çıkmış gencecik çocuk birşeyler yapmaya çalışıyor çabalıyor öğrenmeye çalışıyor ki bence iyi bir geleceği var. ama beğenilmiyor.

  gidin psg'yi tutun mbappe diye bir topçu var genç yetenek beğenirsiniz onu.
 • vfb stuttgart'ın yeni topçusu.

  bayağıdır adı üzerinde tartışmalar dönüyor. dün gerçekleşen transferi sonrası artık daha sağlıklı yorum yapmak mümkün ancak kendisini savunan arkadaşların görmek istemediği bir şey var; kendisi bize 5 ayda 11 milyon kazandırdı eyvallah da, peki galatasaray ona neler kazandırdı? avrupa'da sürecek bir kariyer ve bol sıfırlı yeni kontratlar olabilir mi? bunu niye düşünmüyoruz, niye alacaklı olan hep karşı tarafmış gibi hareket ediliyor?

  olayın bir başka yönü de; bir aydır ''gidecem de gidecem'' diye tutturan henüz 18 yaşındaki bu ''çocuk'' üzerinde emeği bulunan hocası gitmesi için doğru zaman olmadığını 15 gün önce belirtmiş, kendisi ''hocamla 1likte'' pozu vermişken yine neden ilk fırsatta kendisini yurt dışına atmaya çalıştı? hiç bana kulüp sattı demeyin, kulüp sattı çünkü satmanın en kolay olduğu futbolcularımızdan biri sürekli gitmek için mızmızlanıp duran ozan'dı.

  yine kendisi savunulurken öne sürülen argümanlardan biri fesih maddesinin üstünde bir paraya gitmesi; ozan bunu da yapmaya mecburdu çünkü 7.5 milyon euro'ya kaçar gibi gittiği vakit alacağı tepkileri, kulübün kapısının kendisine belki artık ömür boyu kapanacağının farkında. burada herkesin çok övdüğü o 3.5 milyon euro'luk fark vefa ya da taraftarlık bağı değil, pragmatist bir reflekstir. ozan için de akıllıcadır. görüldüğü üzere taraftarın gazı 3.5 milyon euro'ya alınabiliyor. ayrıca yönetim veya teknik ekipten gelebilecek olası serzenişlerin de önüne geçmiş oluyorsun böylece. kaldı ki bayağı da büyük para gerçekten, bozdura bozdura harcarız. harcarken de ozan'ı hatırlarız.

  ozan iyi bir galatasaraylı olabilseydi sene sonunda belki yenilenmiş bir sözleşme sonrasında kulübüne çok daha büyük paralar kazandırarak giderdi, 3.5 milyon euro'su kendisine kalsın. sezon sonunda şu an kendisini isteyen takımlara yine gidebileceğini bilmiyor mu kendisi, çok iyi biliyor ama bir an önce kendisini yetiştiren takımını terk etmeyi tercih etti. burada bazı arkadaşların çok saf olduğunu görüyorum o yüzden, parmağın işaret ettiği yeri görüyorlar sadece.

  ozan kabak galatasaray'la aidiyet bağı olmayan, kulübüne vefa duymayan, taraftarlık bağı zayıf, ''profesyonel'' bir futbolcudur. ''galatasaray'ın çocuğu'', ''aslan parçası'' gibi tabirlerin kendisine yakışmadığını düşünüyorum. benim için de sevimsiz bir kişilik olarak kalacak hep. ayrıca fatih terim'i de zerre kadar tanıyorsam bu çocuğa tıpkı 2011'deki apar topar ayrılışının ardından arda'ya olduğu gibi sağlam kurulmuştur. dışarıya belli etmez hoca ama bu tip davranışlardan hiç hazzetmez.
 • hiçbir numarası olmayan stoper.
  kendisine 11 milyon euro veren stuttgart da, stuttgart'a sizde pişsin sonra biz alalım teklifini yapan bayern münih de, bu çocuğu gözüne kestiren roma ve başka avrupa kulüpleri de kerizdir, futboldan zerre anlamamaktadır. onu ısrarla takımda tutmak isteyen fatih terim ise bize zarar vermek isteyen azılı bir galatasaray düşmanıdır. zaten yaşı da 18'dir, bu saatten sonra gelişecek hali yoktur. yeryüzünde bunları fark eden birkaç seçilmiş kişiden biriyim.
 • galatasaray camiası daha ne yapmalıydı kendisi için acaba? yıllarca altyapıda yetiştirildi. fatih hoca, yaşıtları arasında ilk ona şans verdi. taraftar ve hoca yaptığı hatalara gık çıkarmadı, herkes kardeşi gibi gördü gerek tribünde gerek sosyal medyada her türlü desteği verdi.

  şimdi yamyam menajeri ile birlikte karşımıza geçip profesyonelcilik oynamak istiyorsa yolu açık olsun.bu değeri başka nerede görebileceğini düşünüyorsa oraya kadar yolu var.

  olası ayrılık durumunda biz maksimum yarim sezon hayıflanırız ama koca camia bir şekilde yerini doldururuz.ama ben kısa sürede kendisinin duyacağı tarifsiz pişmanlıktan eminim.

  edit: imla.
 • ben ağır bir nesta hayranıyımdır. çok şükür dünya gözüyle canlı canlı da izledim. en çok beğendiğim özelliği de ilk toplara yaptığı müdahalelerin başarısıdır. nesta eşleştiği hücum oyuncusuna kolay kolay top aldırmazdı. aldırsa bile yakın oynayıp sıkıştırırdı. yani bir sürü iyi özelliği vardı ama benim için en önemlisi buydu. kıyas tabii ki olmaz ama ozan'ı izlerken ilk toplarda yaptığı baskıyı görünce inanılmaz mutlu oluyorum. he tabii ki çok eksiği var ama rakibe kene gibi yapışıyor. bu da benim çok hoşuma gidiyor. stoper dediğin kaçak güreşmeyecek kardeşim. hamle hataları olabilir. bunları zamanla da düzeltir. bide rakibi karşılarken tecrübesiz olmasına rağmen mesafesini çok iyi ayarlıyor. ben bizde çok kalacağını düşünmüyorum. muhtemelen avrupa'ya transfer olur.

  edit: düzeltme
 • başarısında fatih terim'in kesinlikle payı yoktur. fenerbahçe, beşiktaş veya başakşehir'de de olsa kesin bu sıçramayı bu sene yapardı. çünkü yeri geldiğinde mehmet topal'ı, gary medel'i veya mahmut tekdemir'i stoper oynatıp yine de gençlere şans tanımayan kulüpler değil bunlar. hayır bu kulüpleri geçtim bizim başımızda başka teknik direktör olsa yine bu sıçramayı yapardı. biz de zamanında harry kewell'ı stoper oynatan bir takım değiliz sonuçta. önümüzdeki sene de ikinci lige kiralanmazdı mesela ozan. direkt bayern münich'e giderdi. hiç oynamadan avrupa'ya gidince de yıldız olurdu. çünkü yine kendisi gibi alt yaş kategorilerinde ilerinin yıldızı olarak görülen enes ünal, manchester city'e transfer olduğundan beri ingiltere'de gol kralı.

  yeter bu kadar ironi. ozan'ın yeteneğine ve çalışma azmine lafım yok. kendisini de seviyorum ama fatih hoca olmasa kariyeri apayrı bir noktaya gidebilirdi ki o da bunun farkındadır inşallah. geleceğin yıldızı olarak görülen ne oyuncular heder oldu bu ülkede, her yıldız olacak denen yıldız olmuyor. kendine güvenen ve onu şampiyonlar ligi'nde sahaya sürecek cesarette bir hocayla çalışması en büyük şansı olmuştur. kendine inanıp, çalışmaya devam ettiği surece elbet yine buralara gelebilirdi ama çok daha yavaş ve zor olurdu. üstelik ihtimali azalırdı. hocanın üzerindeki hakkı yadsınamaz.
 • fatih terim'in ustalık eseri.

  1 eylül 2018 trabzonspor galatasaray maçındaki stoperlerin acizliğinden sonra fatih terim'in sonraki maç olan 14 eylül 2018 galatasaray kasımpaşa maçında ilk onbir başlatmasıyla birlikte, 13 lig maçı, 4 şampiyonlar ligi toplamda yalnızca 17 resmi maçta oynatıp 11 m euro ile sattığımız stoper.

  kendisinden gelen para ile de christian luyindama teixeira marcao ikilisi alındı. *

  bu ikili de 22. şampiyonluk yolunda en büyük güvencemiz oldu.

  resmen şampiyonluk ilmek ilmek işlendi be...
 • varsa yapilacak hata kendisi yapacak. mariano'nun aciklarini kapata kapata sag beke donusecek zamanla.

  tekrar yazalim. gonul ister altini cizerek kalin va buyuk harflerle yazalim. hata yapilacaksa ozan yapacak. kendisinin yasindayken playstation cafede boş masa arayanlar "ben dahil " ozan'i elestirmesin bi zahmet.

  hata yapilacaksa bu adam yapacak.

  ayrica kendine lutfen "çocuk" denmesin. en azindan burda. "çocuk" romantikliginden gına geldi.

  ha unutmadan; hata yapilacaksa bu adam yapacak.
 • şu müthiş "galatasaray seviyesi" için yeterli bir futbolcudur. anasını satayım sanki ülke ingiltere, ispanya, bizim takım da real madrid, barcelona. vallahi bazen sıkılmamak, üzülmemek mümkün değil.

  2018/2019 sezonunda kötü oynadığı bir maç yoktur, gayet iyi ve genç bir futbolcudur, gelişime açıktır, galatasaray seviyesindedir.
 • adamlar 7.5 m euro ya alabilecekken 11 m euro verip aldılar. sonraki satıştan payı, hiç bir şekilde kabul ettiremezdik.

  suç bu yönetimde değil, zamanında 7.5 m euro fesih bedeli koyan dursun özbek yönetimindedir.

  ayrıca herkes sözleşmesi güncellenseydi diyip duruyor. oyuncu kabul etmediği sürece istediğimiz kadar sözleşme önerelim, ozan bi kere kafasına koymuş gitmeyi.
 • ilk kez "ilk on birde" oynadıkları maçlar itibariyle, galatasaray' ımızın eski futbolcularından semih kaya' yı anımsatan genç, parlak futbolcumuz. allah sonunu benzetmesin...

  semih kaya' yı hatırlayalım, kendisi bir 2011 - 2012 sezonunda, beşiktaş derbisine 2 ve fenerbahçe derbisine 6 hafta kala (bkz: 30 ekim 2011 kayserispor galatasaray maçı) ilk 11' de forma giymişti. gökhan zan ve servet çetin sakattı. taraftar memnundu. nasıl memnun olmasın. bir önceki hafta lig 17.sinden kendi evinde 4 gol yiyen takım semih' in oynamaya başlamasıyla beraber 4 haftada sadece 1 gol yemişti. ki arada beşiktaş derbiside vardı. türkiye içerisindeki en önemli rakibimize karşı oynayacağımız maç öncesinde fatih hoca gökhan zan ve servet çetin ikilisini tercih etmiş ancak bu ikiliyle gol yememesine rağmen fenerbahçe karşısına sürpriz yaparak, semih ile çıkmıştı. en az ozan' ın kasımpaşa karşısındaki* kadar net ve özgüvenliydi o günlerde. o da aynı ozan gibi yıllardır forma giyiyor gibiydi sahada. ancak yıllar semih' i ileriye değil geri götürdü.

  aslında semih olduğu yerde duruyordu. semih taraftarın gözüne girmiş ve taraftarın gözünden düşmekten korkuyordu. çünkü semih kimdi, bu sahada kimler kimler yuhalanıyordu... taraftarın kodunu çözmüştü semih, sahada topa atlıyor, net bir hareket yapıyor ve mümkün olan minimum performansla maksimum sevgiyi kazanıyordu. zamanla yanındaki oyuncuların kalitesi azaldı, kendisinden beklenti arttı, kendisinde böyle bir altyapı oluşturamayan semih artık kesinlikle yetersiz kalmıştı.

  tabi ki semih' de en az taraftar kadar hatalıydı lakin entellektüel seviyesi, henüz o yaşta, o kadar ileriyi görmesine müsade etmemişti. bu mümkün değildi...

  ozan kabak... fen lisesi mezunu. fen lisesi bir yılda kaç mezun veriyor, bu mezunların kaçı bu ülkede kalıyor. peki kaçı bu ülkede futbolcu olarak kalıyor. bir düşünün... muhtemelen türünün en nadir örneklerinden biri. oynadığı futbolun çok ötesinde bir durum bu. ben düz lise okurken futbolu aynı anda idare edemedim arkadaşlar, bir çoğumuzda yaşamıştır bu durumu...

  çok parlak bir insan belli ki. bunu anlatmaya çalışıyorum. galatasaray' ımızı ileri taşıma potansiyeli var. bu yaşansın istiyorum. ancak yukarıdaki hikayede taraftarın sahip çıkarak eleştirmek yerine sürekli yuhalayarak insan terbiye etme ve ettiğine inanma psikolojisi bu çocuğa yemez arkadaşlar. bu tavırlarımızı terk etmeliyiz. bu çocuğa sahip çıksak da gidebilir tabi ancak ne kadar elimizde kalırsa o kadar değerlenir, o kadar sahiplenir kulübü ve o kadar galatasaraylı olur...

  kendisinin bize maç kaybettirmeden ilk 11' e oturmasını beklemek hayalcilik olur. ben "varsın kaybettirsin, hem parlak bir zekası hem de parlak bir yeteneği var, futbolcu kazanırız, gelecek için büyük bir değer kazanırız" derim. ama "banane karşiim burası gasssaray hata yapmıcıksın" diyorsanız, bu adamdan beklentinizi şimdiden düşürün...

  konuyu şöyle daha da açayım; bu çocuk galatasaray' ımıza en az 2 yıl boyunca ara ara maç kaybettirecektir. kaybettirmelidir de zaten. kaybettirmezse semih kaya gibi kendini geliştirmek yerine "aman hata yapmayayım" derdiyle ilerliyor, kendini geliştirmeye çabalamıyor demektir büyük ihtimalle. 3-5 yıl sonra, her gün gelişen futbol ortamında, yetersiz görünecektir.
  kasımpaşa maçında* aldığı tüm riskli müdahalelerde başarılı oldu* ve çok iyi göründü. işte bazen bu riskler başarısızlıkla sonuçlabilir. örneğin ağrıyla maça çıkabilir yada formu düşebilir. işte o anlarda lütfen destek olalım. saçmalamadığı sürece, tam da bu yaşlarda, yukarıda anlattığım gerekçeler içerisinde, hata yapmaya devam etmelidir.

  fatih hocam ise; puan kaybı yaşasak da telafi edebileceğimiz maçlarda kendisini oynatarak oyuncunun gelişim ve psikolojisini koruyacaktır.

  yolun açık olsun ozan kardeşim. umarım bir gün o hayale beraber ulaşırız...
 • birebirlerde bana cok guven veren oyuncu, ozellikle ayakta kalarak yaptigi mudahalelerde cok basarili. ozan oynamaya basladigindan beri birebirde oyle kolay calim yedigini hic hatirlamiyorum. sert, guclu ve hizli bir stoper. fakat kayarak mudahalelerinde biraz dengesiz olabiliyor, ozellikle arkadan geldigi pozisyonlarda. fakat bu asilmayacak bir sey degil. her hafta oyununun uzerine koyuyor ozan. hata bile yapsa ertesi hafta ayni hatayi tekrarlamiyor. butun iyi dileklerim kendisiyle, bizi gururlandir aslanim.