• 3453
  konuşmasa, "sustu, hiç konuşmuyor, hoca konuşuyor sonra ceza alıyor" diyoruz. konuşunca da "ama fazla konuşmasın, uzak dursun bu işlerden"...

  bence dün 9 şubat 2020 kasımpaşa galatasaray maçından sonra ali koç'a verdiği ayar muazzamdır. galatasaray başkanı az konuşur ama öz konuşur.

  mustafa cengiz de az ve öz konuşmuş. başka başkanlar gibi mobese kamerası görünce konuşan, her hafta ağlama toplantıları düzenleyen biri değil çok şükür.

  ayrıca öyle tatlı zamanda ve tatlı bir şekilde ayar verdi ki, sürekli ekranlara çıkmasına,

  bugün ali koç'un yapacağı basın toplantısını daha başlamadan etkisiz hale getirdi.

  fener ağlama sloganına gönderme yaparcasına söyledikleri tam da yerine gitti.
 • 3456
  bu olaya başka bir isim bulamadım göreve geldikten sonra 2.yılını dolduran başkanımızın her hareketi ya da hareketsizliği birileri tarafından aşırı eleştiriliyor birileri tarafından aşırı övülüyor.

  konuşuyor> başkan çok konuşuyor ya mobese görse atlıyor. / öff öyle ölmezler başkanım füze atın

  konuşmuyor> yav bu kulübün başkanı yok mu sadece fatih hoca konuşuyor ceza alıyor. / muhatap almaya değmez konular bunlar

  kazanılan maçın ardından konuşunca> ancak kazanınca ekrana çıkarsınız fatih hocayı niye savunmadınız / başkan lafı gediğine koydu anlayana...

  kaybedilen maçın ardından konuşunca > o konularla ilgili açıklama yapacağına bu takım niye oynamıyor çıkıp anlat, fatih hocadan bu takımın hali nedir diye rapor iste / başkan x'i itin götüne soktu çıkardı helal be

  bazı konular hakkında resmi siteden bildiri yayınlanıyor > yazıyla olmaz çıkın masaya yumruğunuzu vurun anlatın / tatatata başkan ateş ediyor

  bazı konular hakkında bildiri yayınlanmasına gerek duyulmuyor> kulüp çıksın açıklasın bu nedir ya / ıvır zıvır her konu için de açıklama beklenmez ya

  benim fikrime gelirsek hataları olmasına rağmen genel çerçevede çok memnunum. giderse yerine daha iyisinin gelmeyeceğini, akbabaların pusuda beklediğini düşünüyorum.
 • 3461
  https://odatv.com/...-cikti-10022039.html

  baya baya dev-gençliymiş. * donanımın nerden geldiğini merak ediyordum ben de...

  dün benim de dikkatimi çekti konuşurken sovy-rusya diye başlayan cümlesi. metin kurt'un hatırasını yaşattı, başkan ellerinden öperim.

  fotoğrafta yanında bulunan nurettin öztürk'le ilgili de şöyle haber mevcut:

  https://t24.com.tr/...in-toplaniyor,202611

  edit: bu arada bu bilgi üzerine kapitalizmin uşağı malum yalı çocuğunun kabuslarına daha ağır girecek sanırım başkan.

  (bkz: 6. filo defol)
 • 3463
  ilk seçildiği dönemden itibaren sayın başkanı çok sevmişimdir, destek olmuşumdur. yapılan eleştirilere rağmen statüko karşısında hep arkasında durulması gerektiğini düşündüm. başkanımız 9 şubat 2020 kasımpaşa galatasaray maçı'ndan sonra çok iyi konuşmuş, mesajları ulaşması gereken yerlere ulaşmıştır. lakin çok geç kalındığını düşünüyorum. hocamız fatih terim'e karşı bu yalı çocuğu* ve yanındaki destekçileri savaş açmışken, türlü hakaretlerde bulunurken neredeydi sayın başkan. hiç bir şey olmamış gibi fotoğraflar çekildiler üstüne. hocanın zaten o gün sildiğini düşünüyorum. sadece idare etti bugüne kadar. zaman içinde de bardak doldu ve taşmaya başladı. ozan kabak süreci, forvetsizlik gibi durumları zaten hepimiz biliyoruz, bir çok artısının yanında transfer konusunda planı olmayan bir yönetim sayın başkanımız mustafa cengiz'in yönetimi. benim desteğimi hocayı karşılarına aldıkları gün kaybettiler. şu süreçte tabi ki istifa etsinler gitsinler gibi bir şey söylemiyorum, gün birlik olma günü ama bu birliktelik artık yürümez. iki taraftan birinin gitmesiyle sonuçlanacağını hepimiz biliyoruz. bir tarafta galatasaray tarihinin gelmiş geçmiş en büyük efsanesi fatih terim varken bir seçim yapılması gerekiyorsa galatasaray taraftarlarının büyük çoğunluğunun kimin yanında duracağını iyi biliyor herkes. hocanın desteğinin de uzun zamandır iyi bir şekilde hazırlanan ozan korkut ile olduğunu biliyorum. ozan korkut'un listesinde hocaya ve ailesine yakın insanlar var. eğer olur da allah korusun bu sezon bir aksilik olursa, yarıştan koparsak 21 mart 2020 galatasaray olağan mali genel kurulu'nda seçim kararı çıkar. nisan 2020'de seçime gideriz. yarıştan kopmazsak ki temennimiz ve beklentimiz bu yönde, mayıs ayında seçime gidileceğini ve ozan korkut'un galatasarayımızın 38. başkanı seçileceğini düşünüyorum. keşke mustafa cengiz yönetimi uzun yıllar hocayla uyum içerisinde çalışsaydı ve uzun yıllar seçim görmeden istikrarlı bir şekilde kupalara ambargo koyarak devam etseydik. ama bunun gerçekleşmeyeceğine artık eminim. dediğim gibi, bu dikiş artık tutmaz, bu kadar olaydan sonra yönetim ve hoca uyum içerisinde çalışamaz, iki tarafında, özellikle hocanın karakterine ters. çok sevdiğim iyi galatasaraylı olan bir abim bu yönetimin listesinin açıklandığı gün üç seneyi tamamlayamayacağını söylemişti, ben ise aksi yönde fikir belirtip en az iki dönem bu yönetimin görev yapacağını düşündüğümü söylemiştim, yanıldım. inşallah galatasaray için hayırlısı ne ise o olur. fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bütün galatasaraylılara selam olsun.
 • 3464
  ali koç'a karşı önceden çekindiği için ses edemeğini sanıyordum ama beni yanıltmış olan başkanımız. bazı insanlar sabırlıdır ve şiddete meyilli değildir. kendisi ve bizim için mücadele şimdi başlıyor. kendisini liselilere yedirmememiz lazım. özellikle 9 kişinin başkanlık için hazırlandığı düşünülünce bizi nasıl bir akbabalar ordusu beklediği ortada.
 • 3465
  hocayı karsilarina haybeye almayan, arda turan transferini engellemek, bu transfer için galatasaray'a zarar vermeye çalışanların önünü almak için ters düşmüştür. elmalarla armutlar karıştırılmış, üstelik çürük elmalardan, hocanın desteklediği kisilermiş gibi bahsedilmiş. vallahi ben beğendim. kurguya puanım 10/10. ozan korkut önce kayın pederinden izin alsın. sonrasını sonra düşünürüz. son söz: sözlükte taraftarımızın en yoğun bir biçimde bir araya geldikleri bu platformda sayın hocamız terim'i guzellemek için liseci kesimi yuceltmeyin. bu kulüpte en son liseli başkan dursun özbek'ti. eğer o günlere dönmek istiyorsanız destekleyin. sonuçta kucuk5 olsun bizim olsun diyenler de galatasaray'lı.
 • 3466
  mahkeme kararıyla görevden uzaklaşmamalı. cengiz'den nefret de etse bunu savunmamalı hiçbir galatasaraylı.

  çünkü öyle bir durumda mesele cengiz meselesi olmaktan çıkacak ve çok daha büyük bir sorun haline gelecek.

  arda konusunda hoca evet hatalıydı. uzatması da hatalıydı.

  ama cengiz de her zaman yaptığı gibi süreci yönetemeyerek aralarında bir kriz doğmasına sebep oldu.

  ne hoca arda'yı istedi diye çıktı bu kriz ne de başkan kabul etmedi diye. bunu anlayın önce ve meseleye arda eksenli bakmayı kesin.

  terim eleştirilen 'fikir ayrılığı' başlıklı açıklamayı yaptıran isim cengiz'in bizzat kendisidir.

  o açıklama gelene kadar uzun bir süre boyunca ne duyduk başkanından ağzından? 'biz hocamızla transfer konularında her daim toplantı halindeyiz, ağzından henüz arda'nın a'sı bile çıkmadı'

  ne oldu peki sonunda? hoca çıktı ve başkanı yalanlayarak 'istedim ama kabul edilmedi' dedi.

  cengiz de bu yalanlamaya sinirlenerek iki yardımcısını da yanına alarak sırf bu konu özelinde bir basın toplantısı düzenledi ve 'fikir ayrılığı varsa yollar ayrılmadı' dedi yetmedi 2 senedir hocamız dediği adama 'sayın teknik direktör' diye hitap etti kasıtlı şekilde.

  ben başkana tek şekilde hak verebilirdim. çıkıp en başından 'hoca arda'yı istiyor evet saygı duyuyoruz ama yönetim olarak bu transfere sıcak bakmıyoruz' demesi üstüne hoca hala çıkıp bir şeyler söyleseydi işin rengi değişirdi.

  hoca arda talebi kabul edilmedi diye değil başkanın meseleyi yansıtma şekline sinirlenmiş belli ki. gereksiz diyebilirsin evet ama yapacak bir şey yok hocamızın kolay bir insan olmadığını sağır sultan bile biliyor. her yıldız kaprisli ve zordur. başkan olarak sen de sana kupalar kazandıran ve seni de beraberinde yükselten yıldızını iyi yönetmeyi becereceksin.

  sonuç olarak arda'nın gelmemesi iyi oldu hoş oldu ama bu tavır beni başkandan soğuttu ki çok da sıcak değildim zaten sırf hoca ile uyumlu şekilde çalışabileceklerine inandığım için destekliyordum ki bu olayla birlikte o da yalan oldu.

  ama başta da belirttiğim gibi hoca ile kanlı bıçaklı da olsa bu tarz bir mahkeme kararıyla görevden ayrılmasını istemem.

  nasıl terim gittiği gün cengiz devri bitecekse, cengiz başkanlık koltuğundan kalkarsa aynı şekilde 4. ve belki de son terim devri de kapanacaktır.
 • 3468
  burada kendisi gittiğinde fatih terim kalacak sananlar varsa çok büyük yaniliyorlar o kadarini söyleyeyim. anında ilk olarak fatih terim'i yer yeni gelen yönetim.
  bu kulübün yükselişi terim-cengiz kombosuna sıkı şekilde bağlı. ben fatih hoca'nin mustafa cengiz ile birlikte (birbirlerine çok bayilmasalar da) calisabileceğine inaniyorum. umarim zorla baskanliktan alinmaz mustafa cengiz. rezalet olur resmen.
 • 3469
  https://odatv.com/...-cikti-10022039.html

  --- alıntı ---

  galatasaray kulübü başkanı mustafa cengiz’in dev-genç’li devrimcilerle suriye’de çekildiği iddia edilen fotoğrafı ortaya çıktı.

  açıklamaları sırasında sık sık rusya’ya “sovyetler” diyen, filozof spinoza’dan alıntılar yapan cengiz’in 68 kuşağından olduğu biliniyordu.

  fotoğrafı paylaşan, ersen olgaç, @makulkomunist hesabı aracılığıyla, “bir suriye hatırası. mayıs 1974 şam. ersen olgaç, nurettin öztürk (1983'de işkencede öldürüldü), hüseyin onur (dev-genç m. yürütme k. üyesi), mustafa cengiz (şimdiki galatasaray kulübü bşk.)” notunu paylaştı.

  olgaç devamında ise “nurettin ve hüseyin'in kravatlı olmalarının nedeni birkaç saat sonra afgan pasaportlarıyla şam'ı terk edeceklerindendi” ifadelerini iletti.

  1949 yılında gaziantep'in nizip ilçesinde doğan mustafa cengiz’in 1980 darbesinde kamudan ayrılmak zorunda kaldığı da biliniyor.

  cengiz, türkiye’nin tarımsal modernizasyonunda kilit faktör olması amacıyla kurulan 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi merkez birliği (köy-koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalışmıştı. daha sonra 670 belediyenin merkez iktisadi kuruluşu tansa (tanzim satışlar) ilk ve son genel müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.

  cengiz, 1980 darbesinden önce belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan tansa'da 28 yaşında ülkenin o dönem kamudaki en genç genel müdürü olmuştu. cengiz, 12 eylül darbesi sonrası kamudan ayrılarak, özel sektörde dış ticaret alanında arapça da öğrendiği ortadoğu’da yoğun olarak çalıştı.

  odatv.com

  --- alıntı ---

  (bkz: komünist başkan)
 • 3471
  adamı kötülemek için yaptığı iyilikleri ortaya koymuş, o kadar aciz rakipleri olan galatasaray başkanıdır. 1980 eylül ayından sonra darbeci faşistlerle calismamayı seçen ve dik duruşunu günümüzde de koruyan, bize yakışan, kulübün ekonomisini ayakta tutan başkandır. şu anda mustafa cengiz'e terim'in hatalı olduğu arda konusu yüzünden kırgın olan taraftarimizin bir an önce hatirlamasi gereken şu:
  ekonomi, markalar için günümüzde geçerli olan tek hayatta kalma yöntemi. bu açıdan kriz içinde boğulan ülkemizde galatasaray'a nefes aldıran, bu konuda tam bir uzman mustafa cengiz. kulübü "arda'yı istemedi" diyerek liselilere vermek tam olarak ali koç ve ekürisi vahşi kapitalist rezillerin dileğidir. umarim gerceklesmez.
  mustafa cengiz' i tanimam etmem. ama 42 yaşında ve 37 senedir bu takimin peşindeyim. bu kulübe gelmis en önemli başkanlardan birisidir. o kadarini söyleyeyim.
  bugün yeni bir zafer daha kazandi yönetimiyle beraber.
  (bkz: galatasaray'a kayyum atanması)
 • 3475
  manchester city'e verilen 2 yıllık men cezasından sonra başkanımızın kıymetini daha çok bilmeliyiz diye düşünüyorum.
  eğer ki kendisi gerekli anlaşmaları yapamamış ve benzer cezayı biz de görmüş olsaydık maddi açıdan büyük sıkıntılar yaşanacaktı.
  hocamızın etkisi ve başarısı katiyen göz ardı edilemez ama günün sonunda öyle ya da böyle(cezalar, kısıtlamalar vs.) avrupa kupalarına katılamasaydık büyük bir maddi gelirden de mahrum kalacaktık.