• https://www.galatasaray.org/...ir-aciklamalar/45066 ekteki linkte yer alan cümlelerin sahibidir. bu açıklamalar cami avlusunda yapılmıştır ve maalesef fatih terim'i futboldan biraz daha kopartacak açıklamalardır.
  futbola dair başka yönetsel öge sahibi olamadığımızdan bu açıklamalar şampiyonluk şansımızı azaltmıştır.
  cami duvarı hakkında başka yorum yapmak istemiyorum ama yolun sonu aysal / terim saçmalığına varır.
  egolarını galatasaray'dan üstün tutanların sezonu olarak hüzünle hatırlarız 2019-2020'yi, geçmişler olsun !
 • https://www.galatasaray.org/...ir-aciklamalar/45066

  herkes işini yapsın, siz de işinizi yapın sayın yönetim.

  suyun karşı tarafı senin hocana her türlü saygısızlığı yapıyor, sen kameralar önünde adamla sarmaş dolaş poz veriyorsun.

  maç günleri maşallah twitter hesabımızda takımdan çok sizin fotoğraflarınız var.

  hakem hataları ve tff hakkında suya sabuna dokunmayan üslupla basit açıklamalar yapıyorsun.

  kusura bakma ama o koltukta fatih terim sayesinde oturuyorsunuz.
  kimsenin gazına gelip de hocayla aranı bozma.

  severiz seni, bize dışarıda yeterince düşman var, içeriden çatlamayalım yeter.
 • https://twitter.com/...8367311872

  paylaşım için teşekkürler.

  burada yer darlığından ve cüsse genişliğinden bir omuz omuza değme var ama omuz atma deyince... yaşlanıyoruz herhalde bakıp göremiyorum :(
  ben de geçerlerken eşref bey başkanımıza omzu yapıştırdı diye bekliyordum. yani beklemiyordum tabii de anlatılandan öyle oldu zannettim.

  yine de olayı her kim nasıl bakıp görürse görsün, dilerim kulüpte herkes aklını başına toplar ve özellikle basına malzemeye vermeyi keser. fatih hocamız ile mustafa başkanin medya önündeki üstü kapalı laf değiş tokuşundan ve son divandan sonra bu da üstüne tüy dikti. artık son olsun! daha onemli sorunlarımız var, onlara yogunlaşalım.

  tanım: dursun başkanı eleştirmeyen bir kaç riyakar üyenin haksızca üstüne gittiği başkanımız.
 • galatasaray espor kulübünün konaklamalarını kendi otelinde yaptırıp, ederinden fazla saçma sapan tutarlarla kulübe fatura ettiren kişiyle karşılaştırılmaması gereken "dürüst başkanımız".

  olur da kulüp araçlarının tüm akaryakıt ihtiyaçları başkanın sahip olduğu istasyondan akıl ve mantık dışı bedeller ile kulübe fatura edildiği kanıtlarıyla genel kurul huzurunda ortaya dökülürse o zaman durumu eşitlerler ve aynı cümle içerisinde kıyasları yapılır. mustafa cengiz'i medyadan tanıdığımız kadarıyla böyle birşey olasılık dışı.

  edit: genel kurul konuşmasına dayanarak bu entry'i girme ihtiyacı hissettim. meraklısına ilgili genel kurul videosunu aşağıya bırakıyorum. benim için mustafa, dursun, ahmet, mehmet isimleri önemsizdir. aslolan icraattır. mevcut başkandan daha iyi yapacağım diyen babayiğitler varsa beri gelsin fakat galatasaray özel mülkünüzden para kazanacağınız bir yer değildir.

  kaynak: https://playerbros.com/...-kurul-espor.mp4?_=1
 • riva ve florya soygununun çözümünde de önemli emekler sarfetmiş değerli başkanımız. kulübümüzü batma noktasında bırakan, kasa kolaylığı sağladığını iddia edip bunları faiziyle geri almaya çalışanlardan bu noktaya gelmemiz çok sevindirici. ayrıca, ahlaksız organize kötülüğe karşı amansız mücadelesinde de kendisine ve ekibine başarılar diliyorum. (bugüne kadar kendisiyle ilgili entry girmemek de benim ayıbım olsun.)

  https://gss.gs/duA.jpg
  (bkz: cimbom başı dik yürür)
  https://m.youtube.com/watch?v=9qZSXIuin74 (galatasaray ve emlak konut gyo arasında gerçekleşen imza töreni)
  https://m.youtube.com/watch?v=mpA5OJdaZiw (fatih hocaya verilen 4 maçlık ceza sonrası)
  https://m.youtube.com/watch?v=ivUdSuSzBWQ (koç'a sicil cevabı)
  https://www.google.com/...slari-faiz-cikti/amp (emekliye zam gazetesinin haberi)
  https://www.google.com/...-vurgunu-186415h.htm (bir başka kaynak)
 • aşağı linkteki açıklamalarına bakılırsa hamasete bulaşmış başkan. ultraslan'ı da anmadan geçememiş. bu ülkedeki sorunları gizleme, üstünü kapatma, çözüme odaklanmama, oyalama, idare etme kültüründen gına geldi artık. hala son iki yılın şampiyonu diye savunma yapılıyor. fatih terim'in ''seyirci'' diye tanımladığı hiç kimse son iki yılı tek başına değerli görmüyor başkan. bizim için iyi futbol ve avrupa'da başarı önemli. şampiyonluk, avrupa'da başarı gelmedikçe bu futbol fakiri ülkede önemsiz.

  yemin ediyorum, artık ellerim titriyor yazarken. şu ülkede muhaliflerin dışlanmasından, enayi yerine konmaya çalışılmasından ve çoğunluğa oynanmasından bıktım. başa geçen herkes kendi zıttına aynı muameleyi yapıyor; herhangi belirli bir muhalif kesimi kastetmiyorum.

  şu da açıklamanın bulunduğu link: https://www.ntvspor.net/...dNRINm6nna2xXsQ3kjSk
 • --- alıntı ---

  türk futbolu hareketli günler yaşıyor... önce, 5 aralık’ta fenerbahçe başkanı ali koç ile tff başkanı nihat özdemir ve mhk başkanı zekeriya alp’le, özdemir’in zorlu center’daki ofisinde yaptığı toplantı ortalığı karıştırdı. sonra, 22 aralık’taki fenerbahçe-beşiktaş derbisinin hakemi cüneyt çakır ve var masasındaki mete kalkavan’ın kararları büyük gürültü kopardı. beşiktaş kulübü maçın var kayıtlarının açıklanması için tff’ye başvurdu. bu olaylar karşısındaki tutumu merakla beklenen galatasaray başkanı mustafa cengiz ise, en detaylı açıklamayı hürriyet’e yaptı. hasta olmasına rağmen kulüpteki mesaisini sürdüren cengiz, kolunda serumla sorularımızı yanıtladı...

  “zorlu, türk futbolu için bir milattır, derin yaralar açmıştır” diyen cengiz, koç-özdemir-alp zirvesi için şunları söyledi:

  “kulüp başkanı, tff başkanı ve mhk başkanı bir araya gelebilir. ama bu toplantı özel bir mekanda, daha önce açıklanmadan ve deklare edilmeden yapılamaz. eğer yapılırsa bunun açıklanması gerekir. şimdi bakıyoruz ki bazı kulüpler var kayıtlarının açıklanmasını istiyor. 2 noktaya değineceğim: 1-) var kayıtlarından önce zorlu kayıtları açıklansın. 2-) biz geçen yıl konyaspor maçından sonra var kayıtları açıklansın diye uefa’ya, ifab’a iki kere yazı yazdık. her ikisinde ifab bunun yerel federasyonun yani tff’nin yetkisi dahilinde olduğunu bildirdi. tff’den kayıtların açıklanmasını istedik, ancak tff cevap dahi vermedi.

  "türk futbolu için istedik"

  bizim orada kastımız 5 dakika boyunca iki hakemin ne konuştuğu idi. normal bir pozisyon olsa idi var kaydının açıklanmasını istemeyebilirdik. ama tam 5 dakika oyunun durmasına neden olan konuşma bizi de şüpheye düşürdü. ne konuşuldu? yoksa bizim konumuz kesinlikle konyaspor’un galibiyeti ya da mağlubiyeti değildi.

  bizim konumuz türk futbolu adına bunun açıklanması idi. ileride de bu tip şeylerin tekrarlanmaması, yaşanmaması içindi. yani, var kayıtlarında bu kadar uzun tartışmaya konu olacak ne var? gözünüzün önünde olan bir şey neden bu kadar uzun sürdü? o 5 dakikada neler yaşandı?

  'bavullami girdik' ne demek?
  fenerbahçe başkanı ali koç’un, zorlu center’da tff yöneticileriyle yaptığı görüşmeyle ilgili, “oraya sanki bavulla girdik! görülen yerden girdik çıktık” açıklamasını değerlendiren mustafa cengiz, şu ifadeleri kullandı:

  neden bavul?
  ‘bavulla mı girdik’ ne demek? neden bavul? rakibimizin sayın başkanı diyor ki; ‘biz zorlu’ya mhk başkanı’nı çağırıp hakemleri konuştuk.” güzel! derbi sonrasında aynı başkan çıkıp, ‘biz kendimize uygun hakemi bulduk. bu hakemle devam edersek şampiyon oluruz’ diyor. ikisini birbiri ile birleştirdiğimizde örtüşüyor.

  "kuşkulanmakta hakliyim"
  ben bundan kuşkulanmakta haklıyım. çünkü bu yarışın içindeyim. kimse rahatsız olmasa da, herkes bunu iyi niyetle görse de, ben dante’nin sözünde olduğu gibi cehenneme giden yolların iyi niyet taşları ile örülüdür. iyi niyetle ise açıklansın zorlu’da ne konuştukları...”

  "ortalik yangin yerine dönerdi"

  mustafa cengiz, ali koç-tff zirvesi için, “madem bu görüşme legaldi, neden tff’nin resmi sitesinden yayınlanmadı? neden ta ki, bir gazeteci bunu açıklamadan önce söylemediniz? o görüşmede g.saray başkanı olsaydı, ortalık yangın yeri olurdu. ne terör örgütü kalırdı girmediğimiz, ne şaibeler” dedi.

  "cüneyt çakir belli ki o görüşmeden etkilenmiş"

  galatasaray başkanı mustafa cengiz, “peki sizce cüneyt çakır, ali koç-nihat özdemir-zekeriya alp görüşmesinden etkilenmiş midir?” sorumuza şu çarpıcı yanıtı verdi: “öyle görünüyor ki etkilemiş! görüntü bu. biz buna karar veremeyiz. niyet okuyamayız. ama beni başkasına verilen penaltılar ilgilendirir mi? ilgilendirir. çünkü ben bu oyunun galatasaray olarak bir parçasıyım. yarış 18 takımlı. eğer bir takım feryat ediyorsa, siz onu duymuyor ve kulağınızı kapatıyorsanız, kendiniz feryat ettiğinizde başkalarının kulak kapatmasına alınmayacaksınız! ben, kimden gelirse gelsin bu feryatların duyulması, dinlenmesi kanaatindeyim.

  "derbinin hakemlerine niye görev yok?"

  mustafa cengiz, f.bahçe-beşiktaş derbisinin hakemi cüneyt çakır ile var masasındaki mete kalkavan’a bu hafta maç verilmediğine dikkat çekerek, “çok enteresan. şimdi biz bundan ne sonuç çıkaracağız? ben bu yarışın içinde doğru davrandığımıza inanıyorum. öbürleri tersini düşünebilir. ama bizim yaptığımız bir şey var ise de söylesinler. bizim manipüle ettiğimiz, zorladığımız bir şey varsa söylesinler” dedi.

  "tweet atmasinin sebebi pfdk’ya sevk edilmesi"

  fatih terim’in önceki akşam saat 20.45’te paylaştığı, “anlaşıldı; ikinci yarı çok zorlu geçecek” şeklindeki tweeti ile ilgili görüşlerini de açıklayan cengiz, şöyle konuştu: “fatih hoca’nın neden pfdk’ya sevk edildiğini inanın bilmiyorum. göztepe maçından sonraki konuşmasına tekrar tekrar baktım bir şey bulamadım. hâlâ anlamadım. fatih terim’in disipline neden verildiğini, verilme nedenini hukuksal anlamda çözemedim. yoksa niyet anlamında bin kere verebilirler. ama cezayı gerektirecek bir sözcük ben bulamadım. fatih terim’e haksızlık yapılmıştır. hoca da tepkisini bu şekilde vermiştir.”

  "firavun laneti gibi! o 8 kulübün 3'ü küme düştü"

  “var kayıtları açıklansın dediğimiz için kulüpler birliği, 17 kulüp adına bir bildiri yayınladı. oysa bu açıklamayı yapan 17 değil, 8 kulüptü. firavun’un laneti gibi o bildiride imzası olan 8 kulübün 3’ü küme düştü.”

  mustafa cengiz, geçen sezon 24 kasım’da konyaspor ile 1-1 berabere kaldıkları maç sonrası yaptıkları, “var kayıtları açıklansın. hakem hüseyin göçek ve var masasındaki halis özkahya’nın 87. dakikada bizim aleyhimize verilen penaltı sonrası 5 dakika boyunca ne konuştukları kamuoyuna açıklanmalı” dedikleri için, tff ve diğer kulüplerden tepki gördüklerini hatırlatarak şöyle dedi:

  önce tff ceza verdi
  ‘var kayıtları açıklansın’ dediğimiz için önce türkiye futbol federasyonu (tff) bize ceza verdi. arkasından kulüpler birliği vakfı, bizim dışımızdaki 17 kulüp adına bir bildiri yayınladı. oysa bu açıklamayı yapan 17 kulüp değil, 8 kulüp idi. sanki firavun’un laneti gibi bu 8 kulübün 3’ü küme düştü, 5’i kaldı. o zamanlarda ‘hakemler de insandır, onlar da pekalâ hata yapabilir’ diyen 8 kulüp asla hakem hataları için konuşamaz! konuşmamaları gerekir.... hakemler hakkında kesinlikle basın toplantısı yapmamaları gerekir.

  eski zorlular!
  neden? çünkü, hakemler de insandır, hakemler de hata yapabilir diye kendi web sitelerinden bunu yayınladılar. tekrar ediyorum; resmi web sitesinden bildiri yayınlayan, gizli mahfillerdeki eski zorlular (!)... biz rusya’da maçta iken telefon trafiği ile kendi ortağının aleyhine komplo kurar gibi yaptığın bu gizli eylem neticesinde sen dedin ki; ‘hakemler de insandır. bir takıma ayrıcalık yapılamaz.’ bitti!..

  geçen yili da açiklayin
  şimdi ne istiyorsun, bizim de istediğimiz ‘var kayıtları açıklansın’ diyorsun. biz bunu zaten ifab’a, tff’ye başvurup istemiştik. güzel, işi büyütelim! tamam var kayıtları açıklansın ama geçen yılki konya maçının var kayıtları da açıklansın! o bildiriyi yayınlayan 8 kulüp konuşamaz! ben olsam utanırım, hicap duyarım. hiçbir şey artık eskisi gibi değil.

  --- alıntı ---

  http://www.hurriyet.com.tr/...-aciklansin-41405987

  başkan güzel açıklamalarda bulunmuş. özellikle var kayıtlarından önce zorlu kayıtlarını açıklayın ve galatasaray başkanı olsaydı, ortalık yangın yeri olurdu cümleleri çok hoşuma gitti.
 • bir çok kişinin kendisini suçladığı eylem olan ozan kabak transferini hocadan izinsiz gerçekleştirilmesi vakasını itiraf eden başkanımız.

  https://twitter.com/...755474602078209?s=19

  bu konu yaşanmaması gereken ciddi bir hataydı. daha evvel de bu mevzu özelinde çok eleştirdim başkanı. hocanın bu süreçte istifaya kadar gittiği de ilan edilmemiş bilinen bir gerçek.

  bir yönetim ne olursa olsun teknik kadronun onayı olmadan hiçbir işe kalkışmamalı.

  zamanın gerçekleri ortaya çıkarmak gibi önemli bir huyu vardır. itirafıyla kendisini bu konuda eleştirenleri haklı çıkardığı için teşekkürler başkanım.

  daha az iletişim kazalı, başarılı futbol sezonları dilerim.

  bu takımın şampiyon olmak için siz ve fatih terim arasındaki uyuma ihtiyacı olacaktır.

  biz bir olalım, gerisini bırakın onlar düşünsün!
 • https://twitter.com/...755474602078209?s=21

  ilgili ozan konusunda sadece fatih terim’den rica ederek ozan’ı ederinden faslasına sattırmış başkanımız.

  yani hala anlatılamayan veya zoraki anlamak istemediğimiz şeyler var. serbest kalma maddesi 7.5 milyon euro olan bir oyuncuyu 11 milyon euroya sattık. bakın arkadaşlar herhangi bir takım 7.5 milyon euroyu tff’ye verse ne fatih terim ne de mustafa cengiz tek kelime edebilirdi. ama burada sağ olsun ozan sayesinde bu parayı 11 milyona kadar çıkardık. artık bunun üstüne çıkmak neredeyse imkansız hatta belki satmasak 7.5 a tekrar düşse kimse bir şey diyemezdi. hatta “zamanında 11 verdiler satmadınız şimdi 7.5 a satıyorsunuz sizi beceriksizler” deyip adamı gömmediğiniz toprak kalmazdı.
 • o zaman bir de ozan kabak transferi oznelinde soyle bakalim baskanin icraatine.

  fatih terim, serdar aziz ve eren derdiyoku kadro disi birakmisti. bu demek oluyor ki defans hattinda maicon, ahmet ve donk vardi elinde sadece ve hicbiri defansta ilk on birin garanti ismi degildi. kisacasi oraya en azindan bir adet transfer gerekiyordu.

  bunun disinda gerek oyun, gerek taraftar baskisi, gerekse kotu gidisatin ve gol sorunlarinin forvetsizlige baglanmasi, o bolgeye de bir transfer gerektiriyordu.

  kimler geldi ? diagne, kostas, marcao, boss, semih.

  bunlarin sadece 3une para odedik ama toplam olarak bahsedelim, kasadan cikan para 20m euro.

  ffpden oturu ne yapmamiz gerekiyor ? en az 20m euroluk satis.

  baskan ve yonetimi ne yapti ? elde onyekuru gibi bir nimet varken, 9m euroya garryi sattilar. basit matematikle ilerleyelim, geriye kac para kaliyor ? sanirim 11m euro. maiconu kiralik yolladilar 1.7m euroya. yetti mi yetmedi. ozanin cikis maddesi vardi 7.5m euro. tekliflerde vardi kendisindeki cevheri gorenlerden, satsalardi, bakinca toplam 18.2m euro oluyordu, daha satis lazimdi.*

  o zaman birkac secenek kaliyordu, ya bossu almayacak maicon marcao tandemiyle devam edeceklerdi ya forvet transferinden vazgececeklerdi ya da kariyerinde sadece olympiakos ve benfica da verimli olabilmis kostas ile tek forvet olarak yetineceklerdi.

  onun yerine pazarliklar sonucu, 11m euroya ozani satarak hemde cikis maddesi olmasina ragmen, ffpyi toparlayip, teknil heyetle kararlastirilan butun transferleri gerceklestirdiler.

  elestirirken az mantikli olun, ne oyuncu alinirken ne de satilirken teknik heyetin izni ya da haberi olmadan bir is mumkun mu ? ozellikle de taptiginiz fatih terim
  o teknik heyetin basindayken. siz inaniyor musunuz buna ? normal bir teknik ekip bile haberdar olur, olmasa zaten teknik heyete ne ihtiyac var. al bu armut oynat bunu dersin, ki o kadar baskin karakterdeki birinin bundan haberi olmasin. izin olayina gelince belki gitmesin demistir. ama oturup yukarida yazdigim secenekleri de degerlendiren yine onlardir sacmalamaya gerek yok.

  dip not: liverpool minaminoyu daha yeni 10m euroya aldi. o zaman salzburgun baskani tam moron sizin kafaya gore.. teknik direktore de sormamistir kesin 10m e satilir mi bu adam hic ? sivasspor 6 ayi kalmis oyuncuya 10m fiyat cekiyor bugunlerde..
  https://www.transfermarkt.com.tr/...rofil/spieler/165793
 • sarı-kırmızı renklere adadığı yüreğiyle örnek galatasaraylı olan tevfik fikret'in de söylediği gibi fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür başkanımızdır kendisi.

  mustafa cengiz: "ama en önemlisi cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyorum. yiğidi öldürün hakkını inkar etmeyin. rakiplerimiz de bundan heveslenip saldırıda bulunmasın bize de verin diye. biz kendi mülkümüzü aldık."

  https://skor.sozcu.com.tr/...sekkuru-1437345/amp/