• 287
  bugün katılmış olduğu ajans 1905 youtube kanalında sorulan soruları ve vermiş olduğu cevapları aşağıda derledim, copy paste değil el emeği göz nuru.

  burak elmas 9 aylık kısa bir sürede belki de birçok kişide hayal kırıklığı yarattı ve ibra olmadı sizce burak elmas'ın ana yanlışları neydi ve kendinize ne gibi dersler çıkardınız?

  -aslında burak başkan çok iyi niyetle yola çıktı. şanssızlıklar yaşadı. düşündüğü global stad sponsorluğu konjonktör sebebiyle gerçekleşmedi. fatih hocayla yola çıktı oradaki ahenk de tutmadı. takıma maliyeti azaltalım diye aniden gençleşme operasyonu yaptı o da tutmadı. şok insanı ya öldürür ya canlandırır, bizi öldürdü.

  önceki seçimde kazansaydınız fatih terim ile siz devam eder miydiniz?

  - devam ederdim sebebi şu; şimdi biz de burak başkan da şunu söylemiştik, 19 haziran itibariyle seçildiğimiz itibariyle 3 hafta sonra şampiyonlar ligi ön eleme maçı var. hoca bodrumdaydı ama aldığı oyuncular içerdeydi. 28 mayıs 2022 için seçim tarihi açıklamıştık. dedik ki: hoca başarılıysa devam edicek, biz başarılıysak devam edicez. yani şunu demek istiyorum, ne hoca ne biz galatasaray'ın üstünde olamayız. biz hocayı çok seviyoruz alt lige de düşsek olur değil. zaten fatih hoca da izin vermezdi kötü gitse o da ayrılırdı fakat 3. 5. ayda ayrıldığınız zaman bence maçın 40.ıncı dakikasında maçı bırakmak gibi, 80.dakikada gol atılmayacağını nerden biliyorsunuz? 85.dakikada burda olimpiyat stadyumu'nda oynanan maçı hatırlayın, 3-0 mağluptu 4-3 yendi. futbol bu. yani böyle bir ortamda fatih hocayla yolu ayırmazdım. o tarih için söylüyorum.

  domenec torrent ile devam mı, tamam mı?

  - şimdi bakın torrent konusuna geldiğimizde daha ne olduğunu görmedik. şunu söylemek istiyorum, demin nasıl "ya fatih hocayla en azından sezon sonuna kadar devam etmek lazımdı" diyor isem, torrent'in de hakkını yememek lazım bu takımı torrent yapmadı. 2 yanlıştan 1 doğru çıkmaz. kurumsal bakmak lazım doğru bakmak lazım. bizim felsefemiz şu, geleceğiz kontratlara bakacağız. sadece oyuncular için değil, teknik heyet için de böyle.

  torrent'in şuanki gidişatı alehine, böyle sürmeye devam ederse yol ayrımına gitmeyi metin öztürk yönetimi olarak düşünür müsünüz? fatih terim yeniden olabilir mi? okan buruk, nuri şahin, bielse iddiaları dolaşıyor?

  - bizim yeni fatih terimimizi bulmamız lazım, yeni fatih terim de benim bildiğim belçika'da yok, italya'da yok. biz tabii ki b planı olarak torrent ile devam etmezsek diye bunu yapıyoruz ekipçe.

  okan buruk mu nuri şahin mi?

  -şimdi bakın nuri hocam'a başarılar diliyorum antalya'da harika işler yapıyor, inşallah 5-6 sene sonra milli takımımızın da hocası olacak; ben öyle görüyorum. son 4 maçın tamamını aldı. şuan ekonomik durumumuz sebebi ile de görüyorsunuz ki sadece galatasaray'da değil bizim genel olarak türk hocalara öncülük ve ağırlık vermemiz lazım. okan buruk da bizim yetiştirdiğimiz bir değer fakat nuri şahin öbür tarafta başarıdan başarıya ne onun kafasını karıştırmak doğru ne galatasaray taraftarının kafasını karıştırmak doğru, antalya spor kulübü yönetimi'nin de kafasını karıştırmamak lazım. biz ne kadar şampiyonluğa adaysak ligdeki diğer takımlar da bir o kadar şampiyonluğa aday. rakiplere saygımız olması lazım. okan hoca'nın kulüpte köklü geçmişi var, kredisi var. şuan bir yakının sağlık sorunları ile ilgileniyor bildiğim kadarıyla. bizim için önemli olan bizle devam eden bir kontrat olması. elde bir kontrat devam ederken galatasaray'ın 1-2 milyon savuracak gücü yok. şuan devam eden maçlarda hoca şapkadan tavşan çıkarır mı? bilmiyorum belki de çıkarır, bir seri yakalar. şimdi ben mesela gazeteci dostlarıma da şaşırıyorum. barcelona beraberliği sonrası bizim tartıştığımız hocaya herkes övgüler dizdi, galatasaray taraftarı'nın ve üyelerinin torrent'e borcu var dedi. benim haftalık değerlendirmem biz 5 yıl 1 ay için geliyoruz, 3 yıl da sonra. bunların hepsinde şampiyonluk hedefi var ama bilin ki her sezon şampiyon olsak dahi bu borçlar ödenmiyor dolasıyla biz hem finansta hem ligde şampiyonluk hedefliyoruz, sadece futbol değil tüm branşlarda. bu da ancak ilimle olur bilimle olur.

  seçimi kazandınız. ödenecek borçlar, kontratlar ve daha fazla mali yük için nakit kaynağa ihtiyaç var. bunlara siz hakimsiniz, bunlar için bir ödeme planınız var mı? hazır mı?

  - bugün kulüp yönetimi için bir kağıt imzaladık detay veremiyoruz. bununla ilgili bize bilgilendirme verildi. zaten beklediğimiz bir tabloydu. şuan burak elmas ve ekibi gerçekten çok şeffaf davranıyorlar. hem seçim süreci içinde hem bu bilgilendirmede biz çok memnunuz. biz önceki seçimde net bir bilgilendirme alamadık. neticede bilmediğimiz bir tablonun içine giriyorduk. şuan biliyoruz ama harika bir tablo mu var? yok. kim gelirse gelsin burası galatasaray. galatasaray'ın imkanları sayesinde hepsini çözersiniz.

  var mı o imkanlar? somut bir şeyler söyleyebilir misiniz?

  -marka o kadar büyük ki.. şimdi bakın sorunların büyüklüğü markanın büyüklüğünden kaynaklanıyor, sorunlar da markanın içinde yatıyor. hepsinin plan ve projeleri yapıldı, detay veremiyoruz kulüple protokol imzaladım. 43 yıllık iş adamıyım tek bir belge affından faydalanmadım, 161 kişilik şirketi yönetiyorum, yaklaşık bu günü kadar birçok işçi ile ayrıldım hiçbir davam yok. işinizi düzgün yaparsanız başınız ağrımaz.

  burak elmas'ın gerçekleştirdiği gençleştirme operasyonu başarısız oldu. yine transfer gerekiyor özellikle orta sahaya. transfer planınız var mı? levent nazifoğlu sportif aş'nin başına geçecek mi? (- evet) bu kadro ile ligde gelecek sezon iddiali olamayacağımız açık, transfer hamleleri gerekiyor bunların planlamasını yapıyor musunuz?

  -transfer hamlesi demeyelim revizyon diyelim ona. çünkü transfer hamlesi deyince herkes avrupa'nın starlarının buraya geleceğini düşünüyor. bugün en önemli kaynağımız kerem. erzincan'dan geldi, şuan avrupa'dan gelecek pek çok futbolcumuzdan daha iyi. öyle baktığımız zaman hani transfer derken sırf isim mi getireceğiz para mı vereceğiz işe mi yarayacak ona bakmak lazım. ben onun için scout ekibi ile iyi etüt edilip nokta atışlarının yapılacağını düşünüyorum. biz önce gençleşme dedik maliyet düşünelim sonra tornistan yaptık kıdemli abilere döndük, belki o harmanı doğru yapsaydık daha keyifli olurdu.

  riva, florya, kemerburgaz, kapalısalon, mecidiyeköy. planlarınız neler? hazırlıklarınız nelerdir?

  -gene aynı şeyi söyleyeceğim burada atılan imzalara sadık kalmanız lazım yani riva ile ilgili sayın dursun özbek döneminde alınan bir genel kurul kararı var ve emlak konut'a devredildi biliyorsunuz yürüyen bir proje var. aynı şekilde mustafa cengiz başkanımız döneminde florya geri alındı, şimdi bunları devam ettirip daha efektif kullanmaktan başka bir şey yok. verilmiş olan riva'yı geri alıp onun üzerine başka bir şey yapma şansımız yok. oradan beklenti gelirler var o gelirleri daha yukarı çıkartacak projelerimiz var ama bunun bir tarafı imk bacağı var bir tarafı finans bacağı var bir tarafı garantör bacağı var. biz oradan 1 milyar lira daha ilave kaynak yaratacağımız düşünüyoruz. bu satılmış-devretilmiş yerden bahsediyorum, yani eldeki malın satılmasından bahsetmiyorum. kemerburgaz ile ilgili şuanki yönetim de zaten bir takım planları var oraya bakacağız belediyelerle ne yapmış. daha oraya giremedik, borçlarla ilgileniyoruz. önümüzdeki aylarda kemerburgaz'ın hafriyat kamyonlarını orada görmüş olursunuz. yıl bitmeden basketbol sahasının da temeli atılmış olur. florya tarafına geldiğimizde biliyorum ki sayın burak elmas kıymetli bir çalışmayı başlatmıştı. o kıymetli bir çalışma galatasaray'ın faydasına ise bu projeyi devam ettirir ve sayın burak elmas'a teşekkür eder plaketini verir kutlarız. galatasaray'da devamlılık esas.

  o projelerin bankalar birliği borçlarını kapatabileceğini düşünüyor musunuz?

  -o iddialı olur. çünkü biz ilk riva ve florya satılacağı zamanda da önümüze öyle rakamlar koyuldu ki yaşasın bütün borçlar bitiyor kenara da bir miktar para koyuyoruz gibi geldi. konjonktör değişiyor planladığınız gibi gitmiyor.

  mecidiyeköy'deki binayla ilgili bir tasarrufunuz var mı?

  mecidiköy'deki binayla ilgili şuanki yönetimin bir tasarruf planı var, çok hoşumuza gitti. biz bu olaylaraburak elmas yönetimi, hamamcıoğlu yönetimi diye bakmıyoruz. kulübün faydasına bakıyoruz. doğru proje gibi gözüküyor inşallah bizim dönemimizde onu uygulamak kısmet olacak. herhalde maksimum 1 senede bitecek proje. aslında galatasaray şu iç kavgaları bıraksa ne kadar hızlı ilerleyebilir onu anlatmak için söylüyorum.

  günümüz dijital teknoloji çağı galatasaray 30 milyon taraftarı var avrupa'da taraftarı olan en fazla kulüp, dijital projeniz var mı? kulübe ek gelir kaynakları yaratabileceğiniz?

  -tabii. rahmetli mustafa cengiz döneminde başlayan token ve nft var. sırf bu sene token sayesinde 16 milyon dolar girdi. tabii bunları da doğru zamanda değerlendirmek lazım. dünyada dijital paralar düşüyor da. bir şeyler satacaksanız, projeyi satmak gibi. değeri artarken satmak lazım. şuan dünya'da onda düşme var, petrolün varili 20 dolara düşmüştü şimdi 110-120 dolar civarında. önemli olan iyi bir iş adamıysanız fark yaratmanız lazım. diyoruz ki biz doğru zamanlamaları takip edeceğiz, sadece token nft değil bizim yönetim grubumumuzda dijitala gayet hakim aral game'in sahibi ceo'su emir aral var. şuan burak elmas yönetiminin e-spor'unun başında. biz şöyle diyoruz, galatasaray'ın başına gel ne verebiliyorsan galatasaray'a ver.

  sportif aş'nin başına yine eski sporculardan levent nazifoğlu'nu getireceğiniz doğru mu?

  -sportif aş'nin başına değil, florya'nın başına, futbolun başına gelecek. dursun özbek döneminde ne yaptıysa onu yapacak. biz zaten her yere liyakatı o olanı getiriyoruz. daha evvel de futbol şube sorumlusuydu kendisi, ona bakıyor.

  taraftar çok sıcak bakmıyor?

  -olabilir, o dönem, o dönemki imkansızlıklarda, o dönemki mali koşullarla 2 liraya alacağınız bir adamı 5 liraya almış olabilirsiniz. eren derdiyok'dan bahsediliyor. adam kasımpaşa'da harikalar yaratıyordu. diagne kasımpaşa'da harikaydı. bize gelince kurudu. şimdi dünyanın en havalı arabasını alıyorsun, içine benzin koymuyorsun, gitmez. arabaya 5 milyon liraya alıyorsun 500 liralık benzin koyuyorsun gitmez. diagne'yi alıyorsan trezeguet'i de almalısın. levent nazifoğlu hem konusunu çok iyi bilir, başarılıdır. hem işini doğru yapar. her şeyi o günkü koşullarda değerlendirmek lazım. demin burak başkan ile ilgili bir şeyler söylediniz, evet başarısız bir tablo var ama talihsizlik de var işin içinde. her şey ters gitti. hakemler ters gitti, federasyon ters gitti, fatih hoca ile anlaşamadı, finansal sorunlar, sponsor olacak katarlı son saniyede vaz geçti. bütün talihsizlikler burak başkan'ı buldu. o yüzden insanların heveslerini kırmayalım. biz 5 sene 1 ay için talibiz.

  galatasaray basketbolda nef'in sponsorluğunda yeniden yapılanma gerçekleştirdi, fena da gitmiyor dün fenerbahçe'yi yendik, bu organizasyonun devamı için istikrarı sürdürecek misiniz? erden timur ile bir görüşmeniz oldu mu?

  -hocanın da katkısı var iyi hoca geldi, bundan önceki hoca da iyiydi ama bazen olmuyor. erden bey iyi bir galatasaraylı daha geçen hafta görüştük. erden bey; metin öztürk, burak elmas, kadir çetinçalı diye bakmaz. galatasaraylı diye bakar. galatasaray'ın menfaati varsa nefesi yettiği sürece koşar. allah erden bey'e bol paralar versin bol kazançlar versin.

  teklifte bulundunuz mu erden timur'a?

  - evet teklifte bulundum o da haklı olarak benim sevdam galatasaray. ben yönetimin içinde olmazsam katkım daha büyük olur dedi, teklifimizi nazikçe reddetti.

  florya'da bir skandal oldu sponsorunun verdiği malzemeler, sporcu malzemelerinin internet yoluyla satıldığı ortaya çıktı ve savcılığa verildi. bu konuyla ilgili bir bilginiz var mı? bu konuyu nasıl sürdüreceksiniz?

  -bir bilgim yok, bu konu ile ilgili zaten araştırma komisyonu kuruldu. sadece florya değil menajerler başka konular. bunların hepsi için divan başkanlığı komisyon kurdu, bekliyoruz. bilmeden yargılamak doğru değil. hele bazıları iyice ahlaksızlığa götürüp fatih hoca'ya kadar uzatıyor. biz onlara müsade etmeyiz! dedikodusuna bile müsade etmeyiz, galatasaray'ın böyle efsane hocasına dedikodu bile olsa dil uzatanın karşısına geçeriz. hatasız kul olmaz önemli olan kasıt mı var hata mı var buna bakmamız lazım. en üst organımız divan kurulu zaten araştırma komisyonu kurdu 5 kişiden oluşan, hepsi değerlendirilecek.

  türkiye futbol federasyonu başkanı istifa etti. tff ile galatasaray'ın ilişkileri son yıllarda kötü gitti, mhk'nin hakem uygulamalarıyla var uygulamalarıyla galatasaray bunu fazlasıyla hissediyor ve fazlasıyla rahatsız oluyorlar. burak elmas çok iddiali bir şekilde geldi ama taraftarın istediği tepkileri gösteremedi. sizin bu konuda tutumunuz ne olacak? nasıl bir yol izleyeceksiniz? galatasaray'ın orada güçlü olması için hazırlıklarınız var mı?

  - biz bugün açıkçası bunun için bir toplantı yaptık, detayını açıklamayacağım. galatasaray kurullarda ve federasyon yönetiminde mutlaka yer alacak. biz kavga ederek değil galatasaray'ın haklarını savunarak federasyonun yanında olacağız. bu galatasaray'ın hak etmediği bir şeyi alması değil, özellikle son 2 yılda yaşadığımız galatasaray'a yapılan haksızlıklar ve galatasaray'ın kaybettiği puanların engellenmesi ile ilgili. yoksa bugün sırf siz adaleti kendiniz için ararsanız rakiplerinize yapılan haksızlığa göz yumarsanız ligin seviyesi düşer, kalitesi düşer hep beraber kaybedersiniz. nuri şahin ile ilgili konuşmamda dediğim gibi, galatasaray'ın menfaati için antalyaspor'u zora sokmam.

  galatasaray altyapısı yıllardır bekleneni veremiyor, verim sağlayamıyor. altyapı ile ilgili bir planınız var mı?

  -kesinlikle. bu iş altyapısız olmaz zaten. ama galatasaray'ın geleceğini sırf altyapıya bağlamak da doğru değil. çünkü altyapı da biliyorsunuz bir yandan yürüyecek bir yandan galatasaray'ın her sene şampiyon olmaya ihtiyacı var. benim gönlüm seçileceğim 2 yıl 1 ay için 2 yıl şampiyonluk istiyor, 5 yıl şampiyonluk istiyor. sadece şampiyonluk değil avrupa'da da çok iyi dereceler almamız lazım. şuan ülke puanı yüzünden avrupa da zora girdi. ben galatasaray'ın hep zoru başardığını biliyorum, biz uefa kupası'nı kaldırdığımızda bizim ülke puanımız şuankinden çok daha kötüydü biz buna rağmen uefa kupası'nı da süper kupa'yı da kaldırdık çok düşük bütçelerle.
 • 141
  seçilmesi halinde 60 yaş üzeri kulüp üyelerinin aidat ödeme zorunluluğunu kaldıracağını açıklayan başkan adayı. hani burak elmas'a diyorlar ya fatih terim'i seçim malzemesi yapıyor diye, asıl seçimi kazanmak için bi şeyleri malzeme etmek tam olarak budur. kral yolunu bulmuş, bi tane somut proje, sponsorluk vs. bahsetmeden verdiği vaade bakın. lise bahçesine havuz da yapacağım de tam olsun.
 • 91
  belhanda'ya 26 yaşında dedi.

  ferguson en çok 3-4 kez şampiyon olmuştur dedi.

  fatih hoca 70 yaşından sonra hocalık yapmamalı, 3 sene kontrat vereceğiz bize hoca yetiştirmeli dedi.

  adamın kaç yaşına kadar hocalık yapacağı seni ilgilendirmez. hiçbir teknik direktörün galatasaray'a teknik direktör yetiştirmek gibi bir zorunluluğu da yok. çok sığ düşünceler bunlar.

  kendisini beğenmediğim başkan adayı.
 • 32
  kulübümüzün, galatasaray başkanlığına aday olan kişilerden 10 milyon reklam bedeli alması gerektiğini kanıtlayan boşluk. artık başkanlık makamının içi o kadar boşaldı ki, aday olan, yönetime giren kişiler hep kendi reklamının peşinde. servetini galatasaray’a feda eden mehmet cansun; bunları gördükçe kendinden utanıyordur.

  gel gelelim arkadaşın başkan olursa vaadlerine;

  ilk vaadi kemerburgaz arazisine 4 adet antreman sahası yapmakmış. işin komik tarafı ise, önceki seçimde kemerburgaz arazisini peşkeş çeken dursun özbek’in listesinde seçime girmesi. adamın ilk projesi, yönetimine girmeye çalıştığı kişinin sattığı araziyi, kulübe geri kazandıran başkana karşı koz olarak kullanmak.

  ikinci vaadi daha komik. üyelerin stadda tost, çay, kahve içeceği bir alan yaratmak. evet bu büyük sorun galatasarayımızın başında en büyük dertlerden biriydi.

  arkadaşımız alma satma konusunda, dursun özbek’in ekmeğinin yendiğini, onun sayesinde şampiyonluklar kazanıldığını, şimdi be yapılacağını soruyor. bizde kendisine çok sevdiği dursun özbek’in hala başkan olması durumunda ne durumda olacağımız soralım.

  vasfı belli olmayan, spor yöneticiliğinde tecrübesi bulunmayan adamların galatasaray başkanlığına aday olmasının bir bedeli olmalı. kişisel reklamı için başkanlığa aday olup, basın toplantısına ‘’anadolu ajansı, doğan haber ajansı, bein sports, trt’’ gibi bir çok basın kuruluşunu ayaklarına getirme şansını elde ediyorlar. ya reklam bedelini ödesinler, ya da belli kriterler konsun artık.
 • 68
  metin öztürk sorularınızı yanıtlıyor etkinliğinde 3 saatten biraz fazla bir süre boyunca ekibiyle beraber ve bir yazar arkadaşımızın teknik desteği ile tam 107 sözlük yazarımızın sorusuna cevap vermiş olan galatasaray başkan adayı. mükerrer sayılabilecek sorulara bile bakınız vererek dahi olsa bir şekilde cevap vererek, iki kez yapılan "isterseniz soru alımını durduralım" teklifine devam diyecek kadar sabırla devam ettiler.

  galatasaray sözlük için de bir ilk olan bu deneyime vesile oldukları için ayrıca teşekkürler...
 • 547
  hiç sevmediğim yönetici.

  bugün çıkmış beşiktaş için "ezeli rakibimiz ebedi dostumuz" diye saçma sapan bir açıklama yapmış. milot rashica transferinde bize terör örgütü göndermesi yapan takımla gitsin evinde dost olsun, galatasaray'da dost olmayı düşünüyorsa da çok düşünmeden istifasını versin. zaten dursun aydın özbek yönetimi erden timur ve dursun aydın özbek'ten oluşuyor, geri kalanları masa boş durmasın diye oradalar.
 • 344
  --- alıntı ---

  nuri şahin ve menajeri reklamını yapmak için bizi kullandı. 5 tane maç kazanma ile hoca olunmuyor.

  --- alıntı ---

  sen değil miydin kardeşim her röportajında bu adamdan bahseden, öven, bu isimi gündeme sokan? sosyal medya bugün "nuri şahin çok yüksek potansiyelli bir hoca, acilen galatasaray'ın başına geçmeli" dese ertesi gün açıklama yapar "nuri şahin hocam ile görüşüyoruz" diye. kendisi umarım başkan seçilmez, bir taraftar olarak karnımız bu tür popülizme tok.
 • 520
  ali koç’a söylediği şeyin içeriği çok mühim değil.
  ister ali koç’un dediği gibi olsun, isterse spor gecesi digital’in yayınında söylendiği gibi.
  ikisi de yanlıştır.
  böyle muhabbet olduğunda “bizim bu işlerle harcayacak vaktimiz yok” demesi yeterliydi.
  saçma sapan şeyler söylerseniz böyle önünüze gelir.
  he çok da mühim mevzu değil ama böyle koz vermek hoş olmuyor.
 • 33
  kendisi hakkında yorum yapmak istemedim de yani bir insan riva'nın paralarını transfere gömen, bize ffp cezası kısıtlamaları+15 milyon euro para cezasi aldıran ve bütün bu 3-4 milyon euroluk sözleşmeleri imzalayan kişiyi sanki şampiyonluk mimarı gibi gösteremesi komik geldi. hele bu kişiyi ffp+pandemi+yüksek kur içinde boğulan yönetimle karşılaştırması iyice komik.
  sorarlar kendisine dursun özbek kimin futbolcularını satmış da para kazanmış diye? (bkz: ünal aysal)

  ek olarak önerileri de çok komik. florya sahaları kötüymüş, ya önceki yönetim zamanında florya satılıp kemerburgaz'a inşaat yapılabiliyor mu diye bakılmazken kendisi neredeymiş? kemerburgaz sanırsın davalık yer değil de ondan yapılamıyor.

  bu arada galatasaray dinlenme tesisleri teklifi çok güzel, gece kabus görüyordum bu liselilerin kendi yeri var ama lisesizler nerede tost yiyecek, çay içecek diye. piskevitleri yoktu bu lisesizlerin, sağ olsun kendisi sağlayacak. vallaha ayranımız yok içmeye diyip geçiyorum.

  kısacası; osur osur ipe diz açıklamaları...
 • 52
  kendisini zerre tanımam kim olduğu konusunda en ufak bir fikrim bile yok ama clubhouse gibi 3-5 yancının takip ettiği yayınlarda pr çalışması yapmak yerine her türlü bakış açısına sahip taraftar profillerinin bulunduğu, bir sürü düşüncenin çarpıştığı güzide sözlüğümüzde kendisine yöneltilecek olan her türlü soruyu cevaplayabilecek cesarete sahip olması takdire şayan.
 • 159
  https://twitter.com/.../1403624002329923586

  başkanlık için bütün düğmelere basmaya çalışan başkan adayı. kendisini ve burak elmas'ı övüyoruz çünkü çok önceden çalışmaya başladılar ve proje ürettiler. peki şimdi adama sormazlar mı seneye yeniden seçim olacaksa bunca zaman çalışılan projeler ne olacak? 1 sene sonra seçim atmosferi daha mı yumuşak olacak? camia yeniden bir kaotik ortama girmeyecek mi? yeniden teknik direktör tartışmaları yeni transfer stratejileri?

  sanırım yeterli oya ulaşamadığını düşünüp mahkeme ve seçim fetişisti genel kurulun hislerine oynuyor.
 • 45
  soru cevap etkinliği için sözlüğümüzde ağırlayacağımız başkan adayı.

  kaynak: https://twitter.com/.../1382740599548284929

  galatasaray tv'nin yapamadığını yapıp seçim sürecinin aktörlerine dertlerini anlatma olanağı sağlayan moderasyona sonsuz teşekkürler, umarım tüm başkan adaylarını burada görür, hem dertlerini dinler hem de sorularımızı sorarız.
 • 158
  gereksiz bir topa girmiş olan başkan adayı, kulübü her sene seçim havasına sokmanın ne manası var anlamıyorum. her konuşmasında 2 senedir hazırlandığını söyleyip burak elmas'ı da bu yüzden övüyorsun seneye bir seçim daha var diyorsun. ne alakası var bugün için hazırlanmayanlar o seçime mi hazırlanacaklar.

  https://twitter.com/.../1403624002329923586
 • 356
  3 gün önce kadir çetinçalı kendisine ilk transfer nereye olmalı sorusunu sorduğunda “muslera yaşlandı iyi bir yedek gerekiyor” dedi. kadir çetinçalı okan dönüyor dediğinde ise “oynarken çok eleştiriliyordu oraya transfer yapmalıyız” dedi.

  3 gün sonra spor arena yayınında genç muhabir arkadaşımız kendisine yıldız transfer yapacak mısınız şeklinde bir soru yöneltti. cevabında “ yıldızlarımız kirada bakın okan koçuk yıldız değil mi? dönüyor” şeklinde cevap verdi.

  kendisine çelişki adam demek istediğim başkan adayı.
 • 92
  kazan dairesi kanalında 2 saate yakın, kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevapları dinledim. izleyemeyenler için özet geçmem gerekirse, camiamızda başkanlık yarışına girmesinin bile mümkün olmadığını çok emin bir şekilde söylüyorum. laubali konuşmaları, yerli yersiz yalı çocuğuna sallaması, fatih terim için hoca yetiştirsin çıkışı kendisini tanımayan klup üyeleri için fikir oluşturmuştur.
 • 345
  para ile yapamayacağı 'pr' çalışmasını, son 2 genel kurulda başkan adayı olarak inanılmaz şekilde yaptı. kendisinin açıklamalarını her okuduğumda yüzümde bir gülme, içimden bir şaka yapıyor herhalde demek geliyor.

  söylediği bir adet cümleye inanmıyorum. hedefleri ve söylemleri inanılmaz derecede palavra ve kanıtsız şekilde yapılmış açıklamalardır. bir gün a diyor, öbür gün; ben böyle bir şey demedim diyor. her şekilde inanılmaz tutarsızlık içinde.

  bana dese ki; benim adım metin. ona bile inanmam. kendisine, levent kardeşi ile başarılar ve galatasaray'a uzak olması dileğiyle...
 • 145
  60 yaş üzeri üyelerin aidat ödeme zorunluluğunu kaldırma fikri; sebebi ne olursa olsun saçmalıktan ibarettir.

  bu olayda ismi geçen yaş grubundaki üyeler; hala aktif olarak iş hayatındaki insanlar. evlerinde veya şirketlerinde bir sürü yere ödeme yapıyorlar. oralarda bir muafiyet oluyor mu da üyelik aidatını yaş nedeniyle ödememe hakları olsun?

  eğer teknolojiden bu kadar uzaklarsa, aidat ödeyemeyecek kadar yaşlandılar, yoruldularsa; üyeliklerinin düşmesinde bir sakınca yok. sonuçta bu doğanın bir kanunu. hepimiz doğuyoruz, koşuşturuyoruz, yaşlanıyoruz ve sonunda emekli oluyoruz, bazı işlerden elimizi ayağımızı çekiyoruz. yerimizi genç ve bu işte yenilere bırakıyoruz. üyelik sistemi de böyle işleyebilir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın