aynı isimdeki diğer başlıklar:
 • 2
  http://www.sabah.com.tr/...26/2021e-kadar-ozbek

  yaptığı haberi dehşetle okuduğum şahıs.
  "hedef borçsuz bir galatasaray bırakmak"mış. ulan o yetkileri 3 yaşındaki çocuğa versen zaten riva ve florya'yı değerlerinin beşte birine sattığı an bile borçlar sıfırlanıyor.
  dikkat çeken başka nokta şu, "projenin gidişatında bir sorun yaşanmaması için özbek, 2021’e kadar görevde..." evet, aslında tim mesele bu. projenin gidişatında bir sorun yaşanmaması. yere batsın rivanız, floryanız, adanız ulan. 25 milyon galatasaraylı'nın % 99'unun gram faydalanmayacağı varlıklar bunlar. alın başınıza çalın. galatasaray'ımızı bize bırakın. rezil ettiniz asırlık çınarı.
 • 3
  http://www.sabah.com.tr/...26/2021e-kadar-ozbek

  kimin haberi olduğundan çok,haberin hangi gazetede çıktığı önemli.haberin alt metni çok açık;dursun özbek galatasaray'ın değerlerini laz müteahhitlere peşkeş çekmeden hiçbir yere gitmiyor. bu süre içinde kimse ne ülke içindeki medyadan ne de sucuk ekmekçi'lerden bir şey beklemesin. asıl önemli konu, liseli olmayanlara gönül rahatlığıyla j'accuse çekebilen pek sevgili liselilerimizin bu peşkeşe seslerini çıkartıp çıkartamayacağı.
 • 4
  http://m.sabah.com.tr/...26/2021e-kadar-ozbek

  ilgili haberin tarihi 26 ekim. sanki bugünün haberiymiş gibi konuşulmasını anlayamadım. o tarihte jor ile beraber işler yolunda gidiyordu ve herkes riekerink bey diyeceksiniz diyordu. yaptığı haberde o dönem için normal karşılanabilir. sol başlıktan bile yönetim istifa başlığı sabitlenmişti kaldırıldı.

  kendisiyle tanışmıştım. sağlam galatasaraylı ve futbolu iyi bilen biri. hakkında bir şey yazmadan önce bir kere daha düşünmekte fayda var
 • 5
  http://www.sabah.com.tr/...26/2021e-kadar-ozbek

  yaptığı haber hiç de normal karşılanmayacak gazeteci. haberin yapıldığı dönem takımın iyi gitmesi florya ve riva'nın üstüne çökülmesini haklı çıkarmaz ve normal de karşılanamaz. galatasaray'ın gayrimenkullerinin haraç mezat elden çıkarılması bugün yanlış olduğu gibi o gün de yanlıştı. kaldı ki haber dili objektiflikten uzak, dursun özbek muhaliflerine negatif yaklaşan tarzda.

  ha desen ki turkuvaz medyanın amacı belli o yüzden mecburen böyle bir haber metni yazmış o zaman ben de aynı yayın grubunda çalışan ve yönetime makineli tüfek gibi ateş eden uğur karakullukçu'yu örnek veririm.
 • 7
  https://twitter.com/...s/981535420155654145

  --- alıntı ---

  mehmet özcan: "eğer seçimi dursun özbek kazansaydı galatasaray devre arasında sol beke holebas'ı, orta sahaya fellaini'yi, forvete chicharito'yu alacaktı. bunların finansmanı hazırlanmıştı."

  --- alıntı ---

  böyle bir haber metni yazmış yahut sözlü olarak söylemiş. umarım doğru değildir ve twitter asparagasıdır. yahu hangi finansman? basketbolcuların serbest kaldığı, futbolcuların para alamadığı için neredeyse antrenman boykotu yapacağı bir kulüp bırakmadı mı dursun denen meymenetsiz.

  bu da belgarath yani mehmet özcan'ın daha öncelerden yaptığı bir haber.

  http://www.sabah.com.tr/...26/2021e-kadar-ozbek

  orada da florya ve riva'dan parayı kaldıracağımızı, dursun özbek'in 2023'e kadar borçsuz bir galatasaray bırakacağı falan yazıyordu.

  bu ne dursun sevgisi belgarath kardeş.
 • 9
  https://youtu.be/RMuJToQtk7w

  baştan aşağı katıldığım bir video yapmış eski sözlük yazarı. galatasaray gençleşiyor evet ama kaliteyi pek arttıramıyor. beşiktaş, fenerbahçe, trabzonspor bizden kağıt üstünde çok şey vadeden bir kadro kurdu. arada böyle kalite farkı varken oyun ezberi+dinamizm+taktiksel bağlılık ile yürürsün ama dinamizm hariç o da yok.

  ben 18/19 feg, 17/18 garry tarzı bireysel performansla alacak adam şart diyorum. tamam futbolcunun geleceğine yatırım yaptık biraz da bugüne yapalım. seneye limitler daealacak, ödemeler başlayacak. bu takımın mutlaka ama mutlaka a sınıf kanat ve iyi bir yedek santrafora ihtiyacı var. gedson olsa çok çok güzel olur ama ben o tren kaçtı diyorum.
 • 11
  galatasaray muhabiri. oğulcan mevzusunu konuşmuyor ama gedson'ı alırsa bjk alır diyor iyi bir galatasaraylı kendisi belli ki. galatasaray'ı karıştırmaya yönelik çokça haber yaptı zamanında, gazetecidir elbette haber varsa yapacak ama bu adam art niyetli. kulübü vermiyoruz, bırakmayacağız diyor bu hala kiralarsa bjk kiralarmış gedson'ı. nasıl bir kafa yapınız var nerede yaşıyorsunuz siz cidden anlamıyorum.

  https://twitter.com/.../1429027871197220868

  edit:düzeltme
 • 12
  https://twitter.com/...P_C49Kr77_w&s=19

  bir zamanlar belgarath nickiyle arz-ı endam ettiği sanal alemde elinde kılıcıyla modern futbol savunucusu 'dilo'ların kellelerini alırdı. gazeteciliğe geçtikten sonra aynı üslup rahatlığına sahip olmasını tabii ki beklemiyorum ama savrulmanın bu kadarı -hele hele de bu kadar kısa süre içerisinde- dikkat çekici. o belgarath bu mehmet özcan'a baksa "torrent'in 2 kilo verdiren antrenmanları, diyetleri, drilleri senin. bülent ünder'in umut'a sağ çaprazdan vurdurmayın uyarısı benim diloo" diye keyifli satırlar yazardı.

  6 tane yenen tuzla maçına bahane üretmeye çalıştığı yayınlardan fırsat bulabilirse gökmen özdemir ve coşkun çelik'le bi yayın isteriz. modern pas futbolundan, yerli hocaların geri kalmışlığından, klasik müzikten, arthouse filmlerden falan konuşurlar. bir de vakit kalırsa menajer gazeteci ilişkilerinden...
 • 13
  fenerbahçe kendi fatih terim'ini yaratmaya çalışırken bir anda galatasaray kendi ahmet ercanlar'ını yaratma çabası içerisine girmiş gibi gözüküyor. kendisi de diğer galatasaraylı muhabir, youtuber ya da bloggerlardan ne eksik ne fazla. aynı ayarda gidiyor. zaten 1-2 tanesi yapınca diğerleri de biz geri kalmayalım diyerek yapmaya başlıyor. dronelar, kolej havası, kemik sesleri geldi, oyuncuların pestili çıktı, en ince detaya kadar taktik anlatılmasından sıkıldılar falan filan. son moda da bütün futbolcular 2-3 kilo verdiler. allah allah aç mı bırakıyoruz acaba? ekstra kardioya yüklenmediysek kilo vermezler zira, mental olarak yerlerde çıkış arayan bir takıma ekstra kardio yüklemek de bilemiyorum... mensubu olduğu türk spor basını için yakın zamanda şöyle bir entry girmiştim. malesef şaşırtmıyorlar. https://gss.gs/3319558
 • 15
  https://youtu.be/zco6SDCxTuA

  bu sene youtube kanalındaki çoğu videosunu izlediğim gibi son videosunu da izlediğim yorumcu.

  türk futbolunun hali malum. malum da herkese göre suçlu farklı. bazısı topçular bazısı hocalar bazısı yöneticiler der. bana göre en büyük pay sahibi spor medyası.

  mehmet'i ele alalım. 10 ocakta torrent gelip fatih terim gittiğinden beri toplam 4 ay sadece fatih terim konuştu. torrent'ten ve burak elmas'tan çok ümitliydi. gün geçtikçe olmayacağını o da anladı. "futboldaki sorunlarımızı çözmesi" için pep referansı ile gelen torrent bir transfer dönemi geçirmesine rağmen, daha kötü oynattı, daha az puan topladı.

  mehmet günün sonunda haksız çıktı. çok doğal. hepimiz çıkıyoruz. ne yapmalıyız peki? haksız çıktım diyip kapatmalıyız. bu haksızlık geçmiş yargılarımızı da yanlışlamaz üstelik. atıyorum, mehmet fatih terim'in kötü kadro kurduğunu düşünüyor, torrent'in becerememesi o düşüncesini de yanlışlamaz. ama mehmet ne yaptı? torrent konusunda haksız çıktım amaaaaa diye başlayıp haksız çıkmadığını anlattı ve fatih terim'e gömmeye devam etti.

  bugünkü videosu başakşehir maçını değerlendirme videosu. başakşehir maçı yakın tarihimizdeki en utanacak futbolu oynadığımız maçlardan biri oldu. 90+3'te oyuna giren barış alper son saniye alakasız pozisyona girmese hobi olarak bile ceza sahasına girmedik. yani adında maç analiz videosuyken bu minvalde bir değerlendirme bekliyor izleyici doğal olarak. mehmet ne yapıyor peki? yalan söyluyor. videoyu lütfen izleyin. torrent'e laf gelmemesi için değerlendirmeye hz isa'nın doğumu ile başlıyor gerçi. galatasaray'da kalite düşüşü olduğunu mesela mariano'dan sonra şener özbayraklının mariano beğenilmediği için alındığını söylüyor. sakin sakin dinlerken nabzım 130'a çıktı, erdoğan gibi "ulan hepiniz oradaydınız be" diye bağırdım. o dönem ffp olmasını, şener'in bedava mariano'ya yedek olarak gelmesini, mariano'nun taraftarca artık bitti diye anılmasını, şener'in mariano'dan 10 kat ucuza oynamasını geçiyorum. serdar aziz niye gönderildi diyor. serdar gönderilip o transfer sezonu yerine gelen marcao, luyi'nin inanılmaz defans performansı gösterip, şampiyon olmamızda büyük payı olmasını, onu geçiyorum serdar'ın maaşına ikisini birden oynatmamızı, marcao'nun muhtemelen tarihimizin en büyük satışı olacağını da geçiyorum. niye geçiyorum; çünkü mehmet bunları bilmiyor mu bal gibi de biliyor. neden söylüyor peki? çünkü bağlı olduğu network öyle istiyor.

  türk futbol medyası networklerle çeteleşmiş, bir dünya conflict of interest vakasına ev sahipliği yapan, anti-gazetecilik eylemlerinin bütünü. taraftar ne duymak isterse onu söyleyip arkadan ilişki kurma sanatı. dün kulüpler battı yüksek maaş vere vere derler, bugün neden mariano gelmiyor derler. mesela en yakın örnek, dünkü yağız sabuncuoğlu tweetleri.

  https://twitter.com/...ryYTzVQyBzp-a2swmmiQ

  bu bir yönetim talimatlı rıza imalatı çalışması. bunu biraz türk futbolunu takip etmiş biri 100 km öteden tanır. takım kepaze olmuşken 10/10 yapıp bir dünya eksikle ligin en zor iki deplasmanından birine gidip 1 puan alan takımın hocasının ne olduğunu anlamış paşam. altta google çevir butonuna tıklarsanız şu meal çıkıyor: "ali koç yabancı hoca getirecek. ismail de iyi gidiyor. olur da yabancı hoca batırırsa bak arkadaşım hepiniz istediniz, isimli adam getirdik. iş bizden çıktı"

  çok uzattım. mehmet özcan sözlüğü okuduğunu da söylemişti. okumuyorsa da inşallah bir eşi dostu söyler de taraftarlık günlerinin hatrına bu birtakım odakların bayraktarlığını bırakır da gazetecilik yapar.
 • 16
  https://www.sabah.com.tr/...26/2021e-kadar-ozbek *

  verdiği bilgilere güvendiğim gazeteci, ancak tersten güveniyorum. ne derse tersi oluyor. mesela torrent geldiğinde öyle bir övmüş, guardiola'nın başarısının sırrı torrent gibi öyle bir anlatmıştı ki insanlar torrent ile takım şaha kalkacak zannetmişti. hatta ben galatasaray kendi ahmet ercanlar'ını arıyor diye dalga geçmiştim bu durumla. şimdi de anladığım kadarıyla dursun özbek istemiyormuş, o zaman dursun özbek gelsin çok başarılı bir dönem geçirecek demektir. çünkü dursun özbek'i yere göğe sığdıramadığı dönemde dursun özbek sportif açıdan çok kötü bir başkanlık dönemi geçirdi ve görev sürecini tamamlayamadı.

  arşiv unutmaz.
 • 18
  https://twitter.com/...itTAWrK4F_Ct51dTzIfw

  haber doğrumu bilmiyorum ama doğru olma ihtimali yüksek.
  ben olsam bende isterim. hakkını istemek sorun çıkardığın anlamına gelmez.
  takımın en iyi oyuncusu kerem 7 milyon alırken, yeni gelen stopere 17 milyon verdik.
  kerem'in düzeltme istemesi sizce de haklı değil mi? takım içi maaş dengeleri çok önemli. bunlar dengelenmezse ciddi sorunlar çıkar. performanslar etkilenir. bu şirketlerde de böyledir.
 • 19
  https://twitter.com/...3AeCBNp6ATA&s=19

  yaptığı haberin konusu abdülkerim transferinden bağımsız, tamamen ekonomi ile alakalı bir gerçeklik. geçen sene, ortada yüzde 75 enflasyon yokken, euro kuru 10 iken yaptığın tl sözleşmelerin sahipleri, hiçbir transfer yapmasan da şu an mutsuzlar zaten. 1 senede paralarının değeri yarıya indi çünkü. zaten er ya da geç düzeltmek zorunda kalacaksın o sözleşmeleri.

  abdülkerim’ i alırken de, geçen sene tl cinsinden benzer oyunculara verilenin 2 katını vermek zorundaydın. bu da yine aynı sebeple oluşan bir mecburiyet.

  özetle, maaş huzursuzluğu konusunu abdülkerim transferine bağlamaya çalışması, rating kaygısı ile olmuş gibi.
 • 20
  https://twitter.com/..._uhe1LhOOYcO8bpmXxag

  ekteki gibi bir haber yapmış “sabah spor” muhabiri.

  sabah gazetesinde çalıştığı için ekonomiye sallayamamanın bir sonucu mu bilmiyorum ama ben kendisinin yaptığı haberlerin içerisinde doğru çıkan bir tane bile haber hatırlamıyorum.

  ama sorsan gazeteci işte. “öğrenildi” yazıp geçince gazeteci olunuyor ülkede.
 • 21
  https://twitter.com/...933035205529603?s=19

  kendisine bakıp bütün galatasaray muhabirlerini suçlamak doğru değil mesela bu meslek grubunun içerisinde cumhur önder aslan, evren göz ve şu an aklıma gelmeyen başka isimler gibi işini layığıyla yapan, gerçek galatasaraylılar da var. onlara haksızlık etmemek lazım.

  kendisine gelecek olursak çok yazık gerçekten, galatasaray muhabiri olduğu için utanıyorum kendisinden. ali koç galatasaray hakkında ısmarlama bir haber yaptırayım dese abdülkerim transferinden daha 24 saat bile geçmedi bu kadar belli etmeyeyim der vazgeçerdi. utanmalısınız.

  size tavsiyem çok geçmeden her patlayan yalan haberinize yaptığınız gibi bunu da silmeniz.
 • 23
  geçen sene imza atsaydı 10 milyon tl alacak oyuncu bu sene 19 milyon tl alıyor. bu tamamıyla ülkenin bulunduğu ekonomik durumdan dolayı. euro geçen sene bu zamanlar 10 tl şimdi ise 18-19 bandında oynuyor.türk oyuncular bunlarla ilgili düzeltme isteyebilir,yoksa abdülkerim'in bu yaşta alacağı para ile kerem'in bir sonraki alacağı kontrat yenilemesi zaten aynı olmayacaktır.

  tahminim ısmarlama haber veya içinden geleni söylemisidir.yoksa türk oyuncular zaten maaş düzeltmesi için uzun zamandır bekliyorlar. türk tl'sinde bir sene içerisinde %100 devülasyon olduğunu sadece döviz kurlarına bakarak anlayabilirsiniz.
  malum sezonun kötü gitmesi ve takımın başkanının olmaması yüzünden bunlar gerçekleşmedi.

  sezon başlamadan belli başlı oyuncular düzeltme alacaklarına inanıyorum bunun abdülkerim transferi ile alakası yok.

  https://twitter.com/...933035205529603?s=19
 • 24
  https://twitter.com/...1YFZ-rD4R8R3dhbuXz7w
  belki haber dilinden dolayı sinirleniyorsunuz ama adam haklı beyler. kendi iş hayatınızdan empati kurun. bir şirketin en faydalı elemanısınızdır ve yeni gelen birisi sizden 2-3 kat fazla maaşa başlıyor. cv olarak da kendini kanıtlamış bir durumu yok.. bu tabii ki sizde bir rahatsızlık ve adaletsiz duygusunu hissetmenize neden olur. kerem geçen sezon neredeyse takımı tek başına sırtladı. bu durumda kendisi x maaş alıyorken yeni gelen birisi 2x-3x maaş alıyorsa (ve bu kişi yıldız statüsünde değilse) tabii ki rahatsız olması çok muhtemel. ama ortalığı yangın yerine çevirmenin anlamı da yok. bu durumu okan hocanın, erden timur’un ya da dursun başkanın göz ardı ettiğini de düşünmüyorum. yani kerem’e muhtemelen bir maaş iyileştirilmesi yapılır ve olay kapanır.
 • 25
  https://twitter.com/...9VHm1jEpUv3KBol_t1Tw

  bu haberin tek sebebi yeni gelen yönetime göz dağı verme çabasıdır. 2-3 gün önce bütün muhabirlere kulüpten haber yağarken kendisine tek bir söylenti bile gitmedi. o gece bir tane bile mehmet özcan haberi göremedim. kendisinin torrent ve burak elmas hayranlığı da herkesin malumu. muhtemelen yeni yönetimin haber vermeme sebebi de budur. mehmet bey de kendince yeni yönetime destur vermeye çalışmış.

  ancak mehmet bey o kadar kötü bir zamanlamayla yaptı ki bu haberi, yalan olduğunu herkes anında anladı. sezon açıldıktan 2-3 hafta sonra yapsaydı, kimse haberin gerçekliğini sorgulamayacaktı. maalesef türk basınının tamamı bu halde.
App Store'dan indirin Google Play'den alın