• 8
  (bkz: younes belhanda/#2173157)
  (bkz: juraj kucka/#2168997)

  yukarıdaki 2 entry'sinden alıntılar yapmak istiyorum. önce belhanda entry'si:

  --- alıntı ---

  bir de neymiş sneijderin performansını arttıracakmış ahahahaha gülsem mi ağlasam mı. beyefendiye dünyaları veriyoruz hala daha performansı artsın diye bir de belhandaya mı para verecez ! takım takım değil tam sneijderspor oldu artık.

  --- alıntı ---

  şimdi de juraj kucka başlığına yazdığına bakalım:

  --- alıntı ---

  ortasaha sorunumuzu çok büyük oranda çözer. selçuk'un performansını da arttırır. avrupalı melo olur bu adam bize gelse.

  --- alıntı ---

  bu 2 alıntıdan anladığım kadarıyla sneijder'in mevkisinde biri transfer edildiği zaman sneijder'in performansı artamaz, zaten dünya kadar para veriyormuşuz falan filan. ama selçuk'un mevkisinde biri transfer edilirse selçuk'un performansı artar, selçuk aslan kaplan kesilir. zaten bedavaya oynuyor selçuk biliyorsunuz, öyle dünya kadar para verdiğimiz yok. o yüzden sıkıntı yok. (bkz: lol)

  ya kafası karışık bir yazar kendisi ya da bahsettiği kadar vizyoner biri değil sanırım.
 • 10
  nick altında sapla saman kıyaslanarak hedef gösterilen ve sözlük moderasyonuna sözlüten ihracı yönünde telkinde bulunanların olduğu yazar.

  "bir de neymiş sneijderin performansını arttıracakmış ahahahaha gülsem mi ağlasam mı. beyefendiye dünyaları veriyoruz hala daha performansı artsın diye bir de belhandaya mı para verecez ! takım takım değil tam sneijderspor oldu artık."
  "ortasaha sorunumuzu çok büyük oranda çözer. selçuk'un performansını da arttırır. avrupalı melo olur bu adam bize gelse."

  bu iki mesaj arasında çok fark var. oyun stiliyle sinameki selçuk ile "birlikte" iyi bir ikili olabilecek kucka ile, sneijder'i forma korkusu sararak daha iyi oynamasını sağlayacak belhanda apayrı şeylerdir. bunun farkını anlayamayacak insanlar takılıyormuş demek sözlükte yazık.

  he kimilerine göre aykırı olarak nitelendirilebilecek görüşleri nedeniyle uçurulursa da umrunda olmaz bu yazarın. bu zihniyete sahip bir moderasyonu olan sözlüğe bir cümle bile katkı vermemeli bu yazar.

  bunun dışında 3-5 kendini otorite sanan linç kültürüyle yetişmiş yazar tarafından eleştirilmesi de pek umrunda değildir ayrıca.
 • 14
  deniz türüç'ün ligimizden transfer edilebilecek birkaç isimden biri olduğunu söylemesine rağmen mahmut tekdemir, yalçın ayhan, tolgay arslan, hasan ali kaldırım, vincent aboubakar gibi futbolcuları ayrı ayrı entry'lerle galatasaray'a istemiş, muhtemelen troll, yazar. troll değilse de "birkaç" sıfatıyla ilişkisini gözden geçirmesini tavsiye ederim.

  wagner love ve kweuke'yle ilgili de iyi iması var ancak doğrudan alınması gerektiğini yazmamış.

  (bkz: #2171813)

  (bkz: #2175556)
  (bkz: #2175551)
  (bkz: #2176197)
  (bkz: #2173185)
  (bkz: #2173945)

  (bkz: #2173164)
  (bkz: #2157758)
 • 15
  ligimizdeki ucuza alınabilecek yetenekleri tespit etmeyi seven yazar. sırf bazılarının hoşuna gitmediği ve egolarını zedelediği görüşleri ve yazıları yüzünden sık sık troll denir kendisine. karşıt görüşlere bu kadar tahamülsüz kişilerle aynı sözlükte yazıyormuş meğerse. istediğiniz kadar troll diyin kişisel görüşlerini ve fikirlerini yazmaya devam edecek bu yazar.

  ayrıca hiç bir entry'sinde love kweuke hakkında iyi imasında bulunmamıştır. yazdığı entrylerin anlanmaması konusunda çok üzgün bu yazar. artık herkesin anlaması için daha basit bir dille yazacaktır sözlüğe.
 • 18
  (bkz: #2304275)

  yukarıdaki entrysinde maç öncesi tahminlerinin doğru çıktığını ve 17 aralık 2017 yeni malatyaspor galatasaray maçındaki mağlubiyetin igor tudor'a yazılmayacağını söylemiş yazar. bakalım tahminlerine;

  (bkz: #2300359)

  1) takımın ve taraftarın küçümseyici tavrı her zaman vardı, var olmaya da devam edecektir. biz galatasaray'ız, rakip ise yeni malatyaspor. hani şu son 4 lig maçının üçünde gol bile atamayan, gol attığı maçta da daha fazla yiyerek mağlup olan takım. bu rehaveti futbolcuların üzerinden alıp, maçı takıma hazırlaması gereken tudor olduğuna göre, mağlubiyet tudor'a yazılır.

  2) galatasaray tarihinde ilk defa kötü giden bir anadolu takımına karşı deplasmanda maç yapmıyor. kaldı ki rakip kötü gitmese bile anadolu takımları büyük maçlarda, hele de kendi sahalarında daha motive oluyorlar. bunun bilincinde olup, takımı buna göre hazırlaması gereken yine tudor'dur.

  3) bafetimbi gomis oynadı.

  4) fernando muslera formsuz ise cedric carrasso var. bu adam boşuna mı alındı? muslera'yı kesip, carrasso'yu oynayması gereken kişi yine tudor'dan başkası değil.

  5) deplasman fobisini yaratan kişi tudor değil ama yenmesi gereken kişi tudor. galatasaray'ın başında ligdeki 15. deplasman maçıydı bugünkü maç. bu fobiyi yenmesi için yeterli bir süre herhalde. ayrıca kendisi de deplasman fobisi olan bir teknik direktör kariyerine bakılınca.

  6) 9 aralık 2017 galatasaray akhisar belediyespor maçında 0-2 geriye düşünce tepki almak istemiyorsa taraftara güven vermeli. bu takım kendi sahasında ilk defa geri düşmüyor. efsane geri dönüşlerin şampiyonluk alameti sayıldığı bir takımız biz. o zamanlar takım neden destek görüyordu? çünkü teknik direktör ve oynanan oyun güven veriyordu. bu güveni verememek de tudor'un suçu.

  7) bu tudor'un suçu değil.

  8) bu da tudor'un suçu değil.

  o yüzden bu mağlubiyet gayet de tudor'a yazılır. aksini düşünmesini yanlış bulduğum yazar.
 • 19
  (bkz: #2304941)
  şu entryi girmiş heycanlı arkadaşımız. büyük küçüklere dikkat edelim öncelikle. işine geldiği gibi yazıldığı için. ndiaye>aa kimse yok orada, fernando>hepsi.
  chedjou>maicon-- şu eşleşmede chedjou daha iyi denmiş. bak sen nasıl daha iyi acaba bir anlat hele.
  carole>lato-- al birini vur ötekine. ne farkları var acaba ?

  neyse karşılaştırmaları geçtim. prandellide 1 puan gerideyken yollandı bu takımdan neden? geleceğe umut vermiyordu. senin hocam dediğim adam bjk,mbfk,fb,ts maçlarında 1b 3m almış, 2 gol atıp 9 gol yemiş bir adam. gidip ligin en zayıf ekibine pozisyon bulamadan yenilmiş bir adam. temmuz ayında açmanın rahatlığıyla aldığı galibiyetlerden sonra çökmüş, disiplini yitirmiş basiretsizleşmiş bir adam.

  neyi savunuyorsunuz hala. 90 dk değişiklik yapmadan izleyen adamı mı ? yoksa her çıkardığı saçma 11'le maçları katledeni mi? yoksa 1 tane büyük maçta dahi oynayamamış, rezil olmuş takımı yöneten hocayı mı ?

  jor ile kıyaslanmış yok kredi denmiş etmiş. bu adam aldığında takımı bizim şampiyonluk iddiamız vardı. geçen sezon bjk maçına kadar hesap yapıyorduk. bjk'yi yenersek belki bu leş kadroya rağmen olur diye. geldi noldu ? bunlarıda anlat biraz.

  he birde işinize gelince wes kötüydü gitti şimdi ise sneijder > belhanda oda güzel kafalar.