• 530
  --- alıntı ---

  mehmet özbek ile konuştum; "5 milyon € pazartesi sabahına oyunculara ödeme yapılması gerekiyor, biz bulmuştuk, yeni yönetim ne yapacak göreceğiz" dedi. mustafa cengiz geldi ama parası var mı? ne yapacak bilinmez. dursun bey planlıydı.

  --- alıntı ---

  kendisine haber vereyim, takip ediyorsa öğrensin, galatasaray'ın 22 ocak pazartesi günü oyunculara 5 milyon eu ödemesi varsa bu ödemeyi dursun özbek yönetimi yapacaktır. e 5 milyon eu'yu da bulduklarına göre ortada sorun yok demektir.

  neticede mustafa cengiz mazbatasını bir gün sonra yani salı günü* alacak ve resmen görevin devir teslimi olacaktır. o ana kadar yetki eski başkandadır. biz levent tüzemen'in mevcut durumuna zırcahillik diyoruz. allah kimseyi ekmek yediği mesleğine bu kadar saygısız ve ilgisiz hale düşürmesin.

  ehil olmayanların mevkileri kapıştığı yeni türkiye'nin medya yüzüdür ve nedense bu çapsızlar birbirlerini çok tutarlar. ancak galatasaray dün de gösterdi ki bu düzene bir yere kadar tahammül edebilen ve sonra da kapıyı gösteren bir camiadır. o bol sucuk ekmekli günlerin sonunun gelmesinin acısı bu sanırım...
 • 171
  http://fs2.directupload.net/.../150108/8d7avuxw.swf

  sabahın 4'ünde sıcacık yatağımdan kalkarak 1 dakikalık saygı duruşunda bulunduğum yorumcu. üstelik pez hazzetmem de kendisinden ama gürcan bilgiç sağolsun sevdirdi bana levent abiyi, bundan sonra sıkı takipçisiyim. nedenini ilgili videodaki replikler üzerinden açarak anlatmaya çalışayım. gürcan bilgiç'in elini kolunu sallayarak kendinden emin havalarla, "inter'deyken de yapardı." sıçmığını gayet alaycı bir tavırla, "inter'de yaptığını ne zaman gördün?" diye savuşturması müthiş gerçekten. resmen, "sen edirne'den sonrasını ne bilirsin lan şikeci dalyarak" diye eziyor orda adamı. ancak işin önemli kısmı bundan sonra geliyor. adam gürcan'ın işkembeden salladığını bildiği için sorduğu sorunun cevabını beklemeye tenezzül bile etmeyerek çok daha basit bir soru soruyor, "bütün bir sene içinde sneijder'in böyle bir oyuncu attırdığı var mı?" gürcan ufaktan tedirginleşerek, "vör abe vör abe." diye ıkınmaya başlıyor hemen. örümcek misali ağına düşürdüğü gürcan'ı zora sokacak şu cümleyi söylüyor levent abi: "örnek ver." levent abinin ağına yakalanan sinek gürcan debelenmeye başlıyor hemen. aklına gelen ilk takım olan mersin'i ortaya atarak desteksiz sallamaya başlıyor ziya misali. levent abi ise south park sessizliği eşliğinde yaptığı kısa bir beyin taramasının ardından öldürücü darbeyi vuruyor: "geçen sene mersin 2. ligdeydi yaa." levent abinin aduketini tam karın boşluğuna yiyen gürcan'ın -yüz ifadesinden de anlaşılacağı üzere- gardı hemen düşüyor. can çekişen rakibine karşı en ufak bir merhamet göstermeyen levent abi "bu sene çıktı mersin yaa." diye ekleyerek perfect yapıyor resmen. k.o. levent tüzemen win.

  edit: imla.
 • 1033
  ali koç’un bugünkü divan kurulunda galatasaray’ı desteklediği gerekçesiyle eleştirdiği yorumcu. neymiş efendim tarafsız gazeteci değilmiş. bu saatten sonra levent tüzemen’i savunmak galatasaraylıların vazifesi olmuştur kanaatindeyim. kendilerinin fanatik yorumcuları ahmet ercanlar, emre bol, serdar ali çelikler’e taraflılıkları için iki kelam etmeyen ali koç levent tüzemen’e saldırıyor. bu kadar da çifte standart olmaz, olamaz, olmamalı!
 • 1011
  bazen gerçek bir holigana dönüşüyor, işte o anlarda onu o kadar seviyorum ki anlatamam. 17 ocak 2023 alanyaspor galatasaray maçında rashica alanyalıya dirseği vurdu. levent abinin tepkisi; " yüzünü yere çarptı heralde." sonra tekrarını izleyince verdiği tepki ; "çok ilginç gerçekten rashica'nın dirseği çarpmış, hiç beklenmeyecek bir şey". allah uzun ömürler versin, piyasanın az sayıdaki hem omurgalı hem de galatasaraylı isimlerinden biri.
 • 299
  ben bu adamın yorumlarını izleyip dinleyene kadar hafızamı guvvatlı sanırdım*. lakin ki öyle değilmiş. adamın yarı yaşında bile değilim ama benim hafızam, onun hafızasının karşısında diz çöküp tövbe eder herhalde. herif sadece maç skorlarını da değil, hemen her ayrıntıyı sanki maçı bir saat önce izlemiş gibi hatırlıyor. dediğim maçlar da geçen sezonun maçları filan değil ha, on senelik hatta yirmi ve dahi otuz senelik maçları bile hatırlıyor.

  özellikle gürcan bilgiç'le yaşadığı tartışmaların hemen hepsini bu fil hafızası sayesinde kazanıyor. zaten geçen sezon bir tanesi bayağı meşhur olmuştu: http://fs2.directupload.net/.../150108/8d7avuxw.swf
  hatta bu programı canlı izlerken de "helal olsun!" çekmiştim içimden.

  geçenlerde de şöyle bir diyalog geçti artı futbol'da.

  --- alıntı ---
  turgay demir: kuddusi müftioğlu şöyle kötüdür böyle kötüdür, bjk'yi 2003'te doğramıştır, bla bla...
  gürcan bilgiç: asıl fener'i doğramıştır. taraftar kendisine her maç küfürlü tezahürat yapmıştı, bla bla...
  levent tüzemen: bir dakka beyler! ismet arzuman, hatırlayın*, 2002-2003 sezonunda ali sami yen'deki galatasaray-bkj maçında ali eren beşerler'in hasan'a yaptığı net penaltıyı çalmamıştı. hemen gözünün önünde olmuştu hatta olay... lütfen yani.
  --- alıntı ---

  e şimdi ne oluyor? gürcan'la turgay afaki konuşurken levent abi spesifik bir ayrıntı veriyor ve ortamdaki saygı duyulan, bilirkişi oluyor. küsuratlı sallayayım da belli olmasın, deriz ya hani; bu adam o küsuratları* sallamadan verebiliyor. gene aynı programda yaşanan bir başka diyalog:

  --- alıntı ---
  turgay demir: bkj'nin bu sezon şöyle hakkı yendi böyle hakkı yendi...
  gürcan bilgiç: yok ya! hakemler bjk'yi şöyle korudu böyle korudu. antep maçında penaltısını vermediler antep'in*.
  turgay: verseler ne olacak ya. zaten 2-0'dı maç.
  levent tüzemen: bir dakika turgay, eğer hatırlarsan o maçtaki penaltı pozisyonu maç 1-0 giderken gerçekleşti. bjk 2. golü 85'ten sonra buldu! (thug life)
  turgay: ?1%^11...
  (muhabbet devam ediyor)
  turgay: fener'in aleyhine çıkmayan kırmızılar var, onları ne yapacağız?
  gürcan: yok ya, dediğin pozisyonda adam kaleye çok uzaktaydı...
  turgay: değildi!
  gürcan: uzaktaydı!
  turgay: değildi!
  gürcan: uzaktaydı!
  turgay: değildi!
  levent tüzemen:* bir dakka beyler! o pozisyon; santra çizgisinin sol çaprazında, yedek kulübesinin önünde, taç çizgisinin 2,5 metre uzağında oldu!
  turgay: ???
  gürcan: !!!
  --- alıntı ---

  bundan birkaç ay önce de gürcan'la adını hatırlayamadığım bir konuğun anlaşmazlığa düştüğü bir konu olmuştu. fatih terim'in bir milli maçta takımın başında olup olmadığıydı konu da. tabii ne oldu dersiniz? levent buba mesaj attı: gürcancığım hoca o maçtan iki hafta önce başladı milli takımda çalışmaya, iyi programlar :) *

  hadi bunlar neyse. eminim sözlükten de çıkar bu ayrıntıları hatırlayabilecek kadar hafızası güçlü yazarlar. amma, bu adamın erman toroğlu'yla yaptığı programlarda bazen öyle muhabbetler dönüyor ki, "yuh bea!" demekten de kendimi alamıyorum.

  --- alıntı ---
  erman: bizim zamanımda hocalar karışırdı bize abi. maç içinde çeneleri durmazdı...
  levent: 78'de inönü'deki maçta sana da az fırça kaymamıştı hocan, değil mi erman abi :)
  erman: ben öyle bir şey hatırlamıyorum...
  ----
  erman: eskiden denk getirdi mi yapıştırırlardı abi. kimse bana masal anl...
  levent: ankara'daki keçiörengücü maçında sen de yapıştırmıştın öyle bir tane hocam, top taca çıkmıştı :)
  erman: ben hatırlamıyorum öyle bir şey...
  ----
  erman: 20-30 sene evvel çok daha sertti hakemler. şimdi hepsi prenses gibi... geçecekler bunla...
  levent: sen hakemken gözünün önünde ragıp'ın ayağını kırdılar, sen devam ettirdin hocam, ben de tribündeydim o maçta :)
  erman: hay amua go...
  --- alıntı ---
 • 763
  (bkz: 5 şubat 2020 alanyaspor galatasaray maçı)
  kendisi, maçı anlatan spikerin 2-3 defa marafona'nın ismini söylerken portekizli olduğunu belirtmesi üzerine, portekiz'den de iyi kaleciler çıkıyor, takip etmek lazım dedi. aklına direkt beto geldi belli, kendi de beto dedi direkt. son zamanlarda dediği beto 37 yaşında. acaba beto dışında portekizli kaleci biliyor mu. yıllardır portekiz'den tek oyuncu çıkmayan bölge kaleci.
 • 851
  sevin ya da sevmeyin medyadaki en düzgün ve doğru galatasaraylı yorumcudur. art niyet beslemez, galatasaray'ı seven ve sahiplenen bir kişiliği vardır, bu çok net gözüküyor. ne evren turhan türevleri gibi amigoluk yapar, ne de uğur karakullukçu gibi takımını ezdirir.
  edit: ölümcül bir hata yaptım, ılgaz çınar'ı hariç tutuyorum.
 • 992
  sözüm ona en iyi galatasaraylı olduğunu iddia edip, çıktıkları ve sabun köpüğü oldukları sosyal medya mecralarında galatasaray'ın hakkının göz görüle görüle yenmiş olduğu pozisyonlarda bile çıt çıkarmayan, fenerli dostlarına ve yancılarına kötü olmamak için susan veya bülbül kılığına girenlere karşı, galatasaray nedir, gerekirse, iş başa düşerse müdafası nasıl yapılır diye gösteren galatasaraylı spor yazarı, kongre üyesi güzel adamdır.
 • 1020
  televizyonda levent abiden çok daha fanatik, gözü dönmüş fener şakşakçılığı yapan en az 10 fenerli isim sayabilir miyiz? sayarız.

  yine aynı şekilde, arsızca beşiktaş savunan büyük bir kitle var mı? var.

  levent abi profesyonellikte bu adamların yanında gary lineker kalır. seviyorum kendisini. umarım sürekli, her yerde konuşur ve kulübümüzü yedirmemeye devam eder.
 • 846
  kendisiyle 2002 yilinda tanismistim.
  eski sami yen'in orda, çadırda.

  hasselbaink ile anlastik, geliyor kesin demisti.
  tabi, lise bebesiyim ben o zaman, ama tribunlerde de bezimiz var, okulda mahallede hava yapiyorum.
  o zamanlar twitterdan surdan burdan "duyumculuk" yapmak nerdee...
  internet bile çük mb hizinda.

  mahalleye, okula, her yere duyurdum, hasselbaink geliyor diye. sonra pis g.t oldum sayesinde.

  o gunden beri kendisine inanmam.
 • 1041
  hıncal uluç'tan bayrağı devralan ve tv.lerde, gazetesinde, imkânı olan her yerde galatasaray'ın haklarını savunan galatasaray neferi.

  gürcan bilgiç'e verdiği ayarlarlar meşhurdur.

  kral yine gereğini yapmış. tv izlemiyorum pek ama youtube'ta karşıma çıktı şunlar, bakın levent abi nasıl yargı dağıtmış her konuda.

  https://youtu.be/X87P7-N9YDs

  https://youtu.be/KMLhWNOE1sw

  yemin ederim içinden geçti yayında bazılarının.

  reyiz özlemiş galiba ekranlara çıkmayı da, dediğim gibi yargı dağıtmış. elbette daha önce ayrı düştüğümüz konular olmuştur ama galatasaraylılığı tartışılmaz.

  allah uzun ömürler versin, senciyiz.
 • 815
  yıl oldu olacak 2021, hala şu smart tv dediğimiz nanelerde "levent tüzemen off" seçeneği olmaması büyük skandal.
  bir sus beybaba, lütfen sus. hayattan soğuttun be 20 dakikada. bu kadar azimli boş konuşan bir insan ben hayatımda görmedim. suç bu dayıda mı, yıllardır ısrarla yorumcu diye bu boş yapma makinesini görevlendiren dallamalarda mı orası da ayrı mevzu.
  (bkz: 15 aralık 2020 galatasaray darıca gençlerbirliği maçı)
 • 996
  bir adet pozisyonu “beka meselesi” olarak gören, sirk sahiplerinden bir kaç muz daha fazla alabilmek için yapmadığı maymunluk kalmayan denyoların çağdaş, modern, çağdaş, taktik teknik deha falan olarak görüldüğü devirde, daha bir hafta önce, bir türkiye kupası maçında kendisine demediğini bırakmayanların hakkını sonuna kadar savunmuştur.

  https://twitter.com/..._EQ9a94oByA&s=19
 • 830
  işini ve galatasaray'ı sevdiğini düşündüğüm yazar.

  2006 yılı, gerets dönemi olması lazım. yayıncı kuruluş alakasız bir süper lig maçı için stada bağlanıp yorumlarını almıştı. epey de soğuk bir gündü ki o sene harbiden kış feci geçmişti. ne alaka levent tüzemen falan derken, "ben de haftaya galatasaray'la oynayacakları için maçlarını izlemeye geldim" diyerek yorumlarını bitirdi. seven sever, sevmeyen sevmez. ayrı mesele. ama ben kendisinin galatasaray'ı sevdiğini, galatasarayî takip etmeyi de yine o kadar çok sevdiğini düşünüyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın