resim
João Alves de Assis Silva
Takım:Kariyer Sonu
Mevki:Santrfor
Yaş:37
Boy:1.92
Uyruk:Brezilya
 • 651
  ahlaklı olup olmaması umrumda olmayan futbolcudur. kimseyi de ilgilendirmez zaten...

  ıslıklansın demiyorum ama ıslıklayanlara karşı savunduğunuz bu adam (herhalde siz de farkındasınız), sizi * zerre kadar düşünmemektedir. yenilgiden sonra ne hissettiğiniz umurunda dahi değildir. pek bir profesyonel olan bu futbolcu * buraya sadece 3-4 aylığına eğlenmeye ve cebini doldurmaya gelmiştir. zaten bu 3-4 ay kariyerini de pek etkilemeyecektir. bu nedenle yenilsek de yensek de parasını alacak, partisini yapacaktır. sonra da defolup gidecektir...

  ıslıklayan taraftarlar mı?.. kötü performans gösteren, hiçbir şey umrunda olmayan futbolcuları ıslıklarlar, ne var bunda? korkuluk veya kör değiller sonuçta. mağlubiyeti umursamayanı görüyorlar. o ıslıkladıkları futbolcunun parası onların cebinden de çıkıyor... hem niye kötü oynayan, takımını batıran, derbi maçında bile mağlup olmayı umursamayan futbolcuları desteklesinler ki?..

  jo'nun ününe, kariyerine bakıp, takıma yaser'den fazla katkı sağlayamasa dahi iş olsun diye jo'yu destekleyen taraftarlar, benim gözümde ıslıklayanlardan daha anormaldir...
 • 655
  jo nun parti olayının hala neden bu kadar tartısıldıgına anlam veremiyorum. yahu adam yarın ha gitti ha gidecek zaten onun umurunda mı ki fenerbahce'yi yenmişiz yenmemişiz. bu futbolcuların alemleri de yeni bir olay degil ki ıslıklanıyor bu kadar. cok cok berbat oynasa tamam ıslıklayın. yahu türkiye dışında kim "bugün galatasaray fenerbahce derbisi var olum bırak her şeyi, zaman duracak bu macta" diyor ki? gözü dönmüş taraftarlar haric şu derbiyi ölümüne önemseyen kac taraftar var ya da? e tabi her galatasaraylı ister fenerbahceyi yenelim sevinelim diye ama olayı bu kadar büyütmez. bir futbolcuyu futbola küstürmek daha mı önemsiz sizin için? yazıkları olsun ıslıklayanlara..
  edit: aldıgım tepkiler üzerine belirtmek isterim ki benim tepkim taraftarların derbileri ölüm kalım meselesi haline getirmeleri.
 • 656
  bir taraftarın takımını eleştirmesi, protesto etmesine ağzını açan taş olur eyvallah. ama hangi futbolcuyu nasıl eleştirdiği, nasıl bir sebeb gösterdiği de önemli. bilen bilmeyen herkes evde ki partiden bahsediyor ve eminim olayı çoğunluk nasıl olduğunu bile bilmiyor. parti dediğin 3 arkadaşıyla birlikte (bak 3 diyorum allahtan kork) evde 2-3 bira içip müzik dinlemekse şu sözlükte çok iyi biliyorum ki futbolculardan daha çok parti veren insanlar vardır.* derbi akşamı*ben maç boyunca bir bira içmiş maçtan sonra 1 vodka ile 4 birayı götürdüğümün farkına saat 11'de varmıştım.ki böyle bir sürü örnek vardır o akşama dair. hadi bunu kabul etmedin hala kızgınsın. adam bu akşam* oyuna giriyor protesto ediyorsun top ayağına geliyor ıslıklıyorsun. ne verdin şimdi takımına bunu yaparak. hadi leofranco mal gibi gol yiyor, caner bütün topları öldürüyor, sabri dağa taşa atıyor, servet sümkürüyor, bok,püsür vsvs...bunlar saha içi performansları yüzünden eleştiriyorsun tamam. ulan bu adam fenerbahçe maçı dağil her maçta gıptayla izlediğimiz ve çokta iyi futbol ortaya koyduğunu gördük. saha dışında gece evde ısrarla söylüyorum 3 arkadaşıyla içtiği 2-3 bira yüzünde kimseye yapmadığınız rezilliği yaptınız ya yazıklar olsun. herkesi kabul ediyorum da bu adamı sırf bu yüzden eleştirilmesi dokunuyor bana be kardeşim.
 • 657
  bir futbolcunun özel hayatı kimseyi ilgilendirmez,ta ki futbolcunun özel hayatı onun futbolunu etkileyene kadar, ya da performansının istenilen seviyede olmamasının özel hayatına bağlanmasına kadar...işte o andan itibaren, taraftar en doğal hakkı olan eleştirme hakkını kullanır.
  oyuncunun düşük performansını devam eder ve taraftar iyileşeceğine dair bir umut görmezse, o taraftar en doğal haklarından bir başkası olan ıslıklamaya geçer.ki kendine göre haklıdır.
  galatasaray taraftarının durumu buna çok benzerdir.
  bir galatasaray taraftarı düşünün, kıt kanaat geçiniyor..biriktirdiği parasıyla takımına destek olmak aynı zamanda stres atmak için galatasaray maçlarına gidiyor, lisanslı aldığı formasıyla atkısıyla beraber..fakat canı sıkkın, üstüste mağlubiyetle, ardından gelen derbi mağlubiyeti..sivas beraberliği..şampiyonluk yolunda azalan umutlar..
  bir suçlu arıyor kafasında..jo'ya bakıyor..ilk başlarda iyiydi diyor, fakat son maçlarda vasat..niyesini düşürken aklına yaptığı partiler geliyor, ulan bu adam yenildiğimiz fenerbahce macından sonra bile evinde parti yapmıştı diyor.bir galatasaray oyuncusu böyle yapamaz diyor...biraz da medyanın gazıyla kurbanı seçiyor...tüm olanların sorumlusunu jo seçiyor...
  ardından geliyor..diyarbakırspor maçına ve ıslıklıyor.buraya kadar gayet normal.fakat bir şeyi unutuyor ? ıslıklamak hakkı ama bunu abartmak hakkı değil.maç öncesi ve devre arası ısınırken, maç esnasında her top geldiğinde...her zaman ıslıklıyor.bu kadarı fazla işte...

  sonuç olarak : eleştirmek , ıslıklamak , yuhalamak her taraftarın hakkıdır.fakat olayı abartarak,saygısızlık boyutuna taşımak, buyuk galatasaray taraftarı profiline yakışmaz.asıl taraftar her şeyi ayarında yapandır.

  edit : o bahsettiğim taraftar hayal ürünüdür.*
 • 660
  isviçreli bilimadamlarının yaptığı son araştırma sonuçlarını açıklıyorum. 0-1 biten fenerbahçe derbisinden 9 ay sonra doğacak çocuk sayısında azalma olacakmış. görünüşe göre yenilginin üzüntüsünden o gece kimse olaya girememiş. zannımca hedef kitle jo' dan da aynı davranışı bekliyor.
  zoraki tanım: yarın formasını alacağım galatasaray futbolcusu. fenerbahçe medyasının saçma haberlerine inananlara inat !
 • 661
  11 nisan 2010 galatasaray diyarbakırspor maçı'da tribünlerin kendisine ayıp ettiği futbolcudur. üstünde sarı-kırmızıyı taşıyan her canlı benim gözümde ayrıcalıklı olduğu için bu aslan'da öyledir. verilen tepkilerin anlamsız olduğunu düşündüğümdür ayrıca. yönetim sezon sonu gerekeni zaten yapacaktır, size ne oluyor da ıslıklıyorsunuz adamı??
 • 662
  hata ondan galatasaray ruhu beklemektedir.. adam takıma geleli 3-4 ay oldu bu adam galatasaray kültürüyle filan yetişmedi yani. senin o her zaman bahsettiğin kültürünle yetiştirdiğin arda,uğur,sabri,emre çolak yapar bu hareketleri o zaman dersin yakışmıyosun bu takıma diye ama diyemezsin galatasaray kültürü filan bu ama.alırken biliyosun sorunlu olduğunu.herkesi kewell gibi kaliteli adam sanmamızdan kaynaklı belki de..
 • 663
  ulan ne partiymiş be arkadaş... hayatında kaç kere 20.000 kişinin önünde herhangi bir performans sergiledin, işini(tabi bir işin varsa) kaç kere insanların ani tepkilerine maruz kalarak yaptın ulan sen? kimisi bu stresle takımın marşını dinleyerek başa çıkıyor, kimisi meditasyonla, kimisi de kafa dağıtarak, eğlenerek. parti yapıyorsa psikolojisini düzeltip kendini tekrar işine verebilmek istiyor; ne yani, elano, giovani takım otobüsünde ağlıyor mu sanıyorsun mağlubiyetten sonra?

  adamın kirası bitip ingiltere'ye döndüğünde ne olacağı belli değil. manchester city'nin ilk 4'e girmesi ihtimaline tav olup cska'da sürekli şampiyonlar ligi piyasasına çıkma olanağını bırakıp gitti. oradan da kiralandı; tekrar şampiyonlar ligi'nde oynayabilmesi için tek şansı galatasaray. sana kalsa ne yaptı? "ruhsuzlaştı" öyle mi? denizli'ye, kasımpaşa'ya atarken iyiydi, yüzdü yüzdü kuyruğuna geldi; sonra boş verdi?!

  senin dediğin gibi sadece kendi piyasasını düşünen bir futbolcu bile olsa, kendi piyasası için oynamak zorunda olan bir adam jo. adamın everton'da bile yeri garantide değil diyorum ulan?! kaldı ki ıslıklanmayı uzaktan yakından hak edecek bir performansı da olmamıştır; bir anlık öfkeyle kendisini günah keçisi ilan eden, yanıldığını kabul edecek medeni cesaretten yoksun, tükürdüğünü yalayıp karizmayı çizdirmek istemeyen bir kaç geri zekalı ergen tarafından hedef tahtasına konmuştur sadece.

  bir eskişehirspor maçı hatırlarım, jo alves'in ileride tek başına çabaladığı; gerisi yalandır...
 • 664
  galatasaray taraftarının tipik "ilk kez olmuş gibi" davranma mantığının kurbanı olmuştur. ümit karan değil miydi yıllarca bu kulüpte oynayan? gece kulübü yok muydu bu adamın? milan baros değil miydi daha 6 ay önce, yenildikleri kendi milli takımının maçından hemen sonra arkadaşlarıyla gece kulübü çıkışında hayat kadınlarıyla görüntülenen? ne oldu vatan haini mi ilan ettiler çek cumhuriyeti'nde? rooney, gerrard, terry değil mi ingiltere'de düzenli olarak özel hayatlarıyla gündeme gelen adamlar?

  galatasaray armasını taşıyan oyuncudur. yaptığı doğru olmasa bile; hiçkimse tarafından bu kadar organize şekilde yuhlanamaz galatasaray futbolcusu. bu galatasaray kültürüne terstir. kimse kimsenin ahlak bekçisi değil!
 • 665
  vay anam vay ıslıklayanların şerefsizliğinden girilmiş, anderson'un ronaldo'nun, rooney'in seks partilerinden çıkılmış. rooney dediğin adam manchester united'ı tek başına sırtlıyor. belki jo denen adamın kültüründe yaptığı normaldir, o zaman size de böyle ruhsuz futbolcular lazım. lincoln bin katının yapmışmış, lincolnün kaprisi dışında ne falsosu vardı, gece hayatı mı, içkisi mi? bu adam geldiğinde en çok sevinenlerden biriydim ve dolayısıyla en büyük hayal kırıklığına uğrayanlardan birisiyim. bugün de ultraslan değilim ama en çok yuhlayanlardan biriydim. daha dün barnebaueda, sezon başından beri takır takır gol atan higuain ıslıklanmadı mı? bu adamdan cacık olmayacağı belli. ben taffarel gibi profesyonel, hagi gibi hırslı, popescu gibi sorumluluk sahibi oyuncular istiyorum. mesele yetenekli olmak değil, o yeteneğini sahada göstermek. jo buraya futbol oynamaya değil, erasmus öğrencileri gibi istanbul'a tatil yapmaya gelmiş.
 • 668
  takımına, arkadaşlarına biraz saygı beklediğim oyuncu. ezeli rakibine yenilince evinde parti verme be. bak dün real barca'ya yenildi, o paris hiltonlarla takılan ronaldo parti mi verdi evinde? ligin dibindeki sivas'la berabera kalınca şampanya banyosu yapma be. o maça ben işten çıkıp koşa koşa yetiştim seyredicem diye.

  tamam benim kadar galatasaraylı olma, o kadar önemseme ama biraz empati yap be kardeşim. ligin en önemli maçını kaybettin, akşamına alemdem aleme atma kendini be. sonra epl'deki adamlara olanları anlatırmış onlar da gelmezmiş. ya kusura bakmayın ama siktirsin gelmesinler. belki de şampiyonluğu kaybettiğimiz maçın akşamı parti yapacaklarsa gelmesinler. biraz etrafına saygı, biraz işine saygı...
 • 670
  4 aylığına geldiği takımın tarihini açıp okumamış, formasının renklerinin dahi evrim sürecine bakmaya tenezzül etmemiş, armasının nasıl yaratıldığını bilmemiş, galatasaray'a geldiği için doğuştan galatasaray'lı gibi yapması gerekirken yapmamış futbolcudur...terbiyesize bak. bi de utanmadan eğlenmiş yaa, inanabiliyor musunuz?
  önce açsın bir gayın-sin nedir falan onu öğrensin, 2000 ruhu nedir ona baksın falan...
  yalnız bişey diyim mi, onun işi de zor lan, biz uefayı alırken herif 12-13 yaşındaydı, brezilyanın köyünde ortaokuldaydı. şu son cümleyle çok saçmaladım ben, peki ya siz?
 • 671
  fenerbahçe maçı sonrası verdiği parti veya yaptığı diğer partilerde kaç kızla yattığını, kızların ölçülerini, sarışın mı esmer mi kumral mı olduğunu merak ettiğim futbolcumuz.

  hayır o kadar eminiz ki partilerden partilere koştuğundan, gözümüzle gördük yani. caps falan varsa yollayın hacım biz de hallenelim hatunlara, beki telefon numaraları falan da vardır. genç adamız, ihtiyacımız var neticede.

  saygılar jo baba. pek de tipsizsin, nasıl kaldırıyorsun bu hatunları anlamış değilim yiivrum?
 • 675
  saha içindeki performansı, taraftar beklentisinin altındadır.
  saha dışı, yaşantısı da beklentilerin tam tersi çıktı.
  galatasaray forması giymeyi belki haketmiyor, doğrudur. yetenekli oyuncu ama olmadı, oturamadı takıma. ama ayağına her top geldiğinde ıslıklandığında, en büyük dram filmini izliyormuş gibi oldum.

  bir pozisyon vardı. jo'ya top geliyor, taraftar ıslıklıyor, jo topu sürüyor, taraftar ıslıklıyor, hakem ofsayt bayrağını kaldırıyor, jo hala ıslıklanıyor, jo kaleciyle karşı karşıya, ıslıklanmaya devam, büyük ihtimalle ofsayt bayrağını ilk kalktığı anda görmesine rağmen, hangi ruh halindeyse o topu ağlarla buluşturmak istiyor. geçerli olmayacağını bile bile o taraftarları susturmak istiyor.

  üzülüyorum arkadaş, insanlıktan önemli değil hiçbirşey. bunu bilir bunu söylerim. binlerce kişinin kendisini ıslıkladığı, seni sevmediğini belli ettiği, 4 tarafı kapalı bir yerde olmak nasıl bir ruh halidir asla öğrenmek istemem.
App Store'dan indirin Google Play'den alın