• 1
  yorumum futboldaki hücum planları üzerine olacaktır. büyük takımlarda kim ne zaman nereye koşacak, kim top almak için yaklaşırken kim koşu yapacak, ne zaman uzun top oynayıp ne zaman kısa paslarla çıkılacak gibi konular antremanlarda çalışılır ve maçlarda bu işlevselliği sıklıkla görürsünüz. işte bu planlara da hücum planı denir.

  2018 2019 sezonunda pek çoğumuz sistemimizin olmamasının, ya da yanlış sistem kullanmamızın en büyük sıkıntı olduğunu düşünüyor. benim düşünceme göre ise sıkıntı, çizilmiş hücum planı sayımızın ya da bunun sahaya yansımasının neredeyse hiç olmamasıdır.

  ver topu belhandaya, feghouliye kişisel yeteneklerini kullansın, henrye savunma arkasına uzun şişir ya da koşu yoluna at bire birdeki yetenekleri ile skor üretsin ikilisi bu sene gördüğümüz yegane hücum planları.

  ilk devre forvet olmaması nedeniyle böyle bir durum yaşadığımızı düşündük, ancak mevcutta iki forvet varken de plansızlık devam ediyor.

  antremanların taktik kısmının yetersiz kaldığını, bu antremanların da bu saatten sonra 7 24 yapılsa bile, sezonun kalan 11 maçına yetmeyeceğini düşünüyorum.

  22. şampiyonluk gelirse, ya da hala yarışın içinde olmaya devam edersek, bu buralarda sıklıkla eleştirdiğimiz belhanda feghouli ve henry üçlüsü sayesinde olacaktır. hatta bu üçlüye selçuk da eklenebilir, zira ondan başka atağın yönünü değiştirebilen pas atan oyuncumuz yok.

  ümit ediyorum 2019 2020 senesine düzgün bir taktik yapıyla girilir ve galatasaray gibi oynadığımız günlere dönüş yaparız.
 • 3
  büyük harf açık
  türkiye liginde hangi takım hücum planı dahilinde oynadı ve sezonu o şekilde sürdürerek istikrarlı bir şekilde şampiyon oldu ulan. konuşturmayın beni yeter ya. açın fenerbahçenin başakşehirle 24 haziran 2019 maçını izleyin hangi planla kazanmış. 19/20 sezonunda ilk iki maçta da kırmızı görmesek aptal gibi şu an 6 puanla zirve ortağıydık.
  büyük harf açık
 • 4
  türkiye'de yakın zamanda başarıya ulaşmış en derli toplu planı bjk'nin iki yıllık şampiyonlar ligi macerasında gördük. o da bir hücum planı değil savunma ağırlıklı plandı. takımın yerleşmesi, topun ileride tutularak temponun düşürülmesi. bjk gol ararken ""at topu quaresma'ya kessin cenk'e talisca'ya"" mentalitesiyle oynuyordu nitekim napoli benfica gibi takımlara 1 maçta 3 gol atma başarısı gösterdiler :d

  bir özel set oyunu, iki-üç kişilik oyun elbette oyuna katma değer katar ancak hücumu sonuca ulaştırma konusunda tek alternatif bu planlar değil.
 • 5
  galatasaray 19-20 sezonu için;

  plan-1 :defanstan pasla çık, topu feghouli ile buluştur, mariano veya feghouli orta şansı bulana kadar al-ver yapsın. orta şansı bulursa rastgele orta yap. orta şansı bulamazsan yavaş ve hantal paslarla topu ters kanattaki babel ile buluştur. babel vurur gibi yapıp topu yuto'ya versin, o da topu içeri çekip sağ ayağı ile rastgele orta yapsın.

  ortalarda vuramazsak dönen topları al veya topu kap ve plan-1'i tekrarla.

  son zamanlarda ise şenol güneş'in sosa-gomez ile ve avcı'nın başakşehir ile robinho'dan önce ve robinho'dan sonra olmak üzere gayet iyi işleyen 2 hücum planı izlediğimizi hatırlıyorum.

  hatta tudor'un bile tolga ciğerci'yi yıldızlaştıran bir oyun planı vardı ilk 8 hafta.

  biz beceremiyoruz diye bok atmaya gerek yok.
 • 6
  2019-2020 sezonu için galatasaray futbol takımı'nda koca bir soru işareti olan plandır. sebepleri şunlar;

  1)fatih terim'in istediği oyuna uygun olmayan transferler yapması ve eldeki malzemeyle yeni bir kurgu oluşturamaması.
  2)takımın 10 numarası younes belhanda'nın berbat performansı.
  3)kanat oyuncularımız sofiane feghouli ve ryan babel'in hızlı olmaması. takımın geçmiş yıllarda henry onyekuru, garry rodrigues ve bruma tarzı bir kanat oyuncusuna alışık olması.
  4)iki yıldır süregelen bafetimbi gomis sonrası forvet belirsizliği.