• 1
  bir kısım galatasaray taraftarıdır. futbolcusunun hakkının yenmesine alet olmaya bayılır. net aptaldır. bildiğin beyni yoktur. tutmasın galatasaray'ı.

  edit: burda lafım yanlış yaptığı zaman futbolcusunu dozunda eleştiren galatasaray taraftarına değildir. nitekim ben de onlardan bir tanesiyim. ancak alenen hakkı yenen futbolcusunun arkasında durmayan ve kendisine galatasaraylı diyen arkadaşlar işbu entryde adı geçen sıfatları ve tanımları sonuna kadar haketmektedir.
 • 5
  felipe melo'nun ilk anda tükürmediğini gördüyse bu gruba dahil olmayan taraftarlardır. çünkü çoğu taraftar ilk gördüğünü tükürdü olarak görüp, bazı şerefsizler gibi oyuncusunu fütursuzca savunmamış aksine yine salak gibi hakettiği ceza verilsin demiştir. neden peki ? o şerefsizler gibi gurursuz olmadığımız için. bende ilk anda melo'nun tükürdüğünü zannedip bir anlık sinirle yazdım ama sonra eşek gibi aksini gördüğümü kendisinden bizzat özür dilediğimi belirttim. ayrıca komik olan dolaylı yoldan kendi renktaşına aptal diyen adamlar bu gruba dahil değildir. ironi değil mi ?
 • 8
  bülent korkmaz gibi sahada canını verir, hakan şükür gibi golleri atmak için deli gibi koşar, beş kuruş para için forma terletir, gole giden adamı indirir takımına 3 puan kazandırır eyvallah bu adama laf yok profesyonel deriz saygı duyarız. bunun dışında kalanlar için her laf mübahtır. takımda herkes 2 kişilik koşuyorken, hakemler her pozisyonda bize karşı olmaya çalışıyorken fırsat verirsen bu taraftar da seni asar.
 • 13
  bağnaz olmadıkları için, ünal aysal'ın belirttiği kültürün devamı oldukları için acımasızca eleştirilen taraftırdır. tarihinizi açın bir okuyun allasen. ama fener hep oyuncularının arkasında :(

  o.ç. gibi tanımlamalar var ki galatasaray'ı tutsan ne olur sen ya. kafa kuş kafası. (bkz: bi bitmediniz)

  not: başlığın açılma sebebi hakkında bir tane olumsuz yorum yazmadım. sap ile çöpü ayıramayanlar size gelsin.
 • 19
  --- alıntı ---

  melo kırmızı kart gördükten sonra oğuzhan'ın jest ve mimikleri de ilginçti. sürekli yüzünü sildi ve hakeme de göstermeye çalıştı. oğuzhan'ın hareketlerinden nasıl bir sonuç çıkarıyorsunuz?
  maraton'da, görüntüler gösterilirken, şansal büyüka, hakan şükür, tümer metin ve markus merk, 'melo tükürdü mü, tükürmedi mi' diye durmadan tartıştılar. içlerinden bir tanesi, oğuzhan'ın suratına tükürüldüğünü hakemin gözüne sokmak için ne numaralar yaptığını söylemedi bile!.. bu laf konuşmaya girmedi. ne hakan, ne tümer, ne markus merk ne şansal!
  önce eliyle yetmedi öbür koluyla, dirseğiyle...
  yani okkalı bir balgam geldi adam temizleyemiyor bir türlü... oğuzhan'ın yaptığı bu ve bunu konuşan yok türkiye'de! tükürdü mü, tükürmedi mi!..

  dentinho'yu göstermedi
  tükürmediyse eğer oğuzhan'ın yaptığı bir yüz karası utanç! aynı anda fernandes de yan hakeme koşuyor; 'tükürdü' diye!.. beşiktaşlı futbolcuların, hakemi kandırıp melo'yu attırmak için çırpınmaları da ayrı bir suç... hakemi aldatmaya yönelik suç. sportmenliğe aykırı bir suç! beşiktaşlılar 'bu adam atılsın. 10 maç ceza lasın' diye uğraşıyor ve bunu tartışma gereği duymadı, şansal büyüka, hakan şükür, tümer metin ve markus merk! 'tükürmedi' kararına vardılar aşağı yukarı... peki, tükürmediyse oğuzhan ne yapıyor, neyi siliyor?
  fernand e s n e - reye koşuyor?
  sadece o değil, o yeni gelen brezilyalı dentinho...
  yani yanında burak zemzemle yıkanmış!
  ben böyle bir sahtekârlık görmedim!
  o pozisyonların hiçbiri maraton'da görüntüye gelmedi. 'melo'yu attırdık, bir kişi daha attıralım' diye oynuyor beşiktaş! böyle oynanacaksa, futbol oynanmasın. 'rakipten bir adam attırayım, eksilsin, öyle yeneyim!' t tam olay anında tolga özkalfa yere bir şey düşürdü ve ne olduğunu fazla da görmedi.
  yan hakem cem satman'ın uyarısıyla kırmızı kartı çıkardı.
  yan hakem söylüyor ama önemli değil... görmüş de olabilir. hakem hatası olabilir. orada önemli olan; tekrar söylüyorum; 1- tahkim kurulu, hakem raporuna mı, görüntülere mi itibar edecek. 2- görüntülere itibar ederse yanlış rapor yazan ve hakemi yanlışa sevk eden beşiktaşlılar için ne yapacak? geçen sefer halis özkahya için hiçbir şey yapmadı çünkü... 'sen sahte rapor yazıp adama 11 maç ceza aldırdın' demediler. bu defa ne yapacaklar.
  işin her türlü ucu tahkim'e dayanıyor. hangi tahkim'e; güvenilmeyen, inanılmayan, itibarını yitirmiş bir tahkim'e...
  tekrar ediyorum, onların orada bir saniye daha kalmamaları lazım.

  --- alıntı ---
 • 20
  şimdi fatih1905’e göre orospu çocuğu, salyangoz’a göre yalama, tucek’e göre de fenerliden daha aşağılık birisi olarak tanıyabilirsiniz ama bu benim.
  yalnız bir farkla; her fırsatta futbolcumu asmıyorum. sadece geldiği günden beri her tartışmanın içinde olan melo’ya daha sakin olması gerektiğini söylüyorum. bu sözlerin tümünü üstüne alındım zira, 27 ocak 2013 galatasaray beşiktaş maçı sonrası melo’nun tükürmese bile o ortamda bulunması, o tartışmaya girmesi hataydı. geldiği ilk maçta rakibine ensesinden kafa atan bir adamdan bahsediyoruz, beşiktaş maçında haksız yere atılması onun melek olduğunu göstermez.
  diyorum ki, bu adama birisi de çıkıp ‘’her maç senin üstüne oynuyorlar, farketmiyor musun sakin olmalısın’’ dememiş midir? başta hasan şaş ve ümit davala olmak üzere binbir kere anlatılmıştır kendisine bu. takım profesyonel bir kimliğe bürünürken bu kadar amatör ruhla hareket etmesi yanlış. bizim amatör ruhlu topçulara ihtiyacımız var elbet ama o amatör ruhlu topçuya 60 değil 90 dakika ihtiyacımız var.
  ben sizin yakıştırdığınız hakaret ve küfürleri kabul ettim de lütfen siz de kör fanatik olduğunuzu kabul edin, kanınızın normalden hızlıca, delice damarınızdan aktığını kabul edin. bizim oralarda sizin gibilere ‘’delikanlı’’ derler… sizin orada da bize orospu çocuğu, yalama, aşağılık deniyormuş…
 • 21
  doğrucu davud olacam diye aptallıkla dürüstlük arasındaki çizgiyi kaçırırlar. kimse sana futbolcunu eleştirme demiyor canım kardeşim. misal aç entrylerimi oku. olaydan önce neler yazmışım felipe melo hakkında, hatta transfer döneminde neler yazmışım. fakat oğuzhan denen düzenbaz veled yüzünden basında başlayan linç kampanyasına alet olma. melo'ya kızgınsan galatasaray çıkarları için alet olma. çünkü bu adam galatasaray'ın sezon planlamasında var. üstelik de devre arası kampında sonunda adam gibi kondüsyon yüklemesi yemiş ve ilk kez geçen seneki performansını göstermişken alet olma. bak fenerbahçe denen deli saçması camia resmi sitesinden destekliyor linç kampanyasını. bak burak yılmaz bir müdahale ile yere düşünce penaltı veya değil sanki dünyada kendini yere atan ilk futbolcuymuş gibi muamele görmüş ve hakkında emek hırsızı manşetleri atılmış bu ülkenin medyasında. hala da bunun karalaması yapılıyor. e peki oğuzhan? bu bebeden bahseden var mı? yok. biz suratının dibine kadar girmiş kameradan melo'nun ağzından çıkan hiç bir şey görmezken oğuzhan yüzünü sanki 6 okka balgamla bezenmiş gibi silmesine rağmen alet olma bu kampanyaya canım kardeşim tamam mı? salak yerine koydurma kendini. kimse sana melo'yu eleştirme demiyor. ama yeri var zamanı var. şu an seni kullanıyor medya. o sergen denen, ahmet çakar denen adamların uzaktan kumandasıyla yönlendiriyosun. hayır bebeğim onlar senin fikrin değil, onlar sana dikte edilen fikirler. çünkü sen oğuzhan'ın yaptığı düzenbazlığı melo yapsa gene melo'ya ateş püskürecektin. çünkü esas sahtekarlık o. ama şimdi suspussun. niye diye düşündün mü hiç?

  ek : http://www.rerererarara.net/...+melo%2F%40salyangoz
 • 22
  bu da galatasaray taraftarının kronik hastalıklarından bir tanesi. bir oyuncuyu ya ilahlaştırıyoruz ya itin götüne sokuyoruz.

  mesela emre çolak; çocuk iyi oynuyor, adam "kuzey güney :)))" dediği için eleştiri anlayışı var. benimde hoşuma gitmiyor tarzı ama futbol dışı bizi ilgilendirmez. ayrıca 22 yaşındaki genç adama beyinsiz demek yakışık almaz. emrenin yetenekleri gerçekten iyidir. ancak eksikleri vardır.

  chedjou: bu adam da aynı sıkıntı da. adam bir hata yapsa patlıyor. iyi oynayan oyuncuya tahammül etme var da formsuza yok mu ?

  maalesef adalet anlayışımız kıt.
 • 25
  özellikle galatasaray'ın hakkının yendiği durumda sergilenen bu klasikleşmiş tavır bize zarar vermeye niyet etmiş paralı köpeklerin hiç korkmadan hareket etmesine neden oluyor.

  sen belhanda'yı haksız at, taraftar bana hiç bir şey söylemesin, üzerine de futbolcuya nefret kussun.
  sen feghouli'yi haksız at, üzerine de 3 maç haksız ceza ver, taraftar oyuncuyu gömsün, üstelik de faslı maslı gibi ırkçı söylemlerde bulunsun.
  aaaa dur lan rakibe baktı diye feghouli'ye bir de sarı göster diğer maçta.
  oğlum rakibi gomis'e vurdu. hemen gomis'e kırmızı gösterelim...

  evet işte yarattığı etki budur.
  ha bir de lider olursun. tam şampiyonluk sinerjisi oluşacaktır. ama işte bu manipule edilme konusunda hazır bekleyen taraftar nedeniyle camia havaya giremez.