• 3
  eğrisi doğrusu olabilir. hoş bulunmayan düşünceleri de olabilir. hatta yanlışları doğrularından fazla da olabilir. ama öss'de değiliz, 3 yanlış 1 doğruyu götürmüyor.

  söyledikleri içinde benim dikkatimi çeken bir doğrusu var ki, o da fenerbahçe maçlarının sıradan olamayacağı yönündeki görüşüdür. bu maçların sıradan maçlarla bir tutulabileceğini düşünebilirsiniz, sizleri bağlar. bunun için kimseye gider yapacak değilim.

  ancak buna tepki gösteren adamı da yerin dibine so-ka-maz-sı-nız. tarih, büyüklük bunlara gerek bile yok. bu başlığın sahibi arkadaşımız, inter-milan, boca-river rekabetlerine kadar giderek yanlış yapmış olabilir. hiç o kadar uzaklara gitmesine gerek yoktu. göztepe-karşıyaka, a.demirspor-adanaspor, rize-trabzon maçlarına göz atılması yeterli.

  bana sanki kazanamadığımız için anlamsız gösterilmeye çalışılıyormuş gibi geliyor bu derbi. elbette hiçbirimiz uzayda yaşamıyoruz. bugün okullarda, işyerlerinde, kışlalarda; "fenerbahçe maçları sıradan yahu" diyebilecek ruh halinde olan "1" adet galatasaraylı var mıydı acep?
 • 5
  galatasaray, fenerbahce rekabetinin her iki taraf icinde ne kadar onemli oldugunun farkinda olan, gercek galatasarayli renkdaslardan biridir. yazdiklarini okudum, ozelden mesajlastim. kendisi galatasarayin her macinin kendisi icin cok onemli oldugunu fakat fenerbahce maclarinin her galatasarayli icin 1 adim daha oncelikli oldugunu ve her mac aynidir lafinin "elit taraftarlarin" safsatasi oldugunu soylemistir. bence de dogru soyler. hangi galatasarayli fenerbahce maclarinda daha farkli bir heyecan duymuyorum diyorsa ya yalan soyler ya da renkdasligindan suphe edilir.
 • 8
  (bkz: #369301) kendisi böyle bir entrye imza atmıştır. benim de kendi fikirlerimi yazar isimlerinden bağımsız olarak yazmış olduğum (bkz: #372765) entryim var. öncelikle bahsettiği "ağır lafları" duymak isterim. fakat o ağır sözleri sarf etmeden önce sözlük anayasası'nın 20. maddesinin c bendine bir göz atsa fena olmaz bence.

  gelin sözlüğün anayasasına bir bakalım, neler varmış o reklamların üstünde duran link üzerinde:

  madde 2. - a)galatasaray sözlük, yazarların huzuru, millî dayanı$ma ve adalet anlayı$ı içinde, insan haklarına saygılı, metin oktay felsefesine bağlı, ba$langıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, fanatik ve sosyal bir sözlük sitesindir.
  b) galatasaray sözlük bir fun club , message board , arkada$lık ya da taraftar sitesi değildir hele hele forum hiç değildir.

  madde 2'nin a kısmında belirtildiği üzere yazarların huzuru, insan haklarına saygılı olmak sözlükte esastır. gel gör ki kendisi fikrini özgürce belirten kişilere karşı ağır laflar kullanacağını beyan etmiş.

  ya da (bkz: #373131) entryde 25 nisan 2010 galatasaray bursaspor macinı kazanmanın kerizlik olduğunu iddia ederek fikirlere saygı konusundaki hassasiyetini(!) göstermiştir. yine aynı entryde şampiyon bursaspor! diyerek madde 1'de geçen rerererarara.net bir galatasaray sözlüğüdür ibaresini yok saymış ve provakatif bir tarz ortaya koymuştur. (bkz: #368705) entryde kendi fikrinde olmayanları terbiyesiz bir üslupla kınamış(!) ve bahsi geçen entryler de** nihayetinde yazarın en çok eksi alan entryleri arasıdaki yerini almıştır.**

  galatasaray vizyonunu kavramış ve boş işlerle uğraşamayacak olduğumuzun farkında olamayan bu yazar, galatasaray adının olduğu yerde umut vardır ilkesini görerek bu doğrultuda fikir beyan edenleri polyannacılık ile yaftalamış ve fikre saygı konusundaki üslubunu bir kez daha ortaya koymuştur.(bkz: #373137)

  (bkz: #373150) entryde yine bir başka ağır ithamda bulunarak klavye başından galatasaraylılık dersi verdiğini sanmaktadır. fakat yanlış bilmiyorsam sözlükte kimsenin galatasaraylılığının sorgulanmaya hakkı yoktur. o bahsettiği polyanna taraftarların şampiyon fenerbahçe olacak diye bir derdi olmadığı için bağdat caddesi'nde oynama gibi bir düşüncesi de olmayacaktır. o polyanna taraftarlar hala şampiyonluk umudu devam eden, en kötü ihtimalle 2. olarak şampiyonlar ligi umudunu sürdüren taraftardır. bir galatasaray adının olduğu yerde umut vardır meselesi. ayrıca o polyanna taraftarlar şampiyonlar ligi'ne gidilmesi halinde gelecek olan sponsorluk, tv, turnuva gelirlerinin ne denli önemli olduğunun farkındalar. ya da bursaspor'un şampiyonluğu durumunda pastadan alacağı payının artacak olması ve bu payın yıllar geçtikçe bugüne kadar ligde şampiyon olan 4 takıma düşen maddi miktara ne denli büyük bir götürüsünün olabileceğini.

  neyse bu entry uzar gider de, birazan kazanıp şampiyonluk ve şampiyonlar ligi umudunu sürdüreceğimiz maç balayacak, o yüzden burada durmak zorundayım. daha sonra belki devam edebiliriz.

  son olarak (bkz: #373163) entryde bahsi geçen ofsayt oylarla ilgi ve alakam yoktur. moderasyona gidebilir bu konuyla ilgili.

  saygılar.
 • 9
  yazdıklarıyla artık bıkkıntı vermeye başlamış yazardır. en büyük galatasaraylı benim havalarında yazarlara sallayıp duruyor, niye galatasaray'ın bursaspor maçını kazanmasını istiyoruz diye.

  uçtun mu abicim sen? bak dikkat et : galatasaray kazansın diyoruz farkında mısın, sen galatasaray yatsın istiyorsun farkında mısın?

  bize ne lan fenerden, bursadan. tarihimizde ilk defa şampiyonluk kaybetmedik ki, bazen fener oldu bazen başkası bize ne.

  nickini de değiştir bence, uymuyor yazdıklarına.
 • 12
  asla söyledikleri arasında tutarsızlık olmayan yazardır.herşeyi sessizce okur güler geçerim ama ne yazık ki okuduğunu anlamayanlar için şunu söylemeliyim ki;

  ben polyanna değilim.
  takım kötü gitmektedir.
  25 nisan 2010 galatasaray bursaspor maçı öncesi olduğu gibi sonrasında da zaten şampiyonlar ligi hayaldi.zamanında düşünülecekti şampiyonlar ligi kaybedildikten sonra değil.yoksa ben manyakmıyım bursaspor bizi yense üzülmem diyeyim.dolayısıyla hala keriz gibi fenerbahçeyi şampiyon yapma yolunda büyük yardım ile desteklediğimizi düşünüyorum.
  tüm polyannalar için kaptan arda turan bile sami yende ki fener maçıyla şampiyonluk gitti demişken benim artık diyecek birşeyim yok.
  ha unutmadan evet frank rijkaard'ı başarılı bulmuyorum, arda turan'ın şımardığını düşünüyorum, fenerbahçeden nefret ediyorum,ne olursa olsun galatasarayı eleştirmemeliyiz diyenlerin galatasaraya en büyük kötülüğü yapanlar olduğunu düşünüyorum,hakan şükürü hasan şaşı efsane görür asla eleştirmem konuşurlarsa da hakları diyorum ,leo francodan nefret ediyorum,galatasaray erkek basketbol takımı 2009-2010 kadrosunu mücadelesinden ötürü omuzlarımda taşırım diyorum,2009-2010 galatasaray futbol takımına söyleyecek çok laflarım var ama üzerlerinde taşıdıkları armaya dua etsinler ile bitiriyorum.an itibariyle güncel konularla ilgili fikirlerim ortalama olarak bunlar.
  lütfen nick altıma yazacak kadar birşeyler yazmak için yanıp tutuşuyorsanız ilk önce her yazdığımı adam gibi okuyun sonra yazın.
 • 14
  frank rijkaard, arda turan ve fenerbahce hakkında yazdığı bir çok şeye katıldığım yazardır. ayrıca "kadıkoy deplasmanına galatasaray seyircisi olarak gitmek" üzerine yapmış olduğu vurguyu yüreği yetmeyip de gidemeyen hiçbir kişinin kendisini bu lafı söylediğinden dolayı eleştiermeye hakkı olmadığını düşündüğüm yazardır. kadıköy deplasmanına gidip oradaki eziyetleri çekmek için önce oraya gidenlerle ( özellikle 2000 yılından sonra ) bir konusun bakalım size neler anlatacaklar. sonra ahkam kesin. klavye başı kolaydır ama kadıkoyde at pisliği yumurta ve çim karışımı koltuklara oturup bu renkleri haykıracak yüreği olmak ne demek önce onu bir düşünün.

  p.s: yazarın kendisini tanımam bilmem. tanışmadım konuşmadım ama ciddi bir linç kampanyasına maruz kaldığını düşünüyorum.
 • 20
  enrique sanchez flores türkiye'ye gelse kesin başarılı olur diyen yazardır. * kenarda yanıp tutuşan teknik direktör iyi teknik direktördür diyen yazardır. * sir alex ferguson, arsene wenger gibi teknik direktler kendini parçalamıyor diye kötü teknik direktördür heralde. * ya da sadece rijkaard'dan nefret ettiği için konu arayan yazardır. *
 • 21
  galatasaray ruhunu düşman topraklarında- bağdat caddesinde- yaşatan, galatasaray fenerbahce rekabeti konusunda birçok galatasaraylı gibi "ya derbiler çok da önemli değildir, her maçta üç puan veriyorlar" safsatasının ve kendini kandırmışlığın tuzağına düşmeden bu maçları kazanmanın önemine vurgu yaparak takdirimi kazanmış aslan parçasıdır. ayrıca sözlükteki, frank rijkaardın iyi bir teknik direktör olmasına ve apoletlerine rağmen uygulatmaya çalıştığı yumuşak ve fantezi futbol anlayışının turkcell kasap liginde başarılı olamayacağını düşünen fikirdaş olduğum azınlığa da dahil olması ayrı bir güzelliktir. nicki gelecek sezonlarda ve her daim gerçekliğimiz olsun.
 • 22
  (bkz: #393488) gazlarla şişirilmiş yalandan yazar değil; teriyle, emeğiyle, yaşattıklarıyla gönüllerimize taht kurmuş gerçek yazardır. gelin görünüz ki sözlükte yalandan yazarlara yazılmış yazıların ancak 5'te biri kendisine layık görülmüştür. çünkü galatasaray sözlük bilgi vermenin, her takımdan sporseverin sporun çeşitli dallarına dair akıllarına takılan soruları cevaplamanın, galatasaray taraftarı olarak bir araya gelip kulübümüze internet yolu ile destek olmanın dışında aynı zamanda bir anıt mezardır, tapınaktır. efsane futbolcularımıza sayfalar dolusu entry girerek onları onore ettiğimiz bir sunaktır. kendisi çok istiyorsa sırf sayfa sayısı daha fazla olsun, daha okkalı dursun diye gheorghe hagi başlığına düzenli olarak entry girebilir. hadi ben söyleyeyim de cevabı yorulmasın, çünkü hagi 2001'de galatasaray'ı ve futbolu bırakmış, galatasaray sözlük 2008'de kurulmuş ve yine aynı sene kewell transfer edilmiştir. heh, yani hagi hakkında olup biten gelişmeler artık çok çok yavaşlamış, güncellemeler sadece anılarla yapılabilirken kewell hakkında birçok gelişme olmakta ve birçok yazar bunu değerlendirirken farklı farklı görüşler ortaya çıkmaktadır. umarım çağrışım yapmıştır.