• 1
  kendi takımının bu kadar itin götüne sokan başka bir topluluk yok. tarafsız olacağız, objektif olacağız derken galatasaray'a hakaret ettiklerinin, hakkını yediklerinin farkında değiller. ya da bilerek yapıyorlar bilmiyorum. ama resmen bir programda galatasaraylı yorumcu varsa o programı izlemek istemez hale geldim. levent tüzemen, mehmet ayan, uğur karakullukçu, serkan korkmaz vs

  arkadaş siz galatasaraylı'sınız. tabi ki gördüğünüzü anlatmak durumundasınız da hiç mi içiniz sızlamıyor lan? takım 2 haftadır kötü oynayabilir. ama futbolda olur böyle zamanlar. penaltı ve kırmızı kartlar da bu oyunun birer parçası. kötü oynadığın bir maçta rakip eksik kalır bu senin lehine olur, veya penaltı kazanırsın bu da senin lehine olur. bunlar da futbolun dinamiği. aleyhte de olabilir bu durumlar. yani sen çok iyi oynarsın, pat rakip bir penaltı kazanır maçı alır veya 10 kişi kalırsın maçı rakibe verirsin.

  2 haftadır kötü oynuyoruz tamam. ama 2 haftadır maçlar 0-0 iken galatasaray'a verilmeyen penaltılar ve rakibe verilmeyen kırmızı kartlar var. ben kötü oynuyor olsam da rakip bu hataları yapıyor bana ne. hakem verecek penaltıları veya kırmızıları. bunlardan bağımsız galatasaray'ın son 2 maçı yorumlanmaz. açık ve net görülüyor ki bir dolaplar dönüyor. siz galatasaraylı olarak bu hataların üzerine gidip diğerleri* gibi çıngar çıkarmazsanız olmaz bu iş.

  siz susuyorsunuz hakkımızı fanatik beşiktaşlı ali ece arıyor amk. gerçi o da galatasaray lisesi mezunu ya neyse, adamı örnek alın biraz. eleştirecekseniz yine eleştirin ama bunları da dile getirin. adamlar yanınızda galatasaray'la dalga geçiyorlar, adamlara hadlerini bildireceğiniz yerde siz de makaraya katılıyorsunuz. hele bu hiç katlanılmaz.
 • 2
  galatasaray'a zarar veren bir başka topluluk.

  beşiktaş ve fenerbahçe ile ilgili tartışılan her konuda fenerbahçeli ve beşiktaşlı medya mensupları hemen saflarını netleştirirler. ölümüne direniş! objektiflik adına yaptıkları da en fazla 2-3 farkla kazandıkları bir maçta kendi takımları lehine yapılan bir hakem hatasını "hakem yanlış karar verdi" şeklinde eleştirmek olur, karşılığında da "rıdvan çok objektif yeaaa"yı kaparlar hemencik. mevzu bahis galatasaraylı medya mensubu olunca hıncal uluç ve ümit aktan dışında çıkıp ta şöyle dobra dobra "galatasaray'ı katlediyorlar arkadaş" diyen bir allah'ın kulu çıkmaz. tamam anladık medyanın tamamına fenerbahçe lobisi hakim ve yancıları da beşiktaşlı medya mensupları. bu ortamda galatasaraylı medya mensuplarına biçilen rol rte'nin devlet bahçeli'ye biçtiği rol gibi. çık arada bir "ne yapmak nereye varmak istemektedir" tarzı çıkış yap, o kadar.

  beşiktaşlı yazarlara bakalım, ikilemde kalınan en ufak bir pozisyonda bile pozisyonu beşiktaş lehine yorumlamaktadırlar. fenerbahçeli basın mensuplarına göre zaten her pozisyon her tarafa çekilebilirler, maazallah kırmızı kart görmesi gereken futbolcularının rakibi tarafından sakatlandığını iddia ederler, rakibe sarı, belki de kırmızı kart bile isteyebilirler.

  galatasaraylı medya mensupları mı? onlar objektif kardeş! hatalı hakem kararıyla yediğimiz golü konuşmaya götü olmayan "galatasaraylı"lar, doğruluğu konusunda erman toroğlu ve ilker yağcıoğlu'nu bile ikna etmiş bir kırmızı kart pozisyonunda bile objektiflik adına kendi futbolcusuna b.k atmaktadırlar.

  taraftarı, eski futbolcusu, medya mensubu... bizden bir halt olmaz arkadaş. sorarlarsa türkiye'nin en büyük kulübü dersiniz. gerçekte olan ise türkiye'nin en yalnız kulübü olduğumuzdur.
 • 3
  aslında olması gereken şu; basında, yazılı, görsel, sosyal medyada galatasaray menfaatleri için çalışan kişilerdir. ama!

  para için galatasaray'ı satan, galatasaraylı olduğunu iddia ederek aldığı emirleri yerine getiren malum futbolcu ve hakem eskilerine, prostat amcalara, bunların dışında torpille bir yerlere gelenlere itibar etmeyiniz.
 • 4
  ben kimseden galatasaray' ı savunmasını beklemiyorum ama zarar vermesinler galatasaray' a. bir yorumcunun sözlerine katılmayabilirsin, hatta düşüncesine, sözlerine kızabilirsin ama medyadaki galatasaray yorumcularının olayı bunun ötesinde. objektif olarak fikirlerini söylemiyorlar çünkü zaten çoğunun bir fikri yok. mevcut konjonktüre göre şahsi menfaatleri doğrultusunda konuşuyor hepsi.

  ali ece beşiktaşlı ki benim ali ece' ye katılmadığım, kızdığım çok konu olmuştur ama bilirim ki ali ece' nin kendi içerisinde mantıklı bir argümanı vardır, dahası gerçekten inandığı için onu söylüyordur, birileri istiyor diye değil. ben ali ece' den henüz yalan bir haber duymadım mesela.
 • 7
  yorumcular,sunucular ve spikerler olarak genişletirsek.
  (bkz: emre özcan)*
  (bkz: ılgaz çınar)*
  ikisini ayirt edemiyorum. *
  (bkz: burcu esmersoy)
  (bkz: yalçın çetin)
  (bkz: gökhan abdik)*
  (bkz: uğur karakullukçu)**
  (bkz: evren göz)*
  (bkz: melisa çizmeci)*
  (bkz: ırmak kazuk)
  (bkz: sinan yılmaz)*

  tabiki ki sözlük ahalisinden,
  (bkz: murat ulusan) *
  (bkz: kaideyi taciz eden istisna)
  (bkz: extensor)

  edit: önemli düzeltme icin endofworld'e ve ubeyd'e ve batıya acilan pencereye teşekkürler.
 • 8
  objektif olacağım diye takımını her ortamda ezdiren taraftar diye bir gerçek var ya, işte artık kamuoyu baskısı mı desek, linç yemekten korkmak mı desek bilmiyorum, gerek tv programlarında, gerek youtube kanallarında ve gerekse gazete köşelerinde rakip takımlardan bahsederken sürekli övecek bir şey ararlarken, konu galatasaray olduğunda hem galatasaray'ı ezdirmeleri, hem haklarımızı savunmamaları hem de galatasaray konuşmak yerine rakipleri daha çok konuşmaları zoruma gidiyor.

  özellikle diğer takım taraftarı yorumcularla birlikte yorum yaptıklarında bunu daha net görüyoruz.

  abicim korkmayın ya bu kadar kimse sevmese bizim sevgimiz yeter size :(

  maçta bariz hakem kıyımı olur konuşmazlar, diğer yorumcular galatasaray'a haksız ithamlarda bulunurlar, doğrusunu bildikleri halde dile getirmekten korkarlar vs vs.

  açarız galatasaray dinlemek için galatasaray konuşulacak bölümde bile rakip takım analizi dinletirler.

  30 milyonuz biz. 1980'ler ve 1990'larda doğanlar bizde. 2000'lerde yine öndeyiz. sosyal medya ve içerik izleyicisi biziz güzel kardeşlerim, abilerim.

  holiganlık istemiyoruz, karıştırılmasın ama sırf galatasaraylı olduğunuz biliniyor diye de doğruyu söylemekten çekinmeyin.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!