• 1
  (alinti: 1922 yılında galatasaray'ın voleybol şubesi kurulur.1930'lu yıllarda galatasaray istanbul voleybol ligi'nde iki yıl mağlubiyet almadan şampiyonluk yaşamıştır. 1955-1967 yılları arasında erkek voleybol takımı 12 sene;1960-1967 yılları arasında da bayan voleybol takımı 7 sene üstüste şampiyon olur. günümüzde ise maçlarını 1640 kişi kapasiteli burhan felek spor salounu'da oynayan galatasaray bu salonda büyük başarılara imza atmıştır.efsane 7 numarası paidar demir'i çok sevmekte olan galatasaray taraftarı kaptanlarını her maç öncesi anmaktadır.)

  wiki

  (bkz: paidar demir)
 • 4
  --- alinti ---
  voleybolda imzalar atıldı

  galatasaray voleybol şubesi, 2009-2010 sezonu öncesinde gerçekleştirdiği bayan ve erkek transferleri ile basın mensuplarının önünde sözleşme imzaladı.

  mecidiyeköy'deki cafe crown çadır'da gerçekleşen imza törenine milli takım kamplarında bulunan bahanur şahin ve ivana djerisilo dışındaki tüm yeni transferler katıldı. imza töreni öncesinde bir konuşma yapan galatasaray voleybol şube kaptanı yalçın orhon, sezon öncesinde yapılan dört yıllık plana göre adımlar attıklarını, kısa vadeli düşünmediklerini ve galatasaray voleybol şubesinin hem bayan hem de erkek takımlarında hedefin ilk dört olduğunu söyledi. yalçın orhon ayrıca, hedeflere adım adım gitmeyi planladıklarını, bu planların içerisinde altyapıdan yetenekli ve elit voleybolcular yetiştirmenin de önemli bir yer tuttuğunu bu yüzden dolayı da altyapıya çok önem verdiklerini belirtti. yalçın orhon ayrıca gelen bir soru üzerine, bayan takımının challenge cup'da mücadele edeceğini, rakipleri incelediklerini ve final four için hayli şanslı olduklarını söyleyerek galatasaray voleybol şubesinin her iki takımının da yarıştığı her kulvarda sonuna kadar mücadele edeceğini belirtti.

  törende daha sonra imzalara geçilirken ilk imzaları galatasaray erkek voleybol takımı antrenörlüğüne gelen işık menküer ve yardımcılığını yapacak olan hasan çelik attı. işık menküer ile 2 yıllık anlaşma sağlandı.

  imza töreninde daha sonra galatasaray bayan voleybol takımı'nın yeni oyuncuları imzalarını atılar. özlem özçelik, elif ağca, deniz hakyemez, valeska menezes, ebru elhan, ayça naz ihtiyaroğlu, gözde dal ve burcu bircan kendilerini galatasaraylı yapan imzaları atarken oldukça mutluydular.

  törende daha sonra erkek takımının yeni transferlerinin imzalarına geçildi. philippe barca cysique, frank dehne, ashley nemer, ali peçen, semih çıtak, murathan kısal ve zeynel korkmaz ile de imzalar atıldıktan sonra galatasaray voleybol şubesi toplu halde basın mensuplarına poz verdi.
  --- alinti ---

  *
 • 6
  --- alıntı ---

  voleybol şubesi yeni tesislerine kavuştu

  galatasaray spor kulübü, pamukspor tesisleri'ni voleybol şubesinin kullanması için bir yıllığına kiraladı. uzatma opsiyonu da taşıyan anlaşma sonucunda, voleybol antrenmanları sezon boyunca bu tesislerde yapılacak.

  pamukspor tesisleri'nde gerçekleştirilen imza törenine galatasaray spor kulübü başkan yardımcısı adnan öztürk, yönetim kurulu üyesi mehmet cibara, voleybol şubesi sportif direktörü orkun darnel, çukurova holding mevzuat denetim koordinatörü ibrahim demirtaş, pamukspor tesisleri genel müdürü rıza erverdi ve voleybol takımı oyuncularımız katıldı. davetliler daha sonra tesisleri gezdiler.

  ayrıca pamukspor tesisleri'nden galatasaray spor kulübü üyeleri de ücretsiz yararlanabilecek.

  bu anlaşma önümüzdeki cumartesi günü yapılacak olan olağanüstü genel kurul toplantısı gündeminin 6. maddesinde de yer alıyor. yapılacak genel kurul’da yönetim kurulu’na yetki verildiği takdirde bu anlaşma yürürlüğü girecek.

  --- alıntı ---

  http://www.galatasaray.org/kulup/haber/10538.php
 • 8
  kadın takımında fenerbahçe'ye 23 maçtır aralıksız yenilmektedir. bu istatistiği fenerbahçe, eczacıbaşı ve vakıfbank olarak güncellersek eminim 70-80 maç barajına çıkabiliriz.

  kısacası hem erkek hem kadın takımı olarak armaya yakışmayan sonuçlar elde eden yetersiz ve işlerinde çok kötü yöneticiler tarafında yönetilen kulübün açık ara en başarısız şubesidir. ha bir de unutmadan zamanında paidar demir efsanesinin formasını terlettiği şubedir. nereden nereye.
 • 9
  tüm başarısızlıkların en büyük sorumlusu hala gıcır gıcır takım elbisesi üzerinde dolaşırken; sen,ben televizyon başında olsun , salonda takımı izlerken olsun fenalıklar geçiririz. statünün farkında olmadan öyle takımlar kurar ki bu arkadaşımız isyan etmemek mümkün değil. her ne hikmetse yıllardır süren bu başarısız transfer seçimlerine rağmen takımın başında kalmaya devam eder. ondan sonra da bekle ki calderon yorulmadan bir maç boyunca ortalama 70 hücum üzerinden oynanmasına rağmen sana maç kazandırsın.

  ya kendi hedefleri küçük bu arkadaşın küçük olsun benim olsun modunda, ya da kendi hedefleri büyük ama kulup bu hedefler kadar büyük düşünmüyor o da bu duruma katlanmak zorunda kalıyor. ben ikinci ihtimalin olduğunu hiç düşünmüyorum dünya yıldızlarına harcanan paraları görünce. dolayısıyla bence sorun kendisine ayrılan bütçelerle kaliteli türk oyunculara yöneleceğine 2 yabancı hakkı olan takımlara dünya yıldızlarını alıp gerisini koyvermesidir.

  iddia ediyorum kendisi yerine ben giysem o gıcır gıcır takım elbiseleri hakkını çok daha fazla verirdim.

  istifa et orkun darnel !!!

  tanım: beceriksiz şube yöneticisinin yanlış tercihleri yüzünden sportif başarılara ulaşamayan takımlara sahip şubedir. sakın bana 2011-2012 yılı kadın takımının cev kupası finali söyleme. kalbini kırarım.
 • 10
  inanılmaz yetenekli küçük bir kuzenim var. yaşıtları kendisine çok hafif kaldığı için yaşıtlarından çok daha büyükleriyle oynamak idman yapmak istiyor. dayımla yengeme daha ciddi bir kulübe götürmeleri için ısrar ettim çünkü abartısız milli seviyeye rahat çıkabilecek bir yeteneği var ve daha 8 yaşında. eczacıbaşı evlerine çok uzak olduğu için florya yakın galatasaray'a götürün dedim. neyse az önce spor okulunu aradım telefon açıldı ve 2 dakika bir adamın başka birisi ile sohbetini dinledim. yok klima çarpmış yok bilmem ne. sinirlendim kapattım tekrar aradım bi süre meşgul çaldıktan sonra telefonu düşürebildim.
  aramızdaki diyalog şu şekilde oldu

  ben:voleybol spor okulları mı ?
  o : evet
  ben: spor okulları nerede var ?
  o : nasıl yani ?
  ben: florya mı hasnun galip mi ?
  o : neden soruyorsunuz ?
  ben: * kendimi eğlendirmeye değil çocuğu ollamak için
  o : ama futbol mu basketbol mu voleybol mu?
  ben: orası voleybol şubesi değil mi ? ben sorduğumda evet demedin mi ?
  o : sadece taksim'de ve avrupa yakasında * var

  şimdi koskoca camianın spor okullarına bakan yetkilisi böyleyse ben bir veli olarak oradan çocuğa adam gibi bir eğitim verileceğini düşünmüyorum. balık baştan kokar. ciddi anlamda bir ciddiyetsizlik var, yazık !!!
 • 12
  yine yeni yeniden, her yıl olduğu gibi erkek ve bayan branşlarında sezona 'bomba' gibi başlamış, 'bu sene bambaşka' tadında transferlerle başlamış şubemizdir. gel gör ki, erkekler süper kupada fenerbahçe'den, bayanlar süper kupada da eczacıbaşı'ndan set dahi alamadık. kabul, yüzde 90'ımız voleyboldan anlamıyor. son yıllarda ezeli rakibimiz fenerbahçe'nin bu dallarda yaptığı yatırımlar ve aldığı başarılar sonrası önem vermeye başladık, buna da eyvallah. ama ya şu yatırımlar adam gibi yapılsın, ya da birileri taraftara gaza getirmekten vazgeçilsin. 'bu yıl çok önemli oyuncular alındı, bu yıl bambaşka geliyoruz, bilmem nerenin takım kaptanı alındı, avrupanın en önemli smaçörü' geyiklerinden ben bir galatasaray taraftarı olarak bıktım, ama bu süper kupa maçlarının sezon başı kazası olmasını ve sezon içinde vaadedilen başarıların gelmesini umuyorum, mecburen..
 • 13
  hadi bayan voleybol neyse yatırım yapılabilir, türkiye'de genç kızlar arasında voleybol 1 numaralı spor. ve potansiyelli oyuncularımız var. ama şu erkek voleybol ne işe yarar merak ediyorum; alttan gelen yok, dünya yıldızı yok adamı seyredelim veya asla pes etmeyen bir takım olur o da yok. başarı yok, kupa yok, yetenek yok sadece her yıl 10 oyuncu geliyor, 10 oyuncu gidiyor . böyle sadece taraftarı gaza getirmek için adam alınacaksa boşuna para harcanmasın kapatılsın erkek voleybol branşı.
 • 14
  voleybola bu sene ara vermiş bir yazar olarak söylüyorum ki türkiyede erkek voleybolun gelişmesi için bir 10 sene gerekli.bayan voleybol'un gelişmesinin sebebi sponsor desteğidir.özel okullar bayan voleyboluna el attıktan sonra bayanlarımız bu seviyeye gelebildiler.

  en basit örneği ile sırbistan milli takımının aleksandar atanasijević adında 1991 doğumlu bir voleybolcusu var.balkan şampiyonalarında karşılaştığımız bir oyuncu kendisi.ben hem okul hayatımı hemde spor hayatımı aynı anda yürütmek için kıçımı yırtarken günde 2 saat idman yapıyorum* ama bu adamlar günde 3 idman yapıyor toplamda 5 saat. spor avrupada meslek olarak geçerken benim ülkemde angarya olarak görülüyor. futbol hariç hangi branşı yaparsan yap alacağın para verdiğin emeğin yanında bir hiç. bu sebeple aileler çocuklarının okumasını istiyorlar haklı olarak.

  şimdi sorsam sizlere aranızdan bir sürü yazar çocukluğunda bir spor branşında çok iyi olduğunu ama şartlardan dolayı okula veya iş hayatına ağırlık vermek zorunda kaldığını söyler. bu ülkede bu işler böyle yürüyor ne yazık ki.voleybol federasyonuna yakın birisiyim.sürekli okulum dolayısıyla federasyon çalışanları ve yöneticileriyle diyalog halindeyim.kısa zaman önce federasyon yönetimi değişti. ünal karabıyık erkek voleybolunu düzeltmek için çok uğraştı ve harika yerlere getirdi elinden geldiğince(u: erkek voleybol takımımız italya gibi über bir voleybol ülkesine kafa tutt geçtiğimiz senelerde) * bakalım yeni yönetim neler yapacak.

  ben şimdi filenin efeleri desem çoğunuz bu ne lan diyeceksiniz.ama filenin sultanları dediğimde bayan voleybol takımını anlattığımı anlarsınız. varmaya çalıştığım sonuç şudur; medya ve halk bu spora destek vermez ise bu spordan hiçbir şey ol-maz.

  gelelim galatasaray spor kulübü'nün voleybol şubesine.*

  adnan polat ve özhan canaydın zamanında amatör branşlara hiçbir katkı yoktu.galatasaray anadoludaki yetenekli sporcuları sizi istiyoruz diye takımlarına çağırır ancak sözleşme imzalamaya, oyunculara ev ve okul ayarlamaya gelince biz yapamıyoruz der sıvışırlardı.bunu birinci ağızdan yaşayan birisi olarak yazıyorum buraya. voleybol kariyerim boyunca 2 defa galatasaray spor kulübü tarafından transfer edilmek istendim. birincisi 8. sınıftayken ailemin benim iyi bir okulda okumamı istemesi ve kulübün buna çözüm bulamamasından , ikincisi de sevgili adnan polat'ın koca istanbulda ben ve birkaç oyuncuya kalacak yer bulamamasından kaynaklanır.(u: berkay özdemir adında bir kardeşim var. şu an galatasaray erkek voleybol a takımında idmanlara çıkmakta.)(u: aynı sene ikimiz birden transfer edilmek istendik ancak bir sene sonra ailesi tayin olduğundan dolayı kardeşim hayaline kavuştu allaha şükür)

  şu an galatasaray'ın birinci pasörü ulaş kıyaktır. bütün voleybol camiası kendisinin altyapısının galatasaray kulübünde olduğunu söyler ancak kendisi sadece genç yaşının son senesinde galatasarayda oynamıştır.kendisi samsun dsi spor altyapısından yetişmiştir tıpkı bizler gibi. anlatmaya çalıştığım kulübümüzün erkek voleybol şubesinin herhangi bir altyapı hamlesi yoktu.fenerbahçe ve beşiktaş bunu çok güzel şekillerde yaptılar. ibb spor'da harika yürütüyor ancak bizim takımımızda erkek voleybol altyapısı diye birşey yok.

  peki nasıl takım yapacaksınız hemen söyleyeyim. voleybol piyasasında her sene başka takımları gezen belli başlı oyuncular var. bu oyuncuları transfer ederek takım olunmuyor. takım dediğin hele ki bu galatasaray ise forması için kendini parçalayan adamları düşünürsünüz değil mi ? ki voleybol futbol gibi değil amatör bir branş ve duygular daha iç içe bu oyunla. ancak sen geçen sene fenerbahçede ondan önceki sene beşiktaşta oynayan bir adamı alırsan e o adamda parasını aldığı sürece kıçını kıpırdatmayacaktır.*

  kulübümüzün en son projesi mef okulları ile birleşmekti. mef okulları açıkta kalmış oyunculardan veya süper ligde ortalara oynayan takımların oyuncularını aldığı için seninle birleştiklerinde senin kaliteni de o seviyeye çekiyordu. kafaya oynamak istiyorsanız eğer leonel marshall gibi, ivan miljkovic gibi, liberman agamez gibi ultra yabancıları toplayacaksınız veya burutay * gibi genç arkadaşlarımızı alacaksınız takımınıza...

  kısacası erkek voleybol şubesinin toparlanması için çoooooook zamana ihtiyacı var.

  not: bu ülkede erkek voleybol'un gelmiş geçmiş en başarılı kulübü galatasaraydır. öyle kolay kolay kapatamazsınız bu şubeyi :)
 • 17
  arkas spor ile birleşme konusu ile ilgili ciddi görülüyor durum ve hatta bazı ayrıntılardan da bahsediliyor. bir tanesi arkas spor'un isteği üzerine takımın izmir'de olmasıymış.

  sadece bu varsayım üzerine konuşursak bence çok enteresan bir pozitif ivme kazandırır duruma. izmir'li arkadaşlarımızın galatasaray sevgisini direk aktarabilecekleri bir platform olur ve bu voleybol takımının seyirci ortalamalarına direk etki eder. bu etkinin zaten direk maddi katkısı olur diğer yandan da başarı gelmesinde çok büyük destek manasına gelir. başarı gelen ve ilginin olduğu bir alanda yönetimin de daha fazla yatırıma yönelmesi kaçınılmazdır. zaten voleybolda ilgi odağı olan türkiye liginin bayrak taşıyıcılarından birisi olarak yerimiz sağlamlaşmış olur.
 • 18
  arkas'la birleşip izmir'e taşınırsa 10 numara iş yapılmış olur.

  başarılı bir takım maçlarını izmir'deki galatasaraylıların önünde oynasın zaten ankara'da, istanbul'da veya diğer illerde tribün desteği sıkıntı olmaz bu durumda.

  hatta basketbol takımının da türk telekom ile birleşmesi konuşuluyor, bu durumda da basketbol şubesi ankara'ya giderse ankaralı galatasaraylılar bayram yapar.

  ve son olarak (bkz: galatasaray türkiye'dir)
App Store'dan indirin Google Play'den alın